www.svethardware.cz
>
>
>

NVIDIA představuje nejvýkonnější profi grafiku: Quadro GV100

NVIDIA představuje nejvýkonnější profi grafiku: Quadro GV100
, , aktualita
Byla to jen otázka času, kdy se po grafické kartě TITAN s čipem Volta dostane na trh také profesionální grafické řešení v podobě Quadro GV100. To nyní přichází na trh i s plnou nabídkou 5120 CUDA jader. 
K oblíbeným
reklama
NVIDIA TITAN V byl představen ke konci minulého roku jako překvapení, které však ukázalo, že takové karty jsou skutečně jen pro majetné zájemce, kteří za ně dokáží utratit 3000 dolarů. Ovšem zákazníci kupující profesionální grafické karty Quadro jsou také zvyklí na vysoké ceny, respektive ještě daleko vyšší, takže byla jen otázka času, kdy se objeví Quadro s plnotučnou Voltou. Ta je přitom v případě nové Quadro GV100 ještě o chlup lépe vybavena než na TITAN V. 
 
 
Quadro GV100 má také GPU s 5120 CUDA jádry a 320 TMU jako TITAN V, ale namísto 96 ROP jich má rovnou 128. Vedle toho byl i značně vylepšen paměťový systém, který už nemá k dispozici "jen" 12 GB HBM2 na 3072bitové sběrnici, ale rovnou 32 GB HBM2 na 4096bitové sběrnici. Vzhledem k tomu, že takt pamětí měl zůstat na 1,7 GHz, pak nám Quadro nabídne propustnost ne 653, ale rovnou 870 GB/s a navíc také ECC, což by se TITANu velice hodilo
 
 
Co se týče specifikací udávajících výkon, v případě FP64 jde o 7,4 TFLOPs a pro FP32 a FP16 už se tato hodnota zdvojnásobuje, takže to je 14,8 a 29,6 TFLOPs. Navíc jsou zde i jádra Tensor v počtu 640, takže pro AI má Quadro výkon 118,5 TFLOPs. TITAN V přitom dosahuje v FP32 o 1 TFLOPs méně a předchozí Quadro GP100 mělo výkon 10,3 TFLOPs v FP32.
 
Quadro GV100 je tak výrazně lepší karta než TITAN V, přičemž TDP 250 W zůstalo stejné, ale to se samozřejmě odráží i na ceně, která skutečně není lidová. Stanovena byla na 8999 dolarů, takže je přesně trojnásobná. Samotná karta už nenabízí DVI port, ale čtyři DisplayPort 1.4 a podporu Quadro Sync pro synchronizovanou obnovovací frekvenci. Nezapomnělo se ani na podporu rozhraní NVIDIA NVLink. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zítra v Londýně startuje X019: dosud největší xboxová událost Zítra v Londýně startuje X019: dosud největší xboxová událost
Microsoft zítra odstartuje X019, dosud největší událost spojenou s konzolemi Xbox, ostatně ta dostala podtitulek BIGGEST. INSIDE XBOX. EVER. Uvidíme herní novinky a možná i informace o chystané příští konzoli. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Facebook Pay, nový platební systém pro Facebook i Messenger Facebook Pay, nový platební systém pro Facebook i Messenger
Facebook chce opravdu proniknout na finanční trh. S kryptoměnou Libra je to zatím docela nahnuté, nicméně zavádí alespoň Facebook Pay, který umožní snadné posílání peněz v prostředí aplikací od Facebooku.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel řeší dalších 77 bezpečnostních problémů svých procesorů Intel řeší dalších 77 bezpečnostních problémů svých procesorů
Společnost Intel ohlásila, že už svým OEM zákazníkům dodala celkem 77 záplat v rámci programu Intel Platform Update. Jde o záplaty řešící další a tentokrát obrovskou várku bezpečnostních chyb. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Chrome chce upozorňovat na pomalu se načítající stránky Chrome chce upozorňovat na pomalu se načítající stránky
Google plánuje svůj prohlížeč Chrome vybavit novou funkcí, která bude uživatele informovat v případě, kdy bude vstupovat na stránky, které se právě dle Googlu obvykle načítají pomalu. Půjde tak v podstatě o seznam hanby. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Evropská Gigafactory od Tesly bude stát v Německu Evropská Gigafactory od Tesly bude stát v Německu
Evropská Tesla Gigafacotry už zná své místo. Elon Musk prohlásil, že bude stát v blízkosti německého hlavního města, Berlína. Po letech dohadů, zda bude v ČR, Británii, Nizozemí, Francii či jinde, je jasno.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře