reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nexus Mods budou platit modderům, ale modifikace budou stále zdarma

20.12.2017, Jan Vítek, aktualita
Nexus Mods budou platit modderům, ale modifikace budou stále zdarma
Nexus Mods je velice oblíbený server, kde se sdružují tvůrci modifikací populárních her a odkud můžeme zdarma tyto modifikace stahovat. Tento server chce přitom ukázat, že je možné modifikace stále nabízet zadarmo a autorům přitom finančně přilepšit. 
O zpeněžení světa modifikací ve stylu Nexus Mods a her jako The Elder Scrolls, Fallout, Witcher, Dark Souls a dalších se už snažila a snaží Bethesda, která pro to vytvořila svůj Creations Club. Te se už před tím rozhodla modifikace zpoplatnit, aby mohli moddeři získat finanční odměnu, která je nyní veskrze dobrovolná. Ani na sekundu si však nemůžeme myslet, že by to Bethesda dělala čistě z altruistické pohnutky zajistit autorům modifikací zaslouženou odměnu. Peníze by šly samozřejmě také do její kapsy a tím víc, čím populárnější by se její systém stal, zatímco z modderů samotných by se časem klidně mohli stát vazalové, jako se to přihodilo na Steamu. 
Nexus Mods má mít ale způsob, jak autorům za modifikace zaplatit a ty přitom nechat stále k dispozici ke stažení bez poplatku. To by ostatně samo o sobě vyřešilo jeden zásadní a ožehavý problém placených modifikací, a sice ten, že ty nejsou tvořeny profesionály a není zajištěna jejich stoprocentní funkčnost a s chybami se třeba při snaze výrazně upravit Skyrim můžeme setkat zcela běžně. Vedle toho jde o návaznosti modifikací, nutnost je zavádět ve správném pořadí a další potenciální problémy, které znamenají, že pokud by si někdo chtěl nechat za takový systém platit, musel by řešit mnoho stížností a takový systém by jednoduše bez zcela zásadních změn toho stávajícího nefungoval. 
 
 
Nexus Mods přišli s tím, že každý měsíc se dá z firemních prostředků dohromady balík peněz, a to dle očekávání mezi 5 až 10 tisíci dolary a samotní uživatelé budou určovat pomocí Donation Points, komu budou tyto peníze na konci měsíce rozděleny. Zmíněné body ale nebudou rozdělovány hlasováním, ale prostě počtem stažení z unikátních účtů. Lidé z Nexus Mods tento způsob vidí jako nejlepší řešení zabraňující podvodům, neboť modifikace si mohou stahovat pouze zaregistrovaní uživatelé a i pokud by si někdo založil tisíce účtů, mělo by to být snadno prokouknutelné. Nehledě na to, že by potřeboval alespoň 20 tisíc stažení, aby to přineslo nějaký citelný výsledek. 
 
Samotní tvůrci modifikací se budou muset do této odměňovací soutěže přihlásit, přičemž své body budou moci někomu darovat nebo třeba rovnou předat zisk na charitu. K samotné odměně se dostanou přes PayPal, dárkové poukazy Amazonu či pomocí jiných online služeb. Z celkové výše měsíční odměny je jasné, a ve zprávě je to také zdůrazněno, že nikdo si na tom nebude moci založit podnik, který jej sám o sobě uživí. 
 
 
Zdroj: KitGuru


reklama