Nejen World of Warcraft bude moci běžet pod Windows 7 s DirectX 12

Nejen World of Warcraft bude moci běžet pod Windows 7 s DirectX 12
, , aktualita
Microsoft říkal naprosto jasně, že DirectX 12 budou fungovat pouze pod Windows 10 a ne pod staršími systémy. Nicméně na jaře jsme se dozvěděli o tom, že tu bude alespoň jedna výjimka, a to World of Warcraft a nyní je jasné, že nebude jediná.
K oblíbeným
reklama
World of Warcraft nabízí podporu DirectX 12 pod Windows 7 už od letošního jara, a to nejspíše kvůli čínskému trhu, kde je tato hra velice oblíbená, přičemž jde také o to, že podpora DX12 ze strany firmy Blizzard přinesla nezanedbatelný nárůst výkonu. Pandořina skříňka tak už byla dávno otevřena a nyní se nemůžeme divit, že mají následovat i další hry, protože když může Blizzard, proč by nemohli i ostatní?
 
 
Microsoft k tomu píše, že podpora WoW na Windows 7 s DirectX 12 byla přijata herní komunitou velice vřele, a tak byla navázána spolupráce s dalšími studii s cílem zprovoznit takto další hry. Microsoft tak už dal dohromady materiály, které vývojáře k danému cíli nasměrují a také hned zprvu poskytnou důležité informace o tom, jak složité vůbec je zprovoznit podporu DX12 na starším OS. 
 
Prozatím také Microsoft naportoval do Windows 7 jen D3D12 runtime, kvůli čemuž je nutné, aby vývojáři zasáhli do kódu svých her, neboť grafické jádro staršího systému se od nového liší. Dle prvních ohlasů to pro vývojáře znamená několik dní až dva týdny práce, pokud jde tedy o hry, které už D3D12 podporují, ale na Windows 10. 
 
Samotní uživatelé musí mít připraveny 64bitové Windows 7 s nainstalovaným Service Pack 1. Zapomenout pak mohou na podporu SLI/LDA, D3D12 videa nebo WARP. HDR by dle vyjádření Microsoftu fungovat mohlo, ale nakonec to bude opět záviset na vývojářích. 
 
Je přitom velice překvapující v této době sledovat, jak DirectX 12 přichází s podporou Microsoftu na Windows 7. V Redmondu měli pochopitelný zájem na tom, aby se co nejvíce rozšiřovaly nové Windows 10, k čemuž přispívalo i API DirectX 12. A nyní se najednou nálada obrací, a to v době, kdy už dávno počítáme měsíce do ukončení rozšířené podpory Windows 7, což nastane na začátku příštího roku. Poté se dle očekávání začne obliba Windows 7 propadat, stejně jako se to stalo rovněž velice oblíbeným Windows XP, takže by se dalo říci, že práce na zprovoznění DX12 pod Windows 7 nemá perspektivu.
 
Ale konec konců právě proto může jít o vychytralý plán Microsoftu, jak lidem dát ochutnat výhody DX12, jedno zda reálné, nebo v podobě placeba, a použít toto API jako malého trojského koně ze světa Windows 10, který lidi nakonec přesvědčí k jejich instalaci. 
 
 
Zdroj: Microsoft


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou
Zakladatel Mozilly Brendan Eich přichází s dalším svým zajímavým produktem. Představil finální verzi prohlížeče Brave, který cílí nejen na soukromí, ale také na reklamy. Za jejich sledování vám bude platit vlastní kryptoměnou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů
Ochota firem se dělit o testovací vzorky svého nového hardwaru se případ od případu značně liší. AMD s velkou ochotou poskytovalo celé testovací sestavy v případě prvních dvou generací Ryzenů. Nyní je to už mnohem horší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11 NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11
O NUC v podání firmy AMD bychom asi správně neměli mluvit, neboť to je formát vymyšlený Intelem pro jeho vlastní minipočítače. Nicméně označení NUC už se vžilo pro malé desktopy určité velikosti a ty nyní konečně dorazí s Ryzeny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows
Společnost IBM zveřejnila závěry svého interního experimentu, který zkoumal výkon zaměstnanců vybavených počítači Mac s příslušným operačním systémem a klasickými PC se systémem Windows. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2 Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2
Rockstar Games tentokrát nepředvedli bezproblémové vypuštění přeportovaného titulu z konzolí na PC. K tomu má nová hra Red Dead Redemption 2 pro osobní počítače daleko. Slíbena byla ale náprava. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře