www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nintendo si prý připravuje další klasiku, tentokrát N64

Nintendo si prý připravuje další klasiku, tentokrát N64
, , aktualita
Společnost Nintendo vyvolala svými staronovými konzolemi NES a SNES Classic velkou vlnu zájmu, a tak není divu, že zatím ještě nepotvrzené informace udávají, že si chystá oživení dalšího klasického modelu. Tentokrát půjde o N64. 
reklama
Konzole NES Classic Edition si na nezájem zákazníků rozhodně nemohly stěžovat a spíše šlo o to, že Nintendo tento zájem podcenilo, a tak se tyto konzole prodávaly za mnohem vyšší cenu, než byla ta doporučená. Něco podobného se očekává také od SNES Classic Edition, kde už ale započalo s omezováním prodejů na jeden kus na zákazníka. Tyto konzole ještě nejsou na trhu a už tu máme informace o dalších. 
 
 
Tyto informace šíří server Business insider a dle nich si Nintendo v Evropě zaregistrovalo stylistickou podobu klasického ovladače pro N64 jako značku. Když se na obrys podíváme, zjistíme, že jde o přesnou podobu původního ovladače N64, takže to celé působí jako jasná věc. 
 
N64-Controller
 
Zatím tak můžeme pouze spekulovat o tom, kdy by taková konzole mohla přijít na trh. Bude to také znamenat, že Nintendo bude muset přijít s lepším hardwarem, což lze poznat už z velikostí her. Ty pro původní NES zabraly mezi 8 kB a 1 MB s typickou velikostí pár set kilobajtů. Hry pro SNES už měly 256 kB až 6 MB a typicky pak 4 MB a pro N64 už mají hry mezi 12 a 64 MB, nejčastěji však 32 MB.
 
To samozřejmě není na dnešní dobu žádný problém, však na slušnou herní výbavu takové konzole bude stačit třeba 4 GB paměti flash. Jde o to, že kdyby chtělo Nintendo oživit další generaci svých konzolí, bylo by zapotřebí už využít mnohem více paměti. Následuje totiž Nintendo GameCube s mini DVD o kapacitě 1,5 GB, která se často využívala téměř zcela. To už by nešlo dohromady se záměrem vysílat na trh reinkarnované konzole za přívětivé ceny, i když ty v důsledku vůbec přívětivé nebyly, ale to už je jiný problém. 
 
Můžeme očekávat, že N64 by byla na nějakou dobu asi poslední staronovou konzolí Nintendo na trhu, ale kdo ví, třeba bude zájem tak velký, že se firma rozhodne oživit i podstatně výkonnější a novější modely, nebo naopak zkusí něco jiného a znovu pošle na trh některou z kapesních konzolí Game Boy. 
 
reklama
Nejnovější články
Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů
Společnosti Deepcool se povedlo patentovat svou technologii, která má zabránit úniku chladicího média z uzavřených okruhů vodních chladičů, a tak už se odhodlala ji i blíže představit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA: Turing RTX se v prvních osmi týdnech prodávaly mnohem lépe než Pascaly NVIDIA: Turing RTX se v prvních osmi týdnech prodávaly mnohem lépe než Pascaly
Společnost NVIDIA rozhodně nezažila z hlediska financí úžasný půlrok, ale nyní přišla s informacemi o tom, jak se prodávaly karty Turing série RTX v prvních osmi týdnech oproti Pascalům. Bylo to téměř o polovinu lepší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Wikipedia protestuje proti EU a jejím Článkům 11 a 13, nefunguje ve 4 státech Wikipedia protestuje proti EU a jejím Článkům 11 a 13, nefunguje ve 4 státech
Už jen 5 dní zbývá do toho, kdy se možná evropský internet obrátí naruby. EU si totiž chystá vysoce kontroverzní Články 11 a 13, které mohou do značné míry ovlivnit to, co budeme moci na webu dělat i existenci nejednoho webu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Beresheet přistane příští měsíc poblíž Apolla 15 a 17 Beresheet přistane příští měsíc poblíž Apolla 15 a 17
Izraelský Beresheet dokázal překonat své potíže s počítačem, které zhatily první velký zážeh a nyní je na cestě k Měsíci, na jehož povrch přistane v dubnu. Shodou okolností to přitom bude poblíž míst přistání misí Apollo 15 a 17. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Epic Store se spojí s Humble a exkluzivně nabídne The Outer Worlds a Remedy's Control Epic Store se spojí s Humble a exkluzivně nabídne The Outer Worlds a Remedy's Control
Společnost Epic Games vyhlásila válku Steamu, neboť jinak se to ani už nedá napsat. Dozvídáme se o dalších dvou exkluzivitách, které budou Steamu alespoň na rok upřeny a pak i o propojení s Humble Store. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře