reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

Microsoft spustil interaktivní mapu nakažených koronavirem po světě

, , aktualita
Microsoft spustil interaktivní mapu nakažených koronavirem po světě
Microsoft ve svém internetovém vyhledávači Bing reaguje na poptávku uživatelů po informacích souvisejících s onemocněním COVID-19. Novinkou je přehledná mapa, která ukazuje aktuální počet nakažených v jednotlivých státech i celosvětově.
Bing je proti Googlu na poli internetových vyhledávačů spíše otloukánkem s výrazně nižším tržním podílem. Tentokrát ovšem Microsoft zareagoval na potřeby uživatelů rychleji než jeho konkurent. Bing od dnešního dne nabízí na adrese bing.com/covid interaktivní mapu, která přehledným způsobem ukazuje počet nakažených novým typem koronaviru. Uživatelské rozhraní je přeloženo do češtiny a stránka bez problémů funguje na počítačích i smartphonech.
 
 
Na webové stránce jsou jak čísla pro celý svět, tak pro jednotlivé státy. Už při prohlížení mapy lze podle velikosti oranžového kruhu odhadnout, jak vysoký je počet nakažených ve srovnání s jinými zeměmi. Z menu na levé straně lze potom vybírat státy seřazené podle celkového počtu potvrzených případů. Statistiky jsou také rozdělené podle počtu aktivních případů, vyléčených a úmrtí. Pro každý stát by měla být k dispozici také videa a důležité zprávy z internetových médií. V době psaní článku ovšem tato funkce nebyla (alespoň v české verzi stránek) k dispozici, případně zobrazovala nerelevantní odkazy. (Video „Hitler se dozvěděl, že koronavirus přišel do Čech“ sice může pobavit, ale pro návštěvníky hledající seriózní informace asi bude k ničemu.)
Microsoft uvádí, že jako zdroj informací o počtu nakažených onemocněním COVID-19 používá několik zdrojů včetně Světové zdravotnické organizace (WHO), Amerických center pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) a Wikipedie. Zdá se, že data jsou aktualizována i několikrát za hodinu. V případě České republiky byl údaj o počtu nakažených v době psaní článků přesný. Ještě dnes by svou stránku zaměřenou na pandemii koronaviru měl spustit také Google. Návštěvníci by na webu měli informace o ohnisku šíření nákazy včetně rad, najít jak zabránit nakažení a odkazů na místní zdroje.
 


reklama
reklama
reklama
reklama