www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA SUPER pokračuje, mluví se o dvou nových kartách Turing

NVIDIA SUPER pokračuje, mluví se o dvou nových kartách Turing
, , aktualita
Když NVIDIA minulý týden vypustila do světa teaser, že chystá něco "SUPER", vyrojila se řada spekulací, ale asi nikdo nečekal, že půjde o notebookový program GeForce RTX Studio pro tvořivce. Nicméně toho hlavního se můžeme teprve dočkat. 
K oblíbeným
reklama
Akce NVIDIA SUPER tak byla pro většinu lidí zatím spíše zklamání, ostatně hráčů je na světě daleko více než lidí, kteří mají zájem o certifikovaný notebook pro tvorbu digitálního obsahu. Nyní se ale dozvídáme, že akce SUPER prý neskončila a že si NVIDIA syslí prezentaci těch největších novinek na E3. To by ostatně dávalo smysl vzhledem k tomu, že právě na E3 budou blíže představeny nové Radeony Navi, které vyvolaly zájem svou upravenou architekturou RDNA a my můžeme také očekávat, že Lisa Su ve svém keynote nevyzradila vše podstatné a že se může objevit ještě něco nečekaného. 
 
Ostatně když se ohlédnu za oznámením o vypuštění tohoto teaseru, nikde nebylo výslovně řečeno, že SUPER se bude vztahovat k představení programu RTX Studio, jak by také mohlo. NVIDIA ale ihned poté rozeslala pozvánky ke konferenčnímu hovoru, kde se daný program pod informačním embargem nakonec probíral a následně byl představen na Computexu. Pak ale můžeme od NVIDIE těžko očekávat upozornění, že RTX Studio se SUPER nemá nic společného a že si máme ještě počkat. Čili ano, mohlo jít jen o shodu okolností, díky níž jsme k sobě přiřadili nesouvisející záležitosti, ostatně k programu RTX Studio nám daný teaser ani moc nesedí.
 
​  
Francouzský server Vonguru získal informace o tom, že se máme brzy dočkat dvou nových GeForce s čipy Turing. Tyto informace nepochází od NVIDIE, ale od jistých velkých výrobců, čili nejspíše AIB partnerů, kteří si mají chystat dané karty, a to jedna rychlejší než RTX 2070 a druhá také rychlejší, ale v porovnání s RTX 2080. 
 
Takže můžeme vyhlížet E3 v druhém červnovém týdnu, kde asi NVIDIA bude chtít narušit představení karet Radeon RX 5000. Zatím je známo, ale ne potvrzeno, pouze to, že to budou dvě výkonné karty s architekturou Turing. Do této doby ale nic takového na veřejnost nevyplynulo, takže to vypadá, že NVIDIA je s utajováním svých záměrů stále lepší a lepší. 
 
Co by to ale mohlo být? Nové verze se 7nm čipy? Karty s označením Super vybavené rychlejšími paměťmi, které nahradí původní verze? Prostě další modely s 12nm čipy? Nebo půjde o Turing Refresh, čili počínající obměnu celé řady? Uvidíme, v každém případě bude letošní E3 z hlediska herního hardwaru velice zajímavá akce. NVIDIA má nyní šanci v posledních dnech reagovat, protože už rámcově ví, co si AMD přichystalo a za jaké ceny. Nemusí ale vědět, co si AMD případně nechalo v rukávu. 
 
Zdroj: Vonguru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware
Úřady v Texasu se staly terči koordinovaného útoku vyděračským softwarem, tzv. ransomware. Od pátku jim začaly kolabovat počítače a vyděrači se začali dožadovat výkupného za odemčení zašifrovaných souborů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2 AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2
Gamescom je ideální místo pro představení herních monitorů, a tak firma AOC přijela v plné síle a zařadila do nabídky také tři novinky patřící do řady G2. Jde o rychlé panely pro FreeSync ve dvou velikostech. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX
NVIDIA využila startující Gamescom k prezentaci další vlny AAA her, které budou podporovat její technologie RTX. Můžeme se tak podívat i na videa ukazující, to co ray tracing přinese a zde je o co stát. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu
NVIDIA navázala spolupráci s Microsoftem ve snaze vylepšit jednoduchou grafiku Minecraftu pomocí technologií RTX. Sám Microsoft přitom nedávno zrušil přípravy nového grafického vylepšení této hry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
DRAMeXchange: ceny pamětí DRAM klesají, NAND se drží DRAMeXchange: ceny pamětí DRAM klesají, NAND se drží
Ceny pamětí DRAM jsou dlouhodobě na sestupu a vypadá to, že můžeme ještě počítat s jejich zlevňováním. Dolů by šla i cena NAND Flash, pokud by se Toshibě nestala nepříjemnost s výpadkem proudu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře