www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Nereferenční Navi už nejsou daleko, máme tu dvě od Asusu

Nereferenční Navi už nejsou daleko, máme tu dvě od Asusu
, , aktualita
Zájemci o nový Radeon Navi v nereferenčním provedení mohli mít obavy z toho, kdy takové verze začnou přicházet na trh. Nyní i modely Radeon RX 5700 XT ROG Strix a RX 5700 TUF Gaming X3 ukazují, že snad už brzy.
K oblíbeným
reklama
Radeon RX 5700 XT ROG Strix a RX 5700 TUF Gaming X3 tak budou další karty, které budete mít na výběr v případě, že vám zrovna nevoní referenční modely s chlazením pomocí radiálních ventilátorů. Ty mají výhodu v odsávání teplého vzduchu ze skříně pryč, ovšem samy o sobě nebývají tiché a ani moc výkonné. 
 
 
My už také víme, že společnost ASRock chce dostat na trh alespoň jeden svůj nereferenční Radeon Navi během prvních dvou srpnových týdnů, takže Asus s ostatními výrobci by rozhodně neměl být pozadu. Ostatně i od techPowerUp se dozvídáme, že Asus své nové Radeony chce vypustit někdy v polovině tohoto měsíce. 
 
 
Jeho nové karty vypadají velice slušně a nabídnou silné chlazení i napájení. RX 5700 XT ROG Strix obsahuje dva 8pinové konektory PCIe, přičemž referenční má slabší konfiguraci 8+6pinový konektor. O chlazení se pak postará již známé řešení DirectCU IIII se třemi ventilátory AxialTech.  
 
 
Dále tu budeme mít dvojitý BIOS, pasivní chlazení karty pracující v klidu, RGB podsvícení (s možností jeho vypnutí) a přídavné 4pinové PWM napájecí konektory, na něž můžeme připojit další ventilátory, třeba pro odvod vzduchu ze skříně a těm pak řídit otáčky dle zátěže karty. Mezi výstupy pak patří tři DisplayPort 1.4 a jeden HDMI 2.0b. 
 
RX 5700 a RX 5700 XT TUF Gaming X3 využívá trošku lehčí chladič s menší aktivní plochou, ovšem stále se třemi ventilátory, takže půjde o trošku slabší verze modelu ROG Strix. Obě karty také budou jistě už z továrny přetaktované. 
 
Zdroj: techPowerUp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty? Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty?
Během příštích dvou týdnů bude představena či rovnou i vypuštěna na trh řada nových produktů a my se nyní v krátkosti podíváme na to, co to bude a kdy to bude. Jde o produkty firem AMD, NVIDIA i Intel. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici? Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici?
Aktualizováno: NVIDIA by snad již dnes měla vypustit na trh přinejmenším novou GeForce GTX 1660 Super, která by měla lépe zachytit nástup nových Radeonů, i když není zrovna jasné, co můžeme od AMD čekat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota
Velká Británie, respektive přesněji londýnská společnost Spacebit, se chystá vypustit na Měsíc chodícího robota, který bude chodit v pavoučím stylu. Namísto osmi končetin však bude mít čtyři, což jej řadí spíše vedle Spider Mastermind.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Ghost Canyon: nová třída modulárních PC odhalena Intel Ghost Canyon: nová třída modulárních PC odhalena
Intel nedávno ukázal nový modulární koncept PC, který je založen na systémech v podobě karet pro PCIe. Tehdy o něm mluvil prostě jako o Elementu, ovšem nyní je zřejmé, že ten se dostane i mezi NUC Ghost Canyon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Xiaomi se pouští do výroby herních LCD, představuje Mi Surface Xiaomi se pouští do výroby herních LCD, představuje Mi Surface
Společnost Xiaomi jsme dříve znali jen jako výrobce mobilních telefonů a jejich příslušenství, ale od té doby se její portfolio značně rozrostlo. Nyní tato společnost přináší na trh vlastní "Povrch", ale o počítače nejde. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek