www.svethardware.cz
>
>
>

Microsoft spustil interaktivní mapu nakažených koronavirem po světě

Microsoft spustil interaktivní mapu nakažených koronavirem po světě
, , aktualita
Microsoft ve svém internetovém vyhledávači Bing reaguje na poptávku uživatelů po informacích souvisejících s onemocněním COVID-19. Novinkou je přehledná mapa, která ukazuje aktuální počet nakažených v jednotlivých státech i celosvětově.
K oblíbeným
reklama
Bing je proti Googlu na poli internetových vyhledávačů spíše otloukánkem s výrazně nižším tržním podílem. Tentokrát ovšem Microsoft zareagoval na potřeby uživatelů rychleji než jeho konkurent. Bing od dnešního dne nabízí na adrese bing.com/covid interaktivní mapu, která přehledným způsobem ukazuje počet nakažených novým typem koronaviru. Uživatelské rozhraní je přeloženo do češtiny a stránka bez problémů funguje na počítačích i smartphonech.
 
 
Na webové stránce jsou jak čísla pro celý svět, tak pro jednotlivé státy. Už při prohlížení mapy lze podle velikosti oranžového kruhu odhadnout, jak vysoký je počet nakažených ve srovnání s jinými zeměmi. Z menu na levé straně lze potom vybírat státy seřazené podle celkového počtu potvrzených případů. Statistiky jsou také rozdělené podle počtu aktivních případů, vyléčených a úmrtí. Pro každý stát by měla být k dispozici také videa a důležité zprávy z internetových médií. V době psaní článku ovšem tato funkce nebyla (alespoň v české verzi stránek) k dispozici, případně zobrazovala nerelevantní odkazy. (Video „Hitler se dozvěděl, že koronavirus přišel do Čech“ sice může pobavit, ale pro návštěvníky hledající seriózní informace asi bude k ničemu.)
Microsoft uvádí, že jako zdroj informací o počtu nakažených onemocněním COVID-19 používá několik zdrojů včetně Světové zdravotnické organizace (WHO), Amerických center pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) a Wikipedie. Zdá se, že data jsou aktualizována i několikrát za hodinu. V případě České republiky byl údaj o počtu nakažených v době psaní článků přesný. Ještě dnes by svou stránku zaměřenou na pandemii koronaviru měl spustit také Google. Návštěvníci by na webu měli informace o ohnisku šíření nákazy včetně rad, najít jak zabránit nakažení a odkazů na místní zdroje.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5 Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5
Malinké počítače jako Raspberry Pi dostaly velmi zajímavou konkurenci, Aaeon PICO-WHU4. Při malých rozměrech překvapí velmi výkonným hardwarem. Je tu totiž 4jádrový procesor Intel Core i5 a podporuje až 16 GB paměti RAM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD
QNAP uvádí novou verzi svého operačního systému QTS 4.4.2 pro své NASy. Ten vylepšuje zabezpečení NASu a přináší také podporu TL SATA JBOD a TL USB JBOD pro připojení dalších disků k zařízení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby
Mozilla přichází s novou verzí internetového prohlížeče Firefox 74.0.1. Ta opravuje dvě vážné zero-day chyby typu use-after-free, které dovolovaly spuštění škodlivého kódu a už byly využívány i k praktickým útokům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo
Nyní se už opravdu můžeme těšit na to, že společnost SpaceX vstoupí do historie jako první soukromý subjekt, jemuž se povedlo umístit člověka na oběžnou dráhu. Participovat v tom bude pochopitelně i NASA, která si zvolila své staré logo. 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek
Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu
Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint byl vypuštěn na trh už loni v říjnu, ale nedávno tato hra dostala podporu API Vulkan v rámci aktualizace na verzi 2.0. Server Kitguru se tak podíval na to, co to přinese s ohledem na výkon 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek4 komentáře