NVIDIA R.O.N. je pouze aprílový žert

NVIDIA R.O.N. je pouze aprílový žert
, , aktualita
Minulý týden na web unikly informace o projektu NVIDIA R.O.N. a my očekávali asistenta s umělou inteligencí zaměřeného na hry, který bude mít v sobě zakomponovaný jistý hologram. Přesně to R.O.N. i je, respektive by byl. 
K oblíbeným
reklama
Asistent R.O.N. je jeden z nejpropracovanějších aprílových žertů, až bychom mohli NVIDII pomalu vyčítat, že na něco takového plýtvá prostředky. Pro ni je to ale samozřejmě především reklama, zvlášť když je udělaná tak, že na první pohled nejde o snadno prokouknutelný apríl. Nicméně něco takového se dalo očekávat, však si stačí vzpomenout na GTX G-Assist, který má jako neexistující produkt stále své stránky na GeForce jako AI zařízení, které bude za nás samo hrát. 
 
 
První zprávy o R.O.N. však byly vypuštěny do světa díky prezentaci vyfotografované ve vlaku přes rameno "nic netušícího" zaměstnance NVIDIE a možná že i to bylo součástí plánu. 
 
Co nám tedy R.O.N. slibuje? Má jít opravdu o AI asistenta, který zvládne mluvit 18 jazyky, poskytovat nejnovější informace o herním světě a optimalizovat nastavení her. Zde ještě nemáme žádný důvod nevěřit, ale když se v prostoru objeví detailní hologram herní mapy, vytvořený jen pomocí spodních emitorů, už můžeme mít vcelku jasno, i když co kdyby se NVIDII povedlo dotáhnout nějakou experimentální technologii až do komerčního nasazení? 
 
R.O.N. by měl umět také analyzovat naše herní snažení a pak nás trénovat k dosažení lepších výsledků a nabídnout třeba technologii RageConverter, která má detekovat naši verbálně projevovanou frustraci a nadávky následně změnit ve slova podpory adresovaná spoluhráčům. 
 
Vedle toho může jeho AI posloužit také při komunikaci s trolly na Internetu. Není třeba jim odpovídat osobně. Pusťte na ně R.O.N. a on už je umlátí argumenty, které si zjistí na webu. Problém by byl asi v případě, kdy by se takto hádali R.O.N. a R.O.N. spolu. Funkce TalkBlock zase může zaměstnat volajícího šéfa/manželku/milence či kohokoliv, kdo by si dovolil nás rušit při hraní. 
 
 
Zkrátka a dobře, R.O.N. je jen aprílový žert, ale ve své podstatě už technologie, která není žádné velké sci-fi. Pokud by se vynechal hologram, pak popisované AI funkce by už asi málokoho překvapily. 
 
Zdroj: NVIDIA


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů