www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Nereferenční verze nových Radeonů budou v polovině srpna

Nereferenční verze nových Radeonů budou v polovině srpna
, , aktualita
S nástupem generace Radeonů RX 5700 se začala probírat otázka, proč AMD ještě používá na svých referenčních kartách klasické chladiče s radiálními ventilátory. Ta už byla zodpovězena, ale pak jsme se mohli ptát, kdy dorazí nereferenční modely. 
K oblíbeným
reklama
AMD už v rozhovoru pro PCWorld vysvětlilo, proč stále používá stejný typ chladičů, který je vybaven radiálním ventilátorem. Ten posílá skrz žebroví chladiče vzduch mimo skříň, což je bezesporu jeho přednost, protože ohřátý vzduch pak nezůstává uvnitř. Jenomže tato teorie jaksi bledne před testy karet Radeon s čipy Navi, a konkrétně pak především modelu RX 5700 XT. 
 
 
 
Chladič karty Radeon RX 5700 XT, ačkoliv se potýká s TDP 220 W, které na dnešní dobu není nic hrozného, funguje v zátěži s hlučností 43 dBA a teplota GPU přitom dosahuje až 92 °C, jak sděluje server techPowerUp. Ostatně tento typ chladičů je známý svou hlučností i slabými výkony, takže nejde o žádné podivné výsledky. 
 
AMD přitom sděluje, že mu jde právě o to, aby chladiče referenčních karet posílaly teplý vzduch mimo skříň, protože existuje dost uživatelů, kteří nemají potuchy o efektivním chlazení počítačových skříní a zkrátka nejsou schopni si postavit dobře chlazenou sestavu. Těm pak podřizuje výběr chladičů na svých kartách, což samotná NVIDIA od původní generace Turing už nedělá. 
 
Dozvěděli jsme se také, že zájemci o jinak a lépe chlazené karty Radeon RX 5700 si prostě mají počkat na to, až budou k dispozici nereferenční verze. Ty měly přijít velice brzy, ovšem nyní se dozvídáme, že zájemci se dočkají spíše až někdy v polovině srpna. Na Redditu to uvedl Scott Herkelman (CVP & GM AMD Radeon). I takový termín ale vypadá daleko lépe v porovnání s reálným nástupem nereferenčních verzí karet Radeon RX Vega, na které se čekalo přibližně půl roku. 
 
Herkelmann také uvedl, že recenzenti by měli ještě dříve dostat do rukou řadu nereferenčních modelů, abychom si mohli prohlédnout alespoň jejich recenze. Sám by prý také ocenil, kdyby AMD vedle klasických chladičů nabízelo samo i modernější verze se dvěma či třemi axiálními ventilátory, což vypadá jako rozumný návrh. Zákazníci si budou moci vybrat a AMD by pak mohlo na vlastní kůži pocítit, jaký zájem bude o různé verze.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností
Vědci na Binghamton University vyvinuli nový algoritmus umělé inteligence, který je schopen na sociální síti Twitter s vysokou úspěšností rozpoznat uživatele, kteří píší agresivní příspěvky s kyberšikanou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla
Dron v blízkosti letadla byl doposud obvykle průšvih a bylo našlápnuto k velkému maléru. Austrian Airlines je ale k letadlům vyšle záměrně. Budou totiž provádět kontroly stavu letadla místo lidských techniků. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje? Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje?
Americké Department of Energy (DOE) je organizace, která nechává stavět nejsilnější světové superpočítače a ta si nyní všimla společnosti Cerebras. Ta nedávno zaujala AI čipem s 1,2 biliony tranzistorů, který zabírá v podstatě celý wafer.
Včera, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí
Společnost QNAP přichází s novou řadou NAS označenou jako TVS-x72N, která má být cenově výhodná, nicméně o levných produktech jistě nemůžeme mluvit. Ostatně tu jsou procesory Core i3 a rychlá síť. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového? Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového?
Na pozorování další mezihvězdní komety je na rozdíl od té první dostatek času, respektive teprve bude, protože jí bude ještě řadu týdnů trvat, než se k nám přiblíží na nejkratší vzdálenost. Astronomové ale na nic nečekají. 
Včera, aktualita, Jan Vítek