www.svethardware.cz
>
>
>
>

NVIDIA přináší speciální ovladače GeForce 436.02 Gamescom

NVIDIA přináší speciální ovladače GeForce 436.02 Gamescom
, , aktualita
NVIDIA zařadila do nabídky GeForce 436.02 Gamescom Special Graphics Drivers, ostatně sama má na Gamescomu v Kolíně silné zastoupení. Těšit se můžeme na optimalizace, nevyhlazované škálování obrazu a další novinky. 
K oblíbeným
reklama
Ovladače GeForce 436.02 Gamescom Special Graphics Drivers tak přináší jednak optimalizace pro hry, a to konkrétně tituly Apex Legends, Battlefield V, Forza Horizon 4, Strange Brigade a World War Z, což znamená navýšení snímkovací frekvence až o 23 procent, což ovšem platí zvláště pro GeForce RTX SUPER. A dále NVIDIA přidala několik věcí, které si po ní žádali zákazníci. 
 
 
Jednak to máme režim Ultra-Low Latency, který má ještě více snižovat zpoždění až na úroveň kolem 20 ms a i zde nám byly nabídnuty výsledky testů. Jde o dopad toho, že karta si bude renderovat méně snímků "do zásoby", čili do fronty uložené v bufferu, která je v tomto režimu prakticky eliminována. 
 
 
Fanoušci si žádali také Integer Scaling, čili nevyhlazované škálování obrazu, které připravuje také Intel. Jde o to, aby se karta nesnažila zvětšovat kostičkovanou grafiku starých her pomocí lineární interpolace, což prostě nevypadá dobře. V takovém případě pak jednoduše může škálovat tak, že z jednoho pixelu udělá čtyři či případně devět, pokud se to vejde na rastr monitoru. Pokud je tak hra vykreslována dejme tomu v rozlišení 640 x 480, karta ji může zobrazit v 1280 x 960. 
 
Nicméně jak zpráva popisuje, to je výsledek jistého hardwarově akcelerovaného programovatelného škálovacího filtru, který se nachází v GPU Turing, takže na Pascalech či starších tak něco takového asi nemůžeme očekávat. 
 
 
A pak tu máme tzv. NVIDIA Freestyle, čili prostě filtry, s jejichž pomocí si budeme moci upravit grafiku her. Jde v podstatě o to samé, co nabízí třeba telefony či fotoaparáty pro vytvořené snímky a spadá do toho také filtr Sharpen Freestyle, který umožní doostřit si obraz a uložit si dané nastavení pro každou hru zvlášť. To platí pro více než 600 titulů pod DX9, DX11, DX12 a Vulkan. Musíme k tomu mít nainstalovanou aplikace GeForce Experience a pak stačí ve hře stisknout Alt+F3. 
 
 
Jak se také dalo očekávat, po ovladačích Studio přichází i do Game Ready ovladačů podpora 30bitových barev napříč všemi produktovými řadami včetně TITAN a GeForce. To pak půjde využít v aplikacích jako Adobe Photoshop, Adobe Premiere Pro, Autodesk RV, Colorfront Transkoder, Assimilate Scratch či Foundry Nuke. 
 
Zdroj: TZ NVIDIA


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office
Bezpečnostní výzkumník Patrick Wardle, který kdysi pracoval v NSA, objevil chybu v operačním systému macOS i kancelářském balíku Microsoft Office. Spolu dokázaly nabídnout hackerům cestu do systému.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0 Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0
Gigabyte představil nový HPC server, který využívá služeb výkonného 64jádrového procesoru AMD EPYC 7H12 i několika GPU, např. NVIDIA Ampere A100. To vše navíc doplňuje podpora rychlého rozhraní PCIe 4.0.
Včera, aktualita, Milan Šurkala