www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nintendo si prý připravuje další klasiku, tentokrát N64

Nintendo si prý připravuje další klasiku, tentokrát N64
, , aktualita
Společnost Nintendo vyvolala svými staronovými konzolemi NES a SNES Classic velkou vlnu zájmu, a tak není divu, že zatím ještě nepotvrzené informace udávají, že si chystá oživení dalšího klasického modelu. Tentokrát půjde o N64. 
K oblíbeným
reklama
Konzole NES Classic Edition si na nezájem zákazníků rozhodně nemohly stěžovat a spíše šlo o to, že Nintendo tento zájem podcenilo, a tak se tyto konzole prodávaly za mnohem vyšší cenu, než byla ta doporučená. Něco podobného se očekává také od SNES Classic Edition, kde už ale započalo s omezováním prodejů na jeden kus na zákazníka. Tyto konzole ještě nejsou na trhu a už tu máme informace o dalších. 
 
 
Tyto informace šíří server Business insider a dle nich si Nintendo v Evropě zaregistrovalo stylistickou podobu klasického ovladače pro N64 jako značku. Když se na obrys podíváme, zjistíme, že jde o přesnou podobu původního ovladače N64, takže to celé působí jako jasná věc. 
 
N64-Controller
 
Zatím tak můžeme pouze spekulovat o tom, kdy by taková konzole mohla přijít na trh. Bude to také znamenat, že Nintendo bude muset přijít s lepším hardwarem, což lze poznat už z velikostí her. Ty pro původní NES zabraly mezi 8 kB a 1 MB s typickou velikostí pár set kilobajtů. Hry pro SNES už měly 256 kB až 6 MB a typicky pak 4 MB a pro N64 už mají hry mezi 12 a 64 MB, nejčastěji však 32 MB.
 
To samozřejmě není na dnešní dobu žádný problém, však na slušnou herní výbavu takové konzole bude stačit třeba 4 GB paměti flash. Jde o to, že kdyby chtělo Nintendo oživit další generaci svých konzolí, bylo by zapotřebí už využít mnohem více paměti. Následuje totiž Nintendo GameCube s mini DVD o kapacitě 1,5 GB, která se často využívala téměř zcela. To už by nešlo dohromady se záměrem vysílat na trh reinkarnované konzole za přívětivé ceny, i když ty v důsledku vůbec přívětivé nebyly, ale to už je jiný problém. 
 
Můžeme očekávat, že N64 by byla na nějakou dobu asi poslední staronovou konzolí Nintendo na trhu, ale kdo ví, třeba bude zájem tak velký, že se firma rozhodne oživit i podstatně výkonnější a novější modely, nebo naopak zkusí něco jiného a znovu pošle na trh některou z kapesních konzolí Game Boy. 
 
reklama
Nejnovější články
Spoluzakladatel Alienware odchází do AMD na pozici Chief Gaming Officer Spoluzakladatel Alienware odchází do AMD na pozici Chief Gaming Officer
V průběhu dnešního dne se objevila informace, že spoluzakladatel firmy Alienware Frank Azor odchází z pozice viceprezidenta a generálního manažera. Později jsme se dozvěděli, že jeho cílem je společnost AMD. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Původní konektory USB jsou jednostranné kvůli tlakům výrobců na cenu Původní konektory USB jsou jednostranné kvůli tlakům výrobců na cenu
Specifikace rozhraní USB 1.0 byly zveřejněny už na začátku roku 1996, takže toto rozhraní je tu s námi přes 20 let a teprve nedávno se začal prosazovat oboustranný konektor USB typu C. Proč něco podobného nepřišlo hned?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Everspin začíná vyrábět 1Gb paměti STT-MRAM Everspin začíná vyrábět 1Gb paměti STT-MRAM
Společnost Everspin splňuje svůj slib a začíná s výrobou pamětí typu STT-MRAM, což jsou nové nadějné Spin-transfer Torque Magnetoresistive RAM. Využije přitom k tomu služeb společnosti GlobalFoundries.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel přidá do grafické výbavy nevyhlazované škálování obrazu Intel přidá do grafické výbavy nevyhlazované škálování obrazu
Lisa Pearce z Intelu dnes oznámila, že požadavky uživatelů byly vyslyšeny, a to alespoň v případě využití funkce Integer Scaling týkající se obrazu. To by mělo potěšit především fanoušky emulátorů starých konzolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3600 v recenzi na platformě X470 AMD Ryzen 5 3600 v recenzi na platformě X470
Dnes se opět můžeme zaměřit na procesor AMD Ryzen 5 3600 a jeho testy, které tentokrát přichází ze serveru Elchapuzasinformatico. Můžeme a nemusíme jim věřit, ale aspoň se na ně můžeme podívat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek