www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Nereferenční Radeony Navi přichází, referenční i tak zůstanou

Nereferenční Radeony Navi přichází, referenční i tak zůstanou
, , aktualita
AIB partneři společnosti AMD se už pomalu chystají vypustit na trh své verze grafických karet s čipy Navi, a tak se začalo spekulovat o tom, že AMD samo ukončí život svých referenčních karet s jejich tak málo oblíbenými chladiči.
K oblíbeným
reklama
Nedávno jsme se dozvěděli, že Radeony VII se už prý nevyrábí a že se jen doprodávají zásoby. K tomu lze říci, že jde o pochopitelný krok, který lze nyní potvrdit na základě toho, že dané karty se už téměř nedají koupit a mizí z nabídky obchodů, zatímco dříve byly běžně k dostání. 
 
 
Radeon VII přitom má chladič, který využívá tři axiální ventilátory a vypadá podobně jako referenční chladiče moderních GeForce. Proto se dalo očekávat, že i Radeony Navi půjdou touto cestou, jenomže AMD opět použilo svůj klasicky "vysavačový" design, čili radiální ventilátor foukající skrz žebra přímo ven ze skříně. Výhodné je to, že teplý vzduch se ihned dostane mimo vnitřní prostor skříně a grafika tím i přispívá k obměně vzduchu v ní. Ovšem co naplat, když je takový chladič celkově málo výkonný, respektive má špatný poměr výkonu a hluku. 
 
 
Snad už tento týden mají AIB partneři firmy AMD konečně nabídnout své výkonnější verze karet RX 5700 a RX 5700 XT, přičemž od Francouzů jsme se mohli dozvědět, že AMD bude reagovat ukončením výroby referenčních karet. Možná že šlo o výmysl, ale třeba jen o nepochopení záměru. 
 
Nicméně AMD slovy Scotta Herkelmana tuto informaci popřelo s tím, že samo bude stále nabízet své referenční verze karet Radeon série 5700, a to jak na svých stránkách, tak i v maloobchodech či případně v produktech OEM výrobců. Nicméně, AIB partneři by už měli zcela přejít na výrobu svých vlastních verzí, takže možná proto vzniklo malé nedorozumění. 
 
Postup firmy AMD tak i v případě Navi bude zcela standardní a stejný jako v předchozích letech. To mohou ocenit především ti, kteří mají zájem o vodní chlazení, neboť v případě nereferenčních karet nemají záruku, že standardizovaný vodní blok na její PCB budou moci namontovat. Referenční karta je tak pro ně jistota. 
 
Zdroj: Techspot


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Francouzská solární silnice je ještě větší průšvih, než se zdálo Francouzská solární silnice je ještě větší průšvih, než se zdálo
Před třemi lety Francouzi postavili kilometrovou solární silnici. Jenže už za rok vyšlo najevo, že nedává zdaleka takové množství energie, kolik bylo plánováno. Další rok ukázal, že jde o naprostou tragédii.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware
Úřady v Texasu se staly terči koordinovaného útoku vyděračským softwarem, tzv. ransomware. Od pátku jim začaly kolabovat počítače a vyděrači se začali dožadovat výkupného za odemčení zašifrovaných souborů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2 AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2
Gamescom je ideální místo pro představení herních monitorů, a tak firma AOC přijela v plné síle a zařadila do nabídky také tři novinky patřící do řady G2. Jde o rychlé panely pro FreeSync ve dvou velikostech. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX
NVIDIA využila startující Gamescom k prezentaci další vlny AAA her, které budou podporovat její technologie RTX. Můžeme se tak podívat i na videa ukazující, to co ray tracing přinese a zde je o co stát. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu
NVIDIA navázala spolupráci s Microsoftem ve snaze vylepšit jednoduchou grafiku Minecraftu pomocí technologií RTX. Sám Microsoft přitom nedávno zrušil přípravy nového grafického vylepšení této hry.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře