www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Nereferenční Radeony Navi přichází, referenční i tak zůstanou

Nereferenční Radeony Navi přichází, referenční i tak zůstanou
, , aktualita
AIB partneři společnosti AMD se už pomalu chystají vypustit na trh své verze grafických karet s čipy Navi, a tak se začalo spekulovat o tom, že AMD samo ukončí život svých referenčních karet s jejich tak málo oblíbenými chladiči.
K oblíbeným
reklama
Nedávno jsme se dozvěděli, že Radeony VII se už prý nevyrábí a že se jen doprodávají zásoby. K tomu lze říci, že jde o pochopitelný krok, který lze nyní potvrdit na základě toho, že dané karty se už téměř nedají koupit a mizí z nabídky obchodů, zatímco dříve byly běžně k dostání. 
 
 
Radeon VII přitom má chladič, který využívá tři axiální ventilátory a vypadá podobně jako referenční chladiče moderních GeForce. Proto se dalo očekávat, že i Radeony Navi půjdou touto cestou, jenomže AMD opět použilo svůj klasicky "vysavačový" design, čili radiální ventilátor foukající skrz žebra přímo ven ze skříně. Výhodné je to, že teplý vzduch se ihned dostane mimo vnitřní prostor skříně a grafika tím i přispívá k obměně vzduchu v ní. Ovšem co naplat, když je takový chladič celkově málo výkonný, respektive má špatný poměr výkonu a hluku. 
 
 
Snad už tento týden mají AIB partneři firmy AMD konečně nabídnout své výkonnější verze karet RX 5700 a RX 5700 XT, přičemž od Francouzů jsme se mohli dozvědět, že AMD bude reagovat ukončením výroby referenčních karet. Možná že šlo o výmysl, ale třeba jen o nepochopení záměru. 
 
Nicméně AMD slovy Scotta Herkelmana tuto informaci popřelo s tím, že samo bude stále nabízet své referenční verze karet Radeon série 5700, a to jak na svých stránkách, tak i v maloobchodech či případně v produktech OEM výrobců. Nicméně, AIB partneři by už měli zcela přejít na výrobu svých vlastních verzí, takže možná proto vzniklo malé nedorozumění. 
 
Postup firmy AMD tak i v případě Navi bude zcela standardní a stejný jako v předchozích letech. To mohou ocenit především ti, kteří mají zájem o vodní chlazení, neboť v případě nereferenčních karet nemají záruku, že standardizovaný vodní blok na její PCB budou moci namontovat. Referenční karta je tak pro ně jistota. 
 
Zdroj: Techspot


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink
SpaceX Elona Muska plánuje už brzy spustit internetové připojení přes své satelity Starlink a jak to poprvé veřejně vyzkoušet lépe než tweety, kterými je Musk pověstný? Před pár hodinami se to povedlo a satelity podle všeho fungují.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem
Zatímco u nás se připravuje nutnost registrace všech dronů nad 250 gramů, čili v podstatě i hraček, americké letectvo půjde na věc jinak. K dispozici bude mít od firmy Raytheon zařízení, které dron sestřelí laserem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je? The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je?
The Outer Worlds od studia Obsidian můžeme považovat za duchovního nástupce série Fallout, s níž má společné některé mechanismy, ale i řadu lidí, kteří pracovali na vývoji. Hra už byla ohodnocena recenzenty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4 Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4
Společnost Blizzard by mohla najít malou úlevu od negativních reakcí svých fanoušků na aféru s hongkongským hráčem Blitzchung, a to v urychleném představení hry Diablo 4. Nové informace naznačují, že se tak asi stane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů
Na světlo světa se dostaly podrobnosti o tom, z čeho se skládají procesory AMD EPYC Rome, které tvoří celkem až devět samostatných čipů. Titěrný přitom není už samotný I/O čip, ale když se k tomu přičtou čiplety, vzniká monstrum. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů