reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

NEC zavádí bankomaty s detekcí tváří, karta není potřeba

, , aktualita
NEC zavádí bankomaty s detekcí tváří, karta není potřeba
Společnost NEC přináší do bankomatů nové technologie. Nově bude možné se přihlašovat jen pomocí tváře a nebude nutné vytahovat platební kartu. Technologii bude používat tchaj-wanská banka E.Sun Bank.
NEC zavádí bankomaty s detekcí tváří, karta není potřeba
Přihlašování pomocí tváře se už dostalo nejen do mobilních telefonů nebo na letiště, nově bude dostupné také v bankomatech. U nás si sice ještě počkáme, ale na Tchaj-wanu už má tamější banka E.Sun Bank prvních pět bankomatů vybavených touto technologií od společnosti NEC. Využity jsou pochopitelně systémy dnes tak populární umělé inteligence. V Případě NECu jde o systém NeoFace, který patří do souboru biometrických technologických řešení společnosti Bio-IDiom.
 
NEC NeoFace E.Sun bankomat
 
Systém funguje tak, že uživatel si musí nejprve registrovat kartu v jednom z těchto bankomatů. Vloží kartu, nechá si vyfotit tvář a na mobilní telefon mu přijde jednorázové heslo, které zadá do systému. Tím potvrdí správnost a přiřadí svou tvář k dané kartě. Příště už není potřeba vytahovat kartu, pouze se postaví před bankomat a zadá svůj PIN.
 
NEC tvrdí, že systém má být odolný vůči pokusům o podvod, jako může být např. zobrazení fotografie před automatem nebo maska. Ostatně technologie společnosti NEC jsou v tomto mezi nejlepšími a např. i Apple Face ID ukazuje, že oklamat nejlepší technologie tohoto typu je takřka nemožné (ukázalo se však i to, že naopak u mnoha telefonů s Androidem je většinou implementace značně nedokonalá). Systém NeoFace se používal už např. i na Olympiádě v Riu a využívají jej také některá letiště.
 


reklama
reklama
reklama