NVIDIA AI dokáže ve videích změnit počasí i roční dobu

NVIDIA AI dokáže ve videích změnit počasí i roční dobu
, , aktualita
NVIDIA už několikrát ukázala schopnosti umělé inteligence využívající její GPU a tento poslední příklad je zvlášť působivý. AI totiž dokáže vzít video a změnit v něm počasí či rovnou roční dobu, takže třeba stromy mohou v okamžiku získat listí. reklama
NVIDIA se s výsledky nově vytrénované umělé inteligence pochlubila na svém blogu a ji samotnou prezentovala také na Conference and Workshop v rámci akce Neural Information Processing Systems 2017 (NIPS). Vytvořila celkem dvě studie, na nichž se podílela řada z celkem 120 zaměstnanců firmy, kteří se věnují AI technologiím. Právě ti přišli třeba s technologiemi, které se budou hodit v oblasti zdravotnictví pro rychleji a kvalitněji pracující rentgeny, CT skenery a jiné. 
 
 
Pokud jde o novou umělou inteligenci, pak to, co dokáže vidíme jasně už na přiloženém obrázku. Ze záběru silnice v zimě se najednou stal záběr se stromy obalenými listím a na výsledném záběru skutečně nic nenaznačuje, že by mělo jít o "dokreslený" snímek. Na druhou stranu také nejde zrovna o ostrý záběr ve vysokém rozlišení, takže v nízkých detailech se leccos může ztratit. 
 
V druhém příkladě tu máme letní slunečný snímek přetvořený v zamračený a deštivý záběr, i když vozovka vypadá tak trochu jako by ji někdo ne moc zručně ušmudlal v grafickém editoru. Stejně tak je možné z denního záběru udělat noční, ale to už si ukážeme na videu. 
 
 
Další video už ukazuje právě změnu zimního počasí v letní. 
 
​  
NVIDIA prezentovala tyto výsledky v rámci práce 'Unsupervised Image-to-Image Translation Networks' pod vedením Ming-Yu Liu. AI je v tomto případě založena na dvojici sítí GAN (generative adversarial networks), které odhadují, jak by asi mohla vypadat krajina v různém počasí a ročním období. Navíc šlo o strojové učení bez dohledu člověka, který by dokázal pro umělou inteligenci označit a popsat, co se ve scénách nachází, což znamená především rychlejší a snazší transformaci scén. 
 
K čemu by ale takováto věc mohla být dobrá? NVIDIA ji chce využít především pro systémy autonomního řízení a jejich trénování, což znamená, že tyto systémy budou moci využít jednu sadu dat, kterou si samy adaptují pro různá prostředí, takže budou pracovat, ať svítí slunce, nebo je noc, či rovnou noc a k tomu všude leží sníh. 
 
Zdroj: NVIDIA 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Norsko jako první na světě ruší FM rádio Norsko jako první na světě ruší FM rádio
Norsko je v mnoha oblastech průlomovou zemí. Vede např. v počtu elektromobilů nebo je zajímavé skladbou elektráren, nyní překvapuje tím, že se stává první zemí na světě, která zrušila FM vysílání.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Bitcoinový milionář rozdá přes 90 milionů USD na charitu Bitcoinový milionář rozdá přes 90 milionů USD na charitu
Na bitcoinu se dá hodně ztratit, ale i hodně zbohatnout. To se některým skutečně povedlo, a to do takové výše, že by peníze nikdy neuměli utratit. Proto jeden z bitcoinových milionářů založil fond, který rozdá přes 90 milionů dolarů v bitcoinech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft zvažuje Python jako skriptovací jazyk pro Excel Microsoft zvažuje Python jako skriptovací jazyk pro Excel
Aplikace Microsoft Office a zejména tabulkový procesor Excel se možná v budoucnu dočká dalšího skriptovacího jazyka. Vedle dnes používaného Visual Basicu by se zde mohl objevit i dnes velmi oblíbený Python.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Synology uvádí NAS DS218 a FlashStation FS1018 pro 12 SSD disků Synology uvádí NAS DS218 a FlashStation FS1018 pro 12 SSD disků
Společnost Synology představilo dva nové NAS servery DiskStation DS218 a FlashStation FS1018. Prvně jmenovaný umí kódování do 10bitového H.265, druhý zase pojme rovnou 12 velmi výkonných SSD disků.
15.12.2017, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Elite: Dangerous přiostřuje, Thargoidi útočí i na přístavy Elite: Dangerous přiostřuje, Thargoidi útočí i na přístavy
Hmyzácká rasa Thargoidů začala znepříjemňovat život hráčů v Elite: Dangerous, jak nám tvůrci ostatně slibovali. I nové video ukazuje, že ušetřeny nezůstanou ani velké vesmírné stanice a že tak bude svět v této hře jiný než dřív.
15.12.2017, aktualita, Jan Vítek1 komentář