www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nové Intel Core i5 mají také dostat Hyper-threading

Nové Intel Core i5 mají také dostat Hyper-threading
, , aktualita
Můžeme být velice zvědaví na to, jakou novou desktopovou generaci Core nám Intel připraví. Zatím to vypadá, že Core i3 a rovněž Core i5 dostanou podporu Hyperthreadingu a pak lze jen čekat na to, jaké budou ceny. 
K oblíbeným
reklama
O podpoře Hyper-threadingu v případě chystaných procesorů Core i3 10. generace (Comet Lake) už víme několik dní, přičemž dnes se k nim přidávají i chystané modely Core i5. Dá se říci, že firmu Intel by něco takového v podstatě nic nestálo, neboť jde pouze o aktivování jedné, i když podstatné funkce. A dá se také říci, že Core i3 se tím dostanou na úroveň těch nejlepších modelů z generace Kaby Lake, zatímco Core i5 budou tam, kam Kaby Lake ani nedohlédly. I takto by měl vypadat slíbený agresivnější přístup firmy Intel, ale zaručeno to ještě nemáme. 
 
 
Nic z toho tak není jisté, však tyto procesory mají být uvedeny na trh až v příštím roce. Nelze ani očekávat, že by Intel jejich nástup uspíšil, nebo chtěl uspíšit. Jednak se jeho procesory stále prodávají velice dobře, i když podíl na trhu se přelévá k AMD, pak se na trh teprve chystá vstoupit model Core i9-9900KS představující absolutní vrchol své rodiny a mnohé procesory 9. generace byly uvedeny teprve letos na jaře, takže se jim musí ještě dopřát nějaký čas na trhu. I když nikdo neříká, že musí na trh vstoupit celá rodina Comet Lake hezky pohromadě.   
 
 
Zatím máme k dispozici záznamy z testů, jež vypovídají o zkoušení raných vzorků nových procesorů. Nyní jde o Sandru z jejíhož záznamu se dozvíme o desce ECS H470-SF110 a jistém inženýrském vzorku se 6 jádry a 12 vlákny a 12 MB L3 cache. Jako raný inženýrský vzorek procesoru je pochopitelné, že tu máme pouze 2GHz základní frekvenci, a tak nám nyní vůbec nejde o udávaný výkon. 
 
Jde o to, že to je evidentně chystaný desktopový procesor zkoušený na desce s H470, takže je to evidentně model spadající mezi Core i5 a není to nic ze současné generace. V ní mají totiž všechny modely Core i3 čtyři jádra a žádný HT, Core i5 pak šest jader bez HT a Core i7 už osm jader. Logicky to tak může být pouze budoucí Core i5, a tak lze tušit, že alespoň jeden model, pokud už ne rovnou všechny, budou mít konfiguraci 6C/12T. Tím se řada Core i5 dostane na úroveň Core i7 z první rodiny Coffee Lake. 
 
A co ceny? Ty zatím nejspíše ještě ani nebyly stanoveny, ale leccos lze určit díky novým Cascade Lake-X. Core i9-10900X s 10 jádry totiž stojí 599 USD, takže nové desktopové desetijádro by rozhodně mělo být levnější a lze uvažovat o 499 USD, čili ceně dnešního Core i9-9900K. AMD totiž sice navýšilo počet jader, ale 16jádrový Ryzen přijde na 749 USD, takže 10jádrové Core i9 za cenu 12jádrového Ryzenu vypadá ještě dobře, zvlášť když by ještě trošku vylepšený 14nm proces mohl zajistit vyšší takty. Na nějaké zlevňování desktopových procesorů na polovinu po vzoru těch nejvýkonnějších HEDT modelů ostatně můžeme zapomenout. 
 
Zdroj: Sandra 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Epson EcoTank L6190: kancelářský šetřílek Epson EcoTank L6190: kancelářský šetřílek
Dnes se budeme v recenzi věnovat multifunkční tiskárně Epson L6190. Ta míří do domácích kanceláří a menších podniků. Nabídne totiž nízké tiskové náklady, podavač ADF a nechybí dokonce ani faxové připojení.
Dnes, recenze, Milan Šurkala
John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem
John Carmack, muž, který stojí za legendárními hrami Doom a Quake, se v posledních letech soustředil na vývoj virtuální reality pro Oculus. Toho chce ale nechat, hodlá totiž vyvinout obecnou AI se schopnostmi učení srovnatelnou s člověkem.
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany
Microsoft ohlásil vývoj titulu Age of Empires IV už před více než dvěma roky, ale dosud toho bylo k vidění jen velice málo. Nyní se ale můžeme mrknout na video, které ukazuje především to, jak bude vypadat prostředí této hry. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej
Recenzemi nového procesoru Ryzen 9 3950X je zastíněna zpráva o tom, že AMD vypustilo do světa model Ryzen 5 3500, o který by ale jistě mělo zájem daleko více zákazníků. Samostatně si jej ale nekoupíme. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku
Už dlouho se mluví o metanu na Marsu jako o plynu, který by mohl být tvořen životem, ale stejně tak dobře i geologickými procesy. Nyní jde ale o měnící se koncentraci kyslíku, která zaměstnává hlavy v NASA. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek