www.svethardware.cz
>
>
>

Nová Tesla Gigafactory může způsobit vážný nedostatek baterií

Nová Tesla Gigafactory může způsobit vážný nedostatek baterií
, , aktualita
Nový obrovský provoz společnosti Tesla známý jako Gigafactory začal s výrobou již dříve v tomto roce a mimo jiné by se v něm měly vyrábět i baterie. Plánována je obrovská výrobní kapacita, ale namísto toho nyní hrozí nedostatek baterií. reklama
Tesla Gigafactory je skutečně obrovský provoz, který je umístěn v americké Nevadě a produkovat by měl baterie o kapacitě, která se rovná produkci všech světových továren v roce 2013. Je tak naprosto zřejmé, že produkce baterií dokáže ovlivnit celosvětový trh a přesně to nyní hrozí. Jde konkrétně o baterie typu Li-ion, jež se široce používají především v elektronice, přičemž Tesla vykoupila snad všechny dostupné výrobní nástroje pro výrobu těchto baterií, ovšem nastartování produkce zatím neproběhlo podle představ. 
 
 
Dle serveru etnews.com měl Panasonic společnosti Tesla prodat většinu z vyrobených baterií, které jsou určeny pro elektrovozy této značky, kvůli čemuž se zájemci o ně hromadí před dveřmi firem Samsung SDI, LG Chemicals či Murata. Samotný Panasonic má v Gigafactory svůj podíl, takže s Teslou úzce spolupracuje a především to už způsobuje citelný nedostatek baterií Li-ion. 
 
 
Zástupce jistého japonského distributora baterií uvedl, že už dnes je nemožné v Japonsku nakoupit válcové lithiové baterie a Panasonic se navíc netají s tím, že už je sám nebude prodávat. To už mělo dojít do stavu, kdy si v Japonsku nelze pořídit ani baterie od Samsungu a LG, a to ani ty, které byly vyrobeny v Číně. 
 
Prsty tak ukazují právě směrem ke Gigafactory, která má mít problémy s nastartováním výroby především kvůli nestabilním dodávkám energie a také nedostatku pracovní síly. Dodavatelé baterií se pak shodují, že dle jejich předpokladů bude nedostatek trvat až do druhé poloviny příštího roku. 
 
Gigafactory tak z trhu vysává vyrobené baterie a sama je zatím není schopna produkovat v dostatečném množství. CEO firmy Panasonic Kazuhiro Tsuga přitom letos v říjnu uvedl, že proces výroby baterií bude v Gigafactory brzy zautomatizován, a díky tomu produkce prudce stoupne. Z toho vyplývá, že výroba baterií dřívev Panasonicu automatizovaná nebyla, takže je zřejmé, že se firmy snaží zavést podstatnou inovaci a není vůbec jasné, co je myšleno oním slovem "brzy". Jisté je pouze to, že dřívější předpoklady a odhady ohledně produkce baterií a vozů v Gigafactory byly nepřiměřeně optimistické. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Norsko jako první na světě ruší FM rádio Norsko jako první na světě ruší FM rádio
Norsko je v mnoha oblastech průlomovou zemí. Vede např. v počtu elektromobilů nebo je zajímavé skladbou elektráren, nyní překvapuje tím, že se stává první zemí na světě, která zrušila FM vysílání.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Bitcoinový milionář rozdá přes 90 milionů USD na charitu Bitcoinový milionář rozdá přes 90 milionů USD na charitu
Na bitcoinu se dá hodně ztratit, ale i hodně zbohatnout. To se některým skutečně povedlo, a to do takové výše, že by peníze nikdy neuměli utratit. Proto jeden z bitcoinových milionářů založil fond, který rozdá přes 90 milionů dolarů v bitcoinech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft zvažuje Python jako skriptovací jazyk pro Excel Microsoft zvažuje Python jako skriptovací jazyk pro Excel
Aplikace Microsoft Office a zejména tabulkový procesor Excel se možná v budoucnu dočká dalšího skriptovacího jazyka. Vedle dnes používaného Visual Basicu by se zde mohl objevit i dnes velmi oblíbený Python.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Synology uvádí NAS DS218 a FlashStation FS1018 pro 12 SSD disků Synology uvádí NAS DS218 a FlashStation FS1018 pro 12 SSD disků
Společnost Synology představilo dva nové NAS servery DiskStation DS218 a FlashStation FS1018. Prvně jmenovaný umí kódování do 10bitového H.265, druhý zase pojme rovnou 12 velmi výkonných SSD disků.
15.12.2017, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Elite: Dangerous přiostřuje, Thargoidi útočí i na přístavy Elite: Dangerous přiostřuje, Thargoidi útočí i na přístavy
Hmyzácká rasa Thargoidů začala znepříjemňovat život hráčů v Elite: Dangerous, jak nám tvůrci ostatně slibovali. I nové video ukazuje, že ušetřeny nezůstanou ani velké vesmírné stanice a že tak bude svět v této hře jiný než dřív.
15.12.2017, aktualita, Jan Vítek1 komentář