www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Nereferenční Radeony Navi přichází, referenční i tak zůstanou

Nereferenční Radeony Navi přichází, referenční i tak zůstanou
, , aktualita
AIB partneři společnosti AMD se už pomalu chystají vypustit na trh své verze grafických karet s čipy Navi, a tak se začalo spekulovat o tom, že AMD samo ukončí život svých referenčních karet s jejich tak málo oblíbenými chladiči.
K oblíbeným
reklama
Nedávno jsme se dozvěděli, že Radeony VII se už prý nevyrábí a že se jen doprodávají zásoby. K tomu lze říci, že jde o pochopitelný krok, který lze nyní potvrdit na základě toho, že dané karty se už téměř nedají koupit a mizí z nabídky obchodů, zatímco dříve byly běžně k dostání. 
 
 
Radeon VII přitom má chladič, který využívá tři axiální ventilátory a vypadá podobně jako referenční chladiče moderních GeForce. Proto se dalo očekávat, že i Radeony Navi půjdou touto cestou, jenomže AMD opět použilo svůj klasicky "vysavačový" design, čili radiální ventilátor foukající skrz žebra přímo ven ze skříně. Výhodné je to, že teplý vzduch se ihned dostane mimo vnitřní prostor skříně a grafika tím i přispívá k obměně vzduchu v ní. Ovšem co naplat, když je takový chladič celkově málo výkonný, respektive má špatný poměr výkonu a hluku. 
 
 
Snad už tento týden mají AIB partneři firmy AMD konečně nabídnout své výkonnější verze karet RX 5700 a RX 5700 XT, přičemž od Francouzů jsme se mohli dozvědět, že AMD bude reagovat ukončením výroby referenčních karet. Možná že šlo o výmysl, ale třeba jen o nepochopení záměru. 
 
Nicméně AMD slovy Scotta Herkelmana tuto informaci popřelo s tím, že samo bude stále nabízet své referenční verze karet Radeon série 5700, a to jak na svých stránkách, tak i v maloobchodech či případně v produktech OEM výrobců. Nicméně, AIB partneři by už měli zcela přejít na výrobu svých vlastních verzí, takže možná proto vzniklo malé nedorozumění. 
 
Postup firmy AMD tak i v případě Navi bude zcela standardní a stejný jako v předchozích letech. To mohou ocenit především ti, kteří mají zájem o vodní chlazení, neboť v případě nereferenčních karet nemají záruku, že standardizovaný vodní blok na její PCB budou moci namontovat. Referenční karta je tak pro ně jistota. 
 
Zdroj: Techspot


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Toshiba končí s počítači Dynabook, i zbytek divize prodala Sharpu Toshiba končí s počítači Dynabook, i zbytek divize prodala Sharpu
Společnost Toshiba se úplně zbavuje divize počítačů Dynabook. Výrazně většinový podíl tu už nějakou dobu měl Sharp a nyní mu prodala i zbývající pětinu. Toshiba tak končí s produkty, které ji pomohly proslavit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office
Bezpečnostní výzkumník Patrick Wardle, který kdysi pracoval v NSA, objevil chybu v operačním systému macOS i kancelářském balíku Microsoft Office. Spolu dokázaly nabídnout hackerům cestu do systému.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
7.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře