NVIDIA AI dokáže ve videích změnit počasí i roční dobu

NVIDIA AI dokáže ve videích změnit počasí i roční dobu
, , aktualita
NVIDIA už několikrát ukázala schopnosti umělé inteligence využívající její GPU a tento poslední příklad je zvlášť působivý. AI totiž dokáže vzít video a změnit v něm počasí či rovnou roční dobu, takže třeba stromy mohou v okamžiku získat listí. 
reklama
NVIDIA se s výsledky nově vytrénované umělé inteligence pochlubila na svém blogu a ji samotnou prezentovala také na Conference and Workshop v rámci akce Neural Information Processing Systems 2017 (NIPS). Vytvořila celkem dvě studie, na nichž se podílela řada z celkem 120 zaměstnanců firmy, kteří se věnují AI technologiím. Právě ti přišli třeba s technologiemi, které se budou hodit v oblasti zdravotnictví pro rychleji a kvalitněji pracující rentgeny, CT skenery a jiné. 
 
 
Pokud jde o novou umělou inteligenci, pak to, co dokáže vidíme jasně už na přiloženém obrázku. Ze záběru silnice v zimě se najednou stal záběr se stromy obalenými listím a na výsledném záběru skutečně nic nenaznačuje, že by mělo jít o "dokreslený" snímek. Na druhou stranu také nejde zrovna o ostrý záběr ve vysokém rozlišení, takže v nízkých detailech se leccos může ztratit. 
 
V druhém příkladě tu máme letní slunečný snímek přetvořený v zamračený a deštivý záběr, i když vozovka vypadá tak trochu jako by ji někdo ne moc zručně ušmudlal v grafickém editoru. Stejně tak je možné z denního záběru udělat noční, ale to už si ukážeme na videu. 
 
 
Další video už ukazuje právě změnu zimního počasí v letní. 
 
​  
NVIDIA prezentovala tyto výsledky v rámci práce 'Unsupervised Image-to-Image Translation Networks' pod vedením Ming-Yu Liu. AI je v tomto případě založena na dvojici sítí GAN (generative adversarial networks), které odhadují, jak by asi mohla vypadat krajina v různém počasí a ročním období. Navíc šlo o strojové učení bez dohledu člověka, který by dokázal pro umělou inteligenci označit a popsat, co se ve scénách nachází, což znamená především rychlejší a snazší transformaci scén. 
 
K čemu by ale takováto věc mohla být dobrá? NVIDIA ji chce využít především pro systémy autonomního řízení a jejich trénování, což znamená, že tyto systémy budou moci využít jednu sadu dat, kterou si samy adaptují pro různá prostředí, takže budou pracovat, ať svítí slunce, nebo je noc, či rovnou noc a k tomu všude leží sníh. 
 
Zdroj: NVIDIA 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Facebook brzy vypustí satelity pro golbální internet Facebook brzy vypustí satelity pro golbální internet
Především chudé země mají velký problém s pokrytím internetem i jeho cenou. Facebook se to už dlouho snaží vyřešit a nyní to vypadá, že použije satelity systému Athena na nízké orbitě. Ty by se mohly objevit už velmi brzy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené PC sestavy: červenec 2018 Doporučené PC sestavy: červenec 2018
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek52 komentářů
Microsoft Identity Bounty Program, za nalezení chyby až $100 000 Microsoft Identity Bounty Program, za nalezení chyby až $100 000
Microsoft spustil Identity Bounty Program, kdy za nalezení závažné chyby v systémech přihlašování u vybraných služeb Microsoftu můžete dostat nemalou peněžní odměnu. Ta může činit až 100 tisíc dolarů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři z MoneyTaker ukradli v ruské bance 20 mil. Kč Hackeři z MoneyTaker ukradli v ruské bance 20 mil. Kč
Nesprávně nastavený a neaktualizovaný router stál za úspěšným útokem hackerské skupiny MoneyTaker na ruskou banku PIR Bank. Hackeři byli schopni převést a vybrat peníze v hodnotě téměř 20 milionů korun.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Samsung uvádí obří 43" zakřivený monitor C43J89 Samsung uvádí obří 43" zakřivený monitor C43J89
Samsung představil nový obrovský 43" monitor C43J89, který pochopitelně disponuje zakřivenou obrazovkou s poměrem stran 32:10. Díky VA panelu potěší vysokým kontrastem 3000:1 a nabídne i 120Hz frekvenci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář