Nejen Ubisoft s Genba Digital chce brzy zastavit prodeje her na šedém trhu

Nejen Ubisoft s Genba Digital chce brzy zastavit prodeje her na šedém trhu
, , aktualita
Společnost Ubisoft se spojila s Genba Digital, a to ve snaze ukončit přeprodávání aktivačních klíčů k PC hrám. Jde tak o šedý trh, na němž jsou nabízeny dané klíče za nižší ceny, než za jaké si můžeme hry koupit v oficiálních obchodech.
K oblíbeným
reklama
Zrovna nedávno jsme se podívali na to, jak firma Deep Silver v případě titulu Metro Exodus deaktivovala mnohé klíče, které byly získány ilegálně. Takovéto klíče jsou běžně prodávané na šedém trhu, čili v různých internetových obchodech, kde bývají podezřele levné, respektive prostě výrazně levnější, než kolik dané hry stojí třeba právě na Uplay, pokud nám nyní jde o Ubisoft. 
 
 
O co se tedy Ubisoft bude snažit, když proti prodeji klíčů na šedém trhu bojovalo v průběhu předchozích let už více firem? Chce využít systém, který označuje za Silent Key Activation", v jehož rámci už v prvé řadě nemá dojít k tomu, aby klíče vůbec šlo přeprodávat. A k tomu pomůže partnerství s firmou Genba Digital, díky níž se změní způsob prodeje herních klíčů. 
 
Právě Genba Digital vymyslela systém Silent Key Activation, jenž pracuje tak, že se vytvoří jakási banka klíčů, k níž nemají samotní prodejci přístup. Takže pokud si půjdeme k některému prodejci koupit hru od Ubisoftu, budeme se muset při samotném prodeji přihlásit ke svému účtu na uPlay, aby celá transakce vůbec mohla proběhnout. Čili, ve výsledku se k samotnému klíči nedostane ani třetí strana v podobě prodejce a v podstatě ani my a je jasné, že v takovém systému nepůjde klíče přeprodávat. 
 
Matt Murphy, CEO Genba Digital, k tomu uvádí, že jejich metoda umožňuje nakladatelům zcela kontrolovat prodeje svých her oproti tomu, jak je to zařízeno dnes. Murphy to doslova označil za "házení velkých excelových tabulek s klíči po prodejích". Vydavatelé sami také budou moci snadno a velice pohotově pracovat i s cenami svých her, takže pokud se je rozhodnou třeba v rámci akce zlevnit, projevit by se to mělo hned a všude. 
 
V podstatě by to tak mělo znamenat, že z hlediska ceny už asi nebude záležet na tom, kde si hru koupíme. Ostatně Ubisoft se chystá k tomu, že své hry umožní prodávat buď prostřednictvím nové metody, nebo vůbec. Genba Digital také vyjednává s dalšími velkými vydavateli her, takže můžeme očekávat, že se postupně přidají i ostatní. Však ti o to jistě budou mít také velký zájem.
 
Otázka je, jak to celé bude zařízeno v případě krabicových her a lze si představit, že pro ně by to mohla být konečná rána, která přinese jejich konec.
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus
Telefony s Androidem mají poslední dobou takové množství operační paměti RAM, že by se za to nemuselo stydět ani solidní PC. SK Hynix nyní začalo sériovou výrobu 18GB setů pamětí LPDDR5 pro telefony Asus ROG Phone.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku
Těžko uvěřitelný případ se měl odehrát ve Vietnamu. Muž si chtěl koupit herní konzoli, ale jeho manželka s tím nesouhlasila. Svůj nový PS5 proto vydával za Wi-Fi router. Dokonce jej nechal nainstalovat zaměstnancem v uniformě telefonní společnosti.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry
Už dobře víme, že na konec letošního roku si Blizzard chystá remasterovanou verzi hry Diablo II: Resurrected. Ta ale bude také poslední takovou hrou a do budoucna se Blizzard chce věnovat vývoji nových her.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí
Připravovaná hra Harry Potter: Hogwarts Legacy to nemá jednoduché. Vše v podstatě začalo několika tweety a esejí od J. K. Rowlingové na transgender téma. I když ta s hrou nemá nic společného, nyní je potřeba zajistit, aby hra byla politicky korektní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena
Dle společnosti Seagate nebudou pevné disky ještě dlouho patřit do starého železa. Díky novým technologiím má přijít výrazný růst jejich kapacit a také se má z technologie Multi-Actuator stát standard. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář