Microsoft Edge založený na Chromiu se ukázal

Microsoft Edge založený na Chromiu se ukázal
, , aktualita
Loni v prosinci jsme se dozvěděli, že Microsoft rezignuje na vývoj svého enginu EdgeHTML a raději přejde pod Chromium, což už udělali třeba i vývojáři Opery. Nyní už bylo pomalu na čase, aby se objevila první verze a taky že ano.
K oblíbeným
reklama
Konečné rozhodnutí o přechodu na Chromium už dávno padlo a nyní už je jedno, zda to padlo kvůli údajným schválnostem firmy Google nebo naopak neschopnosti Microsoftu pružně reagovat na změny. Máme tu první verze prohlížeče Edge založené na enginu Chromium namísto EdgeHTML, což alespoň tvrdí The Verge a také SlashGear
 
 
Oficiální stanovisko Microsoftu k celé věci je to, že Edge na Chromiu má odstranit fragmentaci webu pro všechny vývojáře a uživatelům zase přinese lepší kompatibilitu. Microsoft přitom sliboval, že zároveň s tím se bude snažit zachovat vlastnosti prohlížeče Edge, mezi něž zahrnoval nízkou spotřebu počítače a "hardwarovou integraci všemožných zařízení pro Windows". 
 
 
Při instalaci nové verze Edge se nás prohlížeč zeptá, zda budeme chtít z původní verze importovat oblíbené záložky, hesla či historii. Dále si budeme moci vybrat styl výchozí obrazovky nového listu a pak už si budeme moci všimnout toho, jak se v tomto prohlížeči prolínají styly Chromu a starého Edge. 
 
 
Uživatelé zvyklí na Edge tak poznají třeba funkci pro přečtení obsahu webových stránek, ovšem stále se čeká třeba na integraci podpory pro Ink. V dosud zkušební verzi je pak k dispozici temná verze uživatelského rozhraní, respektive temný režim. 
 
Dříve byla také slíbena podpora těch samých rozšíření, která podporuje samotný prohlížeč Chrome. To se nyní potvrzuje, takže tato rozšíření k dispozici budou a uživatelé si budou moci vybrat dva hlavní zdroje. První je kanál řízený samotným Microsoftem a obsahující rozšíření, která by měla bez problémů fungovat s novým Edge a pak tu jsou rozšíření přímo z Google Store. 
 
Dle dostupných informací je raná verze Edge postavená na Chromiu celkem stabilní a pracuje dobře včetně otestovaných rozšíření z Google Store. Dle The Verge tak nebude dlouho trvat a objeví se nový Edge v sestaveních Windows pro Insidery. Zda se ale nový prohlížeč objeví v nové verzi Windows 10 chystané na jaro, o tom lze zatím pochybovat. Osobně bych to viděl spíše na podzimní aktualizaci vzhledem k tomu, co o vývoji prohlížeče říkají zástupci Microsoftu


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Benchmark potvdil, že Core i3 dostane Hyper-Threading Benchmark potvdil, že Core i3 dostane Hyper-Threading
Vypadá to, že v rámci konkurenčního boje s úspěšnými procesory AMD Ryzen se low-endové čipy Intel Core i3 dočkají výkonnostní vzpruhy. V 10. generaci Core by totiž měly dostat podporu Hyper-Threadingu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
G.Skill představuje 32GB moduly až pro 256GB kity RAM G.Skill představuje 32GB moduly až pro 256GB kity RAM
Pokud potřebujete hodně paměti RAM, ale jste limitováni počtem slotů, přijdou vhod moduly s vysokou kapacitou. Společnost G.Skill proto přichází s 32GB moduly a sety pamětí s celkovou kapacitou až 256 GB.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Kryptoměnu Libra opouští i Mastercard, Visa, eBay,... Kryptoměnu Libra opouští i Mastercard, Visa, eBay,...
Facebook svou kryptoměnu Libra asi opravdu jen tak neprosadí a neuvede do reálného života. Poté, co projekt opustil PayPal, oznámily podobný krok i další společnosti, navíc jde o ty nejdůležitější jako Mastercard nebo Visa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Google Stadia využije prediktivní AI pro záporné latence Google Stadia využije prediktivní AI pro záporné latence
Mnozí předpovídají herní streamovací službě Google Stadia neúspěch, protože přenos videa přes Intenet musí zákonitě způsobovat nepřekonatelné latence v hraní. Google však tvrdí, že latence nebudou problém. Díky AI mají být dokonce záporné.
11.10.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
TP-Link uvádí levné Wi-Fi 6 routery Archer AX1500 a AX3000 TP-Link uvádí levné Wi-Fi 6 routery Archer AX1500 a AX3000
TP-Link přichází s relativně levnými W-Fi routery řady Archer, které podporují nový standard Wi-Fi 6 (802.11ax). Slibují tak vysokou propustnost a maximální přenosové rychlosti až 1,5 Gbps, resp. 3,0 Gbps.
11.10.2019, aktualita, Milan Šurkala26 komentářů