NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu

NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu
, , aktualita
NVIDIA navázala spolupráci s Microsoftem ve snaze vylepšit jednoduchou grafiku Minecraftu pomocí technologií RTX. Sám Microsoft přitom nedávno zrušil přípravy nového grafického vylepšení této hry.
K oblíbeným
reklama
V případě takzvaného Super Duper Graphics Pack pro Minecraft ale šlo o něco jiného, a sice o vylepšení grafiky napříč všemi podporovanými platformami, zatímco RTX pro Minecraft se bude samozřejmě týkat pouze PC. A právě tato úprava má šanci zasáhnout nejvíce lidí ze všech titulů podporujících RTX, neboť Minecraftu se prodalo už přes 176 milionů kopií, i když je pravda, že ty jsou rozděleny mezi řadu platforem. 
 
 
Jednoduchá grafika přitom v PC verzi s RTX zůstane, ale tu velice změní hra světla a stínů zobrazená pomocí ray tracingu. 
 
 
Ostatně v původní hře se o něčem takovém vůbec nedá mluvit, ačkoliv by samozřejmě i rasterizace uměla vykouzlit daleko lepší výsledek. Výsledek se zapnutým RTX tak díky tomu vypadá mnohem lépe a ještě aby ne.  
 
Grafika se tak nezmění s ohledem na textury či složitost geometrie. Změní se ale to, jak budou zobrazovány různé materiály. Například bloky s lávou budou moci osvětlovat své okolí (totéž Glowstone), voda či sklo bude své okolí zrcadlit, zlato bude vypadat jako zlato a ne jako žlutá kostka a diamanty se budou třpytit. 
 
 
NVIDIA a Mojang přitom mohli díky nenáročné grafice využít o to lepší formu ray tracingu, a sice path tracing, ale o tom už nějaký ten pátek víme. Ten zajistí přímé osvícení od Slunce, oblohy a různých dalších zdrojů světla, realistické tvrdé i měkké stíny, difúzní globální osvícení, světlo se bude odrážet, lámat i rozptylovat a pak tu budou i atmosférické efekty, jako volumetrická mlha či světlo a vůbec reálně se chovající obloha. Díky tomu se vzhled hry promění velice výrazně, aniž by se byť jen sáhlo na samotné textury či modely. Kdy to ale bude k dispozici, to se zatím nedozvíme. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office
Bezpečnostní výzkumník Patrick Wardle, který kdysi pracoval v NSA, objevil chybu v operačním systému macOS i kancelářském balíku Microsoft Office. Spolu dokázaly nabídnout hackerům cestu do systému.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0 Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0
Gigabyte představil nový HPC server, který využívá služeb výkonného 64jádrového procesoru AMD EPYC 7H12 i několika GPU, např. NVIDIA Ampere A100. To vše navíc doplňuje podpora rychlého rozhraní PCIe 4.0.
Včera, aktualita, Milan Šurkala