www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Nereferenční Navi už nejsou daleko, máme tu dvě od Asusu

Nereferenční Navi už nejsou daleko, máme tu dvě od Asusu
, , aktualita
Zájemci o nový Radeon Navi v nereferenčním provedení mohli mít obavy z toho, kdy takové verze začnou přicházet na trh. Nyní i modely Radeon RX 5700 XT ROG Strix a RX 5700 TUF Gaming X3 ukazují, že snad už brzy.
K oblíbeným
reklama
Radeon RX 5700 XT ROG Strix a RX 5700 TUF Gaming X3 tak budou další karty, které budete mít na výběr v případě, že vám zrovna nevoní referenční modely s chlazením pomocí radiálních ventilátorů. Ty mají výhodu v odsávání teplého vzduchu ze skříně pryč, ovšem samy o sobě nebývají tiché a ani moc výkonné. 
 
 
My už také víme, že společnost ASRock chce dostat na trh alespoň jeden svůj nereferenční Radeon Navi během prvních dvou srpnových týdnů, takže Asus s ostatními výrobci by rozhodně neměl být pozadu. Ostatně i od techPowerUp se dozvídáme, že Asus své nové Radeony chce vypustit někdy v polovině tohoto měsíce. 
 
 
Jeho nové karty vypadají velice slušně a nabídnou silné chlazení i napájení. RX 5700 XT ROG Strix obsahuje dva 8pinové konektory PCIe, přičemž referenční má slabší konfiguraci 8+6pinový konektor. O chlazení se pak postará již známé řešení DirectCU IIII se třemi ventilátory AxialTech.  
 
 
Dále tu budeme mít dvojitý BIOS, pasivní chlazení karty pracující v klidu, RGB podsvícení (s možností jeho vypnutí) a přídavné 4pinové PWM napájecí konektory, na něž můžeme připojit další ventilátory, třeba pro odvod vzduchu ze skříně a těm pak řídit otáčky dle zátěže karty. Mezi výstupy pak patří tři DisplayPort 1.4 a jeden HDMI 2.0b. 
 
RX 5700 a RX 5700 XT TUF Gaming X3 využívá trošku lehčí chladič s menší aktivní plochou, ovšem stále se třemi ventilátory, takže půjde o trošku slabší verze modelu ROG Strix. Obě karty také budou jistě už z továrny přetaktované. 
 
Zdroj: techPowerUp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA chce přinést vzorky Marsu na Zem, pomůže Mars 2020 NASA chce přinést vzorky Marsu na Zem, pomůže Mars 2020
Stejně tak, jak před pěti desítkami let přinesli Američané kousky Měsíce zpět na Zem, hodlají totéž provést s horninami z Marsu. Podíl na projektu by měla mít už nyní připravovaná mise Mars 2020.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů
Kaspersky teď čelí nemilému problému. Jeho antiviry totiž mohly být zneužívány třetími stranami ke sledování uživatelů. Jeho skripty totiž nabízeli ostatním možnost identifikovat počítač a uživatele.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 % Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 %
Vypadá to, že velmi oblíbená streamovací služba Spotify se chystá navýšit ceny svých předplatných. Stále rostoucí obliba rodinného plánu totiž znatelně snižuje průměrné příjmy na jednotlivého posluchače.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM
Společnost TSMC se slovy, že Mooreův zákon stále ještě žije, ukázala obrovský interposer, na nějž se vejdou dva čipy zabírající 600 mm2 a navíc i osm dokola poskládaných pamětí typu HBM. K čemu by asi tak tento interposer mohl být? 
16.8.2019, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta? Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta?
Sonda Juno americké NASA odhalila další tajemství Jupiteru, a to konkrétně to, že nemá ostře ohraničený povrch jádra. To přineslo teorie spekulující o tom, jak k němu tato planeta mohla přijít. Máme tu tak další teorii o srážce v mladé Sluneční soustavě.
16.8.2019, aktualita, Jan Vítek5 komentářů