Nejen Ubisoft s Genba Digital chce brzy zastavit prodeje her na šedém trhu

Nejen Ubisoft s Genba Digital chce brzy zastavit prodeje her na šedém trhu
, , aktualita
Společnost Ubisoft se spojila s Genba Digital, a to ve snaze ukončit přeprodávání aktivačních klíčů k PC hrám. Jde tak o šedý trh, na němž jsou nabízeny dané klíče za nižší ceny, než za jaké si můžeme hry koupit v oficiálních obchodech.
K oblíbeným
reklama
Zrovna nedávno jsme se podívali na to, jak firma Deep Silver v případě titulu Metro Exodus deaktivovala mnohé klíče, které byly získány ilegálně. Takovéto klíče jsou běžně prodávané na šedém trhu, čili v různých internetových obchodech, kde bývají podezřele levné, respektive prostě výrazně levnější, než kolik dané hry stojí třeba právě na Uplay, pokud nám nyní jde o Ubisoft. 
 
 
O co se tedy Ubisoft bude snažit, když proti prodeji klíčů na šedém trhu bojovalo v průběhu předchozích let už více firem? Chce využít systém, který označuje za Silent Key Activation", v jehož rámci už v prvé řadě nemá dojít k tomu, aby klíče vůbec šlo přeprodávat. A k tomu pomůže partnerství s firmou Genba Digital, díky níž se změní způsob prodeje herních klíčů. 
 
Právě Genba Digital vymyslela systém Silent Key Activation, jenž pracuje tak, že se vytvoří jakási banka klíčů, k níž nemají samotní prodejci přístup. Takže pokud si půjdeme k některému prodejci koupit hru od Ubisoftu, budeme se muset při samotném prodeji přihlásit ke svému účtu na uPlay, aby celá transakce vůbec mohla proběhnout. Čili, ve výsledku se k samotnému klíči nedostane ani třetí strana v podobě prodejce a v podstatě ani my a je jasné, že v takovém systému nepůjde klíče přeprodávat. 
 
Matt Murphy, CEO Genba Digital, k tomu uvádí, že jejich metoda umožňuje nakladatelům zcela kontrolovat prodeje svých her oproti tomu, jak je to zařízeno dnes. Murphy to doslova označil za "házení velkých excelových tabulek s klíči po prodejích". Vydavatelé sami také budou moci snadno a velice pohotově pracovat i s cenami svých her, takže pokud se je rozhodnou třeba v rámci akce zlevnit, projevit by se to mělo hned a všude. 
 
V podstatě by to tak mělo znamenat, že z hlediska ceny už asi nebude záležet na tom, kde si hru koupíme. Ostatně Ubisoft se chystá k tomu, že své hry umožní prodávat buď prostřednictvím nové metody, nebo vůbec. Genba Digital také vyjednává s dalšími velkými vydavateli her, takže můžeme očekávat, že se postupně přidají i ostatní. Však ti o to jistě budou mít také velký zájem.
 
Otázka je, jak to celé bude zařízeno v případě krabicových her a lze si představit, že pro ně by to mohla být konečná rána, která přinese jejich konec.
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínské drony pod hrozbou banu Trumpa, DJI v nejistotě Čínské drony pod hrozbou banu Trumpa, DJI v nejistotě

Obchodní válka USA a Číny může mít další dopad na čínské společnosti. Hodně se sice probírá Huawei, nicméně obavy o bezpečnost a strach ze sledování má USA i z čínských dronů. Nabízí se zejména oblíbené modely od DJI.

Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Consumer Reports varuje, nový autopilot Tesly je nebezpečný Consumer Reports varuje, nový autopilot Tesly je nebezpečný
Před pár měsíci přišla automobilka Tesla s funkcí Navigate on Autopilot, která v další variantě uměla i sama měnit pruhy. Consumer Reports ale varuje. Tato funkce je hodně nespolehlivá a vytváří krizové situace.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
USA vysvětluje postoj k Huawei a ban bez důkazu USA vysvětluje postoj k Huawei a ban bez důkazu

Spojené státy americké vyhlásily další obchodní válku v Číně. Součástí toho je i zabanování čínské společnosti Huawei. Té se nesmí dodávat žádná americká technologie a nyní máme i vysvětlení proč.

24.5.2019, aktualita, Milan Šurkala25 komentářů
Gigabyte ukázal první M.2 SSD pro PCIe 4.0 Gigabyte ukázal první M.2 SSD pro PCIe 4.0
V posledních dnech jsme řešili nástup nové platformy firmy AMD, která nám jako první ve světě běžných uživatelů nabídne rozhraní PCI Express 4.0. To je sice hezké, ovšem k jeho využití potřebujeme také příslušné komponenty a zde přichází Gigabyte.
24.5.2019, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Do hlubin Středozemního moře poputují stovky detektorů neutrin Do hlubin Středozemního moře poputují stovky detektorů neutrin
Částice vznikající ve hvězdách, při explozích supernov či kolizích hvězd jsou všude kolem nás. Jde nám o neutrina jichž našimi těly mají procházet biliony či více každou sekundu, ovšem jsou velice těžko detekovatelné. 
24.5.2019, aktualita, Jan Vítek4 komentáře