NVIDIA přiznala problém s příliš velkým procentem vadných RTX 2080 Ti

NVIDIA přiznala problém s příliš velkým procentem vadných RTX 2080 Ti
, , aktualita
Na konci října se začaly objevovat zprávy o vadných kartách GeForce RTX 2080 Ti, které měly v některých případech přijít zákazníkům rovnou nefunkční, jindy selhaly krátce po zprovoznění a některé zákazníky to dokonce postihlo dvakrát. Čím to bylo?
K oblíbeným
reklama
Stanovisko NVIDIE bylo nejdříve takové, že se nic nestandardního neděje. Ostatně je běžné, že zvláště v případě složitého a nového hardwaru se můžeme setkat s problémy spojenými s kvalitou a své obvyklé procento vadných kusů má kde co. Obvykle se řeší především pevné disky či SSD, ostatně v jejich případě nás může taková hardwarová havárie velice mrzet. 
 
 
V případě grafických karet však rozhodně není obvyklé to, aby zákazníkům rovnou už chodily vadné a nefunkční kusy, neboť to poukazuje na nějaký problém, který nastal už při výrobě čipu, samotné karty, nebo v distribučním řetězci. A když někteří zákazníci ohlašovali, že jim odešla do křemíkového nebe už druhá GeForce RTX 2080 Ti, zatímco modelů RTX 2080 a RTX 2070 se nic takového netýkalo, bylo zřejmé, že to nebude jen tak. 
 
Nicméně něco takového můžeme z našeho pohledu těžko posoudit, když nemáme po ruce reálná čísla toho, jaké procento karet se vrací jako vadných. NVIDIA taková data neposkytla a dle velkých prodejců se nic moc neobvyklého zase nedělo. 
 
Mezitím se okruh podezřelých zúžil na karty GeForce RTX 2080 Ti Founders Edition, které by měly být spíše ty kvalitnější, respektive používat lépe vyrobená GPU, na nichž NVIDIA mohla nasadit vyšší takty. Právě ty měly způsobovat časté pády aplikací a her, ukazovat obraz plný artefaktů, nebo se rovnou poroučet a už nikdy se neprobudit. A ostatně to by vysvětlovalo i to, proč hardwarové obchody nepozorovaly nic neobvyklého, protože ty mohou prodávat pouze karty AIB partnerů, zatímco NVIDIA si prodej karet FE zajišťuje sama. 
 
 
Nyní NVIDIA vydala stanovisko, dle nějž se skutečně něco dělo a konkrétně měly být do oběhu vyslány karty, které patřily do "limited test escapes". Nad tímto souslovím si trošku lámou hlavu i rodilí mluvčí, ale v podstatě lze říci, že NVIDII nejspíše unikly na trh nedostatečně otestované karty. NVIDIA nyní nabízí podporu všem zákazníkům, kterých se problém týká a slibuje nápravu. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář