ASRock vydá své první nereferenční Radeony Navi do dvou týdnů

ASRock vydá své první nereferenční Radeony Navi do dvou týdnů
, , aktualita
Mnozí zájemci o Radeon RX 5700 XT nebo slabší RX 5700 čekají na to, co předvedou AIB partneři firmy AMD, čili jaké nereferenční modely dostanou na trh a především kdy to bude. Dle ASRock už by to nemělo dlouho trvat.
K oblíbeným
reklama
První zprávy mluvily o tom, že nereferenční verze Radeonů generace Navi přijdou v polovině srpna, ovšem v případě firmy Asus by to mělo být až v září. Tato firma přitom patří mezi největší výrobce grafických karet, a tak jsme se mohli ptát, zda září nebude nakonec platit obecně. Nebude, protože ASRock už oznámil a potvrdil, že své verze dodá na trh někdy během druhého srpnového týdne, čili zhruba ve dvoutýdenním horizontu. 
 
 
Konkrétně to tedy bude alespoň jeden model, a sice Radeon RX 5700 XT Challenger, přičemž ASRock vysloveně uvádí, že nebude pouze představen, ale rovnou i vypuštěn na trh. 
 
 
Společnost ASRock máme přitom zafixovanou jako menšího výrobce v porovnání s firmami MSI, Asus či Gigabyte, ovšem jako takový se obvykle o to více snaží. Řadu inovací základních desek začal nabízet jako první, i když to může být z velké části i důsledek agresivního marketingu. Jistě ale bude také přinejmenším mezi prvními firmami, které nabídnou nereferenční verze Radeonů RX 5000. Kdy však budou následovat další verze od ASRock, a to konkrétně Phantom Gaming a Taichi, to se teprve uvidí, stejně jako v případě slabšího modelu Navi, čili RX 5700. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA chce přinést vzorky Marsu na Zem, pomůže Mars 2020 NASA chce přinést vzorky Marsu na Zem, pomůže Mars 2020
Stejně tak, jak před pěti desítkami let přinesli Američané kousky Měsíce zpět na Zem, hodlají totéž provést s horninami z Marsu. Podíl na projektu by měla mít už nyní připravovaná mise Mars 2020.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů
Kaspersky teď čelí nemilému problému. Jeho antiviry totiž mohly být zneužívány třetími stranami ke sledování uživatelů. Jeho skripty totiž nabízeli ostatním možnost identifikovat počítač a uživatele.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 % Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 %
Vypadá to, že velmi oblíbená streamovací služba Spotify se chystá navýšit ceny svých předplatných. Stále rostoucí obliba rodinného plánu totiž znatelně snižuje průměrné příjmy na jednotlivého posluchače.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM
Společnost TSMC se slovy, že Mooreův zákon stále ještě žije, ukázala obrovský interposer, na nějž se vejdou dva čipy zabírající 600 mm2 a navíc i osm dokola poskládaných pamětí typu HBM. K čemu by asi tak tento interposer mohl být? 
16.8.2019, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta? Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta?
Sonda Juno americké NASA odhalila další tajemství Jupiteru, a to konkrétně to, že nemá ostře ohraničený povrch jádra. To přineslo teorie spekulující o tom, jak k němu tato planeta mohla přijít. Máme tu tak další teorii o srážce v mladé Sluneční soustavě.
16.8.2019, aktualita, Jan Vítek5 komentářů