reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nová tapeta na ploše každý den. Microsoft vydal aplikaci Bing Wallpaper

24.4.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Nová tapeta na ploše každý den. Microsoft vydal aplikaci Bing Wallpaper
Líbí se vám automaticky se měnící pozadí, které nabízí Windows 10 na zamčené obrazovce? Nyní si můžete stejné tapety přidat také na plochu. Microsoft totiž vydal jednoduchou, ale funkční aplikaci Bing Wallpaper.
Zatímco Google jde cestou maximálně čisté domovské stránky, která se vyznačuje bílým pozadím, konkurenční vyhledávač Bing přináší uživatelům každý den nový obrázek v podobě fotografie od nezávislých fotografů z celého světa. Jedná se převážně o dechberoucí snímky krajiny, přírodních krás, zvířat, kulturních památek nebo vesmíru. Později byla tato funkce přenesena také přímo do Windows 10, kde si můžete těmito fotkami kochat na odemykací obrazovce při každém spuštění nebo probuzení počítače z režimu spánku. A nyní tuto přináší Microsoft také na plochu svého operačního systému.
 
 
Překvapivě se nejedná o aktualizaci Windows 10, ale samostatnou aplikaci, kterou lze zdarma stáhnout z oficiálních stránek Microsoftu (v Microsoft Store se zatím nenachází). Instalátor má velikost jen něco málo přes 4 MB a ani po instalaci nezabere Bing Wallpaper v počítači skoro žádné místo. Hned v prvním kroku instalace si ovšem dejte pozor na drobný trik, který si Microsoft neodpustil. Instalátor totiž nabízí možnost nastavit Bing jako domovskou stránku i výchozí vyhledávač ve všech hlavních webových prohlížečích (Internet Explorer, Microsoft Edge, Mozilla Firefox a Google Chrome). Nezapomeňte proto před kliknutím na tlačítko „Install Now“ zrušit zaškrtnutí obou políček.
 
 
Po instalaci, která zabere pravděpodobně jen pár sekund, se na ploše zobrazí první tapeta (s vodoznakem Bing v pravém dolním rohu). V oznamovací oblasti hlavního panelu se také zobrazí nová ikona. Po kliknutí na ni se otevře malá kontextová nabídka, která umožňuje snadno přepínat mezi tapetami z předchozích dnů. Také se můžete podívat na název tapety a jejího autora, třeba pro ověření toho, jaké místo se na fotografii nachází. Kliknutím na název tapety ji můžete vyhledat ve vyhledávači Bing. Překvapivě se tyto odkazy neotevřou v programu Edge, ale ve výchozím prohlížeči nastaveném ve Windows.
 
Pokud vás ikona v oznamovací oblasti ruší, můžete aplikaci vypnout kliknutím na tlačítko „Quit“. O automaticky se měnící tapetu na ploše přitom nepřijdete a kdykoliv můžete aplikaci znovu aktivovat. Uvidíme, zda se tato funkce jednou dostane i přímo do operačního systému. Zkušeným uživatelům Windows 10 jistě netřeba připomínat, že ve Windows 10 lze aktivovat automaticky se měnící tapetu v Nastavení systému, ale pouze z výběru obrázků v určité složce. Nechybí ani možnost nastavit interval změny tapety od 30 minut do jednoho dne. Tapety z Bingu a Windows Spotlight umožňují přinést na plochu také některé aplikace třetích stran, třeba Dynamic Theme dostupný zdarma v Microsoft Store.
 
 


reklama