NVIDIA AI dokáže ve videích změnit počasí i roční dobu

NVIDIA AI dokáže ve videích změnit počasí i roční dobu
, , aktualita
NVIDIA už několikrát ukázala schopnosti umělé inteligence využívající její GPU a tento poslední příklad je zvlášť působivý. AI totiž dokáže vzít video a změnit v něm počasí či rovnou roční dobu, takže třeba stromy mohou v okamžiku získat listí. 
reklama
NVIDIA se s výsledky nově vytrénované umělé inteligence pochlubila na svém blogu a ji samotnou prezentovala také na Conference and Workshop v rámci akce Neural Information Processing Systems 2017 (NIPS). Vytvořila celkem dvě studie, na nichž se podílela řada z celkem 120 zaměstnanců firmy, kteří se věnují AI technologiím. Právě ti přišli třeba s technologiemi, které se budou hodit v oblasti zdravotnictví pro rychleji a kvalitněji pracující rentgeny, CT skenery a jiné. 
 
 
Pokud jde o novou umělou inteligenci, pak to, co dokáže vidíme jasně už na přiloženém obrázku. Ze záběru silnice v zimě se najednou stal záběr se stromy obalenými listím a na výsledném záběru skutečně nic nenaznačuje, že by mělo jít o "dokreslený" snímek. Na druhou stranu také nejde zrovna o ostrý záběr ve vysokém rozlišení, takže v nízkých detailech se leccos může ztratit. 
 
V druhém příkladě tu máme letní slunečný snímek přetvořený v zamračený a deštivý záběr, i když vozovka vypadá tak trochu jako by ji někdo ne moc zručně ušmudlal v grafickém editoru. Stejně tak je možné z denního záběru udělat noční, ale to už si ukážeme na videu. 
 
 
Další video už ukazuje právě změnu zimního počasí v letní. 
 
​  
NVIDIA prezentovala tyto výsledky v rámci práce 'Unsupervised Image-to-Image Translation Networks' pod vedením Ming-Yu Liu. AI je v tomto případě založena na dvojici sítí GAN (generative adversarial networks), které odhadují, jak by asi mohla vypadat krajina v různém počasí a ročním období. Navíc šlo o strojové učení bez dohledu člověka, který by dokázal pro umělou inteligenci označit a popsat, co se ve scénách nachází, což znamená především rychlejší a snazší transformaci scén. 
 
K čemu by ale takováto věc mohla být dobrá? NVIDIA ji chce využít především pro systémy autonomního řízení a jejich trénování, což znamená, že tyto systémy budou moci využít jednu sadu dat, kterou si samy adaptují pro různá prostředí, takže budou pracovat, ať svítí slunce, nebo je noc, či rovnou noc a k tomu všude leží sníh. 
 
Zdroj: NVIDIA 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Město zakázalo nové minery bitcoinů, spotřebují více než 100% elektromobilita Město zakázalo nové minery bitcoinů, spotřebují více než 100% elektromobilita
Těžba kryptoměn je velkým problémem pro spotřebu elektrické energie a ve městě Plattsburgh v USA už toho mají dost. Zavedli 18měsíční ban na výstavbu nových center pro těžbu kryptoměn. Ta totiž spotřebují enormní množství elektřiny.
17.3.2018, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Ford Mustang dostane Shelby GT500 se 700 koňmi i hybridní verzi Ford Mustang dostane Shelby GT500 se 700 koňmi i hybridní verzi
Slavný Ford Mustang brzy dostane nejsilnější verzi Shelby GT500, která slibuje velmi vysoký výkon přes 700 koní. Poněvadž je elektrická a "ekologická" doba, nezapomene se dokonce ani na hybridní variantu.
16.3.2018, aktualita, Milan Šurkala
Astronomové: všechny diskové galaxie rotují jednou za miliardu let Astronomové: všechny diskové galaxie rotují jednou za miliardu let
Studie zveřejněná v The Monthly Notices of the Royal Astronomical Society dne 9. března tvrdí, že veškeré diskové galaxie bez ohledu na velikost či celkovou masu rotují rychlostí jedné otáčky za zhruba miliardu let. 
16.3.2018, aktualita, Jan Vítek
Masarykova univerzita využije Kingdom Come k výuce Masarykova univerzita využije Kingdom Come k výuce
Daniel Vávra oznámil, že Masarykova univerzita se chystá využít hru Kingdom Come: Deliverance pro výuku. Vedle toho nám i přislíbil, že se do hry dostane i ženská postava, za niž si budeme moci zahrát. 
16.3.2018, aktualita, Jan Vítek
Smrtící kyberútok: když se hackeři zaměří na petrochemickou továrnu Smrtící kyberútok: když se hackeři zaměří na petrochemickou továrnu
Hackerské útoky obvykle neohrožují přímo lidské životy, i když už bychom mohli najít nějaké příklady. Asi nic z toho by ale nešlo postavit na úroveň podařeného útoku na petrochemické zařízení v Saúdské Arábii. Ten se ale naštěstí nevyvedl.
16.3.2018, aktualita, Jan Vítek2 komentáře