www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA SUPER pokračuje, mluví se o dvou nových kartách Turing

NVIDIA SUPER pokračuje, mluví se o dvou nových kartách Turing
, , aktualita
Když NVIDIA minulý týden vypustila do světa teaser, že chystá něco "SUPER", vyrojila se řada spekulací, ale asi nikdo nečekal, že půjde o notebookový program GeForce RTX Studio pro tvořivce. Nicméně toho hlavního se můžeme teprve dočkat. 
K oblíbeným
reklama
Akce NVIDIA SUPER tak byla pro většinu lidí zatím spíše zklamání, ostatně hráčů je na světě daleko více než lidí, kteří mají zájem o certifikovaný notebook pro tvorbu digitálního obsahu. Nyní se ale dozvídáme, že akce SUPER prý neskončila a že si NVIDIA syslí prezentaci těch největších novinek na E3. To by ostatně dávalo smysl vzhledem k tomu, že právě na E3 budou blíže představeny nové Radeony Navi, které vyvolaly zájem svou upravenou architekturou RDNA a my můžeme také očekávat, že Lisa Su ve svém keynote nevyzradila vše podstatné a že se může objevit ještě něco nečekaného. 
 
Ostatně když se ohlédnu za oznámením o vypuštění tohoto teaseru, nikde nebylo výslovně řečeno, že SUPER se bude vztahovat k představení programu RTX Studio, jak by také mohlo. NVIDIA ale ihned poté rozeslala pozvánky ke konferenčnímu hovoru, kde se daný program pod informačním embargem nakonec probíral a následně byl představen na Computexu. Pak ale můžeme od NVIDIE těžko očekávat upozornění, že RTX Studio se SUPER nemá nic společného a že si máme ještě počkat. Čili ano, mohlo jít jen o shodu okolností, díky níž jsme k sobě přiřadili nesouvisející záležitosti, ostatně k programu RTX Studio nám daný teaser ani moc nesedí.
 
​  
Francouzský server Vonguru získal informace o tom, že se máme brzy dočkat dvou nových GeForce s čipy Turing. Tyto informace nepochází od NVIDIE, ale od jistých velkých výrobců, čili nejspíše AIB partnerů, kteří si mají chystat dané karty, a to jedna rychlejší než RTX 2070 a druhá také rychlejší, ale v porovnání s RTX 2080. 
 
Takže můžeme vyhlížet E3 v druhém červnovém týdnu, kde asi NVIDIA bude chtít narušit představení karet Radeon RX 5000. Zatím je známo, ale ne potvrzeno, pouze to, že to budou dvě výkonné karty s architekturou Turing. Do této doby ale nic takového na veřejnost nevyplynulo, takže to vypadá, že NVIDIA je s utajováním svých záměrů stále lepší a lepší. 
 
Co by to ale mohlo být? Nové verze se 7nm čipy? Karty s označením Super vybavené rychlejšími paměťmi, které nahradí původní verze? Prostě další modely s 12nm čipy? Nebo půjde o Turing Refresh, čili počínající obměnu celé řady? Uvidíme, v každém případě bude letošní E3 z hlediska herního hardwaru velice zajímavá akce. NVIDIA má nyní šanci v posledních dnech reagovat, protože už rámcově ví, co si AMD přichystalo a za jaké ceny. Nemusí ale vědět, co si AMD případně nechalo v rukávu. 
 
Zdroj: Vonguru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10 Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10
CCleaner je populární aplikace, kterou uživatelé nechávají čistit operační systém od nepotřebného softwaru, jeho zbytků či čehokoliv, co nepotřebují. Windows Defender ale nyní tento software vidí jako "potenciálně nechtěnou aplikaci". Proč?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Windows na Chromebooku? Půjde to snadněji, ale ne pro všechny Windows na Chromebooku? Půjde to snadněji, ale ne pro všechny
Google se rozhodl zasadit o to, aby byly v chromeboocích dostupné aplikace z Windows. Tato možnost bude ovšem přístupná pouze pro podnikovou sféru. Na cestě je ovšem i další, tentokrát neoficiální způsob.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Mini PC Asus PN50 s Ryzen Renoir přijdou příští měsíc Mini PC Asus PN50 s Ryzen Renoir přijdou příští měsíc
Už příští měsíc se dočkají zákazníci, kteří by si rádi pořídili nové malé PC se slušnou moderní výbavou, jakou nabízí APU Ryzen 4000 mobilní řady. Jedná se o počítače Asus PN50 ve stylu formátu Intel NUC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Viceprezident Ubisoftu opouští svou pozici uprostřed interního vyšetřování Viceprezident Ubisoftu opouští svou pozici uprostřed interního vyšetřování
Společnost Ubisoft se stále otřásá v základech, jak probíhá interní vyšetřování toho, co vypadá na celou kulturu sexuálního obtěžování a zneužívání. Nyní společnost opouští viceprezident Tommy François. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Útočníci zveřejnili interní data LG a Xeroxu po neúspěšném vydírání Útočníci zveřejnili interní data LG a Xeroxu po neúspěšném vydírání
Letos v červnu měl známý ransomwarový gang napadnout servery několika významných společností, ale použil přitom jiný postup, než bychom očekávali. Po neúspěšném vydírání nyní útočníci zveřejnili desítky gigabajtů interních dat.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář