Systém NECu pro rozpoznávání tváří na Olympiádě v Tokiu

Systém NECu pro rozpoznávání tváří na Olympiádě v Tokiu
, , aktualita
Společnost NEC je jedním z partnerů Olympijských her v Tokiu v roce 2020 a bude mít na starosti jeden z bezpečnostních systémů. Půjde o rozpoznávání tváří a udělování přístupu akreditovaným osobám.
reklama
Olympijské hry v Tokiu se blíží, odehrají se za dva roky. Pořadatelé pochopitelně hledí i na bezpečnost, a proto využijí nejoceňovanější systém pro rozpoznání tváří od společnosti NEC. Nebude určen pro klasické návštěvníky, ale pro všechny další osoby jako jsou samotní pořadatelé, tedy nejrůznější personál, nicméně budou kontrolováni také atleti, média a nejrůznější dobrovolníci. Do databáze má být údajně zaneseno stěží uvěřitelných 300 tisíc osob. Cílem systému pak bude porovnat fotografii z databáze a příslušné identifikační karty s naskenovaným obličejem.
 
 
Jak jde vidět z demonstrace, systém to zvládá opravdu velmi rychle, aniž by se člověk musel zastavit. Na demonstraci nicméně nebylo ukázáno, co se stane, když tam půjde někdo s nepravou kartou (takto to vypadá, že to pustí všechny bez výjimky a nic ani neporovnává). Demonstrace byla provedena i s více než 200 cm vysokým atletem.
 
Systém využívá umělou inteligenci NeoFace, která je částí technologie Bio-IDiom pro biometrickou autentizaci. Ta slibuje již zmíněný vysoký výkon, protože není žádoucí, aby lidé stáli dlouhé fronty na autentizaci, zejména pokud bude opravdu hodně teplé počasí. Tokijské Olympijské hry nejsou na jednom místě, ale jsou rozesety po zhruba 40 různých místech, takže je žádoucí kontrolovat, kdo vstupuje do kterého areálu.
 
Systém byl prezentován už na Olympiádě v Riu v roce 2016 a používají jej už i některá letiště. Podle společnosti je úspěšnost systému 99,7 % a zabrání to rovněž tomu, aby si personál mezi sebou půjčoval identifikační karty, což může být bezpečnostním rizikem. Olympijské hry v Tokiu se budou konat od 24. července do 9. srpna 2020.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AOC uvedlo levné herní monitory V2H s FreeSync a IPS AOC uvedlo levné herní monitory V2H s FreeSync a IPS
Společnost AOC představila trojici nových levných herních monitorů 22V2H, 24V2H a 27V2H. Všechny tři mají IPS obrazovku a podporují také technologii AMD FreeSync. To vše za dosti nízkou cenu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tim Cook chce, aby Bloomberg stáhl kontroverzní článek Tim Cook chce, aby Bloomberg stáhl kontroverzní článek
Tim Cook vůbec není nadšený z kontroverzního článku serveru Bloomberg, který tvrdí, že čínští výrobci hardware vkládali do základních desek amerických serverů štěnice. Žádá, aby údajně nepravdivý článek stáhl.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Autonomní létající taxi Volocopter míří do Singapuru Autonomní létající taxi Volocopter míří do Singapuru
Startup Volocopter už před rokem provedl test svého autonomního létajících taxi v Dubaji a létá i Německu. Jednou z dalších zemí, kde proběhnou testovací lety tohoto 18rotorového "dronu" pro dvě osoby, bude Singapur.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede? Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede?
Dnes už konečně padlo informační embargo na nové procesory Intel, a tak se můžeme podívat na první nezávislé testy procesoru Core i9-9900K, o jehož testování firmou Principled Technologies se tak moc mluvilo. 
19.10.2018, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy
Také společnost Crucial představila nová velmi rychlá SSD. Využívají M.2 2280 formátu a sběrnice PCIe s NVMe podporou. Může se chlubit rychlostí až 2000 MB/s díky vyrovnávacímu SLC bufferu.
19.10.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář