www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA SUPER pokračuje, mluví se o dvou nových kartách Turing

NVIDIA SUPER pokračuje, mluví se o dvou nových kartách Turing
, , aktualita
Když NVIDIA minulý týden vypustila do světa teaser, že chystá něco "SUPER", vyrojila se řada spekulací, ale asi nikdo nečekal, že půjde o notebookový program GeForce RTX Studio pro tvořivce. Nicméně toho hlavního se můžeme teprve dočkat. 
K oblíbeným
reklama
Akce NVIDIA SUPER tak byla pro většinu lidí zatím spíše zklamání, ostatně hráčů je na světě daleko více než lidí, kteří mají zájem o certifikovaný notebook pro tvorbu digitálního obsahu. Nyní se ale dozvídáme, že akce SUPER prý neskončila a že si NVIDIA syslí prezentaci těch největších novinek na E3. To by ostatně dávalo smysl vzhledem k tomu, že právě na E3 budou blíže představeny nové Radeony Navi, které vyvolaly zájem svou upravenou architekturou RDNA a my můžeme také očekávat, že Lisa Su ve svém keynote nevyzradila vše podstatné a že se může objevit ještě něco nečekaného. 
 
Ostatně když se ohlédnu za oznámením o vypuštění tohoto teaseru, nikde nebylo výslovně řečeno, že SUPER se bude vztahovat k představení programu RTX Studio, jak by také mohlo. NVIDIA ale ihned poté rozeslala pozvánky ke konferenčnímu hovoru, kde se daný program pod informačním embargem nakonec probíral a následně byl představen na Computexu. Pak ale můžeme od NVIDIE těžko očekávat upozornění, že RTX Studio se SUPER nemá nic společného a že si máme ještě počkat. Čili ano, mohlo jít jen o shodu okolností, díky níž jsme k sobě přiřadili nesouvisející záležitosti, ostatně k programu RTX Studio nám daný teaser ani moc nesedí.
 
​  
Francouzský server Vonguru získal informace o tom, že se máme brzy dočkat dvou nových GeForce s čipy Turing. Tyto informace nepochází od NVIDIE, ale od jistých velkých výrobců, čili nejspíše AIB partnerů, kteří si mají chystat dané karty, a to jedna rychlejší než RTX 2070 a druhá také rychlejší, ale v porovnání s RTX 2080. 
 
Takže můžeme vyhlížet E3 v druhém červnovém týdnu, kde asi NVIDIA bude chtít narušit představení karet Radeon RX 5000. Zatím je známo, ale ne potvrzeno, pouze to, že to budou dvě výkonné karty s architekturou Turing. Do této doby ale nic takového na veřejnost nevyplynulo, takže to vypadá, že NVIDIA je s utajováním svých záměrů stále lepší a lepší. 
 
Co by to ale mohlo být? Nové verze se 7nm čipy? Karty s označením Super vybavené rychlejšími paměťmi, které nahradí původní verze? Prostě další modely s 12nm čipy? Nebo půjde o Turing Refresh, čili počínající obměnu celé řady? Uvidíme, v každém případě bude letošní E3 z hlediska herního hardwaru velice zajímavá akce. NVIDIA má nyní šanci v posledních dnech reagovat, protože už rámcově ví, co si AMD přichystalo a za jaké ceny. Nemusí ale vědět, co si AMD případně nechalo v rukávu. 
 
Zdroj: Vonguru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru
Společnost Microsoft spustila novou iniciativu Secure-core PC, která by měla zajišťovat vyšší bezpečnost počítačů. Má zajistit to, že operační systém naběhne s ověřeným firmwarem, který nebyl napaden malwarem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra
Oblíbená aplikace NordVPN zaznamenala v minulém roce nepříjemnou událost. Jedno z datových center bylo napadeno a útočníci se dostali k TLS klíčům, což mohlo mít velmi vážné důsledky na bezpečnost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty? Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty?
Během příštích dvou týdnů bude představena či rovnou i vypuštěna na trh řada nových produktů a my se nyní v krátkosti podíváme na to, co to bude a kdy to bude. Jde o produkty firem AMD, NVIDIA i Intel. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici? Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici?
Aktualizováno: NVIDIA by snad již dnes měla vypustit na trh přinejmenším novou GeForce GTX 1660 Super, která by měla lépe zachytit nástup nových Radeonů, i když není zrovna jasné, co můžeme od AMD čekat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota
Velká Británie, respektive přesněji londýnská společnost Spacebit, se chystá vypustit na Měsíc chodícího robota, který bude chodit v pavoučím stylu. Namísto osmi končetin však bude mít čtyři, což jej řadí spíše vedle Spider Mastermind.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře