www.svethardware.cz
>
>
>

Novinky firmy Noctua: ventilátory A ze Steroxu i vylepšený chladicí hi-end

Novinky firmy Noctua: ventilátory A ze Steroxu i vylepšený chladicí hi-end
, , aktualita
Noctua zaujala návštěvníky Computexu především svým novým prototypem pasivního procesorového chladiče, který vypadá velice schopně, ovšem má v rukávu i další novinky. Patří mezi ně ventilátory, nový NH-D15 a další. 
K oblíbeným
reklama
Noctua si tak chystá novou verzi velkého dvouvěžovitého chladiče, bílé ventilátory řady Chromax a také novou generaci ventilátorů řady A. Vedle toho už jsme včera stačili zmínit a podívat se na prototyp pasivního chladiče, který zvládne (s asistencí skříně) procesory až do TDP 180 W, což vypadá velice zajímavě. 
 
 
Začneme s novým ventilátorem řady A, který byl ukázán jako 140mm model, ovšem vedle něj jsou plánovány i 80, 70, 60 a 50 mm verze. 
 
 
Jeho hotová verze bude mít rotorovou část s lopatkami vyrobenu ze Sterroxu, který představuje velice odolný a tvarově stálý plast, díky němuž si výrobce může konce lopatek mnohem více přiblížit rámečku. To ve výsledku znamená vyšší výkon a vyšší statický tlak, který může takový ventilátor vyvinout. Díky tomu se bude hodit pro prostředí, kde je třeba překonávat značný odpor, takže třeba pro profukování jemných a hustých žeber radiátoru vodního chlazení. A právě s tím Noctua pro tyto ventilátory počítá a ladí pro toto použití jejich P/Q křivky (statický tlak a průtok vzduchu).
 
Dále tu máme kovem opláštěné a posílené pouzdro motorku či známé struktury jako AAO rámeček nebo Flow Acceleration Channels, s čímž jsme se už mnohokrát setkali. Ložiska jsou také stará známá SSO2 a vedle toho tu budou také rohy ventilátoru opatřené gumovým obložením. Zobrazený průhledný kus je tak skutečně jen raný prototyp. 
 
 
Bílé ventilátory řady Chromax ale už rozhodně vypadají hotově a jde o verze už známých modelů NF-A15 PWM, NF-A14 PWM a NF-F12 PWM. Bílé je tady vše, celé ventilátory, gumové trny pro připevnění a dle popisku také kabely, i když na fotografii vidíme vykukovat kus černého kabelu a konektoru. Nicméně vše ještě nemusí být hotové, ale Noctua by měla tyto verze dostat na trh ještě do konce června. 
 
 
Nakonec tu máme nový dvouvěžový chladič založený na NH-D15 a NH-D15S pro 140mm ventilátory. Své konečné označení ještě nedostal, ale podívejme se na jeho vlastnosti. 
 
 
Jde o skutečného obra využívajícího sedm heatpipe a dvě masivní žebroví, která nabídnou o desetinu větší plochu než předchozí verze. Díky tomu nebude problém s uchlazením přetaktovaného procesoru, který má spotřebu 400 W. Vykouslá žebra na obou věžích jsou tu kvůli prostoru pro paměťové moduly, takže Noctua zde myslela i na HEDT sestavy, které mají paměti z obou stran patice (LGA 20xx a TR4), vedle nichž ale samozřejmě budeme moci montovat i na LGA 115x a AM4. Stále se mají využít vyzkoušené ventilátory NF-A15 a nová pasta NT-H2. Nicméně na tento chladič si počkáme až do první části roku 2020.
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Symantec byl hacknut, prý se ale nic vážného nestalo Symantec byl hacknut, prý se ale nic vážného nestalo
Je vždy docela paradoxní, pokud hackerskému útoku podlehne společnost, která se zabývá bezpečností. Tentokrát se to stalo společnosti Symantec, které se nabourali do jejich australské laboratoře. Symantec ale říká, že o nic vážného vlastně nešlo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft nevylučuje browser Edge i pro Linux Microsoft nevylučuje browser Edge i pro Linux
Kdysi nemožné věci se mohou stát realitou. Vývojáři z Microsoftu totiž nedávno v diskuzi na Redditu potvrdili, že by mohli představit internetový prohlížeč Edge i pro operační systém Linux, nic zásadního tomu nebrání.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Návrat USA na Měsíc bude stát přes 20 mld. USD, tvrdí NASA Návrat USA na Měsíc bude stát přes 20 mld. USD, tvrdí NASA
Americká kosmická agentura NASA se konečně trochu více rozpovídala o nákladech na let na Měsíc. Tam by chtěla být s astronauty už za pět let a hovoří se o částce, která má přesahovat 20 miliard USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AVG mělo problém s Firefoxem, ztratilo uložená hesla AVG mělo problém s Firefoxem, ztratilo uložená hesla
Antivirové programy AVG a Avast se nepohodly s poslední verzí internetového prohlížeče Mozilla Firefox 67.0.2. Způsobily totiž ztrátu uložených hesel v prohlížeči. Naštěstí už existuje náprava a hesla lze získat zpět.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Přehled desktopových procesorů Přehled desktopových procesorů
V článku jsou zastoupeny procesory Intel a AMD do desktopových socketů. Tento přehled bude i nadále pravidelně aktualizován. Dnes přinášíme upravenou verzi obohacenou o nové procesory AMD Ryzen 3000. 
Dnes, článek, Jan Vítek, Petr Popelka100 komentářů