www.svethardware.cz
>
>
>

Novinky firmy Noctua: ventilátory A ze Steroxu i vylepšený chladicí hi-end

Novinky firmy Noctua: ventilátory A ze Steroxu i vylepšený chladicí hi-end
, , aktualita
Noctua zaujala návštěvníky Computexu především svým novým prototypem pasivního procesorového chladiče, který vypadá velice schopně, ovšem má v rukávu i další novinky. Patří mezi ně ventilátory, nový NH-D15 a další. 
K oblíbeným
reklama
Noctua si tak chystá novou verzi velkého dvouvěžovitého chladiče, bílé ventilátory řady Chromax a také novou generaci ventilátorů řady A. Vedle toho už jsme včera stačili zmínit a podívat se na prototyp pasivního chladiče, který zvládne (s asistencí skříně) procesory až do TDP 180 W, což vypadá velice zajímavě. 
 
 
Začneme s novým ventilátorem řady A, který byl ukázán jako 140mm model, ovšem vedle něj jsou plánovány i 80, 70, 60 a 50 mm verze. 
 
 
Jeho hotová verze bude mít rotorovou část s lopatkami vyrobenu ze Sterroxu, který představuje velice odolný a tvarově stálý plast, díky němuž si výrobce může konce lopatek mnohem více přiblížit rámečku. To ve výsledku znamená vyšší výkon a vyšší statický tlak, který může takový ventilátor vyvinout. Díky tomu se bude hodit pro prostředí, kde je třeba překonávat značný odpor, takže třeba pro profukování jemných a hustých žeber radiátoru vodního chlazení. A právě s tím Noctua pro tyto ventilátory počítá a ladí pro toto použití jejich P/Q křivky (statický tlak a průtok vzduchu).
 
Dále tu máme kovem opláštěné a posílené pouzdro motorku či známé struktury jako AAO rámeček nebo Flow Acceleration Channels, s čímž jsme se už mnohokrát setkali. Ložiska jsou také stará známá SSO2 a vedle toho tu budou také rohy ventilátoru opatřené gumovým obložením. Zobrazený průhledný kus je tak skutečně jen raný prototyp. 
 
 
Bílé ventilátory řady Chromax ale už rozhodně vypadají hotově a jde o verze už známých modelů NF-A15 PWM, NF-A14 PWM a NF-F12 PWM. Bílé je tady vše, celé ventilátory, gumové trny pro připevnění a dle popisku také kabely, i když na fotografii vidíme vykukovat kus černého kabelu a konektoru. Nicméně vše ještě nemusí být hotové, ale Noctua by měla tyto verze dostat na trh ještě do konce června. 
 
 
Nakonec tu máme nový dvouvěžový chladič založený na NH-D15 a NH-D15S pro 140mm ventilátory. Své konečné označení ještě nedostal, ale podívejme se na jeho vlastnosti. 
 
 
Jde o skutečného obra využívajícího sedm heatpipe a dvě masivní žebroví, která nabídnou o desetinu větší plochu než předchozí verze. Díky tomu nebude problém s uchlazením přetaktovaného procesoru, který má spotřebu 400 W. Vykouslá žebra na obou věžích jsou tu kvůli prostoru pro paměťové moduly, takže Noctua zde myslela i na HEDT sestavy, které mají paměti z obou stran patice (LGA 20xx a TR4), vedle nichž ale samozřejmě budeme moci montovat i na LGA 115x a AM4. Stále se mají využít vyzkoušené ventilátory NF-A15 a nová pasta NT-H2. Nicméně na tento chladič si počkáme až do první části roku 2020.
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru
Společnost Microsoft spustila novou iniciativu Secure-core PC, která by měla zajišťovat vyšší bezpečnost počítačů. Má zajistit to, že operační systém naběhne s ověřeným firmwarem, který nebyl napaden malwarem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra
Oblíbená aplikace NordVPN zaznamenala v minulém roce nepříjemnou událost. Jedno z datových center bylo napadeno a útočníci se dostali k TLS klíčům, což mohlo mít velmi vážné důsledky na bezpečnost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty? Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty?
Během příštích dvou týdnů bude představena či rovnou i vypuštěna na trh řada nových produktů a my se nyní v krátkosti podíváme na to, co to bude a kdy to bude. Jde o produkty firem AMD, NVIDIA i Intel. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici? Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici?
Aktualizováno: NVIDIA by snad již dnes měla vypustit na trh přinejmenším novou GeForce GTX 1660 Super, která by měla lépe zachytit nástup nových Radeonů, i když není zrovna jasné, co můžeme od AMD čekat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota
Velká Británie, respektive přesněji londýnská společnost Spacebit, se chystá vypustit na Měsíc chodícího robota, který bude chodit v pavoučím stylu. Namísto osmi končetin však bude mít čtyři, což jej řadí spíše vedle Spider Mastermind.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře