ASRock vydá své první nereferenční Radeony Navi do dvou týdnů

ASRock vydá své první nereferenční Radeony Navi do dvou týdnů
, , aktualita
Mnozí zájemci o Radeon RX 5700 XT nebo slabší RX 5700 čekají na to, co předvedou AIB partneři firmy AMD, čili jaké nereferenční modely dostanou na trh a především kdy to bude. Dle ASRock už by to nemělo dlouho trvat.
K oblíbeným
reklama
První zprávy mluvily o tom, že nereferenční verze Radeonů generace Navi přijdou v polovině srpna, ovšem v případě firmy Asus by to mělo být až v září. Tato firma přitom patří mezi největší výrobce grafických karet, a tak jsme se mohli ptát, zda září nebude nakonec platit obecně. Nebude, protože ASRock už oznámil a potvrdil, že své verze dodá na trh někdy během druhého srpnového týdne, čili zhruba ve dvoutýdenním horizontu. 
 
 
Konkrétně to tedy bude alespoň jeden model, a sice Radeon RX 5700 XT Challenger, přičemž ASRock vysloveně uvádí, že nebude pouze představen, ale rovnou i vypuštěn na trh. 
 
 
Společnost ASRock máme přitom zafixovanou jako menšího výrobce v porovnání s firmami MSI, Asus či Gigabyte, ovšem jako takový se obvykle o to více snaží. Řadu inovací základních desek začal nabízet jako první, i když to může být z velké části i důsledek agresivního marketingu. Jistě ale bude také přinejmenším mezi prvními firmami, které nabídnou nereferenční verze Radeonů RX 5000. Kdy však budou následovat další verze od ASRock, a to konkrétně Phantom Gaming a Taichi, to se teprve uvidí, stejně jako v případě slabšího modelu Navi, čili RX 5700. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Dell oznámil nové monitory UltraSharp a desktopy XPS s Comet Lake Dell oznámil nové monitory UltraSharp a desktopy XPS s Comet Lake
Dell dnes představil novou generaci stolních počítačů XPS vybavenou aktuálními procesory Intel Core v menším balení. Řada monitorů UltraSharp se potom rozrostla o několik novinek pro domácí zábavu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
WD navyšuje kapacity: podnikové HDD s 16, 18 i 20 TB WD navyšuje kapacity: podnikové HDD s 16, 18 i 20 TB
Společnost WD znatelně rozšířila nabídku svých podnikových pevných disků o vysoké kapacity. Do řady disků WD Gold poputují verze s 16 TB a 18 TB. Řada Ultrastar přinese dokonce dříve jen těžko představitelných 20 TB.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
NVIDIA nabízí Death Stranding zdarma k GeForce RTX NVIDIA nabízí Death Stranding zdarma k GeForce RTX
Společnost AMD si pro nás připravila Assassin’s Creed Valhalla k moderním procesorům Ryzen 7 a 9, zatímco NVIDIA dokázala svou chystanou akci lépe utajit a neočekávaně přichází s Death Stranding ke všem GeForce RTX. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Microsoft brání v prodeji verzí her pro Xbox Series X v podobě DLC Microsoft brání v prodeji verzí her pro Xbox Series X v podobě DLC
Herní nakladatelé si dle VideoGamesChronicle chtějí v některých případech přilepšit tím, že by zákazníky nutili kupovat si již jednou zaplacené hry v podobě DLC, a to v případě, že by je chtěli hrát na nové konzoli Xbox Series X. To se nelíbí Microsoftu.
Včera, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA GA106 a GA107 pro slabší Ampere jsou prý připraveny NVIDIA GA106 a GA107 pro slabší Ampere jsou prý připraveny
V záplavě informací o nových herních grafických kartách firmy NVIDIA nechybí už ani zmínka o novém mainstreamu a také low-endu. Výsledné karty pochopitelně dorazí až někdy později po výkonných modelech. O jaké půjde?
Včera, aktualita, Jan Vítek