www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Sony PlayStation 5 slibuje zásadní změny v herním světě, využije 7nm APU

Sony PlayStation 5 slibuje zásadní změny v herním světě, využije 7nm APU
, , aktualita
Začínají se nám množit informace o nové generaci připravovaných konzolí a dnes tu nemáme už jen fámy, ale i informace přímo od firem Sony a AMD. Vedle toho se také dotkneme tématu nové konzole Microsoftu. 
K oblíbeným
reklama
Titulek nám tak hlásá, že Sony PlayStation 5 přinese zásadní změny, takže jaké změny to budou? Tato konzole se chystá spíše na závěr příštího roku, takže je jasné, že nyní se ještě nedozvíme nic o tom, jaké bude mít podrobné specifikace a jaký výkon lze očekávat. Očekávalo se prostě, že to bude nějaké APU od AMD (Gonzalo), a to postavené na 7nm procesu a že hotovou konzoli si budeme moci koupit před Vánocemi 2020. 
 
 
Nyní už tu máme oficiální informace, a to i od Lisy Su, která prozradila, že PS5 opravdu využije APU od AMD, a to založené na architektuře Zen 2, což znamená 7nm proces, a na GPU Navi. Nám se tím potvrzuje i to, že Navi bude skutečně primárně herní generace GPU na rozdíl od výpočetních GPU Vega. 
 
Server Wired také přinesl rozhovor s vedoucím architektem konzolí PlayStation. Mark Cerny ihned na začátku uvedl, že PS5 nebude jen další konzole s vyšším výkonem, ale nabídne naprosto zásadní změny v tom, co videohry mohou představovat. Co si pod tím ale máme představit, toť otázka. 
 
Cerny byl ale pozoruhodně sdílný i ohledně specifikací. PS5 využije APU s celkem osmi jádry Zen 2 a GPU část bude založena na speciální verzi Navi a podporovat bude i ray tracing. V jaké podobě a zda to skutečně bude opravdový ray tracing, to se ještě ukáže. Cerny ale také sdělil, že ray tracing bude použitý nad rámec zobrazení hry, což naznačuje, že půjde třeba také o ray tracing použitý pro zvuk. Ostatně i ten se v prostředí různě odráží, je pohlcován a tím vším ovlivňován podobně jako světlo. 
 
Wired už také mohli vidět v akci prototyp nové konzole vedle aktuální PS4 Pro s hrou Spider Man v akci. Po rychlém přesunu postavy do jiné části mapy trvalo aktuální konzoli asi 15 sekund, než načetla potřebná data a dalo se opět hrát. Devkitu PS5 to zabralo jen necelou sekundu, což ukazuje na mnohem rychlejší úložiště a Cerny uvedl, že to rozhodně nepředstavuje jen výměnu SATA disku za SATA SSD. Můžeme tak spíše očekávat nějaké rychlé SSD na desce, které bude napojeno přímo k APU, ostatně to nabízí i běžné procesory Ryzen pomocí čtyř linek PCIe 3.0. Zda to bude stejný případ, to se ukáže. 
 
Dále je třeba potvrdit, že PlayStation 5 nabídne zpětnou kompatibilitu s hrami pro generaci PS4 a že hry budou dále prodávány i jako krabicové verze s fyzickými kopiemi. 
 
 
Nakonec tu máme jeden zajímavý obrázek od Microsoftu, který ukazuje na to, že by nová generace Xboxu mohla být skutečně představena už na E3 2019. Ohlášený briefing začne k večeru 9. května na show, kde by měla být představena také samotná GPU Navi. Sony letos na E3 nebude. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru
Robot jménem Bumble, který je jedním z Astrobee od NASA, měl nedávno první možnost se sám proletět vesmírem a vypořádat se se stavem beztíže. Test robota proběhl na palubě Mezinárodní vesmírné stanice. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková