www.svethardware.cz
>
>
>

Microsoft spustil interaktivní mapu nakažených koronavirem po světě

Microsoft spustil interaktivní mapu nakažených koronavirem po světě
, , aktualita
Microsoft ve svém internetovém vyhledávači Bing reaguje na poptávku uživatelů po informacích souvisejících s onemocněním COVID-19. Novinkou je přehledná mapa, která ukazuje aktuální počet nakažených v jednotlivých státech i celosvětově.
K oblíbeným
reklama
Bing je proti Googlu na poli internetových vyhledávačů spíše otloukánkem s výrazně nižším tržním podílem. Tentokrát ovšem Microsoft zareagoval na potřeby uživatelů rychleji než jeho konkurent. Bing od dnešního dne nabízí na adrese bing.com/covid interaktivní mapu, která přehledným způsobem ukazuje počet nakažených novým typem koronaviru. Uživatelské rozhraní je přeloženo do češtiny a stránka bez problémů funguje na počítačích i smartphonech.
 
 
Na webové stránce jsou jak čísla pro celý svět, tak pro jednotlivé státy. Už při prohlížení mapy lze podle velikosti oranžového kruhu odhadnout, jak vysoký je počet nakažených ve srovnání s jinými zeměmi. Z menu na levé straně lze potom vybírat státy seřazené podle celkového počtu potvrzených případů. Statistiky jsou také rozdělené podle počtu aktivních případů, vyléčených a úmrtí. Pro každý stát by měla být k dispozici také videa a důležité zprávy z internetových médií. V době psaní článku ovšem tato funkce nebyla (alespoň v české verzi stránek) k dispozici, případně zobrazovala nerelevantní odkazy. (Video „Hitler se dozvěděl, že koronavirus přišel do Čech“ sice může pobavit, ale pro návštěvníky hledající seriózní informace asi bude k ničemu.)
Microsoft uvádí, že jako zdroj informací o počtu nakažených onemocněním COVID-19 používá několik zdrojů včetně Světové zdravotnické organizace (WHO), Amerických center pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) a Wikipedie. Zdá se, že data jsou aktualizována i několikrát za hodinu. V případě České republiky byl údaj o počtu nakažených v době psaní článků přesný. Ještě dnes by svou stránku zaměřenou na pandemii koronaviru měl spustit také Google. Návštěvníci by na webu měli informace o ohnisku šíření nákazy včetně rad, najít jak zabránit nakažení a odkazů na místní zdroje.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Pevné disky WD Red Pro nově ve 16TB a 18TB variantách Pevné disky WD Red Pro nově ve 16TB a 18TB variantách
Společnost WD rozšiřuje nabídku pevných disků pro NASy řady Red Pro o další dva modely. Doposud bylo maximem 14 TB, nově však bude možné koupit i varianty s vyššími kapacitami 16 TB a 18 TB.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval
Kosmická společnost SpaceX poslední dobou kromě jiného také usilovně pracuje na vývoji kosmické lodi Starship. Jednotlivé prototypy prochází různými testy, nyní je na řadě SN8 a jeho let do 15 kilometrů namísto původních 18 km. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR
Nová pracovní stanice Dell Precision 3240 Compact je určena pro širokou škálu zákazníků od domácích kanceláří až po výzkumné laboratoře. Využívá 10. generaci procesorů Intel Core nebo Xeon.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem
Blackstone je další ze společností a týmů vědců, kde se zkouší využití 3D tisku při výrobě akumulátorů. V tomto případě by mělo jít o solid-state akumulátory, tedy ty s pevným elektrolytem, které zajišťují větší bezpečnost.
Včera, aktualita, Milan Šurkala