NVIDIA AI dokáže ve videích změnit počasí i roční dobu

NVIDIA AI dokáže ve videích změnit počasí i roční dobu
, , aktualita
NVIDIA už několikrát ukázala schopnosti umělé inteligence využívající její GPU a tento poslední příklad je zvlášť působivý. AI totiž dokáže vzít video a změnit v něm počasí či rovnou roční dobu, takže třeba stromy mohou v okamžiku získat listí. 
K oblíbeným
reklama
NVIDIA se s výsledky nově vytrénované umělé inteligence pochlubila na svém blogu a ji samotnou prezentovala také na Conference and Workshop v rámci akce Neural Information Processing Systems 2017 (NIPS). Vytvořila celkem dvě studie, na nichž se podílela řada z celkem 120 zaměstnanců firmy, kteří se věnují AI technologiím. Právě ti přišli třeba s technologiemi, které se budou hodit v oblasti zdravotnictví pro rychleji a kvalitněji pracující rentgeny, CT skenery a jiné. 
 
 
Pokud jde o novou umělou inteligenci, pak to, co dokáže vidíme jasně už na přiloženém obrázku. Ze záběru silnice v zimě se najednou stal záběr se stromy obalenými listím a na výsledném záběru skutečně nic nenaznačuje, že by mělo jít o "dokreslený" snímek. Na druhou stranu také nejde zrovna o ostrý záběr ve vysokém rozlišení, takže v nízkých detailech se leccos může ztratit. 
 
V druhém příkladě tu máme letní slunečný snímek přetvořený v zamračený a deštivý záběr, i když vozovka vypadá tak trochu jako by ji někdo ne moc zručně ušmudlal v grafickém editoru. Stejně tak je možné z denního záběru udělat noční, ale to už si ukážeme na videu. 
 
 
Další video už ukazuje právě změnu zimního počasí v letní. 
 
​  
NVIDIA prezentovala tyto výsledky v rámci práce 'Unsupervised Image-to-Image Translation Networks' pod vedením Ming-Yu Liu. AI je v tomto případě založena na dvojici sítí GAN (generative adversarial networks), které odhadují, jak by asi mohla vypadat krajina v různém počasí a ročním období. Navíc šlo o strojové učení bez dohledu člověka, který by dokázal pro umělou inteligenci označit a popsat, co se ve scénách nachází, což znamená především rychlejší a snazší transformaci scén. 
 
K čemu by ale takováto věc mohla být dobrá? NVIDIA ji chce využít především pro systémy autonomního řízení a jejich trénování, což znamená, že tyto systémy budou moci využít jednu sadu dat, kterou si samy adaptují pro různá prostředí, takže budou pracovat, ať svítí slunce, nebo je noc, či rovnou noc a k tomu všude leží sníh. 
 
Zdroj: NVIDIA 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU? JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU?
Společnost Jon Peddie Research vypustila do světa další přehled o stavu trhu s GPU, a to samostatnými i integrovanými. Potvrzuje se nám tu, že poptávka po PC byla opravdu vysoká, ovšem co dodávky samostatných GPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek