www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nové Threadrippery by nemusely být zpětně kompatibilní s X399

Nové Threadrippery by nemusely být zpětně kompatibilní s X399
, , aktualita
Zákazníci, kteří si dříve pořídili desku s čipsetem X399 a k ní Threadripper první nebo druhé generace se mohli těšit na bezproblémový upgrade na nový 7nm Threadripper. To by ovšem dle nejnovějších zpráv nemuselo dopadnout.
K oblíbeným
reklama
AMD nabízí nové 7nm procesory EPYC Rome i pro staré systémy pro první generaci, takže jim stačí stejná čipová sada na starších deskách. To platí také pro 7nm procesory Ryzen, takže jsme automaticky očekávali, že AMD umožní provozovat i 7nm procesory Threadripper na deskách s X399. Ale tak to prý nemusí dopadnout. 
 
 
Dobře víme, že AMD si připravuje nové čipové sady pro 7nm Threadrippery, ale to není překvapující, neboť jde především o to, aby byla k dispozici platforma podporující rozhraní PCIe 4.0. To ale neznamená, že nové procesory nemohou pracovat na starších deskách s PCIe 3.0, ostatně v případě Ryzenů 3000 to tak funguje. 
 
Nyní se ale od autora utility DRAM Calculator pro procesory AMD Ryzen dozvídáme nepříjemnou novinu. Jurij "1usmus" Bubily tvrdí, že AMD se nedávno rozhodlo kompatibilitu nových Threadripperů s X399 zrušit, i když nedávno možná není správné slovo. Dle těchto informací totiž právě na základě tohoto rozhodnutí nové Threadrippery dříve zmizely z letošních roadmap a jejich nástup byl odložen, což nám ale nikdo nepotvrdí a už je to také v podstatě jedno. 
 
AMD se tak rozhodlo, že přijde s novými verzemi čipových sad pro HEDT s prý zcela novou architekturou a budou to již známé TRX40, TRX80 a WRX80. Zároveň s nimi přijde i nová verze patice TR4, která bude mít k dispozici více pinů pro napájení procesoru, což je logický krok. Když už AMD zákazníky donutí koupit nové desky, tak rovnou posílí napájení nových Threadripperů, které tak budou v budoucnu připraveny na vyšší spotřebu. 
 
Tyto informace jsou dle Jurije aktuálně tajné (pochopitelně), takže je nelze potvrdit. Procesory Threadripper nové generace by se tak zcela vymykaly z toho, co nabízí 7nm Ryzen i EPYC, čili zpětnou kompatibilitu. Samotné AMD nám to asi potvrdí či vyvrátí až v listopadu, kdy mají na trh nastoupit první 7nm Threadrippery. 
 
Zdroj: 1usmus via Overclock.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Inno3D zmínila GeForce RTX 2080 Ti Super Inno3D zmínila GeForce RTX 2080 Ti Super
Společnost Inno3D na svých stránkách několikrát zmínila grafickou kartu GeForce RTX 2080 Ti Super, na niž zatím čekáme marně. Nyní se to týká prodejní akce na podporu GeForce RTX a GTX. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Skříň Dune Pro z Kickstarteru přináší eleganci ve stylu Mac Pro Skříň Dune Pro z Kickstarteru přináší eleganci ve stylu Mac Pro
Na Kickstarteru se objevil zajímavý projekt počítačové skříně, která může ze všeho nejvíce připomenout počítače Apple Mac Pro. Nejde pochopitelně jen o náhodu, ale o produkt, který přímo má vypadat jako zbrusu nové Mac Pro.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí
Jen McAdam je jednou z mnoha obětí podvodu s kryptoměnou OneCoin. Na rozdíl od mnoha jiných o tom ale veřejně mluví v podcastu na BBC, což ji začalo přinášet vyhrožování znásilněním a smrtí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného
Blizzard si v posledních dnech užívá zloby hráčů ze západu, kteří obecně podporují protesty v Hongkongu a postavili se za streamera a hráče zvaného Blitzchung. Ten vyjádřil protestujícím podporu a byl za to potrestán.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU
Server Hardwareluxx.de se nechal slyšet, že Intel dle jeho informací zrušil přípravy 10nm procesorů. Zůstaly by 14nm modely vycházející ze Skylake, které by až v roce 2022 nahradily rovnou 7nm. Intel to popírá.
Dnes, aktualita, Jan Vítek