www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA GeForce RTX 2070 Ti: nová karta by měla mít 2560 CUDA jader

NVIDIA GeForce RTX 2070 Ti: nová karta by měla mít 2560 CUDA jader
, , aktualita
NVIDIA si má pro brzké uvedení na trh chystat kartu GeForce RTX 2070 Ti, která dle zatím neověřených informací bude mít 2560 CUDA jader. V takovém případě by jich měla stejně jako pascalovská GTX 1080. 
K oblíbeným
reklama
NVIDIA GeForce RTX 2070 Ti tak má být jednou ze dvou či snad i tří nových karet, přičemž stále se můžeme jen dohadovat, jak to nakonec bude a zda NVIDIA chystá také nějaké náhrady starších modelů, nebo pouze novinky. 
 
 
Je fakt, že mezi dnešnímí GeForce RTX 2070 a 2080 zůstává mezera, kam se může karta s výbavou 2560 CUDA jader snadno vměstnat, a to s cenou nejspíše 599 USD, pokud NVIDIA nepřehodnotí ceny svých modelů. Vedle toho se dozvíme i o údajné maximální frekvenci 1770 MHz, díky níž by šlo očekávat o 10 až 15 procent vyšší výkon v porovnání s RTX 2070. Pokud by měla platit výše uvedená cena, mělo by to být doufejme spíše o 15 a více procent.
 
GeForce RTX 2070 Ti, pokud přijde, bude jistě založena na čipu TU104, který využívají i modely RTX 2070 a 2080. A nelze vůbec říci, že by takový model měl mít co do činění s teaserem SUPER, ale uvidíme. Dále by šlo očekávat, že taková karta bude mít i stejnou paměťovou výbavu, čili 14Gb/s GDDR5 s kapacitou 8 GB na 256bitové sběrnici. 
 
 
A proč bychom takovou novinku nemuseli vztahovat k uvedenému teaseru NVIDIE? Jednoduše proto, že na něm není nic "super". Je to prostě jen další SKU vycházející ze dvou již existujících modelů. Mluví se ale ještě o tom, že NVIDIA chystá nové verze karet vybavené 16Gb/s paměťmi GDDR6 a k tomu ještě navíc slevy až o 100 USD, což už by bylo daleko zajímavější. Taková sleva by se pochopitelně mohla týkat spíše jen té nejdražší karty a záviset bude jistě i na tom, co předvede společnost AMD a její Navi.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala