www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA dosáhla rekordních tržeb, ale její akcie přesto spadly

NVIDIA dosáhla rekordních tržeb, ale její akcie přesto spadly
, , aktualita
NVIDIA dokázala v meziročním srovnání značně navýšit své tržby, ale její akcie i tak zareagovaly poklesem hodnoty. Investoři totiž z výsledků vyčetli i to, že časy hojnosti dané zájmem kryptotěžařů skončily. 
reklama
NVIDII se podařilo za její první fiskální kvartál v roce 2019 dosáhnout celkových tržeb 3,2 miliardy dolarů, což bylo meziročně o celé dvě třetiny více ve srovnání s 1,9 miliardami. Přímo raketově vzrostly její zisky dané i zvýšenými maržemi, a to až o 145 procent dle GAAP principů. Jak by tedy mohl být někdo s výsledky, jaké ukazuje následující tabulka, vůbec nespokojen? Je třeba se podívat na dílčí výsledky, které 
 
 
Další tabulka ukazuje tržby rozdělené dle hlavních platforem, což jsou herní, profesionální grafika, datacentra, automotive a ostatní. Nás zajímají právě herní, do čehož se schovají i prodeje karet používaných pro těžbu kryptoměn, jež v posledních měsících táhly v podstatě celou NVIDII nahoru společně s datacentry. Právě datacentra vykazují pravidelný mezikvartální růst, což lze prostě a jednoduše přičíst rostoucímu trhu s AI. Ovšem prodeje herních karet vykázaly mezikvartálně mírný pokles z 1,739 na 1,723 miliardy. 
 
 
Právě z toho mají být investoři dle Tom's Hardware nervózní a jak je vidět z grafu hodnoty akcií v posledních pěti dnech, ihned po zveřejnění nových výsledků následoval mírný propad akcií a následný ne zrovna pozitivní vývoj. 
 
 
Nicméně herní karty přeci jen nekupují jen kryptotěžaři a jsou tu stále ještě hráči a především pak klasický sezónní vývoj. Je naprosto obvyklé, že po vánoční sezóně nastupuje slabší období, jak se ukázalo i v minulém roce, kdy první fisk. kvartál 2018 byl ještě mnohem slabší než poslední za rok 2017. 
 
Pro aktuální kvartál ale NVIDIA počítá sama s tržbami o 100 milionů dolarů nižšími, takže prudký růst posledních kvartálů se opakovat nebude, ale na druhou stranu se ani neočekává prudký propad. Výsledky by tak měly být ještě dobré na to, že zájem kryptotěžařů opadl a informovanější hráči nyní už si spíše počkají na to, co předvede generace Turing. 
 
Zdroj: NVIDIA


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Robot Omron Forpheus na CES 2019 učil hraní ping-pongu Robot Omron Forpheus na CES 2019 učil hraní ping-pongu
Umělá inteligence byla na letošním veletrhu CES 2019 velkým hitem. Jednou z mnoha velkých zajímavostí byl robot Omron Morpheus, který umí hrát ping-pong a jeho úkolem je dokonce to naučit i jiné.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
V noci nastane úplné zatmění Měsíce, počasí nahrává jeho sledování V noci nastane úplné zatmění Měsíce, počasí nahrává jeho sledování
V těchto dnech zažíváme po dlouhé době jasné počasí, které nám v noci umožní dobře sledovat úplné zatmění Měsíce. Musíte však vydržet do druhé poloviny noci, nebo si spíše naopak přivstat.  
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Anketa: Souhrnné e-maily o nových článcích? Anketa: Souhrnné e-maily o nových článcích?
V rámci rozvoje našich magazínů bychom rádi zjistili, zda máte nadále zájem o e-mailové rozesílky o nových článcích z jednotlivých magazínů, když lze mít to stejné v jednom souhrnném e-mailu.
Včera, anketa, Karel Polívka1 komentář
Tesla chce snížit náklady, propustí 7 % zaměstnanců Tesla chce snížit náklady, propustí 7 % zaměstnanců
Hospodaření automobilky Tesla je velmi bedlivě sledováno, a aby i další čtvrtletí bylo ziskové, rozhodla se společnost dát sbohem 7 % svých zaměstnanců. Potřebuje totiž zlevnit výrobu Modelu 3 a přijít se základní verzí elektromobilu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše
Každou chvíli dochází k nějakému bezpečnostnímu úniku a nyní se na Internetu objevila obrovská 87GB databáze e-mailů a přihlašovacích hesel. Chcete vědět, zda je mezi nimi i vaše heslo k některé službě?
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala27 komentářů