www.svethardware.cz
>
>
>

Novinky firmy Noctua: ventilátory A ze Steroxu i vylepšený chladicí hi-end

Novinky firmy Noctua: ventilátory A ze Steroxu i vylepšený chladicí hi-end
, , aktualita
Noctua zaujala návštěvníky Computexu především svým novým prototypem pasivního procesorového chladiče, který vypadá velice schopně, ovšem má v rukávu i další novinky. Patří mezi ně ventilátory, nový NH-D15 a další. 
K oblíbeným
reklama
Noctua si tak chystá novou verzi velkého dvouvěžovitého chladiče, bílé ventilátory řady Chromax a také novou generaci ventilátorů řady A. Vedle toho už jsme včera stačili zmínit a podívat se na prototyp pasivního chladiče, který zvládne (s asistencí skříně) procesory až do TDP 180 W, což vypadá velice zajímavě. 
 
 
Začneme s novým ventilátorem řady A, který byl ukázán jako 140mm model, ovšem vedle něj jsou plánovány i 80, 70, 60 a 50 mm verze. 
 
 
Jeho hotová verze bude mít rotorovou část s lopatkami vyrobenu ze Sterroxu, který představuje velice odolný a tvarově stálý plast, díky němuž si výrobce může konce lopatek mnohem více přiblížit rámečku. To ve výsledku znamená vyšší výkon a vyšší statický tlak, který může takový ventilátor vyvinout. Díky tomu se bude hodit pro prostředí, kde je třeba překonávat značný odpor, takže třeba pro profukování jemných a hustých žeber radiátoru vodního chlazení. A právě s tím Noctua pro tyto ventilátory počítá a ladí pro toto použití jejich P/Q křivky (statický tlak a průtok vzduchu).
 
Dále tu máme kovem opláštěné a posílené pouzdro motorku či známé struktury jako AAO rámeček nebo Flow Acceleration Channels, s čímž jsme se už mnohokrát setkali. Ložiska jsou také stará známá SSO2 a vedle toho tu budou také rohy ventilátoru opatřené gumovým obložením. Zobrazený průhledný kus je tak skutečně jen raný prototyp. 
 
 
Bílé ventilátory řady Chromax ale už rozhodně vypadají hotově a jde o verze už známých modelů NF-A15 PWM, NF-A14 PWM a NF-F12 PWM. Bílé je tady vše, celé ventilátory, gumové trny pro připevnění a dle popisku také kabely, i když na fotografii vidíme vykukovat kus černého kabelu a konektoru. Nicméně vše ještě nemusí být hotové, ale Noctua by měla tyto verze dostat na trh ještě do konce června. 
 
 
Nakonec tu máme nový dvouvěžový chladič založený na NH-D15 a NH-D15S pro 140mm ventilátory. Své konečné označení ještě nedostal, ale podívejme se na jeho vlastnosti. 
 
 
Jde o skutečného obra využívajícího sedm heatpipe a dvě masivní žebroví, která nabídnou o desetinu větší plochu než předchozí verze. Díky tomu nebude problém s uchlazením přetaktovaného procesoru, který má spotřebu 400 W. Vykouslá žebra na obou věžích jsou tu kvůli prostoru pro paměťové moduly, takže Noctua zde myslela i na HEDT sestavy, které mají paměti z obou stran patice (LGA 20xx a TR4), vedle nichž ale samozřejmě budeme moci montovat i na LGA 115x a AM4. Stále se mají využít vyzkoušené ventilátory NF-A15 a nová pasta NT-H2. Nicméně na tento chladič si počkáme až do první části roku 2020.
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware
Úřady v Texasu se staly terči koordinovaného útoku vyděračským softwarem, tzv. ransomware. Od pátku jim začaly kolabovat počítače a vyděrači se začali dožadovat výkupného za odemčení zašifrovaných souborů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2 AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2
Gamescom je ideální místo pro představení herních monitorů, a tak firma AOC přijela v plné síle a zařadila do nabídky také tři novinky patřící do řady G2. Jde o rychlé panely pro FreeSync ve dvou velikostech. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX
NVIDIA využila startující Gamescom k prezentaci další vlny AAA her, které budou podporovat její technologie RTX. Můžeme se tak podívat i na videa ukazující, to co ray tracing přinese a zde je o co stát. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu
NVIDIA navázala spolupráci s Microsoftem ve snaze vylepšit jednoduchou grafiku Minecraftu pomocí technologií RTX. Sám Microsoft přitom nedávno zrušil přípravy nového grafického vylepšení této hry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
DRAMeXchange: ceny pamětí DRAM klesají, NAND se drží DRAMeXchange: ceny pamětí DRAM klesají, NAND se drží
Ceny pamětí DRAM jsou dlouhodobě na sestupu a vypadá to, že můžeme ještě počítat s jejich zlevňováním. Dolů by šla i cena NAND Flash, pokud by se Toshibě nestala nepříjemnost s výpadkem proudu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře