www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA GeForce GTX 1650 nastoupí za tři týdny, po ní i GTX 1650 Ti

NVIDIA GeForce GTX 1650 nastoupí za tři týdny, po ní i GTX 1650 Ti
, , aktualita
Vůbec není vyloučeno, že dorazí ještě další modely, ale aktuálně je NVIDIA GeForce GTX 1650 tím posledním, který se ještě očekává, ovšem ve dvou verzích. Půjde o novodobý low-end a dorazit má dle nejnovějších informací kolem 22. dubna. 
K oblíbeným
reklama
V dohledné době by už měly být potvrzeny specifikace chystané grafické karty NVIDIA GeForce GTX 1650, respektive karet, protože server VideoCardz udává, že nejdříve se na trh dostane základní verze GeForce GTX 1650 a po ní bude následovat i model GTX 1650 Ti. To by mohlo vysvětlit ten fakt, proč jsme nedávno mohli zaznamenat, že chystaná karta dosáhla výkonu GTX 1050 Ti a že se v dalším testu už přiblížila výkonu GTX 1060 3GB
 
 
 
NVIDIA GeForce GTX 16 “Turing”

GeForce GTX 1650 GeForec GTX 1650 Ti GeForce GTX 1660 GeForce GTX 1660 Ti
GPU 12nm FF TU117 (?) 12nm FF TU117 (?)
12nm FF TU116 12nm FF TU116
CUDA jádra ? ?
 1408
1536
Paměti
4GB GDDR5 (?)
4GB GDDR6 (?)
6GB GDDR5
6GB GDDR6
Sběrnice
128-bit
128-bit
192-bit
192-bit
Doporučená cena ? ?
219 USD
279 USD
Nástup na trh 22. duben (?) ? 14. březen 22. únor
 
Specifikace jsou stále zahaleny tajemstvím a my zatím nemáme potvrzeno ani to, jaké paměti budou nové karty využívat. Aktuálně je méně výkonná "non-Ti" verze očekávána 22. dubna, což je datum, kdy má vstoupit na trh, přičemž uvolnění informačního embarga může přijít už dříve. O nástupu GTX 1650 Ti se dle zdroje neví nic, ovšem tato verze by mohla přijít nedlouho poté.
 
My jsme se už také nějakou dobu nepodívali na to, jak si na našem trhu stojí starší Pascaly, a především pak série GTX 1060. Její 6GB verze se dlouho, a to i po nástupu dvojice GTX 1660 (Ti) držely alespoň na 6 tisících. Nyní jen v některých obchodech mírně zlevnily o cca 500 Kč, zatímco jinde zase zdražily. Radeony RX 580 a 590 vesměs také nezlevňují, a to až na naprosté výjimky v podobě některých modelů třeba jen v jednom obchodě, takže to máme celkem jednoduché. Na střední třídu Pascalu můžeme už rovnou zapomenout a aktuální odpovídající Radeony budou v dohledné době nahrazeny generací Navi a aktuálně už nejsou moc konkurenceschopné, alespoň ne za obvyklé ceny, takže starším generacím v podstatě odzvonilo. 
 
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10 Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10
CCleaner je populární aplikace, kterou uživatelé nechávají čistit operační systém od nepotřebného softwaru, jeho zbytků či čehokoliv, co nepotřebují. Windows Defender ale nyní tento software vidí jako "potenciálně nechtěnou aplikaci". Proč?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Windows na Chromebooku? Půjde to snadněji, ale ne pro všechny Windows na Chromebooku? Půjde to snadněji, ale ne pro všechny
Google se rozhodl zasadit o to, aby byly v chromeboocích dostupné aplikace z Windows. Tato možnost bude ovšem přístupná pouze pro podnikovou sféru. Na cestě je ovšem i další, tentokrát neoficiální způsob.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Mini PC Asus PN50 s Ryzen Renoir přijdou příští měsíc Mini PC Asus PN50 s Ryzen Renoir přijdou příští měsíc
Už příští měsíc se dočkají zákazníci, kteří by si rádi pořídili nové malé PC se slušnou moderní výbavou, jakou nabízí APU Ryzen 4000 mobilní řady. Jedná se o počítače Asus PN50 ve stylu formátu Intel NUC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Viceprezident Ubisoftu opouští svou pozici uprostřed interního vyšetřování Viceprezident Ubisoftu opouští svou pozici uprostřed interního vyšetřování
Společnost Ubisoft se stále otřásá v základech, jak probíhá interní vyšetřování toho, co vypadá na celou kulturu sexuálního obtěžování a zneužívání. Nyní společnost opouští viceprezident Tommy François. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Útočníci zveřejnili interní data LG a Xeroxu po neúspěšném vydírání Útočníci zveřejnili interní data LG a Xeroxu po neúspěšném vydírání
Letos v červnu měl známý ransomwarový gang napadnout servery několika významných společností, ale použil přitom jiný postup, než bychom očekávali. Po neúspěšném vydírání nyní útočníci zveřejnili desítky gigabajtů interních dat.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář