Microsoft Edge založený na Chromiu se ukázal

Microsoft Edge založený na Chromiu se ukázal
, , aktualita
Loni v prosinci jsme se dozvěděli, že Microsoft rezignuje na vývoj svého enginu EdgeHTML a raději přejde pod Chromium, což už udělali třeba i vývojáři Opery. Nyní už bylo pomalu na čase, aby se objevila první verze a taky že ano.
K oblíbeným
reklama
Konečné rozhodnutí o přechodu na Chromium už dávno padlo a nyní už je jedno, zda to padlo kvůli údajným schválnostem firmy Google nebo naopak neschopnosti Microsoftu pružně reagovat na změny. Máme tu první verze prohlížeče Edge založené na enginu Chromium namísto EdgeHTML, což alespoň tvrdí The Verge a také SlashGear
 
 
Oficiální stanovisko Microsoftu k celé věci je to, že Edge na Chromiu má odstranit fragmentaci webu pro všechny vývojáře a uživatelům zase přinese lepší kompatibilitu. Microsoft přitom sliboval, že zároveň s tím se bude snažit zachovat vlastnosti prohlížeče Edge, mezi něž zahrnoval nízkou spotřebu počítače a "hardwarovou integraci všemožných zařízení pro Windows". 
 
 
Při instalaci nové verze Edge se nás prohlížeč zeptá, zda budeme chtít z původní verze importovat oblíbené záložky, hesla či historii. Dále si budeme moci vybrat styl výchozí obrazovky nového listu a pak už si budeme moci všimnout toho, jak se v tomto prohlížeči prolínají styly Chromu a starého Edge. 
 
 
Uživatelé zvyklí na Edge tak poznají třeba funkci pro přečtení obsahu webových stránek, ovšem stále se čeká třeba na integraci podpory pro Ink. V dosud zkušební verzi je pak k dispozici temná verze uživatelského rozhraní, respektive temný režim. 
 
Dříve byla také slíbena podpora těch samých rozšíření, která podporuje samotný prohlížeč Chrome. To se nyní potvrzuje, takže tato rozšíření k dispozici budou a uživatelé si budou moci vybrat dva hlavní zdroje. První je kanál řízený samotným Microsoftem a obsahující rozšíření, která by měla bez problémů fungovat s novým Edge a pak tu jsou rozšíření přímo z Google Store. 
 
Dle dostupných informací je raná verze Edge postavená na Chromiu celkem stabilní a pracuje dobře včetně otestovaných rozšíření z Google Store. Dle The Verge tak nebude dlouho trvat a objeví se nový Edge v sestaveních Windows pro Insidery. Zda se ale nový prohlížeč objeví v nové verzi Windows 10 chystané na jaro, o tom lze zatím pochybovat. Osobně bych to viděl spíše na podzimní aktualizaci vzhledem k tomu, co o vývoji prohlížeče říkají zástupci Microsoftu


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Redmi začíná nabízet monitory. První model je levný a stylový Redmi začíná nabízet monitory. První model je levný a stylový
Pod značkou Redmi od Xiaomi si představíme především smartphony, ale portfolio produktů se rozrostlo třeba také o počítačové monitory. Redmi Display 1A stojí v přepočtu jen 1 700 Kč, ale přitom nabídne bezrámečkový design a slušné parametry.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Unikly testy Intel Xe DG1 v 3DMarku, překonává integrovaná GPU Unikly testy Intel Xe DG1 v 3DMarku, překonává integrovaná GPU
Společnost Intel vyvíjí nové grafické čipy Xe, mezi něž patří i desktopová low-endová varianta DG1. Tato verze byla podrobena testu v benchmarku 3DMarku a na světlo světa unikly i výsledky, které překonávají integrované čipy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Microsoft propouští lidské zpravodajské kurátory, nahradí je AI Microsoft propouští lidské zpravodajské kurátory, nahradí je AI
Zpravodajský server MSN News je rozcestníkem informujícím o tom, co se děje. Místo vlastního obsahu ale přináší odkazy na jiná zpravodajská média. Tyto články však bude nově ještě více vybírat umělá inteligence a ne lidé.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
SSD Kingston DC450R a DC500R nyní s kapacitou až 7,68 TB SSD Kingston DC450R a DC500R nyní s kapacitou až 7,68 TB
Kingston aktualizoval dvě řady svých podnikových 2,5" SATA SSD disků, DC450R a DC500R. Obě dvě jsou určeny do datových center a nově budou k dispozici i s opravdu velmi vysokou kapacitou 7,68 TB.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Crew Dragon odstartoval, astronauti míří na Mezinárodní vesmírnou stanici Crew Dragon odstartoval, astronauti míří na Mezinárodní vesmírnou stanici
NASA a SpaceX se rozhodly dnes opět zkusit štěstí a nečekat na neděli, kdy by se počasí mělo už výrazně zlepšit. Šance na dobré počasí v momentě plánovaného startu jsou přitom zhruba 50 na 50. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů