www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA GeForce RTX 2070 Ti: nová karta by měla mít 2560 CUDA jader

NVIDIA GeForce RTX 2070 Ti: nová karta by měla mít 2560 CUDA jader
, , aktualita
NVIDIA si má pro brzké uvedení na trh chystat kartu GeForce RTX 2070 Ti, která dle zatím neověřených informací bude mít 2560 CUDA jader. V takovém případě by jich měla stejně jako pascalovská GTX 1080. 
K oblíbeným
reklama
NVIDIA GeForce RTX 2070 Ti tak má být jednou ze dvou či snad i tří nových karet, přičemž stále se můžeme jen dohadovat, jak to nakonec bude a zda NVIDIA chystá také nějaké náhrady starších modelů, nebo pouze novinky. 
 
 
Je fakt, že mezi dnešnímí GeForce RTX 2070 a 2080 zůstává mezera, kam se může karta s výbavou 2560 CUDA jader snadno vměstnat, a to s cenou nejspíše 599 USD, pokud NVIDIA nepřehodnotí ceny svých modelů. Vedle toho se dozvíme i o údajné maximální frekvenci 1770 MHz, díky níž by šlo očekávat o 10 až 15 procent vyšší výkon v porovnání s RTX 2070. Pokud by měla platit výše uvedená cena, mělo by to být doufejme spíše o 15 a více procent.
 
GeForce RTX 2070 Ti, pokud přijde, bude jistě založena na čipu TU104, který využívají i modely RTX 2070 a 2080. A nelze vůbec říci, že by takový model měl mít co do činění s teaserem SUPER, ale uvidíme. Dále by šlo očekávat, že taková karta bude mít i stejnou paměťovou výbavu, čili 14Gb/s GDDR5 s kapacitou 8 GB na 256bitové sběrnici. 
 
 
A proč bychom takovou novinku nemuseli vztahovat k uvedenému teaseru NVIDIE? Jednoduše proto, že na něm není nic "super". Je to prostě jen další SKU vycházející ze dvou již existujících modelů. Mluví se ale ještě o tom, že NVIDIA chystá nové verze karet vybavené 16Gb/s paměťmi GDDR6 a k tomu ještě navíc slevy až o 100 USD, což už by bylo daleko zajímavější. Taková sleva by se pochopitelně mohla týkat spíše jen té nejdražší karty a záviset bude jistě i na tom, co předvede společnost AMD a její Navi.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz
Grafické karty Radeon budou asi mnohem oblíbenějším cílem overclockerů z řad běžných uživatelů než procesory Ryzen 3000, protože to vypadá, že s úpravou registrů lze získat nezanedbatelný frekvenční nárůst.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU? AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU?
Pokud by si někdo myslel, že se starým křemíkovým hardwarem je to podobné jako se starým spalovacím motorem, může být vcelku v klidu. Starý křemíkový čip časem nezíská horší výkon, ale o tom však nerozhoduje sám.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS
NVIDIA se s námi podělila o benchmark, který ukazuje na výkon jejích GeForce RTX ve hře Monster Hunter: World. Ten má být díky Deep Learning Super Sampling (DLSS) o polovinu vyšší, což se v takové náročné hře bude hodit.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB? Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB?
Dvanáctijádrový procesor Ryzen 9 3900X je pochopitelně aktuálně ve středu zájmu, a to i z hlediska spotřeby a chlazení. Na spotřebu a schopnost levnějších desek jej napájet jsme se už podívali a nyní je tu chlazení. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One
Projekt Hyperloop byl navržený podnikatelem a vizionářem Elonem Muskem. Jeho realizace se ujaly soukromé společnosti, jednou z nich je Virgin Hyperloop One. Ta by mohla vybudovat vysokorychlostní trať i v Severní Karolíně. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková