www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nový PlayStation přijde za více než rok, tvrdí Sony

Nový PlayStation přijde za více než rok, tvrdí Sony
, , aktualita
Prodeje PlayStationu 4 klesají a spolu s tím také příjmy společnosti. Na vině by mohlo být čekání fanoušků na nástupce. PlayStation 5 by ovšem podle Sony neměl být představen v příštích 12 měsících.
K oblíbeným
reklama
Sony přiznalo, že pro příští fiskální rok očekává klesající tržby. Příčin bychom našli vícero, ale jednou z nich jsou zpomalující se prodeje PlayStationu 4. Během fiskálního (účetního) roku 2018 se prodalo 17,8 milionů těchto herních konzolí, v roce 2017 to přitom bylo ještě 19 milionů. I kdyby prodeje zůstaly na stejné úrovni, znamenalo by to pro herní divizi pokles finančních výsledků o 10 %. Přesto by japonský výrobce mohl brzy oslavit významný milník 100 milionů prodaných konzolí PlayStation 4. V tuto chvíli si totiž jeho konzoli zakoupilo na 96,8 milionů uživatelů, z nichž 36,4 milionů patří mezi předplatitele PlayStation Now. Právě doplňkové služby přinášejí společnosti příjmy, které alespoň částečně kompenzují klesající prodej samotných konzolí.
 
 
Jedním z důvodů nižšího zájmu o PlayStation 4 by mohlo být vyčkávání fanoušků na další generaci, o které se spekuluje poměrně dlouho. PlayStation 5, jak zní zatím nejpravděpodobnější název, ovšem nebude navzdory spekulacím představen v blízké době. Mark Cern v rozhovoru pro web Wired uvedl, že nový PlayStation nepřijde dříve než za 12 měsíců. Jako možný termín představení se tedy jeví léto nebo podzim příštího roku, aby se konzole stihla dostat na důležitý předvánoční trh.
 
Sony zároveň oznámilo, že investuje vysoké finanční prostředky do vývoje nové generace konzole, která by měla nabídnout nesrovnatelně vyšší výkon než aktuální PlayStation 4. Podle dostupných informací zajistí výpočetní i grafický výkon opět hardware od AMD. Sony přislíbilo, že nová konzole bude podporovat hry v 8K rozlišení, technologii renderování ray tracing a rychlejší úložiště SSD. Navíc bude zpětně kompatibilní s hrami pro PS4. Připomeňme, že společnost se letos nezúčastní herního veletrhu E3 a v tuto chvíli není očekávána ani žádná významnější hra, která by vyšla pro PS4.
 
Herní divize zůstává nejvýkonnější součástí Sony, takže její kolísání by mohlo nadělat škodu celé společnosti. Naopak dlouhodobě ztrátová je mobilní divize, která za poslední rok prodělala 869 milionů dolarů, tedy skoro čtyřikrát více než v roce 2017. Na vině je podle Sony klesající prodej smartphonů. Celkem se za fiskální rok 2018 prodalo jen 6,5 milionu Xperií, asi polovina proti předchozímu roku. Celá společnost Sony generovala zisk 8 miliard dolarů za fiskální rok 2018, o rok dříve to přitom bylo jen 6,6 miliard. Nejvýraznější nárůst můžeme vidět za poslední čtvrtletí, kdy společnost vydělala 741 milionů dolarů, ve stejném období předchozího roku to přitom bylo pouze 199 milionů.
 
V příštím roce by měl svou novou herní konzoli představit také Microsoft, nástupce Xboxu One přitom bude hlavním konkurentem pro PS5. Ještě letos by měl světlo světa spatřit vylepšený model Nintendo Switch. Očekáván je také bouřlivý rozvoj služeb pro streamování her, které by mohly znamenat určité ohrožení pro tradiční herní konzole (i počítače). Pro hraní totiž nebude potřeba vlastnit vysoce výkonný hardware, postačí dostatečně rychlé a spolehlivé internetové připojení.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro
Autonomní vozítka se objevují v mnoha různých kategoriích dopravy, jednou z nich je i doručování zboží zákazníkům. V Houstonu to takto už brzy rozjede Domino's Pizza s vozítky od společnosti Nuro.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper
Společnost BenQ uvedla na trh dva nové monitory GL2480 a GL2780, které dostávají zajímavý režim ePaper. Monitor by tak měl nabídnout pohodlné čtení a zobrazení velmi podobné elektronickému papíru na elektronických čtečkách knih.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei
Ban na společnost Huawei, který uvalila administrativa Donalda Trumpa, může poškodit nejen tuto čínskou společnost, ale do značné míry poškodit i americké firmy. Proti banu tak už lobuje Intel, Qualcomm nebo Xilinx.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
EU sjednocuje pravidla pro létání s drony EU sjednocuje pravidla pro létání s drony
Aby piloti dronů nemuseli v každé zemi EU zjišťovat, co si mohou a nemohou dovolit, rozhodl se Evropský parlament sjednotit tato pravidla. Ta tak budou ve všech zemích vycházet ze stejných nařízení. Zavádí se speciální zóny i kategorie dronů
Dnes, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Doporučené PC sestavy: červen 2019 Doporučené PC sestavy: červen 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek55 komentářů