www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nový PlayStation přijde za více než rok, tvrdí Sony

Nový PlayStation přijde za více než rok, tvrdí Sony
, , aktualita
Prodeje PlayStationu 4 klesají a spolu s tím také příjmy společnosti. Na vině by mohlo být čekání fanoušků na nástupce. PlayStation 5 by ovšem podle Sony neměl být představen v příštích 12 měsících.
K oblíbeným
reklama
Sony přiznalo, že pro příští fiskální rok očekává klesající tržby. Příčin bychom našli vícero, ale jednou z nich jsou zpomalující se prodeje PlayStationu 4. Během fiskálního (účetního) roku 2018 se prodalo 17,8 milionů těchto herních konzolí, v roce 2017 to přitom bylo ještě 19 milionů. I kdyby prodeje zůstaly na stejné úrovni, znamenalo by to pro herní divizi pokles finančních výsledků o 10 %. Přesto by japonský výrobce mohl brzy oslavit významný milník 100 milionů prodaných konzolí PlayStation 4. V tuto chvíli si totiž jeho konzoli zakoupilo na 96,8 milionů uživatelů, z nichž 36,4 milionů patří mezi předplatitele PlayStation Now. Právě doplňkové služby přinášejí společnosti příjmy, které alespoň částečně kompenzují klesající prodej samotných konzolí.
 
 
Jedním z důvodů nižšího zájmu o PlayStation 4 by mohlo být vyčkávání fanoušků na další generaci, o které se spekuluje poměrně dlouho. PlayStation 5, jak zní zatím nejpravděpodobnější název, ovšem nebude navzdory spekulacím představen v blízké době. Mark Cern v rozhovoru pro web Wired uvedl, že nový PlayStation nepřijde dříve než za 12 měsíců. Jako možný termín představení se tedy jeví léto nebo podzim příštího roku, aby se konzole stihla dostat na důležitý předvánoční trh.
 
Sony zároveň oznámilo, že investuje vysoké finanční prostředky do vývoje nové generace konzole, která by měla nabídnout nesrovnatelně vyšší výkon než aktuální PlayStation 4. Podle dostupných informací zajistí výpočetní i grafický výkon opět hardware od AMD. Sony přislíbilo, že nová konzole bude podporovat hry v 8K rozlišení, technologii renderování ray tracing a rychlejší úložiště SSD. Navíc bude zpětně kompatibilní s hrami pro PS4. Připomeňme, že společnost se letos nezúčastní herního veletrhu E3 a v tuto chvíli není očekávána ani žádná významnější hra, která by vyšla pro PS4.
 
Herní divize zůstává nejvýkonnější součástí Sony, takže její kolísání by mohlo nadělat škodu celé společnosti. Naopak dlouhodobě ztrátová je mobilní divize, která za poslední rok prodělala 869 milionů dolarů, tedy skoro čtyřikrát více než v roce 2017. Na vině je podle Sony klesající prodej smartphonů. Celkem se za fiskální rok 2018 prodalo jen 6,5 milionu Xperií, asi polovina proti předchozímu roku. Celá společnost Sony generovala zisk 8 miliard dolarů za fiskální rok 2018, o rok dříve to přitom bylo jen 6,6 miliard. Nejvýraznější nárůst můžeme vidět za poslední čtvrtletí, kdy společnost vydělala 741 milionů dolarů, ve stejném období předchozího roku to přitom bylo pouze 199 milionů.
 
V příštím roce by měl svou novou herní konzoli představit také Microsoft, nástupce Xboxu One přitom bude hlavním konkurentem pro PS5. Ještě letos by měl světlo světa spatřit vylepšený model Nintendo Switch. Očekáván je také bouřlivý rozvoj služeb pro streamování her, které by mohly znamenat určité ohrožení pro tradiční herní konzole (i počítače). Pro hraní totiž nebude potřeba vlastnit vysoce výkonný hardware, postačí dostatečně rychlé a spolehlivé internetové připojení.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala