www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA dosáhla rekordních tržeb, ale její akcie přesto spadly

NVIDIA dosáhla rekordních tržeb, ale její akcie přesto spadly
, , aktualita
NVIDIA dokázala v meziročním srovnání značně navýšit své tržby, ale její akcie i tak zareagovaly poklesem hodnoty. Investoři totiž z výsledků vyčetli i to, že časy hojnosti dané zájmem kryptotěžařů skončily. 
reklama
NVIDII se podařilo za její první fiskální kvartál v roce 2019 dosáhnout celkových tržeb 3,2 miliardy dolarů, což bylo meziročně o celé dvě třetiny více ve srovnání s 1,9 miliardami. Přímo raketově vzrostly její zisky dané i zvýšenými maržemi, a to až o 145 procent dle GAAP principů. Jak by tedy mohl být někdo s výsledky, jaké ukazuje následující tabulka, vůbec nespokojen? Je třeba se podívat na dílčí výsledky, které 
 
 
Další tabulka ukazuje tržby rozdělené dle hlavních platforem, což jsou herní, profesionální grafika, datacentra, automotive a ostatní. Nás zajímají právě herní, do čehož se schovají i prodeje karet používaných pro těžbu kryptoměn, jež v posledních měsících táhly v podstatě celou NVIDII nahoru společně s datacentry. Právě datacentra vykazují pravidelný mezikvartální růst, což lze prostě a jednoduše přičíst rostoucímu trhu s AI. Ovšem prodeje herních karet vykázaly mezikvartálně mírný pokles z 1,739 na 1,723 miliardy. 
 
 
Právě z toho mají být investoři dle Tom's Hardware nervózní a jak je vidět z grafu hodnoty akcií v posledních pěti dnech, ihned po zveřejnění nových výsledků následoval mírný propad akcií a následný ne zrovna pozitivní vývoj. 
 
 
Nicméně herní karty přeci jen nekupují jen kryptotěžaři a jsou tu stále ještě hráči a především pak klasický sezónní vývoj. Je naprosto obvyklé, že po vánoční sezóně nastupuje slabší období, jak se ukázalo i v minulém roce, kdy první fisk. kvartál 2018 byl ještě mnohem slabší než poslední za rok 2017. 
 
Pro aktuální kvartál ale NVIDIA počítá sama s tržbami o 100 milionů dolarů nižšími, takže prudký růst posledních kvartálů se opakovat nebude, ale na druhou stranu se ani neočekává prudký propad. Výsledky by tak měly být ještě dobré na to, že zájem kryptotěžařů opadl a informovanější hráči nyní už si spíše počkají na to, co předvede generace Turing. 
 
Zdroj: NVIDIA


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
QNAP ukázal nové karty pro výrazné navýšení výkonu NAS QNAP ukázal nové karty pro výrazné navýšení výkonu NAS
QNAP si připravil nové karty QM2, které poslouží k výraznému navýšení výkonu kompatibilních systémů NAS. Nabídnou totiž jednak síťové připojení s vysokou propustností a navíc i možnost instalace M.2 SSD.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Osmijádrový Coffee Lake S se ukázal v Sandře Osmijádrový Coffee Lake S se ukázal v Sandře
Intel už evidentně má k dispozici vzorky procesoru Coffee Lake S vybaveného osmi jádry, na nějž asi čeká i AMD, aby proti němu nasadilo procesor Ryzen 7 2800X. Nový Core i7 se už ukázal ve výsledcích Sandry. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Světově nejmenší dům se měří v mikrometrech Světově nejmenší dům se měří v mikrometrech
Na našem serveru řešíme zmenšování jiných věcí než domů, ovšem výsledek nové technologie francouzského institutu je pouze ukázka, která demonstruje její možnosti. A ty mohou být různé. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Asteroid Bee-Zed: je to starý mezihvězdný imigrant? Asteroid Bee-Zed: je to starý mezihvězdný imigrant?
Loni plnil stránky astronomických magazínů asteroid ‘Oumuamua, který k nám zavítal na své mezihvězdné cestě. Vypadá to však, že už to není jediný mezihvězdný objekt, o kterém víme. Je tu ještě starý Bee-Zed. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA odvolala GPP, Asus otáčí také a ruší značku AREZ NVIDIA odvolala GPP, Asus otáčí také a ruší značku AREZ
Společnost NVIDIA už dříve ohlásila, že nově nastavená pravidla programu GPP ruší a k tomuto veletoči nyní přichází ještě dovětný kotrmelec. Asus se totiž rozhodl, že zruší značku AREZ, která se na trhu ani moc neohřála.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář