www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA přiznala problém s příliš velkým procentem vadných RTX 2080 Ti

NVIDIA přiznala problém s příliš velkým procentem vadných RTX 2080 Ti
, , aktualita
Na konci října se začaly objevovat zprávy o vadných kartách GeForce RTX 2080 Ti, které měly v některých případech přijít zákazníkům rovnou nefunkční, jindy selhaly krátce po zprovoznění a některé zákazníky to dokonce postihlo dvakrát. Čím to bylo?
K oblíbeným
reklama
Stanovisko NVIDIE bylo nejdříve takové, že se nic nestandardního neděje. Ostatně je běžné, že zvláště v případě složitého a nového hardwaru se můžeme setkat s problémy spojenými s kvalitou a své obvyklé procento vadných kusů má kde co. Obvykle se řeší především pevné disky či SSD, ostatně v jejich případě nás může taková hardwarová havárie velice mrzet. 
 
 
V případě grafických karet však rozhodně není obvyklé to, aby zákazníkům rovnou už chodily vadné a nefunkční kusy, neboť to poukazuje na nějaký problém, který nastal už při výrobě čipu, samotné karty, nebo v distribučním řetězci. A když někteří zákazníci ohlašovali, že jim odešla do křemíkového nebe už druhá GeForce RTX 2080 Ti, zatímco modelů RTX 2080 a RTX 2070 se nic takového netýkalo, bylo zřejmé, že to nebude jen tak. 
 
Nicméně něco takového můžeme z našeho pohledu těžko posoudit, když nemáme po ruce reálná čísla toho, jaké procento karet se vrací jako vadných. NVIDIA taková data neposkytla a dle velkých prodejců se nic moc neobvyklého zase nedělo. 
 
Mezitím se okruh podezřelých zúžil na karty GeForce RTX 2080 Ti Founders Edition, které by měly být spíše ty kvalitnější, respektive používat lépe vyrobená GPU, na nichž NVIDIA mohla nasadit vyšší takty. Právě ty měly způsobovat časté pády aplikací a her, ukazovat obraz plný artefaktů, nebo se rovnou poroučet a už nikdy se neprobudit. A ostatně to by vysvětlovalo i to, proč hardwarové obchody nepozorovaly nic neobvyklého, protože ty mohou prodávat pouze karty AIB partnerů, zatímco NVIDIA si prodej karet FE zajišťuje sama. 
 
 
Nyní NVIDIA vydala stanovisko, dle nějž se skutečně něco dělo a konkrétně měly být do oběhu vyslány karty, které patřily do "limited test escapes". Nad tímto souslovím si trošku lámou hlavu i rodilí mluvčí, ale v podstatě lze říci, že NVIDII nejspíše unikly na trh nedostatečně otestované karty. NVIDIA nyní nabízí podporu všem zákazníkům, kterých se problém týká a slibuje nápravu. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů
Ochota firem se dělit o testovací vzorky svého nového hardwaru se případ od případu značně liší. AMD s velkou ochotou poskytovalo celé testovací sestavy v případě prvních dvou generací Ryzenů. Nyní je to už mnohem horší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11 NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11
O NUC v podání firmy AMD bychom asi správně neměli mluvit, neboť to je formát vymyšlený Intelem pro jeho vlastní minipočítače. Nicméně označení NUC už se vžilo pro malé desktopy určité velikosti a ty nyní konečně dorazí s Ryzeny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows
Společnost IBM zveřejnila závěry svého interního experimentu, který zkoumal výkon zaměstnanců vybavených počítači Mac s příslušným operačním systémem a klasickými PC se systémem Windows. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2 Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2
Rockstar Games tentokrát nepředvedli bezproblémové vypuštění přeportovaného titulu z konzolí na PC. K tomu má nová hra Red Dead Redemption 2 pro osobní počítače daleko. Slíbena byla ale náprava. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
První 7nm GPU Intelu se jmenuje dle mostu Ponte Vecchio, proč? První 7nm GPU Intelu se jmenuje dle mostu Ponte Vecchio, proč?
Intel zveřejnil kódové označení svého připravovaného 7nm GPU Xe, které je Ponte Vecchio dle jednoho velice starého mostu ve Florencii. Je ovšem zřejmé, že to nebude první ani jedno z prvných GPU Xe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář