www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nové Intel Core i5 mají také dostat Hyper-threading

Nové Intel Core i5 mají také dostat Hyper-threading
, , aktualita
Můžeme být velice zvědaví na to, jakou novou desktopovou generaci Core nám Intel připraví. Zatím to vypadá, že Core i3 a rovněž Core i5 dostanou podporu Hyperthreadingu a pak lze jen čekat na to, jaké budou ceny. 
K oblíbeným
reklama
O podpoře Hyper-threadingu v případě chystaných procesorů Core i3 10. generace (Comet Lake) už víme několik dní, přičemž dnes se k nim přidávají i chystané modely Core i5. Dá se říci, že firmu Intel by něco takového v podstatě nic nestálo, neboť jde pouze o aktivování jedné, i když podstatné funkce. A dá se také říci, že Core i3 se tím dostanou na úroveň těch nejlepších modelů z generace Kaby Lake, zatímco Core i5 budou tam, kam Kaby Lake ani nedohlédly. I takto by měl vypadat slíbený agresivnější přístup firmy Intel, ale zaručeno to ještě nemáme. 
 
 
Nic z toho tak není jisté, však tyto procesory mají být uvedeny na trh až v příštím roce. Nelze ani očekávat, že by Intel jejich nástup uspíšil, nebo chtěl uspíšit. Jednak se jeho procesory stále prodávají velice dobře, i když podíl na trhu se přelévá k AMD, pak se na trh teprve chystá vstoupit model Core i9-9900KS představující absolutní vrchol své rodiny a mnohé procesory 9. generace byly uvedeny teprve letos na jaře, takže se jim musí ještě dopřát nějaký čas na trhu. I když nikdo neříká, že musí na trh vstoupit celá rodina Comet Lake hezky pohromadě.   
 
 
Zatím máme k dispozici záznamy z testů, jež vypovídají o zkoušení raných vzorků nových procesorů. Nyní jde o Sandru z jejíhož záznamu se dozvíme o desce ECS H470-SF110 a jistém inženýrském vzorku se 6 jádry a 12 vlákny a 12 MB L3 cache. Jako raný inženýrský vzorek procesoru je pochopitelné, že tu máme pouze 2GHz základní frekvenci, a tak nám nyní vůbec nejde o udávaný výkon. 
 
Jde o to, že to je evidentně chystaný desktopový procesor zkoušený na desce s H470, takže je to evidentně model spadající mezi Core i5 a není to nic ze současné generace. V ní mají totiž všechny modely Core i3 čtyři jádra a žádný HT, Core i5 pak šest jader bez HT a Core i7 už osm jader. Logicky to tak může být pouze budoucí Core i5, a tak lze tušit, že alespoň jeden model, pokud už ne rovnou všechny, budou mít konfiguraci 6C/12T. Tím se řada Core i5 dostane na úroveň Core i7 z první rodiny Coffee Lake. 
 
A co ceny? Ty zatím nejspíše ještě ani nebyly stanoveny, ale leccos lze určit díky novým Cascade Lake-X. Core i9-10900X s 10 jádry totiž stojí 599 USD, takže nové desktopové desetijádro by rozhodně mělo být levnější a lze uvažovat o 499 USD, čili ceně dnešního Core i9-9900K. AMD totiž sice navýšilo počet jader, ale 16jádrový Ryzen přijde na 749 USD, takže 10jádrové Core i9 za cenu 12jádrového Ryzenu vypadá ještě dobře, zvlášť když by ještě trošku vylepšený 14nm proces mohl zajistit vyšší takty. Na nějaké zlevňování desktopových procesorů na polovinu po vzoru těch nejvýkonnějších HEDT modelů ostatně můžeme zapomenout. 
 
Zdroj: Sandra 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou
Zakladatel Mozilly Brendan Eich přichází s dalším svým zajímavým produktem. Představil finální verzi prohlížeče Brave, který cílí nejen na soukromí, ale také na reklamy. Za jejich sledování vám bude platit vlastní kryptoměnou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů
Ochota firem se dělit o testovací vzorky svého nového hardwaru se případ od případu značně liší. AMD s velkou ochotou poskytovalo celé testovací sestavy v případě prvních dvou generací Ryzenů. Nyní je to už mnohem horší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11 NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11
O NUC v podání firmy AMD bychom asi správně neměli mluvit, neboť to je formát vymyšlený Intelem pro jeho vlastní minipočítače. Nicméně označení NUC už se vžilo pro malé desktopy určité velikosti a ty nyní konečně dorazí s Ryzeny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows
Společnost IBM zveřejnila závěry svého interního experimentu, který zkoumal výkon zaměstnanců vybavených počítači Mac s příslušným operačním systémem a klasickými PC se systémem Windows. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2 Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2
Rockstar Games tentokrát nepředvedli bezproblémové vypuštění přeportovaného titulu z konzolí na PC. K tomu má nová hra Red Dead Redemption 2 pro osobní počítače daleko. Slíbena byla ale náprava. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů