NVIDIA AI dokáže ve videích změnit počasí i roční dobu

NVIDIA AI dokáže ve videích změnit počasí i roční dobu
, , aktualita
NVIDIA už několikrát ukázala schopnosti umělé inteligence využívající její GPU a tento poslední příklad je zvlášť působivý. AI totiž dokáže vzít video a změnit v něm počasí či rovnou roční dobu, takže třeba stromy mohou v okamžiku získat listí. 
reklama
NVIDIA se s výsledky nově vytrénované umělé inteligence pochlubila na svém blogu a ji samotnou prezentovala také na Conference and Workshop v rámci akce Neural Information Processing Systems 2017 (NIPS). Vytvořila celkem dvě studie, na nichž se podílela řada z celkem 120 zaměstnanců firmy, kteří se věnují AI technologiím. Právě ti přišli třeba s technologiemi, které se budou hodit v oblasti zdravotnictví pro rychleji a kvalitněji pracující rentgeny, CT skenery a jiné. 
 
 
Pokud jde o novou umělou inteligenci, pak to, co dokáže vidíme jasně už na přiloženém obrázku. Ze záběru silnice v zimě se najednou stal záběr se stromy obalenými listím a na výsledném záběru skutečně nic nenaznačuje, že by mělo jít o "dokreslený" snímek. Na druhou stranu také nejde zrovna o ostrý záběr ve vysokém rozlišení, takže v nízkých detailech se leccos může ztratit. 
 
V druhém příkladě tu máme letní slunečný snímek přetvořený v zamračený a deštivý záběr, i když vozovka vypadá tak trochu jako by ji někdo ne moc zručně ušmudlal v grafickém editoru. Stejně tak je možné z denního záběru udělat noční, ale to už si ukážeme na videu. 
 
 
Další video už ukazuje právě změnu zimního počasí v letní. 
 
​  
NVIDIA prezentovala tyto výsledky v rámci práce 'Unsupervised Image-to-Image Translation Networks' pod vedením Ming-Yu Liu. AI je v tomto případě založena na dvojici sítí GAN (generative adversarial networks), které odhadují, jak by asi mohla vypadat krajina v různém počasí a ročním období. Navíc šlo o strojové učení bez dohledu člověka, který by dokázal pro umělou inteligenci označit a popsat, co se ve scénách nachází, což znamená především rychlejší a snazší transformaci scén. 
 
K čemu by ale takováto věc mohla být dobrá? NVIDIA ji chce využít především pro systémy autonomního řízení a jejich trénování, což znamená, že tyto systémy budou moci využít jednu sadu dat, kterou si samy adaptují pro různá prostředí, takže budou pracovat, ať svítí slunce, nebo je noc, či rovnou noc a k tomu všude leží sníh. 
 
Zdroj: NVIDIA 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede? Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede?
Dnes už konečně padlo informační embargo na nové procesory Intel, a tak se můžeme podívat na první nezávislé testy procesoru Core i9-9900K, o jehož testování firmou Principled Technologies se tak moc mluvilo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy
Také společnost Crucial představila nová velmi rychlá SSD. Využívají M.2 2280 formátu a sběrnice PCIe s NVMe podporou. Může se chlubit rychlostí až 2000 MB/s díky vyrovnávacímu SLC bufferu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ve vesmíru byl poprvé vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát Ve vesmíru byl poprvé vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát
Pomocí experimentálního čipu vyslaného do vesmíru byl lidmi poprvé v jeho prostředí vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát. Ten by mohl přispět k rozšíření přehledu o fyzice a ke studiu temné hmoty a gravitačních vln. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD vyjádřilo svou nespokojenost s benchmarky zveřejněnými Intelem AMD vyjádřilo svou nespokojenost s benchmarky zveřejněnými Intelem
Intel si u firmy Principled Technologies objednal benchmarky nových Core a konkurenčních procesorů. Ty byly značně nepřesné vlivem nevhodného nastavení platforem AMD. A právě firma AMD k tomu dosud mlčela. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Začíná mise BepiColombo: dvě sondy zítra startují na cestu k Merkuru Začíná mise BepiColombo: dvě sondy zítra startují na cestu k Merkuru
Evropská ESA a japonská JAXA se spojily v rámci mise BepiColombo, která má za úkol zmapovat planetu Merkur. Vzhledem k extrémním teplotním výkyvům to nebude snadné a snadná nebude ani cesta. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek