www.svethardware.cz
>
>
>
>

Návrat USA na Měsíc bude stát přes 20 mld. USD, tvrdí NASA

Návrat USA na Měsíc bude stát přes 20 mld. USD, tvrdí NASA
, , aktualita
Americká kosmická agentura NASA se konečně trochu více rozpovídala o nákladech na let na Měsíc. Tam by chtěla být s astronauty už za pět let a hovoří se o částce, která má přesahovat 20 miliard USD.
K oblíbeným
reklama
Spojené státy mají v plánu vyslat v roce 2024 dvoučlennou posádku na Měsíc, poprvé v tomto století. V rámci projektu Artemis by se na měsíčním povrchu měl ocitnout nejen jeden muž, ale poprvé i žena. Finanční náklady byly doposud předmětem spekulací, někteří hovořili o 8 miliardách dolarů ročně, jiní zase o 1,6 miliardy. To se odvíjelo od částky, kterou požadoval šéf NASA Jim Bridenstine na rozjezd projektu Artemis.
 
Měsíc
 
Zdaleka však ale nejde o celý projekt. Agentura NASA a její šéf Bridenstine nejprve o financích nemluvili a dohady odmítali, nicméně nyní oficiálně potvrdili, že by si celý projekt měl vyžádat zhruba 20 až 30 mld. USD, což znamená navýšit rozpočet NASA o další 4 až 6 mld. USD ročně. Připomeňme, že už dnes se má rozpočet agentury pohybovat někde kolem 20 mld. USD za rok.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Gigabyte ukázal desku s TRX40 pro Threadripper 3000 Gigabyte ukázal desku s TRX40 pro Threadripper 3000
Už zanedlouho budou moci výrobci desek oficiálně představit své nové modely pro procesory Threadripper, ovšem zatím to mohou být pouze náznaky, uniklé informace a jednotlivé snímky. Jeden takový tu máme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Nové Intel Core i5 mají také dostat Hyper-threading Nové Intel Core i5 mají také dostat Hyper-threading
Můžeme být velice zvědaví na to, jakou novou desktopovou generaci Core nám Intel připraví. Zatím to vypadá, že Core i3 a rovněž Core i5 dostanou podporu Hyperthreadingu a pak lze jen čekat na to, jaké budou ceny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Jedi: Fallen Order jako nadějný návrat Star Wars pro jednoho hráče? Jedi: Fallen Order jako nadějný návrat Star Wars pro jednoho hráče?
Hry pro jednoho hráče bohužel ze světa Star Wars před několika lety zmizely. Zůstal multiplayer a pachuť po lootboxových experimentech, v nichž společnost Electronic Arts zkoušela, kam až může zajít. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD: EPYC nabízí oproti Intelu až 5,6x vyšší výkon na dolar AMD: EPYC nabízí oproti Intelu až 5,6x vyšší výkon na dolar
Společnost AMD provedla menší marketingový útok na Intel, když ukázala prezentaci, dle níž jsou její serverové procesory z hlediska poměru výkonu a ceny mnohem výhodnější. Mluví také o superpočítačích a energetické efektivitě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft varuje před vlastní aktualizací, ochromí Windows Defender ATP Microsoft varuje před vlastní aktualizací, ochromí Windows Defender ATP
Aktualizace operačního systému Microsoft Windows 10 a Server opět přinesly potíže navíc. V případě aktualizace KB4520062 jde o to, že její instalace ochromí bezpečnostní řešení Windows Defender ATP.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře