NVIDIA ohlásila finanční výsledky, tržby šly prudce dolů

NVIDIA ohlásila finanční výsledky, tržby šly prudce dolů
, , aktualita
Přesně jak se očekávalo, NVIDIA dosáhla výrazně nižších tržeb za svůj poslední fiskální kvartál, než jaké očekávala ve výhledu. O tom ale ostatně na konci ledna informovala a její upravený výhled byl nakonec přesný. 
K oblíbeným
reklama
NVIDIA ve svém původním výhledu předpokládala, že za fiskální kvartál zakončený 27. ledna 2019 utrží kolem 2,7 miliard dolarů. Na konci ledna ale firma oznámila, že tržby budou spíše kolem 2,2 miliard a je pochopitelné, že v tu dobu již sama musela vědět, že nově ohlášené číslo bude odpovídat skutečnosti. 
 
 
Nyní tu máme už přesná čísla a ta říkají, že tržby činily 2,21 miliardy dolarů, což znamená meziroční pokles o 24 % a mezikvartální dokonce o 31 %. Výnos na rozředěnou akcii dle GAAP byl 0,92 USD, což je meziročně o 48 % méně a mezikvartálně o 53 % méně. Dle non-GAAP to byl výnos 0,8 USD, a tedy o 53 % méně meziročně a 57 % méně mezikvartálně.
 
Nicméně za celý fiskální rok 2019 NVIDIA utržila 11,72 miliard, a to je oproti 2018 o 21 % víc, za což mohou právě silné kvartály, kdy ještě probíhala "kryptohorečka". Jensen Huang to tak právem označil za turbulentní závěr jinak skvělého roku. Stále ale vidí pozici své firmy jako silnou a slibuje si růst na trzích s umělou inteligencí a autonomními systémy řízení či obecně s robotikou. 
 
Výhled na aktuální kvartál je takový, že NVIDIA očekává víceméně stejné tržby, takže odhad je také 2,2 miliard plus/minus 2 procenta. Marže dle GAAP i non-GAAP mají dosáhnout cca 59 procent, což má být lepší než v posledním kvartálu, ale stále horší než v těch předchozích. Pro celý rok 2020 pak NVIDIA předpovídá mírně horší či stejné tržby, což by ovšem mělo znamenat, že v dalších kvartálech už půjdou tržby výrazně nahoru. 
 
 
A jak je vidět z podrobného rozpisu tržeb dle hlavních divizí firmy NVIDIA, za tím vším vězí především prodej herních karet. Pak je tu ještě OEM and IP, ale s daleko menším objemem tržeb, zatímco 46% pokles divize, která předtím firmě NVIDIA přinášela čtvrtletně více než 1,7 miliard dolarů, je zcela zásadní. Na tom je vidět, že zaplněné sklady starými Pascaly byl opravdový problém a že Turingy opravdu moc netáhnou. 
 
Zdroj: TZ NVIDIA


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asus uvedl PCE-AX3000, PCIe Wi-Fi síťovku s 3000 Mbps Asus uvedl PCE-AX3000, PCIe Wi-Fi síťovku s 3000 Mbps
Pokud chcete, aby váš desktop využíval nejrychlejší Wi-Fi 6 (802.11ax), budete muset patrně sáhnout po adekvátní síťové kartě. Takovou představuje společnost Asus. Její model PCE-AX3000 Wi-Fi 6 podporuje s rychlostí až 3 Gbps.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ryzen 9 3950X na levných a drahých deskách: jaký mají vliv na výkon? Ryzen 9 3950X na levných a drahých deskách: jaký mají vliv na výkon?
Server TechSpot provedl test s procesorem Ryzen 9 3950X, který byl otestován na různých deskách s čipsety X570 a především pak s B450. Ty můžeme brát jako minimum pro takový procesor, ale to ovlivní jeho výkon? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger
V New Jersey se u čerpací stanice Wawa vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger. To není úplně běžné, neboť dosud se při nabíjení obvykle vznítily elektromobily, ale ne nabíječky. Naštěstí se nic vážného nestalo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Valve chystá nový Half-Life, odhalí jej ve čtvrtek Valve chystá nový Half-Life, odhalí jej ve čtvrtek
Mnozí už ani nedoufali, že by společnost Valve vyslyšela prosby a nářky volající po pokračování série Half-Life. Nyní ale mohou zase trnout nad tím, co se z této nadlouho přerušené série stane.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Jensen Huang: RTX je pro NVIDII výhra, ray tracing se chystá do mainstreamu Jensen Huang: RTX je pro NVIDII výhra, ray tracing se chystá do mainstreamu
Výkonný ředitel firmy NVIDIA Jensen Huang si při příležitosti zveřejnění finančních výsledků za třetí kvartál fiskálního roku 2020 popovídal s investory i o tom, jaký dopad mají karty řady RTX a jaká bude budoucnost ray tracingu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek19 komentářů