Microsoft Edge založený na Chromiu se ukázal

Microsoft Edge založený na Chromiu se ukázal
, , aktualita
Loni v prosinci jsme se dozvěděli, že Microsoft rezignuje na vývoj svého enginu EdgeHTML a raději přejde pod Chromium, což už udělali třeba i vývojáři Opery. Nyní už bylo pomalu na čase, aby se objevila první verze a taky že ano.
K oblíbeným
reklama
Konečné rozhodnutí o přechodu na Chromium už dávno padlo a nyní už je jedno, zda to padlo kvůli údajným schválnostem firmy Google nebo naopak neschopnosti Microsoftu pružně reagovat na změny. Máme tu první verze prohlížeče Edge založené na enginu Chromium namísto EdgeHTML, což alespoň tvrdí The Verge a také SlashGear
 
 
Oficiální stanovisko Microsoftu k celé věci je to, že Edge na Chromiu má odstranit fragmentaci webu pro všechny vývojáře a uživatelům zase přinese lepší kompatibilitu. Microsoft přitom sliboval, že zároveň s tím se bude snažit zachovat vlastnosti prohlížeče Edge, mezi něž zahrnoval nízkou spotřebu počítače a "hardwarovou integraci všemožných zařízení pro Windows". 
 
 
Při instalaci nové verze Edge se nás prohlížeč zeptá, zda budeme chtít z původní verze importovat oblíbené záložky, hesla či historii. Dále si budeme moci vybrat styl výchozí obrazovky nového listu a pak už si budeme moci všimnout toho, jak se v tomto prohlížeči prolínají styly Chromu a starého Edge. 
 
 
Uživatelé zvyklí na Edge tak poznají třeba funkci pro přečtení obsahu webových stránek, ovšem stále se čeká třeba na integraci podpory pro Ink. V dosud zkušební verzi je pak k dispozici temná verze uživatelského rozhraní, respektive temný režim. 
 
Dříve byla také slíbena podpora těch samých rozšíření, která podporuje samotný prohlížeč Chrome. To se nyní potvrzuje, takže tato rozšíření k dispozici budou a uživatelé si budou moci vybrat dva hlavní zdroje. První je kanál řízený samotným Microsoftem a obsahující rozšíření, která by měla bez problémů fungovat s novým Edge a pak tu jsou rozšíření přímo z Google Store. 
 
Dle dostupných informací je raná verze Edge postavená na Chromiu celkem stabilní a pracuje dobře včetně otestovaných rozšíření z Google Store. Dle The Verge tak nebude dlouho trvat a objeví se nový Edge v sestaveních Windows pro Insidery. Zda se ale nový prohlížeč objeví v nové verzi Windows 10 chystané na jaro, o tom lze zatím pochybovat. Osobně bych to viděl spíše na podzimní aktualizaci vzhledem k tomu, co o vývoji prohlížeče říkají zástupci Microsoftu


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů