www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nové Threadrippery by nemusely být zpětně kompatibilní s X399

Nové Threadrippery by nemusely být zpětně kompatibilní s X399
, , aktualita
Zákazníci, kteří si dříve pořídili desku s čipsetem X399 a k ní Threadripper první nebo druhé generace se mohli těšit na bezproblémový upgrade na nový 7nm Threadripper. To by ovšem dle nejnovějších zpráv nemuselo dopadnout.
K oblíbeným
reklama
AMD nabízí nové 7nm procesory EPYC Rome i pro staré systémy pro první generaci, takže jim stačí stejná čipová sada na starších deskách. To platí také pro 7nm procesory Ryzen, takže jsme automaticky očekávali, že AMD umožní provozovat i 7nm procesory Threadripper na deskách s X399. Ale tak to prý nemusí dopadnout. 
 
 
Dobře víme, že AMD si připravuje nové čipové sady pro 7nm Threadrippery, ale to není překvapující, neboť jde především o to, aby byla k dispozici platforma podporující rozhraní PCIe 4.0. To ale neznamená, že nové procesory nemohou pracovat na starších deskách s PCIe 3.0, ostatně v případě Ryzenů 3000 to tak funguje. 
 
Nyní se ale od autora utility DRAM Calculator pro procesory AMD Ryzen dozvídáme nepříjemnou novinu. Jurij "1usmus" Bubily tvrdí, že AMD se nedávno rozhodlo kompatibilitu nových Threadripperů s X399 zrušit, i když nedávno možná není správné slovo. Dle těchto informací totiž právě na základě tohoto rozhodnutí nové Threadrippery dříve zmizely z letošních roadmap a jejich nástup byl odložen, což nám ale nikdo nepotvrdí a už je to také v podstatě jedno. 
 
AMD se tak rozhodlo, že přijde s novými verzemi čipových sad pro HEDT s prý zcela novou architekturou a budou to již známé TRX40, TRX80 a WRX80. Zároveň s nimi přijde i nová verze patice TR4, která bude mít k dispozici více pinů pro napájení procesoru, což je logický krok. Když už AMD zákazníky donutí koupit nové desky, tak rovnou posílí napájení nových Threadripperů, které tak budou v budoucnu připraveny na vyšší spotřebu. 
 
Tyto informace jsou dle Jurije aktuálně tajné (pochopitelně), takže je nelze potvrdit. Procesory Threadripper nové generace by se tak zcela vymykaly z toho, co nabízí 7nm Ryzen i EPYC, čili zpětnou kompatibilitu. Samotné AMD nám to asi potvrdí či vyvrátí až v listopadu, kdy mají na trh nastoupit první 7nm Threadrippery. 
 
Zdroj: 1usmus via Overclock.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
HIS přichází s Radeony RX 5700 XT Pink a Blue Army HIS přichází s Radeony RX 5700 XT Pink a Blue Army
Společnost HIS v posledních letech u nás v podstatě zmizela z trhu. Přesto produkuje grafické karty i nadále a přichází s novými modely AMD Radeon RX 5700 XT Pink a Blue Army. Netradiční zbarvení plně odpovídá názvu karet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AMD Zen 4 na 5nm procesu dle China Times přijdou na začátku 2021 AMD Zen 4 na 5nm procesu dle China Times přijdou na začátku 2021
AMD dle nejnovějších zpráv rozhodně nechce na nic čekat a hodlá v roce 2021 vypustit na trh procesory s architekturou Zen 4, které už budou založeny na 5nm procesu. O takovém záměru jsme nicméně už věděli. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Sonda Parker objevila zdroj slunečního větru Sonda Parker objevila zdroj slunečního větru
NASA konečně zveřejnila data z prvních dvou průletů sondy Parker Solar Probe kolem Slunce, respektive skrz jeho korónu. Tyto výsledky se už dostaly do několika studií a ukazují na místo vzniku slunečního větru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Z Firefoxu zmizela rozšíření Avast a AVG, sbírají příliš mnoho dat o uživatelích Z Firefoxu zmizela rozšíření Avast a AVG, sbírají příliš mnoho dat o uživatelích
Mozilla se rozhodla stáhnout z nabídky pro webový prohlížeč Firefox rozšíření Avast a AVG. Důvodem je to, že množství a rozmanitost dat, které tato rozšíření sbírala, šlo daleko za hranice tolerance. Doplněno o vyjádření Avastu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Optix MAG161V: první přenosný herní monitor od MSI Optix MAG161V: první přenosný herní monitor od MSI
Společnost MSI si připravila svůj první herní monitor, a sice model Optix MAG161V. Ten nabídne 15,6" úhlopříčku a využívá panel typu IPS. Nicméně na základě čeho se dá považovat za herní LCD, na to se ještě podíváme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek