www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nová tapeta na ploše každý den. Microsoft vydal aplikaci Bing Wallpaper

Nová tapeta na ploše každý den. Microsoft vydal aplikaci Bing Wallpaper
, , aktualita
Líbí se vám automaticky se měnící pozadí, které nabízí Windows 10 na zamčené obrazovce? Nyní si můžete stejné tapety přidat také na plochu. Microsoft totiž vydal jednoduchou, ale funkční aplikaci Bing Wallpaper.
K oblíbeným
reklama
Zatímco Google jde cestou maximálně čisté domovské stránky, která se vyznačuje bílým pozadím, konkurenční vyhledávač Bing přináší uživatelům každý den nový obrázek v podobě fotografie od nezávislých fotografů z celého světa. Jedná se převážně o dechberoucí snímky krajiny, přírodních krás, zvířat, kulturních památek nebo vesmíru. Později byla tato funkce přenesena také přímo do Windows 10, kde si můžete těmito fotkami kochat na odemykací obrazovce při každém spuštění nebo probuzení počítače z režimu spánku. A nyní tuto přináší Microsoft také na plochu svého operačního systému.
 
 
Překvapivě se nejedná o aktualizaci Windows 10, ale samostatnou aplikaci, kterou lze zdarma stáhnout z oficiálních stránek Microsoftu (v Microsoft Store se zatím nenachází). Instalátor má velikost jen něco málo přes 4 MB a ani po instalaci nezabere Bing Wallpaper v počítači skoro žádné místo. Hned v prvním kroku instalace si ovšem dejte pozor na drobný trik, který si Microsoft neodpustil. Instalátor totiž nabízí možnost nastavit Bing jako domovskou stránku i výchozí vyhledávač ve všech hlavních webových prohlížečích (Internet Explorer, Microsoft Edge, Mozilla Firefox a Google Chrome). Nezapomeňte proto před kliknutím na tlačítko „Install Now“ zrušit zaškrtnutí obou políček.
 
 
Po instalaci, která zabere pravděpodobně jen pár sekund, se na ploše zobrazí první tapeta (s vodoznakem Bing v pravém dolním rohu). V oznamovací oblasti hlavního panelu se také zobrazí nová ikona. Po kliknutí na ni se otevře malá kontextová nabídka, která umožňuje snadno přepínat mezi tapetami z předchozích dnů. Také se můžete podívat na název tapety a jejího autora, třeba pro ověření toho, jaké místo se na fotografii nachází. Kliknutím na název tapety ji můžete vyhledat ve vyhledávači Bing. Překvapivě se tyto odkazy neotevřou v programu Edge, ale ve výchozím prohlížeči nastaveném ve Windows.
 
Pokud vás ikona v oznamovací oblasti ruší, můžete aplikaci vypnout kliknutím na tlačítko „Quit“. O automaticky se měnící tapetu na ploše přitom nepřijdete a kdykoliv můžete aplikaci znovu aktivovat. Uvidíme, zda se tato funkce jednou dostane i přímo do operačního systému. Zkušeným uživatelům Windows 10 jistě netřeba připomínat, že ve Windows 10 lze aktivovat automaticky se měnící tapetu v Nastavení systému, ale pouze z výběru obrázků v určité složce. Nechybí ani možnost nastavit interval změny tapety od 30 minut do jednoho dne. Tapety z Bingu a Windows Spotlight umožňují přinést na plochu také některé aplikace třetích stran, třeba Dynamic Theme dostupný zdarma v Microsoft Store.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář