www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Sony PlayStation 5 slibuje zásadní změny v herním světě, využije 7nm APU

Sony PlayStation 5 slibuje zásadní změny v herním světě, využije 7nm APU
, , aktualita
Začínají se nám množit informace o nové generaci připravovaných konzolí a dnes tu nemáme už jen fámy, ale i informace přímo od firem Sony a AMD. Vedle toho se také dotkneme tématu nové konzole Microsoftu. 
K oblíbeným
reklama
Titulek nám tak hlásá, že Sony PlayStation 5 přinese zásadní změny, takže jaké změny to budou? Tato konzole se chystá spíše na závěr příštího roku, takže je jasné, že nyní se ještě nedozvíme nic o tom, jaké bude mít podrobné specifikace a jaký výkon lze očekávat. Očekávalo se prostě, že to bude nějaké APU od AMD (Gonzalo), a to postavené na 7nm procesu a že hotovou konzoli si budeme moci koupit před Vánocemi 2020. 
 
 
Nyní už tu máme oficiální informace, a to i od Lisy Su, která prozradila, že PS5 opravdu využije APU od AMD, a to založené na architektuře Zen 2, což znamená 7nm proces, a na GPU Navi. Nám se tím potvrzuje i to, že Navi bude skutečně primárně herní generace GPU na rozdíl od výpočetních GPU Vega. 
 
Server Wired také přinesl rozhovor s vedoucím architektem konzolí PlayStation. Mark Cerny ihned na začátku uvedl, že PS5 nebude jen další konzole s vyšším výkonem, ale nabídne naprosto zásadní změny v tom, co videohry mohou představovat. Co si pod tím ale máme představit, toť otázka. 
 
Cerny byl ale pozoruhodně sdílný i ohledně specifikací. PS5 využije APU s celkem osmi jádry Zen 2 a GPU část bude založena na speciální verzi Navi a podporovat bude i ray tracing. V jaké podobě a zda to skutečně bude opravdový ray tracing, to se ještě ukáže. Cerny ale také sdělil, že ray tracing bude použitý nad rámec zobrazení hry, což naznačuje, že půjde třeba také o ray tracing použitý pro zvuk. Ostatně i ten se v prostředí různě odráží, je pohlcován a tím vším ovlivňován podobně jako světlo. 
 
Wired už také mohli vidět v akci prototyp nové konzole vedle aktuální PS4 Pro s hrou Spider Man v akci. Po rychlém přesunu postavy do jiné části mapy trvalo aktuální konzoli asi 15 sekund, než načetla potřebná data a dalo se opět hrát. Devkitu PS5 to zabralo jen necelou sekundu, což ukazuje na mnohem rychlejší úložiště a Cerny uvedl, že to rozhodně nepředstavuje jen výměnu SATA disku za SATA SSD. Můžeme tak spíše očekávat nějaké rychlé SSD na desce, které bude napojeno přímo k APU, ostatně to nabízí i běžné procesory Ryzen pomocí čtyř linek PCIe 3.0. Zda to bude stejný případ, to se ukáže. 
 
Dále je třeba potvrdit, že PlayStation 5 nabídne zpětnou kompatibilitu s hrami pro generaci PS4 a že hry budou dále prodávány i jako krabicové verze s fyzickými kopiemi. 
 
 
Nakonec tu máme jeden zajímavý obrázek od Microsoftu, který ukazuje na to, že by nová generace Xboxu mohla být skutečně představena už na E3 2019. Ohlášený briefing začne k večeru 9. května na show, kde by měla být představena také samotná GPU Navi. Sony letos na E3 nebude. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků
Citlivým údajem může být i fotografie registrační značky. To postihlo obchodní řetězec Tesco ve Velké Británii, který měl nedávno problém s tím, že databázi snímků RZ svých zákazníků nechal povalovat volně na internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X
Společnost AMD na závěr dnešního dne potvrdila příchod třetí generace procesorů Threadripper, což je jistě dobrá zpráva. Nicméně špatná je ta, že se firmě nepodaří splnit slib, aby vypustila na trh slíbený Ryzen 9 3950X včas. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek23 komentářů
Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux
Společnost Epic Games nekončí s pravidelným nabízením her zdarma a nyní si připravila rovnou celou Batman Arkham Collection a Lego Batman čítající celkem šest her. Brzy pak přijde do nabídky zdarma i Metro: 2033 Redux.
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit
Jupiterův měsíc Io patří mezi geologicky činná tělesa Sluneční soustavy a brzy by to mohl velice názorně ukázat. Erupce jeho vulkánu zvaného Loki byla už dříve několikrát úspěšně předpovězena a nyní se očekává další. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem
Společnost QNAP si připravila novou verzi operačního systému pro své modely NAS, a sice QTS 4.4.1. Ta představuje nové funkce pro cloudová a hybridní cloudová úložiště či řešení Fibre Channel. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek