www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA GeForce RTX 2070 Ti: nová karta by měla mít 2560 CUDA jader

NVIDIA GeForce RTX 2070 Ti: nová karta by měla mít 2560 CUDA jader
, , aktualita
NVIDIA si má pro brzké uvedení na trh chystat kartu GeForce RTX 2070 Ti, která dle zatím neověřených informací bude mít 2560 CUDA jader. V takovém případě by jich měla stejně jako pascalovská GTX 1080. 
K oblíbeným
reklama
NVIDIA GeForce RTX 2070 Ti tak má být jednou ze dvou či snad i tří nových karet, přičemž stále se můžeme jen dohadovat, jak to nakonec bude a zda NVIDIA chystá také nějaké náhrady starších modelů, nebo pouze novinky. 
 
 
Je fakt, že mezi dnešnímí GeForce RTX 2070 a 2080 zůstává mezera, kam se může karta s výbavou 2560 CUDA jader snadno vměstnat, a to s cenou nejspíše 599 USD, pokud NVIDIA nepřehodnotí ceny svých modelů. Vedle toho se dozvíme i o údajné maximální frekvenci 1770 MHz, díky níž by šlo očekávat o 10 až 15 procent vyšší výkon v porovnání s RTX 2070. Pokud by měla platit výše uvedená cena, mělo by to být doufejme spíše o 15 a více procent.
 
GeForce RTX 2070 Ti, pokud přijde, bude jistě založena na čipu TU104, který využívají i modely RTX 2070 a 2080. A nelze vůbec říci, že by takový model měl mít co do činění s teaserem SUPER, ale uvidíme. Dále by šlo očekávat, že taková karta bude mít i stejnou paměťovou výbavu, čili 14Gb/s GDDR5 s kapacitou 8 GB na 256bitové sběrnici. 
 
 
A proč bychom takovou novinku nemuseli vztahovat k uvedenému teaseru NVIDIE? Jednoduše proto, že na něm není nic "super". Je to prostě jen další SKU vycházející ze dvou již existujících modelů. Mluví se ale ještě o tom, že NVIDIA chystá nové verze karet vybavené 16Gb/s paměťmi GDDR6 a k tomu ještě navíc slevy až o 100 USD, což už by bylo daleko zajímavější. Taková sleva by se pochopitelně mohla týkat spíše jen té nejdražší karty a záviset bude jistě i na tom, co předvede společnost AMD a její Navi.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Facebook představuje svou kryptoměnu Libra Facebook představuje svou kryptoměnu Libra
Už dlouhou dobu se spekulovalo nad tím, že sociální síť Facebook chystá svou vlastní kryptoměnu a dnes to bylo i oficiálně potvrzeno. Založena byla finanční divize Calibra a virtuální měna ponese název Libra.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro
Autonomní vozítka se objevují v mnoha různých kategoriích dopravy, jednou z nich je i doručování zboží zákazníkům. V Houstonu to takto už brzy rozjede Domino's Pizza s vozítky od společnosti Nuro.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper
Společnost BenQ uvedla na trh dva nové monitory GL2480 a GL2780, které dostávají zajímavý režim ePaper. Monitor by tak měl nabídnout pohodlné čtení a zobrazení velmi podobné elektronickému papíru na elektronických čtečkách knih.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei
Ban na společnost Huawei, který uvalila administrativa Donalda Trumpa, může poškodit nejen tuto čínskou společnost, ale do značné míry poškodit i americké firmy. Proti banu tak už lobuje Intel, Qualcomm nebo Xilinx.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
EU sjednocuje pravidla pro létání s drony EU sjednocuje pravidla pro létání s drony
Aby piloti dronů nemuseli v každé zemi EU zjišťovat, co si mohou a nemohou dovolit, rozhodl se Evropský parlament sjednotit tato pravidla. Ta tak budou ve všech zemích vycházet ze stejných nařízení. Zavádí se speciální zóny i kategorie dronů
Včera, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů