www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Sony PlayStation 5 slibuje zásadní změny v herním světě, využije 7nm APU

Sony PlayStation 5 slibuje zásadní změny v herním světě, využije 7nm APU
, , aktualita
Začínají se nám množit informace o nové generaci připravovaných konzolí a dnes tu nemáme už jen fámy, ale i informace přímo od firem Sony a AMD. Vedle toho se také dotkneme tématu nové konzole Microsoftu. 
K oblíbeným
reklama
Titulek nám tak hlásá, že Sony PlayStation 5 přinese zásadní změny, takže jaké změny to budou? Tato konzole se chystá spíše na závěr příštího roku, takže je jasné, že nyní se ještě nedozvíme nic o tom, jaké bude mít podrobné specifikace a jaký výkon lze očekávat. Očekávalo se prostě, že to bude nějaké APU od AMD (Gonzalo), a to postavené na 7nm procesu a že hotovou konzoli si budeme moci koupit před Vánocemi 2020. 
 
 
Nyní už tu máme oficiální informace, a to i od Lisy Su, která prozradila, že PS5 opravdu využije APU od AMD, a to založené na architektuře Zen 2, což znamená 7nm proces, a na GPU Navi. Nám se tím potvrzuje i to, že Navi bude skutečně primárně herní generace GPU na rozdíl od výpočetních GPU Vega. 
 
Server Wired také přinesl rozhovor s vedoucím architektem konzolí PlayStation. Mark Cerny ihned na začátku uvedl, že PS5 nebude jen další konzole s vyšším výkonem, ale nabídne naprosto zásadní změny v tom, co videohry mohou představovat. Co si pod tím ale máme představit, toť otázka. 
 
Cerny byl ale pozoruhodně sdílný i ohledně specifikací. PS5 využije APU s celkem osmi jádry Zen 2 a GPU část bude založena na speciální verzi Navi a podporovat bude i ray tracing. V jaké podobě a zda to skutečně bude opravdový ray tracing, to se ještě ukáže. Cerny ale také sdělil, že ray tracing bude použitý nad rámec zobrazení hry, což naznačuje, že půjde třeba také o ray tracing použitý pro zvuk. Ostatně i ten se v prostředí různě odráží, je pohlcován a tím vším ovlivňován podobně jako světlo. 
 
Wired už také mohli vidět v akci prototyp nové konzole vedle aktuální PS4 Pro s hrou Spider Man v akci. Po rychlém přesunu postavy do jiné části mapy trvalo aktuální konzoli asi 15 sekund, než načetla potřebná data a dalo se opět hrát. Devkitu PS5 to zabralo jen necelou sekundu, což ukazuje na mnohem rychlejší úložiště a Cerny uvedl, že to rozhodně nepředstavuje jen výměnu SATA disku za SATA SSD. Můžeme tak spíše očekávat nějaké rychlé SSD na desce, které bude napojeno přímo k APU, ostatně to nabízí i běžné procesory Ryzen pomocí čtyř linek PCIe 3.0. Zda to bude stejný případ, to se ukáže. 
 
Dále je třeba potvrdit, že PlayStation 5 nabídne zpětnou kompatibilitu s hrami pro generaci PS4 a že hry budou dále prodávány i jako krabicové verze s fyzickými kopiemi. 
 
 
Nakonec tu máme jeden zajímavý obrázek od Microsoftu, který ukazuje na to, že by nová generace Xboxu mohla být skutečně představena už na E3 2019. Ohlášený briefing začne k večeru 9. května na show, kde by měla být představena také samotná GPU Navi. Sony letos na E3 nebude. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A
Intel včera v noci už odhalil své plány na vývoj moderních výrobních procesů s tím, že se o své výrobní kapacity hodlá v rámci Intel Foundry podělit i s jinými firmami. Huawei to asi nebude, ale máme tu konkrétního zájemce o proces 20A. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit? AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit?
AMD Navi 31 je očekávaný nejlepší čip generace Navi 3, která se utká zřejmě s NVIDIA Ada Lovelace a mimo hru také stále není z našeho pohledu ani Hopper. Server 3DCenter nyní nabízí přehled fám z různých zdrojů, které se nedávno objevily. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek