NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu

NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu
, , aktualita
NVIDIA navázala spolupráci s Microsoftem ve snaze vylepšit jednoduchou grafiku Minecraftu pomocí technologií RTX. Sám Microsoft přitom nedávno zrušil přípravy nového grafického vylepšení této hry.
K oblíbeným
reklama
V případě takzvaného Super Duper Graphics Pack pro Minecraft ale šlo o něco jiného, a sice o vylepšení grafiky napříč všemi podporovanými platformami, zatímco RTX pro Minecraft se bude samozřejmě týkat pouze PC. A právě tato úprava má šanci zasáhnout nejvíce lidí ze všech titulů podporujících RTX, neboť Minecraftu se prodalo už přes 176 milionů kopií, i když je pravda, že ty jsou rozděleny mezi řadu platforem. 
 
 
Jednoduchá grafika přitom v PC verzi s RTX zůstane, ale tu velice změní hra světla a stínů zobrazená pomocí ray tracingu. 
 
 
Ostatně v původní hře se o něčem takovém vůbec nedá mluvit, ačkoliv by samozřejmě i rasterizace uměla vykouzlit daleko lepší výsledek. Výsledek se zapnutým RTX tak díky tomu vypadá mnohem lépe a ještě aby ne.  
 
Grafika se tak nezmění s ohledem na textury či složitost geometrie. Změní se ale to, jak budou zobrazovány různé materiály. Například bloky s lávou budou moci osvětlovat své okolí (totéž Glowstone), voda či sklo bude své okolí zrcadlit, zlato bude vypadat jako zlato a ne jako žlutá kostka a diamanty se budou třpytit. 
 
 
NVIDIA a Mojang přitom mohli díky nenáročné grafice využít o to lepší formu ray tracingu, a sice path tracing, ale o tom už nějaký ten pátek víme. Ten zajistí přímé osvícení od Slunce, oblohy a různých dalších zdrojů světla, realistické tvrdé i měkké stíny, difúzní globální osvícení, světlo se bude odrážet, lámat i rozptylovat a pak tu budou i atmosférické efekty, jako volumetrická mlha či světlo a vůbec reálně se chovající obloha. Díky tomu se vzhled hry promění velice výrazně, aniž by se byť jen sáhlo na samotné textury či modely. Kdy to ale bude k dispozici, to se zatím nedozvíme. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Renoir: nová APU už v lednu? AMD Renoir: nová APU už v lednu?
Můžeme být velice zvědaví na to, v jakém světle se ukáže příští generace APU od společnosti AMD. Očekáváme totiž už přechod na 7nm výrobní technologii a snad už i podstatný nárůst výkonu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Gigabyte Aorus RGB: více megahertz i LED Gigabyte Aorus RGB: více megahertz i LED
Společnost Gigabyte pod značkou Aorus připravila novou sadu pamětí RAM, a to v rámci řady Aorus RGB Memory. Jedná se o sadu s kapacitou 16 GB a možností dokoupit dvě svící atrapy navíc. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel NUC 10 dorazí s až šestijádrovými procesory Comet Lake-U Intel NUC 10 dorazí s až šestijádrovými procesory Comet Lake-U
Nedávno jsme se dozvěděli o tom, že Intel brzy vypustí ze své nabídky NUC Crimson Canyon s nepovedeným 10nm procesorem. Jako náhrada přijdou NUC 10 vybavené procesory Comet Lake-U, čili opět 14nm čipy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Anthem Icetide: probíhá veřejný test první nové sezónní události Anthem Icetide: probíhá veřejný test první nové sezónní události
Anthem bylo další zklamání v podání studia BioWare, které namísto živoucího světa plného zábavy dodalo nedodělanou hru, jejíž vývoj ztratil směr. V září jsme se ale dozvěděli, že Anthem čekají zásadní změny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
BIOS desky MSI Creator TRX40 ukazuje nové možnosti taktování Threadripperů BIOS desky MSI Creator TRX40 ukazuje nové možnosti taktování Threadripperů
Procesory Ryzen Threadripper se začnou prodávat až ke konci tohoto měsíce, kdy přijde na trh také nový Ryzen 9 3950X. Tyto procesory tak můžeme zatím zkoumat jen z teoretického hlediska, nicméně jsou tu i desky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře