www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Nejen W10 mají problémy, nový macOS Catalina maže maily

Nejen W10 mají problémy, nový macOS Catalina maže maily
, , aktualita
Aktualizace na novou verzi operačního systému často přináší nějaké problémy. U Windows 10 jde už o evergreen, své si ale užívají i uživatelé Apple macOS 10.15 Catalina. Problémy dělá ukončení 32bitové podpory i mazání e-mailů.
K oblíbeným
reklama
U operačního systému MIcrosoft Windows 10 je už v podstatě tradicí, že se po uvolnění nové verze objeví spousta méně i více vážných chyb, které postihnou některé uživatele. Nevyhýbá se to ale ani jiným výrobcům. Apple má nyní problém s novou verzí macOS 10.15 Catalina. Z chyb můžeme zmínit např. mazání e-mailů v Apple Mail. Podle všeho nejde o příliš častý problém, ale není ani ojedinělý. Některým uživatelům totiž po aktualizaci mizí e-maily nebo jsou nekompletní (jen hlavičky). To se stává např. i při přetahování e-mailů z jedné složky do druhé. Pokud se totiž přesune jinam, aplikace jej vidí v původní složce jako smazaný a následná synchronizace jej může smazat i na jiných místech.
 
Apple macOS Catalina
 
Více problémů ale způsobuje ten fakt, že Catalina ukončila podporu 32bitových aplikací, na což ale byli zákazníci dlouhou dobu připravování a nelze to považovat za chybu. Vznikají ale situace, které trápí např. uživatele produktů Adobe z doby před Creative Cloud. Ty jsou ještě 32bitové, ale nyní kvůli absenci podpory 32bitových aplikací nefungují. Problém je, že je nelze ani odinstalovat, protože odinstalátor je rovněž 32 bitový, takže ani ten nelze spustit.
 
Často se zmiňují i aplikace pro DJ, konkrétně Rekordbox a Traktor, které spoléhaly na synchronizaci XML souborů přes iTunes. Protože však iTunes už v nové verzi systému nenajdeme, aplikace nefungují korektně a uživatelé mají problém. Společnost jim tak radí neaktualizovat, dokud nebudou nové verze aplikací korektně fungovat i pod macOS 10.15 Catalina.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office
Bezpečnostní výzkumník Patrick Wardle, který kdysi pracoval v NSA, objevil chybu v operačním systému macOS i kancelářském balíku Microsoft Office. Spolu dokázaly nabídnout hackerům cestu do systému.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0 Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0
Gigabyte představil nový HPC server, který využívá služeb výkonného 64jádrového procesoru AMD EPYC 7H12 i několika GPU, např. NVIDIA Ampere A100. To vše navíc doplňuje podpora rychlého rozhraní PCIe 4.0.
Včera, aktualita, Milan Šurkala