www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nastaví NVIDIA cenu GTX 2080 až na 1499 USD?

Nastaví NVIDIA cenu GTX 2080 až na 1499 USD?
, , aktualita
Trošku předčasně je už jako hotová věc bráno to, že NVIDIA opravdu brzy uvede na trh novou generaci herních karet, a to Ampere. Nicméně je na ně už opravdu čas a nyní nám půjde o jejich ceny, které by nemusely být vůbec potěšující.
reklama
Když se nad tím zamyslíme, bylo by logické, kdyby se příští generace karet pod vedením GeForce GTX 2080 zcela vymykala dosavadním cenovým schematům, a to dost podstatně. Zprávy mluví o tom, že by NVIDIA mohla pro tuto kartu nastavit až 1499 dolarů. Však karta GeForce GTX 1080 Ti se aktuálně prodává za ceny kolem 1200 USD, ačkoliv se oficiální cena nezměnila a stále je to 699 USD.
 
Pokud by GTX 2080 byla výkonnější než GTX 1080 Ti (či výkonná jako dvě GTX 1080 v SLI, což je dost dobře možné) a NVIDIA stanovila u nových karet odpovídající částky dle oficiálních cen těch starších, pak co by se stalo? Na trhu by samozřejmě byly ceny mnohem vyšší a NVIDIA samotná by z toho neměla opět vůbec nic krom zajištěného odbytu, na nějž by si ale nemohla stěžovat ani bez kryptománie. Na druhou stranu NVIDIA nedávno apelovala, aby prodejci upřednostnili hráče před těžaři a pokud by měla nedlouho poté nastavit tak vysoké ceny nových karet, sama by hráče z trhu vyšachovala. Ovšem samozřejmě jde především o peníze.
 
 
Dává tak smysl, aby si NVIDIA začala řídit ceny sama, i když osobně mi přijde částka 1499 dolarů už poněkud příliš, ovšem to samozřejmě bude záviset především na výkonu nových karet, poptávce i na tom, kolik jich v první vlně přijde. Stále je tu otázka, co se skrývá pod záhadnými čipy Turing, od nichž bychom mohli očekávat, že na sebe strhnou pozornost těžařů a herní karty budou opět zase pro hry, ale to je zatím spíše jen toužebné přání. 
 
I nadále je tu pak problém s grafickými paměťmi, jichž je na trhu nedostatek a zde se zase můžeme ptát, zda GTX 2080 (pokud vůbec přijde) využije už nové GDDR6. Pokud ano, může se opravdu klidně stát, že ty budou velice drahé a výrazně přispějí k vyšší ceně. On je aktuálně nedostatek i GDDR5 a GDDR5X, takže situace je opravdu složitá. 
 
V příštích třech měsících uvidíme, jak to celé dopadne, ale bohužel se tu rýsuje trh, na němž bude k dispozici herní hardware pouze pro majetné zákazníky. Z toho by pak mohly velice profitovat herní konzole, jež jsou už nyní ve srovnání se stejně výkonným PC nepoměrně levnější.  
 
Zdroj: TweakTown


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG chce rozšířit webOS mimo televizory, stáhněte si open source verzi LG chce rozšířit webOS mimo televizory, stáhněte si open source verzi
LG má pro letošní rok velké plány se svou platformou webOS, která vystřídala už několik majitelů. Cílem je dostat webOS na různá zařízení a nabídnout systém ostatním výrobcům. Už dnes je možné stáhnout open source verzi pro Raspberry Pi 3.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft nabízí vysokou odměnu při hledání dalších chyb typu Meltdown a Spectre Microsoft nabízí vysokou odměnu při hledání dalších chyb typu Meltdown a Spectre
Exploity Meltdown a Spectre měly a ještě budou mít značné dopady na celý IT průmysl, do nichž by se odměna od Microsoftu mnohokrát schovala. Nicméně jde o slušný čtvrt milion dolarů, který Redmond nyní nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte nabízí externí box s Radeonem RX 580 Gigabyte nabízí externí box s Radeonem RX 580
Aktuálně jsou externí boxy vybavené desktopovými grafickými kartami velice zajímavé zboží, neboť mohou být paradoxně i levnější než samotné karty. Proto se vyplatí si všimnout i nového RX 580 Gaming Box od firmy Gigabyte.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MSI ukázalo kartu Gaming Storage do běžných PC pro velice rychlé úložiště MSI ukázalo kartu Gaming Storage do běžných PC pro velice rychlé úložiště
Společnost MSI je dobře známá pro své herní notebooky i PC, kde často používá úložná řešení zvaná Super RAID. Jde prostě o podporu více SSD zapojených v režimu striping a o tom samém je i karta Gaming Storage.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Vesmírnému teleskopu Kepler se krátí čas, brzy dojde palivo Vesmírnému teleskopu Kepler se krátí čas, brzy dojde palivo
Díky zařízení Kepler Space Telescope bylo identifikováno už více než 2000 exoplanet a další bezpochyby na své objevení teprve čekají, neboť analýza dat ještě bude nějakou dobu trvat. Nicméně samotnému teleskopu dochází čas společně s palivem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek