www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA GeForce RTX 2070 Ti: nová karta by měla mít 2560 CUDA jader

NVIDIA GeForce RTX 2070 Ti: nová karta by měla mít 2560 CUDA jader
, , aktualita
NVIDIA si má pro brzké uvedení na trh chystat kartu GeForce RTX 2070 Ti, která dle zatím neověřených informací bude mít 2560 CUDA jader. V takovém případě by jich měla stejně jako pascalovská GTX 1080. 
K oblíbeným
reklama
NVIDIA GeForce RTX 2070 Ti tak má být jednou ze dvou či snad i tří nových karet, přičemž stále se můžeme jen dohadovat, jak to nakonec bude a zda NVIDIA chystá také nějaké náhrady starších modelů, nebo pouze novinky. 
 
 
Je fakt, že mezi dnešnímí GeForce RTX 2070 a 2080 zůstává mezera, kam se může karta s výbavou 2560 CUDA jader snadno vměstnat, a to s cenou nejspíše 599 USD, pokud NVIDIA nepřehodnotí ceny svých modelů. Vedle toho se dozvíme i o údajné maximální frekvenci 1770 MHz, díky níž by šlo očekávat o 10 až 15 procent vyšší výkon v porovnání s RTX 2070. Pokud by měla platit výše uvedená cena, mělo by to být doufejme spíše o 15 a více procent.
 
GeForce RTX 2070 Ti, pokud přijde, bude jistě založena na čipu TU104, který využívají i modely RTX 2070 a 2080. A nelze vůbec říci, že by takový model měl mít co do činění s teaserem SUPER, ale uvidíme. Dále by šlo očekávat, že taková karta bude mít i stejnou paměťovou výbavu, čili 14Gb/s GDDR5 s kapacitou 8 GB na 256bitové sběrnici. 
 
 
A proč bychom takovou novinku nemuseli vztahovat k uvedenému teaseru NVIDIE? Jednoduše proto, že na něm není nic "super". Je to prostě jen další SKU vycházející ze dvou již existujících modelů. Mluví se ale ještě o tom, že NVIDIA chystá nové verze karet vybavené 16Gb/s paměťmi GDDR6 a k tomu ještě navíc slevy až o 100 USD, což už by bylo daleko zajímavější. Taková sleva by se pochopitelně mohla týkat spíše jen té nejdražší karty a záviset bude jistě i na tom, co předvede společnost AMD a její Navi.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou
Zakladatel Mozilly Brendan Eich přichází s dalším svým zajímavým produktem. Představil finální verzi prohlížeče Brave, který cílí nejen na soukromí, ale také na reklamy. Za jejich sledování vám bude platit vlastní kryptoměnou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů
Ochota firem se dělit o testovací vzorky svého nového hardwaru se případ od případu značně liší. AMD s velkou ochotou poskytovalo celé testovací sestavy v případě prvních dvou generací Ryzenů. Nyní je to už mnohem horší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11 NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11
O NUC v podání firmy AMD bychom asi správně neměli mluvit, neboť to je formát vymyšlený Intelem pro jeho vlastní minipočítače. Nicméně označení NUC už se vžilo pro malé desktopy určité velikosti a ty nyní konečně dorazí s Ryzeny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows
Společnost IBM zveřejnila závěry svého interního experimentu, který zkoumal výkon zaměstnanců vybavených počítači Mac s příslušným operačním systémem a klasickými PC se systémem Windows. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2 Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2
Rockstar Games tentokrát nepředvedli bezproblémové vypuštění přeportovaného titulu z konzolí na PC. K tomu má nová hra Red Dead Redemption 2 pro osobní počítače daleko. Slíbena byla ale náprava. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře