www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nastaví NVIDIA cenu GTX 2080 až na 1499 USD?

Nastaví NVIDIA cenu GTX 2080 až na 1499 USD?
, , aktualita
Trošku předčasně je už jako hotová věc bráno to, že NVIDIA opravdu brzy uvede na trh novou generaci herních karet, a to Ampere. Nicméně je na ně už opravdu čas a nyní nám půjde o jejich ceny, které by nemusely být vůbec potěšující.
reklama
Když se nad tím zamyslíme, bylo by logické, kdyby se příští generace karet pod vedením GeForce GTX 2080 zcela vymykala dosavadním cenovým schematům, a to dost podstatně. Zprávy mluví o tom, že by NVIDIA mohla pro tuto kartu nastavit až 1499 dolarů. Však karta GeForce GTX 1080 Ti se aktuálně prodává za ceny kolem 1200 USD, ačkoliv se oficiální cena nezměnila a stále je to 699 USD.
 
Pokud by GTX 2080 byla výkonnější než GTX 1080 Ti (či výkonná jako dvě GTX 1080 v SLI, což je dost dobře možné) a NVIDIA stanovila u nových karet odpovídající částky dle oficiálních cen těch starších, pak co by se stalo? Na trhu by samozřejmě byly ceny mnohem vyšší a NVIDIA samotná by z toho neměla opět vůbec nic krom zajištěného odbytu, na nějž by si ale nemohla stěžovat ani bez kryptománie. Na druhou stranu NVIDIA nedávno apelovala, aby prodejci upřednostnili hráče před těžaři a pokud by měla nedlouho poté nastavit tak vysoké ceny nových karet, sama by hráče z trhu vyšachovala. Ovšem samozřejmě jde především o peníze.
 
 
Dává tak smysl, aby si NVIDIA začala řídit ceny sama, i když osobně mi přijde částka 1499 dolarů už poněkud příliš, ovšem to samozřejmě bude záviset především na výkonu nových karet, poptávce i na tom, kolik jich v první vlně přijde. Stále je tu otázka, co se skrývá pod záhadnými čipy Turing, od nichž bychom mohli očekávat, že na sebe strhnou pozornost těžařů a herní karty budou opět zase pro hry, ale to je zatím spíše jen toužebné přání. 
 
I nadále je tu pak problém s grafickými paměťmi, jichž je na trhu nedostatek a zde se zase můžeme ptát, zda GTX 2080 (pokud vůbec přijde) využije už nové GDDR6. Pokud ano, může se opravdu klidně stát, že ty budou velice drahé a výrazně přispějí k vyšší ceně. On je aktuálně nedostatek i GDDR5 a GDDR5X, takže situace je opravdu složitá. 
 
V příštích třech měsících uvidíme, jak to celé dopadne, ale bohužel se tu rýsuje trh, na němž bude k dispozici herní hardware pouze pro majetné zákazníky. Z toho by pak mohly velice profitovat herní konzole, jež jsou už nyní ve srovnání se stejně výkonným PC nepoměrně levnější.  
 
Zdroj: TweakTown


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Newegg hacknut, útočníci měsíc kradli data platebních karet Newegg hacknut, útočníci měsíc kradli data platebních karet
Pokud jste během posledního měsíce nakupovali na zahraničním serveru Newegg.com, zbystřete. Hackerům se totiž povedlo napadnout platební stránku a krást údaje o použitých platebních kartách.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
V Morgan Stanley jsou zklamaní z GeForce RTX, akcie jdou dolů V Morgan Stanley jsou zklamaní z GeForce RTX, akcie jdou dolů
Morgan Stanley stahuje NVIDII kalhoty ještě daleko před brodem a na základě prvních recenzí karet GeForce RTX 2080 Ti a 2080 vyjadřuje své zklamání nad celou touto generací. Na základě toho tak klesá NVIDII hodnota akcií. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Muž zatčen po výhrůžce smrtí 11letému chlapci, který ho porazil ve Fortnite Muž zatčen po výhrůžce smrtí 11letému chlapci, který ho porazil ve Fortnite
Někteří lidé velmi nelibě nesou porážku v počítačových hrách, obzvláště byli-li poraženi jen 11letým klukem. 45letý muž v návalu zlosti začal malému chlapci vyhrožovat smrtí, což nakonec vyústilo v jeho zatčení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dotyková zařízení s Windows ukládají citlivá data do souboru Dotyková zařízení s Windows ukládají citlivá data do souboru
Potenciální vektor pro únik citlivých informací může pomoci vytvořit soubor WaitList.dat, který je využíván příslušnou službou na počítačích s Windows 8.1 a Windows 10. Podmínkou je, aby byly vybaveny dotykovou obrazovkou. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
WD My Cloud NAS mají vážnou bezpečnostní chybu, na niž výrobce přes rok nereagoval WD My Cloud NAS mají vážnou bezpečnostní chybu, na niž výrobce přes rok nereagoval
Tom's Hardware informuje, že produkty My Cloud NAS od Western Digital obsahují chybu, která umožní komukoliv přistupovat k datům, která na nich máme uložena, a to přes Internet. Tato chyba je stále aktuální. 
Včera, aktualita, Jan Vítek