NVIDIA se podělila o technologické demo s ray tracingem v enginu Luminous

NVIDIA se podělila o technologické demo s ray tracingem v enginu Luminous
, , aktualita
NVIDIA společně s Luminous Productions prezentuje technologické demo zvané Back Stage, které ukazuje možnosti nové verze Luminous Engine, který byl využit ve Final Fantasy XV. Pochopitelně jde o ray tracing. 
K oblíbeným
reklama
Jde tak především o práci lidí z Luminous Productions, kteří využili svůj Luminous Engine nové generace a vytvořili scénu z prostředí, kde se dá dobře pracovat s odrazy i osvícením. Máme tu tak přítmí se zrcadlem a řadu detailů, které jistě využívají i jiné známé technologie, jako třeba štětce s Hairworks a jiné. Zde ale jde především o ray tracing využitý pro osvícení scény i pro odrazy, přičemž správně bychom dle NVIDIE měli mluvit o ještě kvalitnějším (ale i náročnějším) path tracingu. Ten se ostatně uplatní ve verzích Quake II RTX a Minecraft RTX
 
 
Studio Luminous Productions známe jako dceřinou firmu patřící pod Square Enix, takže spojení s Final Fantasy XV je už pak jasné. Nový Luminous Engine je pak přitom postaven na využití techniky path tracing a využívá jej pro vykreslení stínů, odrazů, rozptýlené globální osvětlení a ambient occlusion - zastínění okolím. Engine počítá cestu, odrazy či lomy tisíců pomyslných světelných paprsků. 
 
 
Takeshi Aramaki, šéf studia Luminous Productions, k tomu udává, že technologické demo Back Stage je jeho odpovědí na otázku, jak se dá využít technologie ray tracingu v nové generaci her. My se také dozvídáme, že daná scéna byla vykreslena pomocí jedné karty GeForce RTX 2080 Ti a obsahuje detaily, které jdou daleko za úroveň nabízenou ve hře Final Fantasy XV. To je ostatně dobře vidět a je to pravda, ovšem Back Stage také není hra, ale ukázka možností hardwaru a softwaru. 
 
NVIDIA k tomuto demu zase říká, že to dokládá, jak ray tracing a jeho ekosystém v rámci her nabírá obrátky. Dalo by se jistě namítnout, že jde jen o demo běžící na nejvýkonnější čistě herní grafice současnosti, takže opravdu to není nic dostupného a reálně využitelného, ale o tom to není. Jde o náhled do budoucna ukazující to, jak by mohly vypadat hry za několik let. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X
Společnost AMD na závěr dnešního dne potvrdila příchod třetí generace procesorů Threadripper, což je jistě dobrá zpráva. Nicméně špatná je ta, že se firmě nepodaří splnit slib, aby vypustila na trh slíbený Ryzen 9 3950X včas. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux
Společnost Epic Games nekončí s pravidelným nabízením her zdarma a nyní si připravila rovnou celou Batman Arkham Collection a Lego Batman čítající celkem šest her. Brzy pak přijde do nabídky zdarma i Metro: 2033 Redux.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit
Jupiterův měsíc Io patří mezi geologicky činná tělesa Sluneční soustavy a brzy by to mohl velice názorně ukázat. Erupce jeho vulkánu zvaného Loki byla už dříve několikrát úspěšně předpovězena a nyní se očekává další. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem
Společnost QNAP si připravila novou verzi operačního systému pro své modely NAS, a sice QTS 4.4.1. Ta představuje nové funkce pro cloudová a hybridní cloudová úložiště či řešení Fibre Channel. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Valve by dle francouzského soudu nemělo uživatelům bránit v prodeji zakoupených her Valve by dle francouzského soudu nemělo uživatelům bránit v prodeji zakoupených her
Společnost Valve byla už dříve donucena k tomu, aby umožnila hráčům vracet hry, které mají šanci si krátce vyzkoušet. Nyní se na ni ale z Francie valí další a potenciálně mnohem větší ohrožení tržeb, které se týká přeprodeje her. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek