reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

Nové iMac Pro s Xeonem a Vegou budou vždy připraveny pro hlasové příkazy

, , aktualita
Nové iMac Pro s Xeonem a Vegou budou vždy připraveny pro hlasové příkazy
Společnost Apple se chystá ještě letos vypustit na trh nové desktopové počítače iMac Pro, které přinesou kombinaci procesoru Intel Xeon a grafiky AMD Vega. Mají mít ale také dva procesory A10 Fusion i pro Siri, která bude naslouchat hlasovým příkazům.
iMac Pro se tak mají na trhu ukázat už brzy a půjde dle všeho o výkonné mašiny využívající procesory Xeon od Intelu, grafiky AMD s čipem Vega (možná i dvě) a také dvojici procesorů Apple A10 Fusion, které poslouží více účelům. Jedním z nich by měl být také režim neustálé pohotovosti, kdy počítač poslouchá své okolí a snaží se detekovat nějaký hlasový příkaz pro Siri. S tím už má Apple své částečné zkušenosti. Už notebooky MacBook Pro s novým touchbarem využívají procesor ARM pro jeho obsluhu, ale dvojice čipů A10 by měla vykonat mnohem více práce. 


A10 Fusion by v těchto počítačích mohly převzít zabezpečení, jehož systém by tak běžel zcela mimo hlavní procesor. Že by to souviselo i s nedávno odhalenou funkčností Intel Management Engine, což je takový bezpečnostní počítač v procesoru, nad nímž uživatel nemá kontrolu? V souvislosti s novými iMac Pro se mluví o tom, že by A10 mohly převzít proces bootování a provoz systému macOS, takže by se dalo říci, že hlavními procesory by byly právě tyto čipy a Xeon by byl koprocesor využívaný při potřebě výkonu.
 
Tím by Apple mohl Intel zcela odříznout od kontroly systému právě pomocí Management Engine a také by si tím mohl zajistit sjednocení modelu zabezpečení mezi iOS a macOS. 
 

Dále se mluví o možnosti neustálého provozu počítače iMac Pro, v němž by tak úsporné A10 byly neustále zapnuty a Siri připravena poslouchat příkazy, pokud si uživatel bude přát. Půjde tak o funkčnost široce známou jako Hey Siri. 
 
 

Vypadá to, že právě využití A10 Fusion bude na nových desktopech od firmy Apple to nejzajímavější, i když výkon těchto počítačů s cenovkou 5000 USD a také nebude nudný. Zatím se můžete podívat na to, jaké specifikace slibuje sám výrobce
 
Zdroj: Hexus.net
 


reklama
reklama
reklama
reklama