www.svethardware.cz
>
>
>

Novinky firmy Noctua: ventilátory A ze Steroxu i vylepšený chladicí hi-end

Novinky firmy Noctua: ventilátory A ze Steroxu i vylepšený chladicí hi-end
, , aktualita
Noctua zaujala návštěvníky Computexu především svým novým prototypem pasivního procesorového chladiče, který vypadá velice schopně, ovšem má v rukávu i další novinky. Patří mezi ně ventilátory, nový NH-D15 a další. 
K oblíbeným
reklama
Noctua si tak chystá novou verzi velkého dvouvěžovitého chladiče, bílé ventilátory řady Chromax a také novou generaci ventilátorů řady A. Vedle toho už jsme včera stačili zmínit a podívat se na prototyp pasivního chladiče, který zvládne (s asistencí skříně) procesory až do TDP 180 W, což vypadá velice zajímavě. 
 
 
Začneme s novým ventilátorem řady A, který byl ukázán jako 140mm model, ovšem vedle něj jsou plánovány i 80, 70, 60 a 50 mm verze. 
 
 
Jeho hotová verze bude mít rotorovou část s lopatkami vyrobenu ze Sterroxu, který představuje velice odolný a tvarově stálý plast, díky němuž si výrobce může konce lopatek mnohem více přiblížit rámečku. To ve výsledku znamená vyšší výkon a vyšší statický tlak, který může takový ventilátor vyvinout. Díky tomu se bude hodit pro prostředí, kde je třeba překonávat značný odpor, takže třeba pro profukování jemných a hustých žeber radiátoru vodního chlazení. A právě s tím Noctua pro tyto ventilátory počítá a ladí pro toto použití jejich P/Q křivky (statický tlak a průtok vzduchu).
 
Dále tu máme kovem opláštěné a posílené pouzdro motorku či známé struktury jako AAO rámeček nebo Flow Acceleration Channels, s čímž jsme se už mnohokrát setkali. Ložiska jsou také stará známá SSO2 a vedle toho tu budou také rohy ventilátoru opatřené gumovým obložením. Zobrazený průhledný kus je tak skutečně jen raný prototyp. 
 
 
Bílé ventilátory řady Chromax ale už rozhodně vypadají hotově a jde o verze už známých modelů NF-A15 PWM, NF-A14 PWM a NF-F12 PWM. Bílé je tady vše, celé ventilátory, gumové trny pro připevnění a dle popisku také kabely, i když na fotografii vidíme vykukovat kus černého kabelu a konektoru. Nicméně vše ještě nemusí být hotové, ale Noctua by měla tyto verze dostat na trh ještě do konce června. 
 
 
Nakonec tu máme nový dvouvěžový chladič založený na NH-D15 a NH-D15S pro 140mm ventilátory. Své konečné označení ještě nedostal, ale podívejme se na jeho vlastnosti. 
 
 
Jde o skutečného obra využívajícího sedm heatpipe a dvě masivní žebroví, která nabídnou o desetinu větší plochu než předchozí verze. Díky tomu nebude problém s uchlazením přetaktovaného procesoru, který má spotřebu 400 W. Vykouslá žebra na obou věžích jsou tu kvůli prostoru pro paměťové moduly, takže Noctua zde myslela i na HEDT sestavy, které mají paměti z obou stran patice (LGA 20xx a TR4), vedle nichž ale samozřejmě budeme moci montovat i na LGA 115x a AM4. Stále se mají využít vyzkoušené ventilátory NF-A15 a nová pasta NT-H2. Nicméně na tento chladič si počkáme až do první části roku 2020.
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10 Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10
CCleaner je populární aplikace, kterou uživatelé nechávají čistit operační systém od nepotřebného softwaru, jeho zbytků či čehokoliv, co nepotřebují. Windows Defender ale nyní tento software vidí jako "potenciálně nechtěnou aplikaci". Proč?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Windows na Chromebooku? Půjde to snadněji, ale ne pro všechny Windows na Chromebooku? Půjde to snadněji, ale ne pro všechny
Google se rozhodl zasadit o to, aby byly v chromeboocích dostupné aplikace z Windows. Tato možnost bude ovšem přístupná pouze pro podnikovou sféru. Na cestě je ovšem i další, tentokrát neoficiální způsob.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Mini PC Asus PN50 s Ryzen Renoir přijdou příští měsíc Mini PC Asus PN50 s Ryzen Renoir přijdou příští měsíc
Už příští měsíc se dočkají zákazníci, kteří by si rádi pořídili nové malé PC se slušnou moderní výbavou, jakou nabízí APU Ryzen 4000 mobilní řady. Jedná se o počítače Asus PN50 ve stylu formátu Intel NUC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Viceprezident Ubisoftu opouští svou pozici uprostřed interního vyšetřování Viceprezident Ubisoftu opouští svou pozici uprostřed interního vyšetřování
Společnost Ubisoft se stále otřásá v základech, jak probíhá interní vyšetřování toho, co vypadá na celou kulturu sexuálního obtěžování a zneužívání. Nyní společnost opouští viceprezident Tommy François. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Útočníci zveřejnili interní data LG a Xeroxu po neúspěšném vydírání Útočníci zveřejnili interní data LG a Xeroxu po neúspěšném vydírání
Letos v červnu měl známý ransomwarový gang napadnout servery několika významných společností, ale použil přitom jiný postup, než bychom očekávali. Po neúspěšném vydírání nyní útočníci zveřejnili desítky gigabajtů interních dat.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář