www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA dosáhla rekordních tržeb, ale její akcie přesto spadly

NVIDIA dosáhla rekordních tržeb, ale její akcie přesto spadly
, , aktualita
NVIDIA dokázala v meziročním srovnání značně navýšit své tržby, ale její akcie i tak zareagovaly poklesem hodnoty. Investoři totiž z výsledků vyčetli i to, že časy hojnosti dané zájmem kryptotěžařů skončily. 
reklama
NVIDII se podařilo za její první fiskální kvartál v roce 2019 dosáhnout celkových tržeb 3,2 miliardy dolarů, což bylo meziročně o celé dvě třetiny více ve srovnání s 1,9 miliardami. Přímo raketově vzrostly její zisky dané i zvýšenými maržemi, a to až o 145 procent dle GAAP principů. Jak by tedy mohl být někdo s výsledky, jaké ukazuje následující tabulka, vůbec nespokojen? Je třeba se podívat na dílčí výsledky, které 
 
 
Další tabulka ukazuje tržby rozdělené dle hlavních platforem, což jsou herní, profesionální grafika, datacentra, automotive a ostatní. Nás zajímají právě herní, do čehož se schovají i prodeje karet používaných pro těžbu kryptoměn, jež v posledních měsících táhly v podstatě celou NVIDII nahoru společně s datacentry. Právě datacentra vykazují pravidelný mezikvartální růst, což lze prostě a jednoduše přičíst rostoucímu trhu s AI. Ovšem prodeje herních karet vykázaly mezikvartálně mírný pokles z 1,739 na 1,723 miliardy. 
 
 
Právě z toho mají být investoři dle Tom's Hardware nervózní a jak je vidět z grafu hodnoty akcií v posledních pěti dnech, ihned po zveřejnění nových výsledků následoval mírný propad akcií a následný ne zrovna pozitivní vývoj. 
 
 
Nicméně herní karty přeci jen nekupují jen kryptotěžaři a jsou tu stále ještě hráči a především pak klasický sezónní vývoj. Je naprosto obvyklé, že po vánoční sezóně nastupuje slabší období, jak se ukázalo i v minulém roce, kdy první fisk. kvartál 2018 byl ještě mnohem slabší než poslední za rok 2017. 
 
Pro aktuální kvartál ale NVIDIA počítá sama s tržbami o 100 milionů dolarů nižšími, takže prudký růst posledních kvartálů se opakovat nebude, ale na druhou stranu se ani neočekává prudký propad. Výsledky by tak měly být ještě dobré na to, že zájem kryptotěžařů opadl a informovanější hráči nyní už si spíše počkají na to, co předvede generace Turing. 
 
Zdroj: NVIDIA


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source
Twitter Elona Muska je plný mnoha zajímavých informací. Jeden z posledních tweetů např. prozradil, že Tesla plánuje zveřejnit zdrojové kódy autopilota jako open source. Využít jej tak mohou i další automobilky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje 16Gb GDDR6 pro propustnost až 672 GB/s Samsung představuje 16Gb GDDR6 pro propustnost až 672 GB/s
Grafické karty NVIDIA Quadro RTX budou vybaveny 16Gb paměťmi Samsung typu GDDR6, to už dobře víme, ale co vše tyto paměti zatím nabídnou a jakou propustnost budou samy o sobě mít? Na to se nyní podíváme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel X599 bude určen pro 28jádrové Core Intel X599 bude určen pro 28jádrové Core
AMD donutilo Intel, aby své procesory Skylake XCC (eXtreme Core Count) zpřístupnil i v hi-end desktopovém segmentu, což jej teprve čeká a nás velice zajímá, jakým způsobem to provede. Nyní se dozvídáme o čipsetu X599. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Astronomové už asi ví, proč Eta Carinae divoce vybuchla před 180 lety Astronomové už asi ví, proč Eta Carinae divoce vybuchla před 180 lety
Systém Eta Carinae fascinuje astronomy už velice dlouho, a to zvláště od události staré přes 180 let, kdy se tento objekt stal na řadu let jedním z nejjasnějších na naší obloze. Nyní už se asi ví, co tento jev způsobilo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína přes víkend zablokovala i Reddit Čína přes víkend zablokovala i Reddit
Čína blokuje většinu sociálních sítí, které nedovolují kontrolu nad obsahem. Reddit zatím měl jen menší výpadky, během posledního víkendu byl pro mnohé bez VPN úplně nedostupný. Že by se schylovala mračna nad další službou?
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář