www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nová Tesla Gigafactory může způsobit vážný nedostatek baterií

Nová Tesla Gigafactory může způsobit vážný nedostatek baterií
, , aktualita
Nový obrovský provoz společnosti Tesla známý jako Gigafactory začal s výrobou již dříve v tomto roce a mimo jiné by se v něm měly vyrábět i baterie. Plánována je obrovská výrobní kapacita, ale namísto toho nyní hrozí nedostatek baterií. 
reklama
Tesla Gigafactory je skutečně obrovský provoz, který je umístěn v americké Nevadě a produkovat by měl baterie o kapacitě, která se rovná produkci všech světových továren v roce 2013. Je tak naprosto zřejmé, že produkce baterií dokáže ovlivnit celosvětový trh a přesně to nyní hrozí. Jde konkrétně o baterie typu Li-ion, jež se široce používají především v elektronice, přičemž Tesla vykoupila snad všechny dostupné výrobní nástroje pro výrobu těchto baterií, ovšem nastartování produkce zatím neproběhlo podle představ. 
 
 
Dle serveru etnews.com měl Panasonic společnosti Tesla prodat většinu z vyrobených baterií, které jsou určeny pro elektrovozy této značky, kvůli čemuž se zájemci o ně hromadí před dveřmi firem Samsung SDI, LG Chemicals či Murata. Samotný Panasonic má v Gigafactory svůj podíl, takže s Teslou úzce spolupracuje a především to už způsobuje citelný nedostatek baterií Li-ion. 
 
 
Zástupce jistého japonského distributora baterií uvedl, že už dnes je nemožné v Japonsku nakoupit válcové lithiové baterie a Panasonic se navíc netají s tím, že už je sám nebude prodávat. To už mělo dojít do stavu, kdy si v Japonsku nelze pořídit ani baterie od Samsungu a LG, a to ani ty, které byly vyrobeny v Číně. 
 
Prsty tak ukazují právě směrem ke Gigafactory, která má mít problémy s nastartováním výroby především kvůli nestabilním dodávkám energie a také nedostatku pracovní síly. Dodavatelé baterií se pak shodují, že dle jejich předpokladů bude nedostatek trvat až do druhé poloviny příštího roku. 
 
Gigafactory tak z trhu vysává vyrobené baterie a sama je zatím není schopna produkovat v dostatečném množství. CEO firmy Panasonic Kazuhiro Tsuga přitom letos v říjnu uvedl, že proces výroby baterií bude v Gigafactory brzy zautomatizován, a díky tomu produkce prudce stoupne. Z toho vyplývá, že výroba baterií dřívev Panasonicu automatizovaná nebyla, takže je zřejmé, že se firmy snaží zavést podstatnou inovaci a není vůbec jasné, co je myšleno oním slovem "brzy". Jisté je pouze to, že dřívější předpoklady a odhady ohledně produkce baterií a vozů v Gigafactory byly nepřiměřeně optimistické. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Facebook brzy vypustí satelity pro golbální internet Facebook brzy vypustí satelity pro golbální internet
Především chudé země mají velký problém s pokrytím internetem i jeho cenou. Facebook se to už dlouho snaží vyřešit a nyní to vypadá, že použije satelity systému Athena na nízké orbitě. Ty by se mohly objevit už velmi brzy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené PC sestavy: červenec 2018 Doporučené PC sestavy: červenec 2018
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek52 komentářů
Microsoft Identity Bounty Program, za nalezení chyby až $100 000 Microsoft Identity Bounty Program, za nalezení chyby až $100 000
Microsoft spustil Identity Bounty Program, kdy za nalezení závažné chyby v systémech přihlašování u vybraných služeb Microsoftu můžete dostat nemalou peněžní odměnu. Ta může činit až 100 tisíc dolarů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři z MoneyTaker ukradli v ruské bance 20 mil. Kč Hackeři z MoneyTaker ukradli v ruské bance 20 mil. Kč
Nesprávně nastavený a neaktualizovaný router stál za úspěšným útokem hackerské skupiny MoneyTaker na ruskou banku PIR Bank. Hackeři byli schopni převést a vybrat peníze v hodnotě téměř 20 milionů korun.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Samsung uvádí obří 43" zakřivený monitor C43J89 Samsung uvádí obří 43" zakřivený monitor C43J89
Samsung představil nový obrovský 43" monitor C43J89, který pochopitelně disponuje zakřivenou obrazovkou s poměrem stran 32:10. Díky VA panelu potěší vysokým kontrastem 3000:1 a nabídne i 120Hz frekvenci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář