Systém NECu pro rozpoznávání tváří na Olympiádě v Tokiu

Systém NECu pro rozpoznávání tváří na Olympiádě v Tokiu
, , aktualita
Společnost NEC je jedním z partnerů Olympijských her v Tokiu v roce 2020 a bude mít na starosti jeden z bezpečnostních systémů. Půjde o rozpoznávání tváří a udělování přístupu akreditovaným osobám.
K oblíbeným
reklama
Olympijské hry v Tokiu se blíží, odehrají se za dva roky. Pořadatelé pochopitelně hledí i na bezpečnost, a proto využijí nejoceňovanější systém pro rozpoznání tváří od společnosti NEC. Nebude určen pro klasické návštěvníky, ale pro všechny další osoby jako jsou samotní pořadatelé, tedy nejrůznější personál, nicméně budou kontrolováni také atleti, média a nejrůznější dobrovolníci. Do databáze má být údajně zaneseno stěží uvěřitelných 300 tisíc osob. Cílem systému pak bude porovnat fotografii z databáze a příslušné identifikační karty s naskenovaným obličejem.
 
 
Jak jde vidět z demonstrace, systém to zvládá opravdu velmi rychle, aniž by se člověk musel zastavit. Na demonstraci nicméně nebylo ukázáno, co se stane, když tam půjde někdo s nepravou kartou (takto to vypadá, že to pustí všechny bez výjimky a nic ani neporovnává). Demonstrace byla provedena i s více než 200 cm vysokým atletem.
 
Systém využívá umělou inteligenci NeoFace, která je částí technologie Bio-IDiom pro biometrickou autentizaci. Ta slibuje již zmíněný vysoký výkon, protože není žádoucí, aby lidé stáli dlouhé fronty na autentizaci, zejména pokud bude opravdu hodně teplé počasí. Tokijské Olympijské hry nejsou na jednom místě, ale jsou rozesety po zhruba 40 různých místech, takže je žádoucí kontrolovat, kdo vstupuje do kterého areálu.
 
Systém byl prezentován už na Olympiádě v Riu v roce 2016 a používají jej už i některá letiště. Podle společnosti je úspěšnost systému 99,7 % a zabrání to rovněž tomu, aby si personál mezi sebou půjčoval identifikační karty, což může být bezpečnostním rizikem. Olympijské hry v Tokiu se budou konat od 24. července do 9. srpna 2020.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound
Už nějakou dobu víme, že se Intel chystá vstoupit na trh s dedikovanými grafickými kartami a nemít jen ty integrované v procesorech. Na GDC 2019 ukázal první snímky nových grafických karet s GPU Arctic Sound.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem
Ray tracing má na letošním GDC velkou pozornost a věnuje se mu řada firem. Mezi nimi jsou i Epic Games v jejichž Unreal Enginu bylo vytvořeno demo Troll. Samotný engine s podporou ray tracingu bude také brzy k dispozici. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář