NVIDIA ohlásila finanční výsledky, tržby šly prudce dolů

NVIDIA ohlásila finanční výsledky, tržby šly prudce dolů
, , aktualita
Přesně jak se očekávalo, NVIDIA dosáhla výrazně nižších tržeb za svůj poslední fiskální kvartál, než jaké očekávala ve výhledu. O tom ale ostatně na konci ledna informovala a její upravený výhled byl nakonec přesný. 
K oblíbeným
reklama
NVIDIA ve svém původním výhledu předpokládala, že za fiskální kvartál zakončený 27. ledna 2019 utrží kolem 2,7 miliard dolarů. Na konci ledna ale firma oznámila, že tržby budou spíše kolem 2,2 miliard a je pochopitelné, že v tu dobu již sama musela vědět, že nově ohlášené číslo bude odpovídat skutečnosti. 
 
 
Nyní tu máme už přesná čísla a ta říkají, že tržby činily 2,21 miliardy dolarů, což znamená meziroční pokles o 24 % a mezikvartální dokonce o 31 %. Výnos na rozředěnou akcii dle GAAP byl 0,92 USD, což je meziročně o 48 % méně a mezikvartálně o 53 % méně. Dle non-GAAP to byl výnos 0,8 USD, a tedy o 53 % méně meziročně a 57 % méně mezikvartálně.
 
Nicméně za celý fiskální rok 2019 NVIDIA utržila 11,72 miliard, a to je oproti 2018 o 21 % víc, za což mohou právě silné kvartály, kdy ještě probíhala "kryptohorečka". Jensen Huang to tak právem označil za turbulentní závěr jinak skvělého roku. Stále ale vidí pozici své firmy jako silnou a slibuje si růst na trzích s umělou inteligencí a autonomními systémy řízení či obecně s robotikou. 
 
Výhled na aktuální kvartál je takový, že NVIDIA očekává víceméně stejné tržby, takže odhad je také 2,2 miliard plus/minus 2 procenta. Marže dle GAAP i non-GAAP mají dosáhnout cca 59 procent, což má být lepší než v posledním kvartálu, ale stále horší než v těch předchozích. Pro celý rok 2020 pak NVIDIA předpovídá mírně horší či stejné tržby, což by ovšem mělo znamenat, že v dalších kvartálech už půjdou tržby výrazně nahoru. 
 
 
A jak je vidět z podrobného rozpisu tržeb dle hlavních divizí firmy NVIDIA, za tím vším vězí především prodej herních karet. Pak je tu ještě OEM and IP, ale s daleko menším objemem tržeb, zatímco 46% pokles divize, která předtím firmě NVIDIA přinášela čtvrtletně více než 1,7 miliard dolarů, je zcela zásadní. Na tom je vidět, že zaplněné sklady starými Pascaly byl opravdový problém a že Turingy opravdu moc netáhnou. 
 
Zdroj: TZ NVIDIA


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA vypustila první Creator Ready Drivers: více výkonu pro práci NVIDIA vypustila první Creator Ready Drivers: více výkonu pro práci
NVIDIA už dlouho nabízí své Game Ready Driver, které vždy ve své nové verzi reagují na nabídku nejdůležitějších herních novinek. Nyní tu máme Creator Ready Driver a je jasné, že půjde o stejnou věc, jen ne pro hry, ale pro jiné aplikace. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Facebook ohlásil nový Oculus Rift S pro PC, přijde na jaře Facebook ohlásil nový Oculus Rift S pro PC, přijde na jaře
Na GDC byl představen další model headsetu Oculus Rift, který dostal prosté označení S. Jde o přímého následovníka původního modelu Oculus Rift, který stále vyžaduje kabely, ale nabízí vyšší rozlišení a schopnost se sám orientovat v prostoru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel GT2 Gen11 v detailech, aneb 64 EU v mainstreamu Intel GT2 Gen11 v detailech, aneb 64 EU v mainstreamu
Intel se odhodlal po řadě let zásadním způsobem vylepšit své běžné integrované grafické čipy. Chystá si 11. generaci grafické architektury a pro běžné GT2 to bude znamenat především jednu věc. Počet jednotek EU se navýší z 24 na 64. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GPU Intelu dostala nové Graphics Command Centre GPU Intelu dostala nové Graphics Command Centre
Intel se také účastní GDC a je připraven se s námi podělit o své inovace v oblasti PC grafiky. Dozvíme se tak o Graphics Command Centre, které bude sloužit nastavení grafiky ve hrách či o komunitě The Odyssey nebo programu GameDev Boost.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů
Společnosti Deepcool se povedlo patentovat svou technologii, která má zabránit úniku chladicího média z uzavřených okruhů vodních chladičů, a tak už se odhodlala ji i blíže představit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek