www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nastaví NVIDIA cenu GTX 2080 až na 1499 USD?

Nastaví NVIDIA cenu GTX 2080 až na 1499 USD?
, , aktualita
Trošku předčasně je už jako hotová věc bráno to, že NVIDIA opravdu brzy uvede na trh novou generaci herních karet, a to Ampere. Nicméně je na ně už opravdu čas a nyní nám půjde o jejich ceny, které by nemusely být vůbec potěšující.
reklama
Když se nad tím zamyslíme, bylo by logické, kdyby se příští generace karet pod vedením GeForce GTX 2080 zcela vymykala dosavadním cenovým schematům, a to dost podstatně. Zprávy mluví o tom, že by NVIDIA mohla pro tuto kartu nastavit až 1499 dolarů. Však karta GeForce GTX 1080 Ti se aktuálně prodává za ceny kolem 1200 USD, ačkoliv se oficiální cena nezměnila a stále je to 699 USD.
 
Pokud by GTX 2080 byla výkonnější než GTX 1080 Ti (či výkonná jako dvě GTX 1080 v SLI, což je dost dobře možné) a NVIDIA stanovila u nových karet odpovídající částky dle oficiálních cen těch starších, pak co by se stalo? Na trhu by samozřejmě byly ceny mnohem vyšší a NVIDIA samotná by z toho neměla opět vůbec nic krom zajištěného odbytu, na nějž by si ale nemohla stěžovat ani bez kryptománie. Na druhou stranu NVIDIA nedávno apelovala, aby prodejci upřednostnili hráče před těžaři a pokud by měla nedlouho poté nastavit tak vysoké ceny nových karet, sama by hráče z trhu vyšachovala. Ovšem samozřejmě jde především o peníze.
 
 
Dává tak smysl, aby si NVIDIA začala řídit ceny sama, i když osobně mi přijde částka 1499 dolarů už poněkud příliš, ovšem to samozřejmě bude záviset především na výkonu nových karet, poptávce i na tom, kolik jich v první vlně přijde. Stále je tu otázka, co se skrývá pod záhadnými čipy Turing, od nichž bychom mohli očekávat, že na sebe strhnou pozornost těžařů a herní karty budou opět zase pro hry, ale to je zatím spíše jen toužebné přání. 
 
I nadále je tu pak problém s grafickými paměťmi, jichž je na trhu nedostatek a zde se zase můžeme ptát, zda GTX 2080 (pokud vůbec přijde) využije už nové GDDR6. Pokud ano, může se opravdu klidně stát, že ty budou velice drahé a výrazně přispějí k vyšší ceně. On je aktuálně nedostatek i GDDR5 a GDDR5X, takže situace je opravdu složitá. 
 
V příštích třech měsících uvidíme, jak to celé dopadne, ale bohužel se tu rýsuje trh, na němž bude k dispozici herní hardware pouze pro majetné zákazníky. Z toho by pak mohly velice profitovat herní konzole, jež jsou už nyní ve srovnání se stejně výkonným PC nepoměrně levnější.  
 
Zdroj: TweakTown


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
CEO Intelu Brian Krzanich rezignoval kvůli vztahu s kolegyní CEO Intelu Brian Krzanich rezignoval kvůli vztahu s kolegyní
Dlouholetý šéf společnosti Intel rezignoval a s okamžitou platností jej nahrazuje jako dočasný CEO Robert Swan. Jako oficiální důvod byl přitom uveden, že Krzanich udržoval vztah s nejmenovanou zaměstnankyní. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prodeje PC dál klesají, ale velcí výrobci moc neutrpěli Prodeje PC dál klesají, ale velcí výrobci moc neutrpěli
V posledních letech se občas objeví zprávy o tom, jak se pokles prodejů počítačů zpomaluje či zastavuje, ovšem přes to všechno je realita taková, že trh s PC spíše chřadne. Nicméně rozhodně ne každý tím trpí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft couvá z plánů podporovat VR na Xbox One Microsoft couvá z plánů podporovat VR na Xbox One
S nástupem výkonné konzole Xbox One X přišla pro Microsoft i možnost využít její sílu k podpoře virtuální reality. Tím by ostatně celý trh s ní získal další velice potřebnou vzpruhu, ovšem to celé nyní padá.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung ukázal malá 8TB NVMe SSD Samsung ukázal malá 8TB NVMe SSD
Samsung si připravil vysokokapacitní 8TB SSD, která směřují do datových center. Jde přitom o formát NGSFF, který se podobá M.2 kartám a využívá rovněž NVMe. Samsung je prezentuje jako své první NF1 NVMe SSD. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Serverové EPYC slaví rok, co mají za sebou? Serverové EPYC slaví rok, co mají za sebou?
Společnost AMD má už rok na trhu své serverové procesory EPYC, kterými zaútočila na konkurenční Xeony. Nyní doufá, že s touto i příští generací brzy získá výrazný podíl na trhu, který v podstatě celý ztratila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek