NVIDIA se podělila o technologické demo s ray tracingem v enginu Luminous

NVIDIA se podělila o technologické demo s ray tracingem v enginu Luminous
, , aktualita
NVIDIA společně s Luminous Productions prezentuje technologické demo zvané Back Stage, které ukazuje možnosti nové verze Luminous Engine, který byl využit ve Final Fantasy XV. Pochopitelně jde o ray tracing. 
K oblíbeným
reklama
Jde tak především o práci lidí z Luminous Productions, kteří využili svůj Luminous Engine nové generace a vytvořili scénu z prostředí, kde se dá dobře pracovat s odrazy i osvícením. Máme tu tak přítmí se zrcadlem a řadu detailů, které jistě využívají i jiné známé technologie, jako třeba štětce s Hairworks a jiné. Zde ale jde především o ray tracing využitý pro osvícení scény i pro odrazy, přičemž správně bychom dle NVIDIE měli mluvit o ještě kvalitnějším (ale i náročnějším) path tracingu. Ten se ostatně uplatní ve verzích Quake II RTX a Minecraft RTX
 
 
Studio Luminous Productions známe jako dceřinou firmu patřící pod Square Enix, takže spojení s Final Fantasy XV je už pak jasné. Nový Luminous Engine je pak přitom postaven na využití techniky path tracing a využívá jej pro vykreslení stínů, odrazů, rozptýlené globální osvětlení a ambient occlusion - zastínění okolím. Engine počítá cestu, odrazy či lomy tisíců pomyslných světelných paprsků. 
 
 
Takeshi Aramaki, šéf studia Luminous Productions, k tomu udává, že technologické demo Back Stage je jeho odpovědí na otázku, jak se dá využít technologie ray tracingu v nové generaci her. My se také dozvídáme, že daná scéna byla vykreslena pomocí jedné karty GeForce RTX 2080 Ti a obsahuje detaily, které jdou daleko za úroveň nabízenou ve hře Final Fantasy XV. To je ostatně dobře vidět a je to pravda, ovšem Back Stage také není hra, ale ukázka možností hardwaru a softwaru. 
 
NVIDIA k tomuto demu zase říká, že to dokládá, jak ray tracing a jeho ekosystém v rámci her nabírá obrátky. Dalo by se jistě namítnout, že jde jen o demo běžící na nejvýkonnější čistě herní grafice současnosti, takže opravdu to není nic dostupného a reálně využitelného, ale o tom to není. Jde o náhled do budoucna ukazující to, jak by mohly vypadat hry za několik let. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou
Acer na trh přináší monitor Predator CG437K P, který je určen pro ty nejnáročnější hráče. O tom ostatně svědčí už jeho úhlopříčka, ale vedle ní je tu i řada velice zajímavých specifikací a bohatá výbava.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Pillars of Eternity 2 se neprodávaly dobře, série je ohrožena Pillars of Eternity 2 se neprodávaly dobře, série je ohrožena
Studio Obsidian Entertainment, které už nějaký ten pátek patří Microsoftu, je aktuálně v kurzu jako to, které stojí za úspěchem hry The Outer Worlds. Nyní ale chceme probrat sérii Pillars of Eternity. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD nejspíše také chystá nevyhlazované škálování obrazu AMD nejspíše také chystá nevyhlazované škálování obrazu
Z nové záplaty pro linuxové ovladače vyplývá, že AMD si nejspíše stejně jako NVIDIA a Intel chystá funkci nevyhlazeného škálování, čili Integer Scaling. Nyní je i otázka, na jakých kartách by to mohlo fungovat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Google odhalil tucet her pro startovní nabídku Stadia Google odhalil tucet her pro startovní nabídku Stadia
Google na konci předchozího roku testoval svůj Project Stream, ale ještě předtím se šuškalo, že si tato firma připravuje herní streamovací službu. Tu nakonec známe jako Stadia dle původních informací by už pomalu měla být spuštěna. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA by dle analytika měla vypustit Ampere na jaře a RTX 3080 v červnu NVIDIA by dle analytika měla vypustit Ampere na jaře a RTX 3080 v červnu
Nedávno se mluvilo o tom, že nová generace grafických čipů společnosti NVIDIA bude mít zpoždění. Nyní tu ale máme zprávu, dle níž bychom se naopak mohli těšit už na jaro a v létě očekávat nástupkyni karty RTX 2080. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek