www.svethardware.cz
>
>
>
>

NVIDIA GTX 2080 a 2070 "Ampere" na konci března?

NVIDIA GTX 2080 a 2070 "Ampere" na konci března?
, , aktualita
Opět se vynořily zprávy o tom, že můžeme očekávat novou generaci herních grafických karet od firmy NVIDIA již na konci března, alespoň co se týče jejich veřejného odhalení. Má jít o GeForce GTX 2080 a 2070 generace Ampere.
K oblíbeným
reklama
Tyto zatím stále ještě fámy se objevily už před řadou dní, kdy jsme se rovněž dozvěděli, že GeForce GTX 1080 Ti by měla mít velice krátký život, neboť má brzy skončit. Tato karta přitom aktuálně není na trhu ještě ani rok, ovšem pokud na něj mají brzy dorazit nové GTX 2080 a 2070, je celkem zřejmé, proč by tato karta měla skončit. Lze totiž očekávat, že první herní Ampere ji svým výkonem doženou, a pak by ji NVIDIA musela zlevnit, nebo ji, jak se proslýchá, rovnou stáhnout z trhu. 
 
 
No a pokud dorazí série GeForce GTX 2000 vybavená již čipy generace Ampere, mělo by to znamenat, že TITAN V bude jediná desktopová karta založená na čipu Volta, i když je otázka, zda Ampere není prostě jen Volta bez jednotek Tensor. To se ostatně uvidí možná již na GTC 2018, kterážto akce proběhne mezi 26. a 29. březnem. 
 
Stále také čekáme na nové informace o čipech Turing, od nichž očekáváme specializaci na GPGPU a kryptoměny a v důsledku nic menšího než záchranu trhu s grafikami pro hráče. I na rozuzlení této záhady si ale ještě počkáme. 
 
Zdroj pak uvádí, že pro Ampere bude klíčový jednak 12nm výrobní proces firmy TSMC, jejž NVIDIA ostatně využívá už přibližně rok a pak tu jsou také zbrusu nové až 16Gb/s paměti GDDR6 od Samsungu. Zda ale půjde právě o ně nebo o slabší 14Gb/s či jiné, to se také teprve ukáže. Očekávat pak můžeme konkrétní čip GA104 (GTX 2080/70) jako náhradu GP104 (GTX 1080/70), ovšem s výkonem ekvivalentním ke GP102 (GTX 1080 Ti). Stále ale ještě není jasné, zda NVIDIA opravdu využije označení série GTX 2000, nebo GTX 1100, ale to už je detail. 
 
Vypadá to tak, že jaro bude pro desktopová PC zajímavé období. Na trh přijde druhá generace procesorů Ryzen, Intel na něj už vyslal další procesory Coffee Lake a očekávat můžeme zbývající čipové sady generace 300 Series a navíc tu je NVIDIA. Pro AMD jako výrobce grafických karet Radeon to ale moc dobré zprávy nejsou, i když ty se stejně už dlouho prodávají tak, že je AMD nestíhá vyrábět. Co s tím však provede Turing?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope
Event Horizon Telescope dokázal přinést vůbec první snímek supermasivní černé díry, respektive jejího bezprostředního ještě pozorovatelného okolí. Nyní se hledá další cíl pro tento virtuální teleskop skládající se ze zařízení umístěných po celém světě.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA
Nedávno jsme zjistili, že firma AMD dává ruce pryč od čínského podniku se společnou majetkovou účastí, který mohl v posledních letech vyrábět procesory x86 architektury Zen. Nyní je už jasné, že takový krok byl nevyhnutelný.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EA: to nejsou loot boxy, to jsou docela nevinné krabičky s překvapením EA: to nejsou loot boxy, to jsou docela nevinné krabičky s překvapením
Společnost Electronic Arts stojí za tím, že veřejnosti už došla trpělivost s prorůstáním loot boxů a především tzv. pay to win mechanik do světa her, čehož si všimla dokonce i řada politiků. A nyní se od EA dozvídáme, že loot boxy jsou zcela nevinné. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Navzdory očekáváním přichází okamžitě dostupný Raspberry Pi 4 Navzdory očekáváním přichází okamžitě dostupný Raspberry Pi 4
Na začátku tohoto roku jsme se na základě rozhovorů se zástupci nadace Raspberry dozvěděli, že čtvrté verze Raspberry Pi se letos určitě nedočkáme. Ovšem realita je jiná, máme tu Raspberry Pi 4 Model B, co nabízí?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Mars 2020 už dostal zavěšení a kola Mars 2020 už dostal zavěšení a kola
Už příští rok bude startovat rover Mars 2020, který přistane v oblasti Jezero Crater a na planetě pak budou opět jezdit dva rovery poté, co byla letos za ukončenou prohlášena mise roveru Opportunity. Mars 2020 je aktuálně sestavován, takže jak to s ním vypadá?
Dnes, aktualita, Jan Vítek