www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nintendo si prý připravuje další klasiku, tentokrát N64

Nintendo si prý připravuje další klasiku, tentokrát N64
, , aktualita
Společnost Nintendo vyvolala svými staronovými konzolemi NES a SNES Classic velkou vlnu zájmu, a tak není divu, že zatím ještě nepotvrzené informace udávají, že si chystá oživení dalšího klasického modelu. Tentokrát půjde o N64. 
reklama
Konzole NES Classic Edition si na nezájem zákazníků rozhodně nemohly stěžovat a spíše šlo o to, že Nintendo tento zájem podcenilo, a tak se tyto konzole prodávaly za mnohem vyšší cenu, než byla ta doporučená. Něco podobného se očekává také od SNES Classic Edition, kde už ale započalo s omezováním prodejů na jeden kus na zákazníka. Tyto konzole ještě nejsou na trhu a už tu máme informace o dalších. 
 
 
Tyto informace šíří server Business insider a dle nich si Nintendo v Evropě zaregistrovalo stylistickou podobu klasického ovladače pro N64 jako značku. Když se na obrys podíváme, zjistíme, že jde o přesnou podobu původního ovladače N64, takže to celé působí jako jasná věc. 
 
N64-Controller
 
Zatím tak můžeme pouze spekulovat o tom, kdy by taková konzole mohla přijít na trh. Bude to také znamenat, že Nintendo bude muset přijít s lepším hardwarem, což lze poznat už z velikostí her. Ty pro původní NES zabraly mezi 8 kB a 1 MB s typickou velikostí pár set kilobajtů. Hry pro SNES už měly 256 kB až 6 MB a typicky pak 4 MB a pro N64 už mají hry mezi 12 a 64 MB, nejčastěji však 32 MB.
 
To samozřejmě není na dnešní dobu žádný problém, však na slušnou herní výbavu takové konzole bude stačit třeba 4 GB paměti flash. Jde o to, že kdyby chtělo Nintendo oživit další generaci svých konzolí, bylo by zapotřebí už využít mnohem více paměti. Následuje totiž Nintendo GameCube s mini DVD o kapacitě 1,5 GB, která se často využívala téměř zcela. To už by nešlo dohromady se záměrem vysílat na trh reinkarnované konzole za přívětivé ceny, i když ty v důsledku vůbec přívětivé nebyly, ale to už je jiný problém. 
 
Můžeme očekávat, že N64 by byla na nějakou dobu asi poslední staronovou konzolí Nintendo na trhu, ale kdo ví, třeba bude zájem tak velký, že se firma rozhodne oživit i podstatně výkonnější a novější modely, nebo naopak zkusí něco jiného a znovu pošle na trh některou z kapesních konzolí Game Boy. 
 
reklama
Nejnovější články
Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše
Každou chvíli dochází k nějakému bezpečnostnímu úniku a nyní se na Internetu objevila obrovská 87GB databáze e-mailů a přihlašovacích hesel. Chcete vědět, zda je mezi nimi i vaše heslo k některé službě?
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
G.Skill uvedl moduly Trident Z DDR4-3466 pro AMD G.Skill uvedl moduly Trident Z DDR4-3466 pro AMD
Výrobce pamětí G.Skill představil nové paměťové moduly Trident Z RGB DDR4-3466 ideální pro platformu AMD X399. Nabídne tedy vysokou frekvenci, RGB osvětlení a balení se čtyřmi moduly pro 4kanálové zapojení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile
Huawei to opravdu nemá jednoduché. V USA jej totiž federální úřady vyšetřují v souvislostí s krádeží průmyslových tajemství z roku 2014. U civilního soudu byl za totéž přitom odsouzen už před dvěma lety.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
ECS SF110-A320 tenký desktop a HTPC s APU Ryzen ECS SF110-A320 tenký desktop a HTPC s APU Ryzen
Na CES 2019 se také objevil zajímavý počítač od firmy ECS, a sice model SF110-A320. Ten se řadí mezi PC formátu UCFF, čili ultra-compact form-factor a jako takový se bude hodit třeba na místo HTPC vybaveného APU Ryzen
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Asteroidy narážejí do Země více než dvakrát častěji než před 290 miliony lety Asteroidy narážejí do Země více než dvakrát častěji než před 290 miliony lety
Doba permu byla dle vědců studujících dopady asteroidů v minulosti mnohem klidnější než pozdější doba. Jak na to přišli? Jednoduše tím, že se podívali na povrch Měsíce, který tím odhaluje svou historii. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek