www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA dosáhla rekordních tržeb, ale její akcie přesto spadly

NVIDIA dosáhla rekordních tržeb, ale její akcie přesto spadly
, , aktualita
NVIDIA dokázala v meziročním srovnání značně navýšit své tržby, ale její akcie i tak zareagovaly poklesem hodnoty. Investoři totiž z výsledků vyčetli i to, že časy hojnosti dané zájmem kryptotěžařů skončily. 
reklama
NVIDII se podařilo za její první fiskální kvartál v roce 2019 dosáhnout celkových tržeb 3,2 miliardy dolarů, což bylo meziročně o celé dvě třetiny více ve srovnání s 1,9 miliardami. Přímo raketově vzrostly její zisky dané i zvýšenými maržemi, a to až o 145 procent dle GAAP principů. Jak by tedy mohl být někdo s výsledky, jaké ukazuje následující tabulka, vůbec nespokojen? Je třeba se podívat na dílčí výsledky, které 
 
 
Další tabulka ukazuje tržby rozdělené dle hlavních platforem, což jsou herní, profesionální grafika, datacentra, automotive a ostatní. Nás zajímají právě herní, do čehož se schovají i prodeje karet používaných pro těžbu kryptoměn, jež v posledních měsících táhly v podstatě celou NVIDII nahoru společně s datacentry. Právě datacentra vykazují pravidelný mezikvartální růst, což lze prostě a jednoduše přičíst rostoucímu trhu s AI. Ovšem prodeje herních karet vykázaly mezikvartálně mírný pokles z 1,739 na 1,723 miliardy. 
 
 
Právě z toho mají být investoři dle Tom's Hardware nervózní a jak je vidět z grafu hodnoty akcií v posledních pěti dnech, ihned po zveřejnění nových výsledků následoval mírný propad akcií a následný ne zrovna pozitivní vývoj. 
 
 
Nicméně herní karty přeci jen nekupují jen kryptotěžaři a jsou tu stále ještě hráči a především pak klasický sezónní vývoj. Je naprosto obvyklé, že po vánoční sezóně nastupuje slabší období, jak se ukázalo i v minulém roce, kdy první fisk. kvartál 2018 byl ještě mnohem slabší než poslední za rok 2017. 
 
Pro aktuální kvartál ale NVIDIA počítá sama s tržbami o 100 milionů dolarů nižšími, takže prudký růst posledních kvartálů se opakovat nebude, ale na druhou stranu se ani neočekává prudký propad. Výsledky by tak měly být ještě dobré na to, že zájem kryptotěžařů opadl a informovanější hráči nyní už si spíše počkají na to, co předvede generace Turing. 
 
Zdroj: NVIDIA


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AOC uvedlo levné herní monitory V2H s FreeSync a IPS AOC uvedlo levné herní monitory V2H s FreeSync a IPS
Společnost AOC představila trojici nových levných herních monitorů 22V2H, 24V2H a 27V2H. Všechny tři mají IPS obrazovku a podporují také technologii AMD FreeSync. To vše za dosti nízkou cenu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tim Cook chce, aby Bloomberg stáhl kontroverzní článek Tim Cook chce, aby Bloomberg stáhl kontroverzní článek
Tim Cook vůbec není nadšený z kontroverzního článku serveru Bloomberg, který tvrdí, že čínští výrobci hardware vkládali do základních desek amerických serverů štěnice. Žádá, aby údajně nepravdivý článek stáhl.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Autonomní létající taxi Volocopter míří do Singapuru Autonomní létající taxi Volocopter míří do Singapuru
Startup Volocopter už před rokem provedl test svého autonomního létajících taxi v Dubaji a létá i Německu. Jednou z dalších zemí, kde proběhnou testovací lety tohoto 18rotorového "dronu" pro dvě osoby, bude Singapur.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede? Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede?
Dnes už konečně padlo informační embargo na nové procesory Intel, a tak se můžeme podívat na první nezávislé testy procesoru Core i9-9900K, o jehož testování firmou Principled Technologies se tak moc mluvilo. 
19.10.2018, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy
Také společnost Crucial představila nová velmi rychlá SSD. Využívají M.2 2280 formátu a sběrnice PCIe s NVMe podporou. Může se chlubit rychlostí až 2000 MB/s díky vyrovnávacímu SLC bufferu.
19.10.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář