www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nastaví NVIDIA cenu GTX 2080 až na 1499 USD?

Nastaví NVIDIA cenu GTX 2080 až na 1499 USD?
, , aktualita
Trošku předčasně je už jako hotová věc bráno to, že NVIDIA opravdu brzy uvede na trh novou generaci herních karet, a to Ampere. Nicméně je na ně už opravdu čas a nyní nám půjde o jejich ceny, které by nemusely být vůbec potěšující.
reklama
Když se nad tím zamyslíme, bylo by logické, kdyby se příští generace karet pod vedením GeForce GTX 2080 zcela vymykala dosavadním cenovým schematům, a to dost podstatně. Zprávy mluví o tom, že by NVIDIA mohla pro tuto kartu nastavit až 1499 dolarů. Však karta GeForce GTX 1080 Ti se aktuálně prodává za ceny kolem 1200 USD, ačkoliv se oficiální cena nezměnila a stále je to 699 USD.
 
Pokud by GTX 2080 byla výkonnější než GTX 1080 Ti (či výkonná jako dvě GTX 1080 v SLI, což je dost dobře možné) a NVIDIA stanovila u nových karet odpovídající částky dle oficiálních cen těch starších, pak co by se stalo? Na trhu by samozřejmě byly ceny mnohem vyšší a NVIDIA samotná by z toho neměla opět vůbec nic krom zajištěného odbytu, na nějž by si ale nemohla stěžovat ani bez kryptománie. Na druhou stranu NVIDIA nedávno apelovala, aby prodejci upřednostnili hráče před těžaři a pokud by měla nedlouho poté nastavit tak vysoké ceny nových karet, sama by hráče z trhu vyšachovala. Ovšem samozřejmě jde především o peníze.
 
 
Dává tak smysl, aby si NVIDIA začala řídit ceny sama, i když osobně mi přijde částka 1499 dolarů už poněkud příliš, ovšem to samozřejmě bude záviset především na výkonu nových karet, poptávce i na tom, kolik jich v první vlně přijde. Stále je tu otázka, co se skrývá pod záhadnými čipy Turing, od nichž bychom mohli očekávat, že na sebe strhnou pozornost těžařů a herní karty budou opět zase pro hry, ale to je zatím spíše jen toužebné přání. 
 
I nadále je tu pak problém s grafickými paměťmi, jichž je na trhu nedostatek a zde se zase můžeme ptát, zda GTX 2080 (pokud vůbec přijde) využije už nové GDDR6. Pokud ano, může se opravdu klidně stát, že ty budou velice drahé a výrazně přispějí k vyšší ceně. On je aktuálně nedostatek i GDDR5 a GDDR5X, takže situace je opravdu složitá. 
 
V příštích třech měsících uvidíme, jak to celé dopadne, ale bohužel se tu rýsuje trh, na němž bude k dispozici herní hardware pouze pro majetné zákazníky. Z toho by pak mohly velice profitovat herní konzole, jež jsou už nyní ve srovnání se stejně výkonným PC nepoměrně levnější.  
 
Zdroj: TweakTown


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Honda testuje autonomní čtyřkolky, budou i na CES 2019 Honda testuje autonomní čtyřkolky, budou i na CES 2019
Na začátku letošního roku představila společnost Honda koncept autonomních vozítek 3E-D18, které dále vyvíjí a testuje. Tyto terénní čtyřkolky už jsou nasazeny ve třech úplně odlišných projektech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google Chrome chce řešit stránky s nefunkčním tlačítkem "zpět" Google Chrome chce řešit stránky s nefunkčním tlačítkem "zpět"
Na internetu je spousta stránek, a to nejen vždy těch dobrých. Spousta z nich v zájmu navyšovat počty zobrazených reklam manipuluje historií prohlížeče, čímž znemožňují jít zpět. Prohlížeč Chrome toto možná bude řešit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Cenzurovaný Google Dragonfly pro Čínu byl poslán k ledu Cenzurovaný Google Dragonfly pro Čínu byl poslán k ledu
Cenzurovaný vyhledávač Google Dragonfly je velkým tématem, proti kterému se bouří i samotní pracovníci v Googlu. Negativní odezva i další problémy ale stojí za tím, že se Google rozhodl projekt ukončit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Astronomové našli nejvzdálenější známý objekt naší soustavy: Farout Astronomové našli nejvzdálenější známý objekt naší soustavy: Farout
Astronomové potvrdili, že stále ještě nemusíme znát všechny velké objekty naší soustavy. Tím narážíme na tzv. devátou planetu, která tedy nyní objevena nebyla, ale máme tu něco jiného: asi 500km planetku Farout. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
JEDEC aktualizovala specifikace HBM pro propustnost až 307 GB/s JEDEC aktualizovala specifikace HBM pro propustnost až 307 GB/s
JEDEC Solid State Technology Association přišla s vylepšeným standardem pro paměti typu High Bandwidth Memory (HBM). Jedná se o verzi slibující paměťovou propustnost 307 GB/s. Co to znamená? 
Včera, aktualita, Jan Vítek