www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Nejen W10 mají problémy, nový macOS Catalina maže maily

Nejen W10 mají problémy, nový macOS Catalina maže maily
, , aktualita
Aktualizace na novou verzi operačního systému často přináší nějaké problémy. U Windows 10 jde už o evergreen, své si ale užívají i uživatelé Apple macOS 10.15 Catalina. Problémy dělá ukončení 32bitové podpory i mazání e-mailů.
K oblíbeným
reklama
U operačního systému MIcrosoft Windows 10 je už v podstatě tradicí, že se po uvolnění nové verze objeví spousta méně i více vážných chyb, které postihnou některé uživatele. Nevyhýbá se to ale ani jiným výrobcům. Apple má nyní problém s novou verzí macOS 10.15 Catalina. Z chyb můžeme zmínit např. mazání e-mailů v Apple Mail. Podle všeho nejde o příliš častý problém, ale není ani ojedinělý. Některým uživatelům totiž po aktualizaci mizí e-maily nebo jsou nekompletní (jen hlavičky). To se stává např. i při přetahování e-mailů z jedné složky do druhé. Pokud se totiž přesune jinam, aplikace jej vidí v původní složce jako smazaný a následná synchronizace jej může smazat i na jiných místech.
 
Apple macOS Catalina
 
Více problémů ale způsobuje ten fakt, že Catalina ukončila podporu 32bitových aplikací, na což ale byli zákazníci dlouhou dobu připravování a nelze to považovat za chybu. Vznikají ale situace, které trápí např. uživatele produktů Adobe z doby před Creative Cloud. Ty jsou ještě 32bitové, ale nyní kvůli absenci podpory 32bitových aplikací nefungují. Problém je, že je nelze ani odinstalovat, protože odinstalátor je rovněž 32 bitový, takže ani ten nelze spustit.
 
Často se zmiňují i aplikace pro DJ, konkrétně Rekordbox a Traktor, které spoléhaly na synchronizaci XML souborů přes iTunes. Protože však iTunes už v nové verzi systému nenajdeme, aplikace nefungují korektně a uživatelé mají problém. Společnost jim tak radí neaktualizovat, dokud nebudou nové verze aplikací korektně fungovat i pod macOS 10.15 Catalina.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem
Deepfakes jsou čím dál tím větším problémem. Varuje před nimi stabice BBC, která se podílela na tvorbě falešného videa s Borisem Johnsonem a Jeremy Corbynem. Ukazuje, že je stále snazší udělat věrohodný podvrh.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink
Satelity Starlink jsou malé a skladné, a tak si jich jeden Falcon 9 může vzít na palubu celou kopu, čili šedesát. Nyní se přitom podařilo další takovou várku dostat na oběžnou dráhu a učinit další krok ke zprovoznění připravované sítě.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Noctua uvádí na trh nové ventilátory a příslušenství řady Chromax Noctua uvádí na trh nové ventilátory a příslušenství řady Chromax
Noctua nedávno dostala na trh nové procesorové chladiče Chromax Black a nyní je doplňují ventilátory a příslušenství Chromax. Máme tu konkrétně modely NF-A20, NF-A12x15, NF-A9, NF-A9x14 či NF-A8.
Včera, aktualita, Jan Vítek
InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX
InWin si připravuje pod prostým označením 925 velkou skříň formátu Full Tower, která je tak určena pro výkonné PC sestavy. Sama nabídne krom potřebného místa mohutné tělo z broušeného hliníku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou
Acer na trh přináší monitor Predator CG437K P, který je určen pro ty nejnáročnější hráče. O tom ostatně svědčí už jeho úhlopříčka, ale vedle ní je tu i řada velice zajímavých specifikací a bohatá výbava.
Včera, aktualita, Jan Vítek