NVIDIA ohlásila finanční výsledky, tržby šly prudce dolů

NVIDIA ohlásila finanční výsledky, tržby šly prudce dolů
, , aktualita
Přesně jak se očekávalo, NVIDIA dosáhla výrazně nižších tržeb za svůj poslední fiskální kvartál, než jaké očekávala ve výhledu. O tom ale ostatně na konci ledna informovala a její upravený výhled byl nakonec přesný. 
K oblíbeným
reklama
NVIDIA ve svém původním výhledu předpokládala, že za fiskální kvartál zakončený 27. ledna 2019 utrží kolem 2,7 miliard dolarů. Na konci ledna ale firma oznámila, že tržby budou spíše kolem 2,2 miliard a je pochopitelné, že v tu dobu již sama musela vědět, že nově ohlášené číslo bude odpovídat skutečnosti. 
 
 
Nyní tu máme už přesná čísla a ta říkají, že tržby činily 2,21 miliardy dolarů, což znamená meziroční pokles o 24 % a mezikvartální dokonce o 31 %. Výnos na rozředěnou akcii dle GAAP byl 0,92 USD, což je meziročně o 48 % méně a mezikvartálně o 53 % méně. Dle non-GAAP to byl výnos 0,8 USD, a tedy o 53 % méně meziročně a 57 % méně mezikvartálně.
 
Nicméně za celý fiskální rok 2019 NVIDIA utržila 11,72 miliard, a to je oproti 2018 o 21 % víc, za což mohou právě silné kvartály, kdy ještě probíhala "kryptohorečka". Jensen Huang to tak právem označil za turbulentní závěr jinak skvělého roku. Stále ale vidí pozici své firmy jako silnou a slibuje si růst na trzích s umělou inteligencí a autonomními systémy řízení či obecně s robotikou. 
 
Výhled na aktuální kvartál je takový, že NVIDIA očekává víceméně stejné tržby, takže odhad je také 2,2 miliard plus/minus 2 procenta. Marže dle GAAP i non-GAAP mají dosáhnout cca 59 procent, což má být lepší než v posledním kvartálu, ale stále horší než v těch předchozích. Pro celý rok 2020 pak NVIDIA předpovídá mírně horší či stejné tržby, což by ovšem mělo znamenat, že v dalších kvartálech už půjdou tržby výrazně nahoru. 
 
 
A jak je vidět z podrobného rozpisu tržeb dle hlavních divizí firmy NVIDIA, za tím vším vězí především prodej herních karet. Pak je tu ještě OEM and IP, ale s daleko menším objemem tržeb, zatímco 46% pokles divize, která předtím firmě NVIDIA přinášela čtvrtletně více než 1,7 miliard dolarů, je zcela zásadní. Na tom je vidět, že zaplněné sklady starými Pascaly byl opravdový problém a že Turingy opravdu moc netáhnou. 
 
Zdroj: TZ NVIDIA


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu
Také Google má nyní velký bezpečnostní průšvih. Ukázalo se totiž, že podnikoví uživatelé balíku aplikací G Suite mohli mít svá hesla uložená na serverech společnosti v textové podobě bez zahashování.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Závodní GRID zažije reboot v září, GRID 2 je zdarma Závodní GRID zažije reboot v září, GRID 2 je zdarma
Codemasters si pro nás chystají reboot závodní série GRID, jejíž novodobý první díl dorazí na PC a konzole během letošního září. Podívat se už můžeme na první trailer a také na další informace o aktuálních slevách starších dílů. GRID 2 je rovnou zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte nabízí sadu desky s Core i9-9900K na 5,1 GHz Gigabyte nabízí sadu desky s Core i9-9900K na 5,1 GHz
Společnost Gigabyte zkouší zaujmout prodávanou sadou základní desky a procesoru, kterýžto produkt nese označení Z390 Aorus Xtreme Waterforce 5G Premium Edition Bundle. Zákazník si tak velice jednoduše může pořídit už přetaktovaný systém.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Náš pochroumaný Měsíc asi byl v minulosti zasažen trpasličí planetou Náš pochroumaný Měsíc asi byl v minulosti zasažen trpasličí planetou
Lidstvo zná podobu odvrácené strany Měsíce až od 60. let minulého století, kdy se na ni podívaly nejdříve sondy a pak i samotní astronauti NASA. Nyní se ukazuje, že Měsíc měl velice pohnutou historii i po svém dramatickém vzniku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Nové záplaty pro staré Windows si nerozumí s antiviry, systémy nebootují Nové záplaty pro staré Windows si nerozumí s antiviry, systémy nebootují
Microsoft se pochlapil a minulý týden přinesl záplaty pro závažné bezpečnostní chyby i pro své již dávno nepodporované systémy jako Windows XP. Jenomže se asi moc nevěnoval jejich testování, jak se nyní ukazuje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář