www.svethardware.cz
>
>
>
>

NASA využila 3D tisk pro výrobu součástek ze dvou různých kovů

NASA využila 3D tisk pro výrobu součástek ze dvou různých kovů
, , aktualita
Vesmírná agentura NASA už nějakou dobu využívá 3D tisk pro výrobu součástek. Nyní se jí ale ve spolupráci s externím partnerem vyrobit díl, který kombinuje dva různé kovové prvky dohromady. Dosavadní pájení tak může být minulostí.
K oblíbeným
reklama
Technologie se vyvíjejí a oblast 3D tiskem rozhodně není výjimkou. Výzkumné centrum NASA Marshall Space Flight Center v Huntsville v Alabamě a společnost DMG MORI z Illionis vyvinuly technologii 3D tisku, která je schopna kombinovat dva různé kovy najednou. To je mnohem složitější než 3D tisk z jednoho kovu, což se u NASA už nějakou dobu používá. Pokud by se schopnost 3D tisku ze dvou kovů najednou uchytila, umožnilo by to snížit náklady na výrobu raketových motorů o nezanedbatelnou třetinu a časově by to ušetřilo dokonce 50 %.
 
NASA 3D tisk dvou kovů
 
V tomto případě šlo o součástku, která zažehává raketový motor a vyrábí se ze slitiny mědi a ilconelu (slitina niklu a chromu). Doposud se tato součástka vyráběla pájením, které bylo schopno dva kovy udržet u sebe. Nyní se vyzkoušela 3D tiskárna, která za pomocí laseru vytvářela prolínající se vrstvy obou kovů. Toto by mělo nejen zkrátit dobu výroby, ale zvýšit také odolnost součástek a sílu spoje. Její rozměry jsou zhruba 25 centimetrů na délku a 18 centimetrů na šířku. Díky 3D tisku by mělo být mnohem snazší vyrábět obdobné součástky i v odlišných rozměrech.
 
Odolnost nové součástky dokládá i to, že prošla již více než reálnými 30 testy a uspěla. NASA proto plánuje rozšířit počet a komplikovanost dílů, které budou v budoucnu vyráběny metodou 3D tisku.
 
Zdroj: nasa.gov


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Hraní bez konzole. Aplikace Xbox zamíří na Smart TV Hraní bez konzole. Aplikace Xbox zamíří na Smart TV
Microsoft oznámil, že během příštího roku chce svou službu Xbox Cloud Gaming pro streamování her z cloudu přinést na chytré televizory. Hráči by tedy nepotřebovali konzoli ani počítač, stačila by TV s připojením k internetu a gamepad.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Crysis Remastered odhaluje ceny, které herní firmy platí za ochranu Denuvem Crysis Remastered odhaluje ceny, které herní firmy platí za ochranu Denuvem
Crysis Remastered přišel po průtazích na trh letos pozdě v létě, alespoň ve verzi pro PC, a to chráněn notorický známým DRM Denuvo. Nyní unikl na web dokument, který ukazuje finanční stránku věci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Nitro+ či Red Devil: nereferenční RX 6800 XT v testech Nitro+ či Red Devil: nereferenční RX 6800 XT v testech
AMD zítra odpoledne svolí k vypuštění nereferenčních Radeonů RX 6800 a RX 6800 XT na trh a nyní už se můžeme o den dříve podívat na jejich testy na rozdíl od nástupu prvních kousků. Jaké jsou a nabízí něco, co referenční verze nemají?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
ASRock nabízí Smart Access Memory i na deskách s B450 ASRock nabízí Smart Access Memory i na deskách s B450
Společnost AMD představila svou funkci Smart Access Memory speciálně pro procesory Ryzen 5000, grafické karty Radeon RX 6000 a desky s čipsety série 500 a PCIe 4.0. Pak se ale ukázalo, že takové omezení není opodstatněné a nyní už jsme někde zcela jinde.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Počet hráčů na Steamu s gamepady se během dvou let zdvojnásobil Počet hráčů na Steamu s gamepady se během dvou let zdvojnásobil
Pro každého pravověrného zástupce PC Master Race je gamepad sprosté slovo, ovšem to nic nemění na tom, že na Steamu počet uživatelů hrajících právě s různými gamepady roste. Co k tomu říká Valve?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře