www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nové Threadrippery by nemusely být zpětně kompatibilní s X399

Nové Threadrippery by nemusely být zpětně kompatibilní s X399
, , aktualita
Zákazníci, kteří si dříve pořídili desku s čipsetem X399 a k ní Threadripper první nebo druhé generace se mohli těšit na bezproblémový upgrade na nový 7nm Threadripper. To by ovšem dle nejnovějších zpráv nemuselo dopadnout.
K oblíbeným
reklama
AMD nabízí nové 7nm procesory EPYC Rome i pro staré systémy pro první generaci, takže jim stačí stejná čipová sada na starších deskách. To platí také pro 7nm procesory Ryzen, takže jsme automaticky očekávali, že AMD umožní provozovat i 7nm procesory Threadripper na deskách s X399. Ale tak to prý nemusí dopadnout. 
 
 
Dobře víme, že AMD si připravuje nové čipové sady pro 7nm Threadrippery, ale to není překvapující, neboť jde především o to, aby byla k dispozici platforma podporující rozhraní PCIe 4.0. To ale neznamená, že nové procesory nemohou pracovat na starších deskách s PCIe 3.0, ostatně v případě Ryzenů 3000 to tak funguje. 
 
Nyní se ale od autora utility DRAM Calculator pro procesory AMD Ryzen dozvídáme nepříjemnou novinu. Jurij "1usmus" Bubily tvrdí, že AMD se nedávno rozhodlo kompatibilitu nových Threadripperů s X399 zrušit, i když nedávno možná není správné slovo. Dle těchto informací totiž právě na základě tohoto rozhodnutí nové Threadrippery dříve zmizely z letošních roadmap a jejich nástup byl odložen, což nám ale nikdo nepotvrdí a už je to také v podstatě jedno. 
 
AMD se tak rozhodlo, že přijde s novými verzemi čipových sad pro HEDT s prý zcela novou architekturou a budou to již známé TRX40, TRX80 a WRX80. Zároveň s nimi přijde i nová verze patice TR4, která bude mít k dispozici více pinů pro napájení procesoru, což je logický krok. Když už AMD zákazníky donutí koupit nové desky, tak rovnou posílí napájení nových Threadripperů, které tak budou v budoucnu připraveny na vyšší spotřebu. 
 
Tyto informace jsou dle Jurije aktuálně tajné (pochopitelně), takže je nelze potvrdit. Procesory Threadripper nové generace by se tak zcela vymykaly z toho, co nabízí 7nm Ryzen i EPYC, čili zpětnou kompatibilitu. Samotné AMD nám to asi potvrdí či vyvrátí až v listopadu, kdy mají na trh nastoupit první 7nm Threadrippery. 
 
Zdroj: 1usmus via Overclock.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Viceprezident Ubisoftu opouští svou pozici uprostřed interního vyšetřování Viceprezident Ubisoftu opouští svou pozici uprostřed interního vyšetřování
Společnost Ubisoft se stále otřásá v základech, jak probíhá interní vyšetřování toho, co vypadá na celou kulturu sexuálního obtěžování a zneužívání. Nyní společnost opouští viceprezident Tommy François. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Útočníci zveřejnili interní data LG a Xeroxu po neúspěšném vydírání Útočníci zveřejnili interní data LG a Xeroxu po neúspěšném vydírání
Letos v červnu měl známý ransomwarový gang napadnout servery několika významných společností, ale použil přitom jiný postup, než bychom očekávali. Po neúspěšném vydírání nyní útočníci zveřejnili desítky gigabajtů interních dat.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Vývoj trojánové mise NASA Lucy prošel významným milníkem, start odložen nebyl Vývoj trojánové mise NASA Lucy prošel významným milníkem, start odložen nebyl
Už v příštím roce by měla do vesmíru startovat další mise spadající do programu NASA Discovery. Jako vůbec první se zaměří na Trojány, čili asteroidy pohybující se na oběžné dráze planety Jupiter.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte ukázal 1P desky pro 80jádrové Ampere Altra Gigabyte ukázal 1P desky pro 80jádrové Ampere Altra
Nedávno jsme se tu zmínili o nových procesorech Ampere Altra, které jsou vyráběny v konfiguraci až 80 jader ARM N1. Nyní se už můžeme podívat na to, co pro ně chystá společnost Gigabyte jako výrobce desek i serverů.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Tiger Lake dle PassMarku nabídne vysoký jednovláknový výkon Intel Tiger Lake dle PassMarku nabídne vysoký jednovláknový výkon
Procesory Intel Tiger Lake-U by už měly být v podstatě hotovy, neboť by měly být představeny už za necelý měsíc. Nyní se ukázal model Core i7-1165G7 v databázi PassMarku, a tak si jej můžeme porovnat s konkurencí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů