www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nová Tesla Gigafactory může způsobit vážný nedostatek baterií

Nová Tesla Gigafactory může způsobit vážný nedostatek baterií
, , aktualita
Nový obrovský provoz společnosti Tesla známý jako Gigafactory začal s výrobou již dříve v tomto roce a mimo jiné by se v něm měly vyrábět i baterie. Plánována je obrovská výrobní kapacita, ale namísto toho nyní hrozí nedostatek baterií. 
reklama
Tesla Gigafactory je skutečně obrovský provoz, který je umístěn v americké Nevadě a produkovat by měl baterie o kapacitě, která se rovná produkci všech světových továren v roce 2013. Je tak naprosto zřejmé, že produkce baterií dokáže ovlivnit celosvětový trh a přesně to nyní hrozí. Jde konkrétně o baterie typu Li-ion, jež se široce používají především v elektronice, přičemž Tesla vykoupila snad všechny dostupné výrobní nástroje pro výrobu těchto baterií, ovšem nastartování produkce zatím neproběhlo podle představ. 
 
 
Dle serveru etnews.com měl Panasonic společnosti Tesla prodat většinu z vyrobených baterií, které jsou určeny pro elektrovozy této značky, kvůli čemuž se zájemci o ně hromadí před dveřmi firem Samsung SDI, LG Chemicals či Murata. Samotný Panasonic má v Gigafactory svůj podíl, takže s Teslou úzce spolupracuje a především to už způsobuje citelný nedostatek baterií Li-ion. 
 
 
Zástupce jistého japonského distributora baterií uvedl, že už dnes je nemožné v Japonsku nakoupit válcové lithiové baterie a Panasonic se navíc netají s tím, že už je sám nebude prodávat. To už mělo dojít do stavu, kdy si v Japonsku nelze pořídit ani baterie od Samsungu a LG, a to ani ty, které byly vyrobeny v Číně. 
 
Prsty tak ukazují právě směrem ke Gigafactory, která má mít problémy s nastartováním výroby především kvůli nestabilním dodávkám energie a také nedostatku pracovní síly. Dodavatelé baterií se pak shodují, že dle jejich předpokladů bude nedostatek trvat až do druhé poloviny příštího roku. 
 
Gigafactory tak z trhu vysává vyrobené baterie a sama je zatím není schopna produkovat v dostatečném množství. CEO firmy Panasonic Kazuhiro Tsuga přitom letos v říjnu uvedl, že proces výroby baterií bude v Gigafactory brzy zautomatizován, a díky tomu produkce prudce stoupne. Z toho vyplývá, že výroba baterií dřívev Panasonicu automatizovaná nebyla, takže je zřejmé, že se firmy snaží zavést podstatnou inovaci a není vůbec jasné, co je myšleno oním slovem "brzy". Jisté je pouze to, že dřívější předpoklady a odhady ohledně produkce baterií a vozů v Gigafactory byly nepřiměřeně optimistické. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Město zakázalo nové minery bitcoinů, spotřebují více než 100% elektromobilita Město zakázalo nové minery bitcoinů, spotřebují více než 100% elektromobilita
Těžba kryptoměn je velkým problémem pro spotřebu elektrické energie a ve městě Plattsburgh v USA už toho mají dost. Zavedli 18měsíční ban na výstavbu nových center pro těžbu kryptoměn. Ta totiž spotřebují enormní množství elektřiny.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Ford Mustang dostane Shelby GT500 se 700 koňmi i hybridní verzi Ford Mustang dostane Shelby GT500 se 700 koňmi i hybridní verzi
Slavný Ford Mustang brzy dostane nejsilnější verzi Shelby GT500, která slibuje velmi vysoký výkon přes 700 koní. Poněvadž je elektrická a "ekologická" doba, nezapomene se dokonce ani na hybridní variantu.
16.3.2018, aktualita, Milan Šurkala
Astronomové: všechny diskové galaxie rotují jednou za miliardu let Astronomové: všechny diskové galaxie rotují jednou za miliardu let
Studie zveřejněná v The Monthly Notices of the Royal Astronomical Society dne 9. března tvrdí, že veškeré diskové galaxie bez ohledu na velikost či celkovou masu rotují rychlostí jedné otáčky za zhruba miliardu let. 
16.3.2018, aktualita, Jan Vítek
Masarykova univerzita využije Kingdom Come k výuce Masarykova univerzita využije Kingdom Come k výuce
Daniel Vávra oznámil, že Masarykova univerzita se chystá využít hru Kingdom Come: Deliverance pro výuku. Vedle toho nám i přislíbil, že se do hry dostane i ženská postava, za niž si budeme moci zahrát. 
16.3.2018, aktualita, Jan Vítek
Smrtící kyberútok: když se hackeři zaměří na petrochemickou továrnu Smrtící kyberútok: když se hackeři zaměří na petrochemickou továrnu
Hackerské útoky obvykle neohrožují přímo lidské životy, i když už bychom mohli najít nějaké příklady. Asi nic z toho by ale nešlo postavit na úroveň podařeného útoku na petrochemické zařízení v Saúdské Arábii. Ten se ale naštěstí nevyvedl.
16.3.2018, aktualita, Jan Vítek2 komentáře