NVIDIA ohlásila finanční výsledky, tržby šly prudce dolů

NVIDIA ohlásila finanční výsledky, tržby šly prudce dolů
, , aktualita
Přesně jak se očekávalo, NVIDIA dosáhla výrazně nižších tržeb za svůj poslední fiskální kvartál, než jaké očekávala ve výhledu. O tom ale ostatně na konci ledna informovala a její upravený výhled byl nakonec přesný. 
K oblíbeným
reklama
NVIDIA ve svém původním výhledu předpokládala, že za fiskální kvartál zakončený 27. ledna 2019 utrží kolem 2,7 miliard dolarů. Na konci ledna ale firma oznámila, že tržby budou spíše kolem 2,2 miliard a je pochopitelné, že v tu dobu již sama musela vědět, že nově ohlášené číslo bude odpovídat skutečnosti. 
 
 
Nyní tu máme už přesná čísla a ta říkají, že tržby činily 2,21 miliardy dolarů, což znamená meziroční pokles o 24 % a mezikvartální dokonce o 31 %. Výnos na rozředěnou akcii dle GAAP byl 0,92 USD, což je meziročně o 48 % méně a mezikvartálně o 53 % méně. Dle non-GAAP to byl výnos 0,8 USD, a tedy o 53 % méně meziročně a 57 % méně mezikvartálně.
 
Nicméně za celý fiskální rok 2019 NVIDIA utržila 11,72 miliard, a to je oproti 2018 o 21 % víc, za což mohou právě silné kvartály, kdy ještě probíhala "kryptohorečka". Jensen Huang to tak právem označil za turbulentní závěr jinak skvělého roku. Stále ale vidí pozici své firmy jako silnou a slibuje si růst na trzích s umělou inteligencí a autonomními systémy řízení či obecně s robotikou. 
 
Výhled na aktuální kvartál je takový, že NVIDIA očekává víceméně stejné tržby, takže odhad je také 2,2 miliard plus/minus 2 procenta. Marže dle GAAP i non-GAAP mají dosáhnout cca 59 procent, což má být lepší než v posledním kvartálu, ale stále horší než v těch předchozích. Pro celý rok 2020 pak NVIDIA předpovídá mírně horší či stejné tržby, což by ovšem mělo znamenat, že v dalších kvartálech už půjdou tržby výrazně nahoru. 
 
 
A jak je vidět z podrobného rozpisu tržeb dle hlavních divizí firmy NVIDIA, za tím vším vězí především prodej herních karet. Pak je tu ještě OEM and IP, ale s daleko menším objemem tržeb, zatímco 46% pokles divize, která předtím firmě NVIDIA přinášela čtvrtletně více než 1,7 miliard dolarů, je zcela zásadní. Na tom je vidět, že zaplněné sklady starými Pascaly byl opravdový problém a že Turingy opravdu moc netáhnou. 
 
Zdroj: TZ NVIDIA


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ani HAMR, ani MAMR? 18TB pevný disk od WD oficiálně využívá EAMR Ani HAMR, ani MAMR? 18TB pevný disk od WD oficiálně využívá EAMR
Mezi nově chystané technologie pro pevné disky se zařadila další zkratka, o které jsme na našem serveru ještě nemluvili. Dobře už známe HAMR i novější MAMR, ale nyní je tu EAMR jako Energy-Assisted Magnetic Recording. Je to ale něco nového?
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Intel Core i9-9900KS dosáhne TDP 127W, budou zapotřebí speciální desky? Intel Core i9-9900KS dosáhne TDP 127W, budou zapotřebí speciální desky?
Intel se chystá brzy vypustit na trh procesor Core i9-9900KS, který bude mít zaručenou pracovní frekvenci 5 GHz při zátěži všech jader. Nyní se dozvídáme o zvýšeném TDP na základním taktu, což přináší otázky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Létající Dragonfly americké NASA by to na Titanu měla mít snadné Létající Dragonfly americké NASA by to na Titanu měla mít snadné
Snadné pochopitelně spíše jen s ohledem na samotné létání, neboť právě Titan má ze všech těles Sluneční soustavy pro let asi nejvhodnější podmínky. Jak ale bude Dragonfly vypadat a k čemu se využije? 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Samsung PM1733 a PM1735: SSD, která "nikdy neumřou" Samsung PM1733 a PM1735: SSD, která "nikdy neumřou"
Samsung dnes představil nová podniková SSD řady PM1733 a PM1735, které mají obsahovat technologie, díky nimž by životnost SSD už neměla být problémem. Díky detekci chyb dokáží zachránit data a fungovat dále i se závadnými čipy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Gigabyte přidává dalších šest serverů s AMD EPYC Rome Gigabyte přidává dalších šest serverů s AMD EPYC Rome
Gigabyte se rozhodl vypustit na trh rovnou šest nových serverů, které jsou založeny na procesorech AMD EPYC generace Rome. Jde tak o další várku této firmy, díky níž se počet daných produktů zatím zastaví na 28. Jaké to jsou?
Včera, aktualita, Jan Vítek