reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

NVIDIA RTX 2080 Ti v údajném testu 3DMarku ukazuje o 35 % vyšší výkon než 1080 Ti

3.9.2018, Jan Vítek, aktualita
NVIDIA RTX 2080 Ti v údajném testu 3DMarku ukazuje o 35 % vyšší výkon než 1080 Ti
NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti se bezpochyby stane nejrychlejší jednočipovou čistě herní grafickou kartou, která kdy byla k dispozici, to je bez debat. Bude ale také v případě firmy NVIDIA i tou nejdražší, a to může být problém.
Problém pro NVIDII je především ten, že nová generace karet dle dosud známých testů nenabízí o tolik vyšší výkon, aby ten ospravedlnil vyšší ceny oproti starší generaci. Je tu sice eso v rukávu v podobě technologií RTX, ale přes počáteční nadšení se může ukázat, že hráči přece jen dají přednost vysokému rozlišení a framerate před realistickými stíny a odrazy, což by jim rozhodně nešlo vyčítat. Jak už jsme psali, bude to otázka především podpory DLSS, která může podstatně ovlivnit jazýčky vah, protože tato technologie umí velice ulevit CUDA jádrům pomocí "outsourcingu" antialiasingu do jader Tensor. 
 
 
Dosud se také mluvilo o cca 40% nárůstu výkonu karet nové generace oproti srovnatelným modelům z té předchozí, čili například RTX 2080 Ti vs. GTX 1080. To nám potvrdil i zástupce NVIDIE Tom Petersen, dle nějž půjde o 35 až 45 % a nově uniklé výsledky z testu 3DMark na to ukazují i právě v případě RTX 2080 Ti. 
 
Dle Videocardz jde nejspíše o test, který provedla samotná NVIDIA či některý z jejích AIB partnerů, což je celkem jedno. My máme díky tomu výsledek z 3DMark Time Spy, což jsme řešili i nedávno, ale to šlo o kartu RTX 2080
 
 
Když budeme předpokládat, že to není podvrh, k čemuž nás mimochodem v podstatě nic nevede, protože jde o očekávatelné výsledky, pak je testovaná karta o 35 % rychlejší než GeForce GTX 1080 Ti Founders Edition (ta dosáhne cca 9500 bodů). Samozřejmě ale nic nevíme o tom, jak vysoko byla taktovaná ona nově testovaná karta s kódovým označením 1E07. Ovšem že půjde o kalibr RTX 2080 Ti, na to jednoznačně ukazuje kapacita paměti GDDR6. 
 
Je celkem pochopitelné, že nejde o stejně velký skok jako při srovnání GTX 980 Ti a GTX 1080 Ti, kdy šlo o nárůst výkonu o téměř 80 procent, a to ze dvou důvodů. Nové karty RTX 2000 jsou vyráběny (nejspíše) 12nm procesem, který oproti 16nm nepřináší velký pokrok a rozhodně ne takový, jako 16nm oproti 28nm. A potom, nové grafické čipy jsou sice složitější a podstatně větší, ale to bylo z velké části využito i pro jádra Tensor a RT, která se v testu TimeSpy neuplatní. 
 
Stále více se ukazuje, že NVIDIA nejspíše vsadila na to, že nás zaujme především novými technologiemi než výkonem starých dobrých CUDA jader.
 
Zdroj: VideoCardz


reklama