www.svethardware.cz
>
>
>
>

NVIDIA přináší speciální ovladače GeForce 436.02 Gamescom

NVIDIA přináší speciální ovladače GeForce 436.02 Gamescom
, , aktualita
NVIDIA zařadila do nabídky GeForce 436.02 Gamescom Special Graphics Drivers, ostatně sama má na Gamescomu v Kolíně silné zastoupení. Těšit se můžeme na optimalizace, nevyhlazované škálování obrazu a další novinky. 
K oblíbeným
reklama
Ovladače GeForce 436.02 Gamescom Special Graphics Drivers tak přináší jednak optimalizace pro hry, a to konkrétně tituly Apex Legends, Battlefield V, Forza Horizon 4, Strange Brigade a World War Z, což znamená navýšení snímkovací frekvence až o 23 procent, což ovšem platí zvláště pro GeForce RTX SUPER. A dále NVIDIA přidala několik věcí, které si po ní žádali zákazníci. 
 
 
Jednak to máme režim Ultra-Low Latency, který má ještě více snižovat zpoždění až na úroveň kolem 20 ms a i zde nám byly nabídnuty výsledky testů. Jde o dopad toho, že karta si bude renderovat méně snímků "do zásoby", čili do fronty uložené v bufferu, která je v tomto režimu prakticky eliminována. 
 
 
Fanoušci si žádali také Integer Scaling, čili nevyhlazované škálování obrazu, které připravuje také Intel. Jde o to, aby se karta nesnažila zvětšovat kostičkovanou grafiku starých her pomocí lineární interpolace, což prostě nevypadá dobře. V takovém případě pak jednoduše může škálovat tak, že z jednoho pixelu udělá čtyři či případně devět, pokud se to vejde na rastr monitoru. Pokud je tak hra vykreslována dejme tomu v rozlišení 640 x 480, karta ji může zobrazit v 1280 x 960. 
 
Nicméně jak zpráva popisuje, to je výsledek jistého hardwarově akcelerovaného programovatelného škálovacího filtru, který se nachází v GPU Turing, takže na Pascalech či starších tak něco takového asi nemůžeme očekávat. 
 
 
A pak tu máme tzv. NVIDIA Freestyle, čili prostě filtry, s jejichž pomocí si budeme moci upravit grafiku her. Jde v podstatě o to samé, co nabízí třeba telefony či fotoaparáty pro vytvořené snímky a spadá do toho také filtr Sharpen Freestyle, který umožní doostřit si obraz a uložit si dané nastavení pro každou hru zvlášť. To platí pro více než 600 titulů pod DX9, DX11, DX12 a Vulkan. Musíme k tomu mít nainstalovanou aplikace GeForce Experience a pak stačí ve hře stisknout Alt+F3. 
 
 
Jak se také dalo očekávat, po ovladačích Studio přichází i do Game Ready ovladačů podpora 30bitových barev napříč všemi produktovými řadami včetně TITAN a GeForce. To pak půjde využít v aplikacích jako Adobe Photoshop, Adobe Premiere Pro, Autodesk RV, Colorfront Transkoder, Assimilate Scratch či Foundry Nuke. 
 
Zdroj: TZ NVIDIA


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Drony útočí. Arabské rafinérie hoří po útoku bezpilotními letouny Drony útočí. Arabské rafinérie hoří po útoku bezpilotními letouny
Drony jsou velkou hrozbou nejen v rukou nezodpovědných amatérských pilotů, ale také v rukou teroristických organizací. Několik dronů totiž o víkendu zaútočilo na Saúdskou Arábii a její rafinérie, přičemž produkce ropy tak v zemi klesla o 50 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
AMD EPYC Rome zvládnou v reálném čase kódovat do 8K HEVC AMD EPYC Rome zvládnou v reálném čase kódovat do 8K HEVC
Procesory AMD EPYC se mohou díky svým 64 fyzickým jádrům pochlubit nebývalým hrubým výkonem, který byl nyní použit pro enkoding videa v reálném čase do 8K HEVC. Na to stačí jediný EPYC 7742. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic
Titulu Anthem, který měl zachránit zbytek reputace studia Bioware, kdekdo ještě před vypuštěním na trh věštil neslavný konec. A ten nyní svým způsobem také přišel a zaslouženě dle toho, jaký zájem a ohlas hra vyvolala.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit? Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit?
O uběhlém víkendu se řešily problémy Windows 10 s nejnovějšími záplatami, které mnohým uživatelům rozvrtaly zvuk v systému. A jako obvykle se tyto potíže lišily případ od případu, ovšem týkají se konkrétní aktualizace: KB4515384.
Včera, aktualita, Jan Vítek17 komentářů
Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky? Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky?
Nový titul Borderlands 3 bude asi ještě nějakou dobu probírán kvůli přístupu vydavatele k recenzentům i kvůli chybám, s nimiž se hráči od minulého pátku potýkají. My se nyní můžeme podívat alespoň na to, jak si vedou grafické karty.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře