NEC zavádí bankomaty s detekcí tváří, karta není potřeba

NEC zavádí bankomaty s detekcí tváří, karta není potřeba
, , aktualita
Společnost NEC přináší do bankomatů nové technologie. Nově bude možné se přihlašovat jen pomocí tváře a nebude nutné vytahovat platební kartu. Technologii bude používat tchaj-wanská banka E.Sun Bank.
K oblíbeným
reklama
Přihlašování pomocí tváře se už dostalo nejen do mobilních telefonů nebo na letiště, nově bude dostupné také v bankomatech. U nás si sice ještě počkáme, ale na Tchaj-wanu už má tamější banka E.Sun Bank prvních pět bankomatů vybavených touto technologií od společnosti NEC. Využity jsou pochopitelně systémy dnes tak populární umělé inteligence. V Případě NECu jde o systém NeoFace, který patří do souboru biometrických technologických řešení společnosti Bio-IDiom.
 
NEC NeoFace E.Sun bankomat
 
Systém funguje tak, že uživatel si musí nejprve registrovat kartu v jednom z těchto bankomatů. Vloží kartu, nechá si vyfotit tvář a na mobilní telefon mu přijde jednorázové heslo, které zadá do systému. Tím potvrdí správnost a přiřadí svou tvář k dané kartě. Příště už není potřeba vytahovat kartu, pouze se postaví před bankomat a zadá svůj PIN.
 
NEC tvrdí, že systém má být odolný vůči pokusům o podvod, jako může být např. zobrazení fotografie před automatem nebo maska. Ostatně technologie společnosti NEC jsou v tomto mezi nejlepšími a např. i Apple Face ID ukazuje, že oklamat nejlepší technologie tohoto typu je takřka nemožné (ukázalo se však i to, že naopak u mnoha telefonů s Androidem je většinou implementace značně nedokonalá). Systém NeoFace se používal už např. i na Olympiádě v Riu a využívají jej také některá letiště.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Noctua uvádí na trh nové ventilátory a příslušenství řady Chromax Noctua uvádí na trh nové ventilátory a příslušenství řady Chromax
Noctua nedávno dostala na trh nové procesorové chladiče Chromax Black a nyní je doplňují ventilátory a příslušenství Chromax. Máme tu konkrétně modely NF-A20, NF-A12x15, NF-A9, NF-A9x14 či NF-A8.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX
InWin si připravuje pod prostým označením 925 velkou skříň formátu Full Tower, která je tak určena pro výkonné PC sestavy. Sama nabídne krom potřebného místa mohutné tělo z broušeného hliníku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou
Acer na trh přináší monitor Predator CG437K P, který je určen pro ty nejnáročnější hráče. O tom ostatně svědčí už jeho úhlopříčka, ale vedle ní je tu i řada velice zajímavých specifikací a bohatá výbava.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Pillars of Eternity 2 se neprodávaly dobře, série je ohrožena Pillars of Eternity 2 se neprodávaly dobře, série je ohrožena
Studio Obsidian Entertainment, které už nějaký ten pátek patří Microsoftu, je aktuálně v kurzu jako to, které stojí za úspěchem hry The Outer Worlds. Nyní ale chceme probrat sérii Pillars of Eternity. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
AMD nejspíše také chystá nevyhlazované škálování obrazu AMD nejspíše také chystá nevyhlazované škálování obrazu
Z nové záplaty pro linuxové ovladače vyplývá, že AMD si nejspíše stejně jako NVIDIA a Intel chystá funkci nevyhlazeného škálování, čili Integer Scaling. Nyní je i otázka, na jakých kartách by to mohlo fungovat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek