www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA SUPER pokračuje, mluví se o dvou nových kartách Turing

NVIDIA SUPER pokračuje, mluví se o dvou nových kartách Turing
, , aktualita
Když NVIDIA minulý týden vypustila do světa teaser, že chystá něco "SUPER", vyrojila se řada spekulací, ale asi nikdo nečekal, že půjde o notebookový program GeForce RTX Studio pro tvořivce. Nicméně toho hlavního se můžeme teprve dočkat. 
K oblíbeným
reklama
Akce NVIDIA SUPER tak byla pro většinu lidí zatím spíše zklamání, ostatně hráčů je na světě daleko více než lidí, kteří mají zájem o certifikovaný notebook pro tvorbu digitálního obsahu. Nyní se ale dozvídáme, že akce SUPER prý neskončila a že si NVIDIA syslí prezentaci těch největších novinek na E3. To by ostatně dávalo smysl vzhledem k tomu, že právě na E3 budou blíže představeny nové Radeony Navi, které vyvolaly zájem svou upravenou architekturou RDNA a my můžeme také očekávat, že Lisa Su ve svém keynote nevyzradila vše podstatné a že se může objevit ještě něco nečekaného. 
 
Ostatně když se ohlédnu za oznámením o vypuštění tohoto teaseru, nikde nebylo výslovně řečeno, že SUPER se bude vztahovat k představení programu RTX Studio, jak by také mohlo. NVIDIA ale ihned poté rozeslala pozvánky ke konferenčnímu hovoru, kde se daný program pod informačním embargem nakonec probíral a následně byl představen na Computexu. Pak ale můžeme od NVIDIE těžko očekávat upozornění, že RTX Studio se SUPER nemá nic společného a že si máme ještě počkat. Čili ano, mohlo jít jen o shodu okolností, díky níž jsme k sobě přiřadili nesouvisející záležitosti, ostatně k programu RTX Studio nám daný teaser ani moc nesedí.
 
​  
Francouzský server Vonguru získal informace o tom, že se máme brzy dočkat dvou nových GeForce s čipy Turing. Tyto informace nepochází od NVIDIE, ale od jistých velkých výrobců, čili nejspíše AIB partnerů, kteří si mají chystat dané karty, a to jedna rychlejší než RTX 2070 a druhá také rychlejší, ale v porovnání s RTX 2080. 
 
Takže můžeme vyhlížet E3 v druhém červnovém týdnu, kde asi NVIDIA bude chtít narušit představení karet Radeon RX 5000. Zatím je známo, ale ne potvrzeno, pouze to, že to budou dvě výkonné karty s architekturou Turing. Do této doby ale nic takového na veřejnost nevyplynulo, takže to vypadá, že NVIDIA je s utajováním svých záměrů stále lepší a lepší. 
 
Co by to ale mohlo být? Nové verze se 7nm čipy? Karty s označením Super vybavené rychlejšími paměťmi, které nahradí původní verze? Prostě další modely s 12nm čipy? Nebo půjde o Turing Refresh, čili počínající obměnu celé řady? Uvidíme, v každém případě bude letošní E3 z hlediska herního hardwaru velice zajímavá akce. NVIDIA má nyní šanci v posledních dnech reagovat, protože už rámcově ví, co si AMD přichystalo a za jaké ceny. Nemusí ale vědět, co si AMD případně nechalo v rukávu. 
 
Zdroj: Vonguru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Facebook představuje svou kryptoměnu Libra Facebook představuje svou kryptoměnu Libra
Už dlouhou dobu se spekulovalo nad tím, že sociální síť Facebook chystá svou vlastní kryptoměnu a dnes to bylo i oficiálně potvrzeno. Založena byla finanční divize Calibra a virtuální měna ponese název Libra.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro
Autonomní vozítka se objevují v mnoha různých kategoriích dopravy, jednou z nich je i doručování zboží zákazníkům. V Houstonu to takto už brzy rozjede Domino's Pizza s vozítky od společnosti Nuro.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper
Společnost BenQ uvedla na trh dva nové monitory GL2480 a GL2780, které dostávají zajímavý režim ePaper. Monitor by tak měl nabídnout pohodlné čtení a zobrazení velmi podobné elektronickému papíru na elektronických čtečkách knih.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei
Ban na společnost Huawei, který uvalila administrativa Donalda Trumpa, může poškodit nejen tuto čínskou společnost, ale do značné míry poškodit i americké firmy. Proti banu tak už lobuje Intel, Qualcomm nebo Xilinx.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
EU sjednocuje pravidla pro létání s drony EU sjednocuje pravidla pro létání s drony
Aby piloti dronů nemuseli v každé zemi EU zjišťovat, co si mohou a nemohou dovolit, rozhodl se Evropský parlament sjednotit tato pravidla. Ta tak budou ve všech zemích vycházet ze stejných nařízení. Zavádí se speciální zóny i kategorie dronů
Včera, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů