Systém NECu pro rozpoznávání tváří na Olympiádě v Tokiu

Systém NECu pro rozpoznávání tváří na Olympiádě v Tokiu
, , aktualita
Společnost NEC je jedním z partnerů Olympijských her v Tokiu v roce 2020 a bude mít na starosti jeden z bezpečnostních systémů. Půjde o rozpoznávání tváří a udělování přístupu akreditovaným osobám.
reklama
Olympijské hry v Tokiu se blíží, odehrají se za dva roky. Pořadatelé pochopitelně hledí i na bezpečnost, a proto využijí nejoceňovanější systém pro rozpoznání tváří od společnosti NEC. Nebude určen pro klasické návštěvníky, ale pro všechny další osoby jako jsou samotní pořadatelé, tedy nejrůznější personál, nicméně budou kontrolováni také atleti, média a nejrůznější dobrovolníci. Do databáze má být údajně zaneseno stěží uvěřitelných 300 tisíc osob. Cílem systému pak bude porovnat fotografii z databáze a příslušné identifikační karty s naskenovaným obličejem.
 
 
Jak jde vidět z demonstrace, systém to zvládá opravdu velmi rychle, aniž by se člověk musel zastavit. Na demonstraci nicméně nebylo ukázáno, co se stane, když tam půjde někdo s nepravou kartou (takto to vypadá, že to pustí všechny bez výjimky a nic ani neporovnává). Demonstrace byla provedena i s více než 200 cm vysokým atletem.
 
Systém využívá umělou inteligenci NeoFace, která je částí technologie Bio-IDiom pro biometrickou autentizaci. Ta slibuje již zmíněný vysoký výkon, protože není žádoucí, aby lidé stáli dlouhé fronty na autentizaci, zejména pokud bude opravdu hodně teplé počasí. Tokijské Olympijské hry nejsou na jednom místě, ale jsou rozesety po zhruba 40 různých místech, takže je žádoucí kontrolovat, kdo vstupuje do kterého areálu.
 
Systém byl prezentován už na Olympiádě v Riu v roce 2016 a používají jej už i některá letiště. Podle společnosti je úspěšnost systému 99,7 % a zabrání to rovněž tomu, aby si personál mezi sebou půjčoval identifikační karty, což může být bezpečnostním rizikem. Olympijské hry v Tokiu se budou konat od 24. července do 9. srpna 2020.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
YouTube za 3 měsíce smazal 58 milionů videí a 1,7 milionu kanálů YouTube za 3 měsíce smazal 58 milionů videí a 1,7 milionu kanálů
YouTube neustále pročišťuje svůj systém od závadného obsahu a jen za poslední čtvrtletí takto zmizelo skoro 1,7 milionů kanálů. K tomu bylo z různých důvodů smazáno okolo 58 milionů videí a stovky milionů komentářů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Počítač Nvidia Jetson AGX Xavier slibuje 32 TOPS a 10W spotřebu Počítač Nvidia Jetson AGX Xavier slibuje 32 TOPS a 10W spotřebu
Nvidia není jen výrobcem grafických čipů, ale mluví i do technologií pro umělou inteligenci. Zde se jedná např. o počítače Jetson, které mohou být používány např. v autonomních autech. Nový Jetson AGX Xavier slibuje 32 bilionů operací za sekundu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
LG uvedlo 31,5" IPS FreeSync monitor 32QK500-W LG uvedlo 31,5" IPS FreeSync monitor 32QK500-W
V nabídce monitorů společnosti LG se objevuje nově cenově docela příznivý IPS monitor 32QK500-W, který však papírově patrně nezklame. Nabídne velkou 31,5" úhlopříčku, 10bitové barvy i FreeSync technologii.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další průšvih Facebooku: aplikace mohly vidět soukromé fotky Další průšvih Facebooku: aplikace mohly vidět soukromé fotky
Rok 2018 se Facebooku opravdu nepovedl a stíhá ho jeden problém za druhým. Tím dalším je softwarová chyba, která dovolila aplikacím přistupovat i k fotografiím, které byly označené jako soukromé. Mohly vidět dokonce i ty nikdy neodeslané.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Slabým heslům vévodí "123456", dopředu jde "donald" Slabým heslům vévodí "123456", dopředu jde "donald"
Společnost SplashData analyzovala databázi uniklých hesel za poslední rok a sestavila statistiku těch nejpoužívanějších. S přehledem vede "123456" a "password". Hodně popularity ale získává např. "donald".
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře