www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA GeForce GTX 1650 nastoupí za tři týdny, po ní i GTX 1650 Ti

NVIDIA GeForce GTX 1650 nastoupí za tři týdny, po ní i GTX 1650 Ti
, , aktualita
Vůbec není vyloučeno, že dorazí ještě další modely, ale aktuálně je NVIDIA GeForce GTX 1650 tím posledním, který se ještě očekává, ovšem ve dvou verzích. Půjde o novodobý low-end a dorazit má dle nejnovějších informací kolem 22. dubna. 
K oblíbeným
reklama
V dohledné době by už měly být potvrzeny specifikace chystané grafické karty NVIDIA GeForce GTX 1650, respektive karet, protože server VideoCardz udává, že nejdříve se na trh dostane základní verze GeForce GTX 1650 a po ní bude následovat i model GTX 1650 Ti. To by mohlo vysvětlit ten fakt, proč jsme nedávno mohli zaznamenat, že chystaná karta dosáhla výkonu GTX 1050 Ti a že se v dalším testu už přiblížila výkonu GTX 1060 3GB
 
 
 
NVIDIA GeForce GTX 16 “Turing”

GeForce GTX 1650 GeForec GTX 1650 Ti GeForce GTX 1660 GeForce GTX 1660 Ti
GPU 12nm FF TU117 (?) 12nm FF TU117 (?)
12nm FF TU116 12nm FF TU116
CUDA jádra ? ?
 1408
1536
Paměti
4GB GDDR5 (?)
4GB GDDR6 (?)
6GB GDDR5
6GB GDDR6
Sběrnice
128-bit
128-bit
192-bit
192-bit
Doporučená cena ? ?
219 USD
279 USD
Nástup na trh 22. duben (?) ? 14. březen 22. únor
 
Specifikace jsou stále zahaleny tajemstvím a my zatím nemáme potvrzeno ani to, jaké paměti budou nové karty využívat. Aktuálně je méně výkonná "non-Ti" verze očekávána 22. dubna, což je datum, kdy má vstoupit na trh, přičemž uvolnění informačního embarga může přijít už dříve. O nástupu GTX 1650 Ti se dle zdroje neví nic, ovšem tato verze by mohla přijít nedlouho poté.
 
My jsme se už také nějakou dobu nepodívali na to, jak si na našem trhu stojí starší Pascaly, a především pak série GTX 1060. Její 6GB verze se dlouho, a to i po nástupu dvojice GTX 1660 (Ti) držely alespoň na 6 tisících. Nyní jen v některých obchodech mírně zlevnily o cca 500 Kč, zatímco jinde zase zdražily. Radeony RX 580 a 590 vesměs také nezlevňují, a to až na naprosté výjimky v podobě některých modelů třeba jen v jednom obchodě, takže to máme celkem jednoduché. Na střední třídu Pascalu můžeme už rovnou zapomenout a aktuální odpovídající Radeony budou v dohledné době nahrazeny generací Navi a aktuálně už nejsou moc konkurenceschopné, alespoň ne za obvyklé ceny, takže starším generacím v podstatě odzvonilo. 
 
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vůbec poprvé byla detekována kolize mezi neutronovou hvězdou a černou dírou Vůbec poprvé byla detekována kolize mezi neutronovou hvězdou a černou dírou
Neutronová hvězda je velice hustý objekt, ovšem z černou dírou se v tomto ohledu nemůže rovnat. Nicméně pokud se takové dva objekty srazí, společně vyvolají i šíření takových gravitačních vln, jaké byly nyní vůbec poprvé zachyceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA přináší speciální ovladače GeForce 436.02 Gamescom NVIDIA přináší speciální ovladače GeForce 436.02 Gamescom
NVIDIA zařadila do nabídky GeForce 436.02 Gamescom Special Graphics Drivers, ostatně sama má na Gamescomu v Kolíně silné zastoupení. Těšit se můžeme na optimalizace, nevyhlazované škálování obrazu a další novinky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Binance chystá vlastní kryptoměnu: Project Venus Binance chystá vlastní kryptoměnu: Project Venus
Chystá se další kryptoměna, jako by jich zatím nebylo málo. Novinku bude mít na svědomí kryptoměnová burza Binance, která chce v tomto případě vytvořit stablecoin. Zatím nese název Project Venus a bojovat bude i proti Facebooku a jeho Libře.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Corsair nabízí bezdrátovou herní klávesnici K57 RGB Corsair nabízí bezdrátovou herní klávesnici K57 RGB
Corsair si pro návštěvníky Gamescomu připravil představení klávesnice K57 RGB Wireless Gaming Keyboard, která je první vybavená rozhraním Slipstream Wireless a RGB LED Capellix. Co to znamená?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Externí SSD i HDD WD_BLACK přichází pro herní konzole i PC Externí SSD i HDD WD_BLACK přichází pro herní konzole i PC
Společnost Western Digital si připravila novou produktovou řadu WD_BLACK, která se skládá z externích pevných disků i SSD určených pro počítače PC i herní konzole. Vybaveny jsou rychlým rozhraním a zaujmout chtějí i svým designem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář