NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu

NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu
, , aktualita
NVIDIA navázala spolupráci s Microsoftem ve snaze vylepšit jednoduchou grafiku Minecraftu pomocí technologií RTX. Sám Microsoft přitom nedávno zrušil přípravy nového grafického vylepšení této hry.
K oblíbeným
reklama
V případě takzvaného Super Duper Graphics Pack pro Minecraft ale šlo o něco jiného, a sice o vylepšení grafiky napříč všemi podporovanými platformami, zatímco RTX pro Minecraft se bude samozřejmě týkat pouze PC. A právě tato úprava má šanci zasáhnout nejvíce lidí ze všech titulů podporujících RTX, neboť Minecraftu se prodalo už přes 176 milionů kopií, i když je pravda, že ty jsou rozděleny mezi řadu platforem. 
 
 
Jednoduchá grafika přitom v PC verzi s RTX zůstane, ale tu velice změní hra světla a stínů zobrazená pomocí ray tracingu. 
 
 
Ostatně v původní hře se o něčem takovém vůbec nedá mluvit, ačkoliv by samozřejmě i rasterizace uměla vykouzlit daleko lepší výsledek. Výsledek se zapnutým RTX tak díky tomu vypadá mnohem lépe a ještě aby ne.  
 
Grafika se tak nezmění s ohledem na textury či složitost geometrie. Změní se ale to, jak budou zobrazovány různé materiály. Například bloky s lávou budou moci osvětlovat své okolí (totéž Glowstone), voda či sklo bude své okolí zrcadlit, zlato bude vypadat jako zlato a ne jako žlutá kostka a diamanty se budou třpytit. 
 
 
NVIDIA a Mojang přitom mohli díky nenáročné grafice využít o to lepší formu ray tracingu, a sice path tracing, ale o tom už nějaký ten pátek víme. Ten zajistí přímé osvícení od Slunce, oblohy a různých dalších zdrojů světla, realistické tvrdé i měkké stíny, difúzní globální osvícení, světlo se bude odrážet, lámat i rozptylovat a pak tu budou i atmosférické efekty, jako volumetrická mlha či světlo a vůbec reálně se chovající obloha. Díky tomu se vzhled hry promění velice výrazně, aniž by se byť jen sáhlo na samotné textury či modely. Kdy to ale bude k dispozici, to se zatím nedozvíme. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Drony útočí. Arabské rafinérie hoří po útoku bezpilotními letouny Drony útočí. Arabské rafinérie hoří po útoku bezpilotními letouny
Drony jsou velkou hrozbou nejen v rukou nezodpovědných amatérských pilotů, ale také v rukou teroristických organizací. Několik dronů totiž o víkendu zaútočilo na Saúdskou Arábii a její rafinérie, přičemž produkce ropy tak v zemi klesla o 50 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
AMD EPYC Rome zvládnou v reálném čase kódovat do 8K HEVC AMD EPYC Rome zvládnou v reálném čase kódovat do 8K HEVC
Procesory AMD EPYC se mohou díky svým 64 fyzickým jádrům pochlubit nebývalým hrubým výkonem, který byl nyní použit pro enkoding videa v reálném čase do 8K HEVC. Na to stačí jediný EPYC 7742. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic
Titulu Anthem, který měl zachránit zbytek reputace studia Bioware, kdekdo ještě před vypuštěním na trh věštil neslavný konec. A ten nyní svým způsobem také přišel a zaslouženě dle toho, jaký zájem a ohlas hra vyvolala.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit? Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit?
O uběhlém víkendu se řešily problémy Windows 10 s nejnovějšími záplatami, které mnohým uživatelům rozvrtaly zvuk v systému. A jako obvykle se tyto potíže lišily případ od případu, ovšem týkají se konkrétní aktualizace: KB4515384.
Včera, aktualita, Jan Vítek18 komentářů
Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky? Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky?
Nový titul Borderlands 3 bude asi ještě nějakou dobu probírán kvůli přístupu vydavatele k recenzentům i kvůli chybám, s nimiž se hráči od minulého pátku potýkají. My se nyní můžeme podívat alespoň na to, jak si vedou grafické karty.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře