www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA přiznala problém s příliš velkým procentem vadných RTX 2080 Ti

NVIDIA přiznala problém s příliš velkým procentem vadných RTX 2080 Ti
, , aktualita
Na konci října se začaly objevovat zprávy o vadných kartách GeForce RTX 2080 Ti, které měly v některých případech přijít zákazníkům rovnou nefunkční, jindy selhaly krátce po zprovoznění a některé zákazníky to dokonce postihlo dvakrát. Čím to bylo?
K oblíbeným
reklama
Stanovisko NVIDIE bylo nejdříve takové, že se nic nestandardního neděje. Ostatně je běžné, že zvláště v případě složitého a nového hardwaru se můžeme setkat s problémy spojenými s kvalitou a své obvyklé procento vadných kusů má kde co. Obvykle se řeší především pevné disky či SSD, ostatně v jejich případě nás může taková hardwarová havárie velice mrzet. 
 
 
V případě grafických karet však rozhodně není obvyklé to, aby zákazníkům rovnou už chodily vadné a nefunkční kusy, neboť to poukazuje na nějaký problém, který nastal už při výrobě čipu, samotné karty, nebo v distribučním řetězci. A když někteří zákazníci ohlašovali, že jim odešla do křemíkového nebe už druhá GeForce RTX 2080 Ti, zatímco modelů RTX 2080 a RTX 2070 se nic takového netýkalo, bylo zřejmé, že to nebude jen tak. 
 
Nicméně něco takového můžeme z našeho pohledu těžko posoudit, když nemáme po ruce reálná čísla toho, jaké procento karet se vrací jako vadných. NVIDIA taková data neposkytla a dle velkých prodejců se nic moc neobvyklého zase nedělo. 
 
Mezitím se okruh podezřelých zúžil na karty GeForce RTX 2080 Ti Founders Edition, které by měly být spíše ty kvalitnější, respektive používat lépe vyrobená GPU, na nichž NVIDIA mohla nasadit vyšší takty. Právě ty měly způsobovat časté pády aplikací a her, ukazovat obraz plný artefaktů, nebo se rovnou poroučet a už nikdy se neprobudit. A ostatně to by vysvětlovalo i to, proč hardwarové obchody nepozorovaly nic neobvyklého, protože ty mohou prodávat pouze karty AIB partnerů, zatímco NVIDIA si prodej karet FE zajišťuje sama. 
 
 
Nyní NVIDIA vydala stanovisko, dle nějž se skutečně něco dělo a konkrétně měly být do oběhu vyslány karty, které patřily do "limited test escapes". Nad tímto souslovím si trošku lámou hlavu i rodilí mluvčí, ale v podstatě lze říci, že NVIDII nejspíše unikly na trh nedostatečně otestované karty. NVIDIA nyní nabízí podporu všem zákazníkům, kterých se problém týká a slibuje nápravu. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
USA chtějí vrátit výrobu čipů na svou půdu, připravuje se 25 miliard USD USA chtějí vrátit výrobu čipů na svou půdu, připravuje se 25 miliard USD
Pokud jde o výrobní technologie a jejich vývoj, Spojené státy jednoznačně patří mezi nejlepší země světa, což dokazuje i to, jaké páky měly na přesvědčení firmy TSMC k ukončení spolupráce s Huawei. Výroba ovšem pokulhává. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Grand Ridge: Atomy na procesu 7nm HLL+ Intel Grand Ridge: Atomy na procesu 7nm HLL+
Intel se dle uniklé části prezentace chystá řádně vylepšit svou procesorovou řadu Atomů, a to v rámci připravované generace Grand Ridge. Má jít přitom o vícečipové procesory čítající až 24 jader Atom vyráběných na jistém procesu 7nm HLL+. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Asus uvádí ROG Swift PG43UQ: 4K na 43 palcích se 144 Hz Asus uvádí ROG Swift PG43UQ: 4K na 43 palcích se 144 Hz
Společnost Asus zařazuje do své nabídky monitor, na nějž čekala jistě řada lidí, kteří mají zájem o herní hi-end. Na to ukazují už základní specifikace o úhlopříčce 43 palců, rozlišení Ultra HD a obnovovací frekvenci 144 Hz. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Elektrodpad značky Samsung už lze odevzdávat ve všech sběrných dvorech Elektrodpad značky Samsung už lze odevzdávat ve všech sběrných dvorech
Na konci července proběhla v médiích zpráva, že od srpna nebude možné ve sběrných dvorech odevzdávat elektroodpad značky Samsung. Oznámila to společnost Asekol s tím, že od konce minulého roku nemá s korejským výrobcem smlouvu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intelu uniklo 20 GB tajných dokumentů. Byl to však hack Intelu? Intelu uniklo 20 GB tajných dokumentů. Byl to však hack Intelu?
V posledních hodinách se Internetem přetřásá velký únik 20 GB tajných dokumentů ze serveru Intelu. Ty obsahují informace o procesorech, chipsetech, vývojové nástroje, roadmapy, referenční kódy a mnoho dalšího.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala