www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA GeForce GTX 1650 nastoupí za tři týdny, po ní i GTX 1650 Ti

NVIDIA GeForce GTX 1650 nastoupí za tři týdny, po ní i GTX 1650 Ti
, , aktualita
Vůbec není vyloučeno, že dorazí ještě další modely, ale aktuálně je NVIDIA GeForce GTX 1650 tím posledním, který se ještě očekává, ovšem ve dvou verzích. Půjde o novodobý low-end a dorazit má dle nejnovějších informací kolem 22. dubna. 
K oblíbeným
reklama
V dohledné době by už měly být potvrzeny specifikace chystané grafické karty NVIDIA GeForce GTX 1650, respektive karet, protože server VideoCardz udává, že nejdříve se na trh dostane základní verze GeForce GTX 1650 a po ní bude následovat i model GTX 1650 Ti. To by mohlo vysvětlit ten fakt, proč jsme nedávno mohli zaznamenat, že chystaná karta dosáhla výkonu GTX 1050 Ti a že se v dalším testu už přiblížila výkonu GTX 1060 3GB
 
 
 
NVIDIA GeForce GTX 16 “Turing”

GeForce GTX 1650 GeForec GTX 1650 Ti GeForce GTX 1660 GeForce GTX 1660 Ti
GPU 12nm FF TU117 (?) 12nm FF TU117 (?)
12nm FF TU116 12nm FF TU116
CUDA jádra ? ?
 1408
1536
Paměti
4GB GDDR5 (?)
4GB GDDR6 (?)
6GB GDDR5
6GB GDDR6
Sběrnice
128-bit
128-bit
192-bit
192-bit
Doporučená cena ? ?
219 USD
279 USD
Nástup na trh 22. duben (?) ? 14. březen 22. únor
 
Specifikace jsou stále zahaleny tajemstvím a my zatím nemáme potvrzeno ani to, jaké paměti budou nové karty využívat. Aktuálně je méně výkonná "non-Ti" verze očekávána 22. dubna, což je datum, kdy má vstoupit na trh, přičemž uvolnění informačního embarga může přijít už dříve. O nástupu GTX 1650 Ti se dle zdroje neví nic, ovšem tato verze by mohla přijít nedlouho poté.
 
My jsme se už také nějakou dobu nepodívali na to, jak si na našem trhu stojí starší Pascaly, a především pak série GTX 1060. Její 6GB verze se dlouho, a to i po nástupu dvojice GTX 1660 (Ti) držely alespoň na 6 tisících. Nyní jen v některých obchodech mírně zlevnily o cca 500 Kč, zatímco jinde zase zdražily. Radeony RX 580 a 590 vesměs také nezlevňují, a to až na naprosté výjimky v podobě některých modelů třeba jen v jednom obchodě, takže to máme celkem jednoduché. Na střední třídu Pascalu můžeme už rovnou zapomenout a aktuální odpovídající Radeony budou v dohledné době nahrazeny generací Navi a aktuálně už nejsou moc konkurenceschopné, alespoň ne za obvyklé ceny, takže starším generacím v podstatě odzvonilo. 
 
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru
Společnost Microsoft spustila novou iniciativu Secure-core PC, která by měla zajišťovat vyšší bezpečnost počítačů. Má zajistit to, že operační systém naběhne s ověřeným firmwarem, který nebyl napaden malwarem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra
Oblíbená aplikace NordVPN zaznamenala v minulém roce nepříjemnou událost. Jedno z datových center bylo napadeno a útočníci se dostali k TLS klíčům, což mohlo mít velmi vážné důsledky na bezpečnost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty? Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty?
Během příštích dvou týdnů bude představena či rovnou i vypuštěna na trh řada nových produktů a my se nyní v krátkosti podíváme na to, co to bude a kdy to bude. Jde o produkty firem AMD, NVIDIA i Intel. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici? Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici?
Aktualizováno: NVIDIA by snad již dnes měla vypustit na trh přinejmenším novou GeForce GTX 1660 Super, která by měla lépe zachytit nástup nových Radeonů, i když není zrovna jasné, co můžeme od AMD čekat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota
Velká Británie, respektive přesněji londýnská společnost Spacebit, se chystá vypustit na Měsíc chodícího robota, který bude chodit v pavoučím stylu. Namísto osmi končetin však bude mít čtyři, což jej řadí spíše vedle Spider Mastermind.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře