ASRock vydá své první nereferenční Radeony Navi do dvou týdnů

ASRock vydá své první nereferenční Radeony Navi do dvou týdnů
, , aktualita
Mnozí zájemci o Radeon RX 5700 XT nebo slabší RX 5700 čekají na to, co předvedou AIB partneři firmy AMD, čili jaké nereferenční modely dostanou na trh a především kdy to bude. Dle ASRock už by to nemělo dlouho trvat.
K oblíbeným
reklama
První zprávy mluvily o tom, že nereferenční verze Radeonů generace Navi přijdou v polovině srpna, ovšem v případě firmy Asus by to mělo být až v září. Tato firma přitom patří mezi největší výrobce grafických karet, a tak jsme se mohli ptát, zda září nebude nakonec platit obecně. Nebude, protože ASRock už oznámil a potvrdil, že své verze dodá na trh někdy během druhého srpnového týdne, čili zhruba ve dvoutýdenním horizontu. 
 
 
Konkrétně to tedy bude alespoň jeden model, a sice Radeon RX 5700 XT Challenger, přičemž ASRock vysloveně uvádí, že nebude pouze představen, ale rovnou i vypuštěn na trh. 
 
 
Společnost ASRock máme přitom zafixovanou jako menšího výrobce v porovnání s firmami MSI, Asus či Gigabyte, ovšem jako takový se obvykle o to více snaží. Řadu inovací základních desek začal nabízet jako první, i když to může být z velké části i důsledek agresivního marketingu. Jistě ale bude také přinejmenším mezi prvními firmami, které nabídnou nereferenční verze Radeonů RX 5000. Kdy však budou následovat další verze od ASRock, a to konkrétně Phantom Gaming a Taichi, to se teprve uvidí, stejně jako v případě slabšího modelu Navi, čili RX 5700. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung investuje 11 miliard dolarů do panelů QD-OLED Samsung investuje 11 miliard dolarů do panelů QD-OLED
Panely typu OLED se bohužel doposud navzdory očekávání před řadou let moc nerozšířily a nevypadá to, že by to brzy mělo být lepší. Nicméně v případě panelů QD-OLED by to mohlo být lepší, ale o co jde?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Larian zastavuje práci na Divinity: Fallen Heroes, na co se soustředí? Larian zastavuje práci na Divinity: Fallen Heroes, na co se soustředí?
Larian Studios můžeme vidět jako novodobé Black Isle a právě i díky němu je žánr cRPG stále živý a zdravý. Nicméně to si asi nebudou myslet lidé, kteří čekali na Divinity: Fallen Heroes chystané už na příští měsíc.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Threadripper 3000: jak se budou jmenovat a které lze očekávat? Threadripper 3000: jak se budou jmenovat a které lze očekávat?
Dle nejnovějších informací můžeme soudit, že AMD se s nástupem Threadripperů třetí generace možná odhodlá udělat tlustou čáru mezi ní a předchozími dvěma. Nyní se můžeme zaměřit na jednotlivé modely. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Specifikace PCI Express Gen 6.0 mají být dokončeny v roce 2021 Specifikace PCI Express Gen 6.0 mají být dokončeny v roce 2021
Vývoj rozhraní PCI Express v posledních letech znatelně nabral na obrátkách a vypadá to, že ty ani v příštích letech jen tak neklesnou. Však tu ještě pořádně ani nemáme PCI Express 4.0 a už se pomalu chystá verze 6.0. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Internet Archive nově nabízí 2500 klasických her pro DOS Internet Archive nově nabízí 2500 klasických her pro DOS
Internet Archive právě do své nabídky zařadil velké potěšení pro příznivce klasických her pro DOS. Přímo v prohlížeči si jich můžeme zahrát na 2.500 a ve většině případů jsou k dispozici i manuály. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře