www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA GeForce GTX 1650 nastoupí za tři týdny, po ní i GTX 1650 Ti

NVIDIA GeForce GTX 1650 nastoupí za tři týdny, po ní i GTX 1650 Ti
, , aktualita
Vůbec není vyloučeno, že dorazí ještě další modely, ale aktuálně je NVIDIA GeForce GTX 1650 tím posledním, který se ještě očekává, ovšem ve dvou verzích. Půjde o novodobý low-end a dorazit má dle nejnovějších informací kolem 22. dubna. 
K oblíbeným
reklama
V dohledné době by už měly být potvrzeny specifikace chystané grafické karty NVIDIA GeForce GTX 1650, respektive karet, protože server VideoCardz udává, že nejdříve se na trh dostane základní verze GeForce GTX 1650 a po ní bude následovat i model GTX 1650 Ti. To by mohlo vysvětlit ten fakt, proč jsme nedávno mohli zaznamenat, že chystaná karta dosáhla výkonu GTX 1050 Ti a že se v dalším testu už přiblížila výkonu GTX 1060 3GB
 
 
 
NVIDIA GeForce GTX 16 “Turing”

GeForce GTX 1650 GeForec GTX 1650 Ti GeForce GTX 1660 GeForce GTX 1660 Ti
GPU 12nm FF TU117 (?) 12nm FF TU117 (?)
12nm FF TU116 12nm FF TU116
CUDA jádra ? ?
 1408
1536
Paměti
4GB GDDR5 (?)
4GB GDDR6 (?)
6GB GDDR5
6GB GDDR6
Sběrnice
128-bit
128-bit
192-bit
192-bit
Doporučená cena ? ?
219 USD
279 USD
Nástup na trh 22. duben (?) ? 14. březen 22. únor
 
Specifikace jsou stále zahaleny tajemstvím a my zatím nemáme potvrzeno ani to, jaké paměti budou nové karty využívat. Aktuálně je méně výkonná "non-Ti" verze očekávána 22. dubna, což je datum, kdy má vstoupit na trh, přičemž uvolnění informačního embarga může přijít už dříve. O nástupu GTX 1650 Ti se dle zdroje neví nic, ovšem tato verze by mohla přijít nedlouho poté.
 
My jsme se už také nějakou dobu nepodívali na to, jak si na našem trhu stojí starší Pascaly, a především pak série GTX 1060. Její 6GB verze se dlouho, a to i po nástupu dvojice GTX 1660 (Ti) držely alespoň na 6 tisících. Nyní jen v některých obchodech mírně zlevnily o cca 500 Kč, zatímco jinde zase zdražily. Radeony RX 580 a 590 vesměs také nezlevňují, a to až na naprosté výjimky v podobě některých modelů třeba jen v jednom obchodě, takže to máme celkem jednoduché. Na střední třídu Pascalu můžeme už rovnou zapomenout a aktuální odpovídající Radeony budou v dohledné době nahrazeny generací Navi a aktuálně už nejsou moc konkurenceschopné, alespoň ne za obvyklé ceny, takže starším generacím v podstatě odzvonilo. 
 
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru
Robot jménem Bumble, který je jedním z Astrobee od NASA, měl nedávno první možnost se sám proletět vesmírem a vypořádat se se stavem beztíže. Test robota proběhl na palubě Mezinárodní vesmírné stanice. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková