NVIDIA se podělila o technologické demo s ray tracingem v enginu Luminous

NVIDIA se podělila o technologické demo s ray tracingem v enginu Luminous
, , aktualita
NVIDIA společně s Luminous Productions prezentuje technologické demo zvané Back Stage, které ukazuje možnosti nové verze Luminous Engine, který byl využit ve Final Fantasy XV. Pochopitelně jde o ray tracing. 
K oblíbeným
reklama
Jde tak především o práci lidí z Luminous Productions, kteří využili svůj Luminous Engine nové generace a vytvořili scénu z prostředí, kde se dá dobře pracovat s odrazy i osvícením. Máme tu tak přítmí se zrcadlem a řadu detailů, které jistě využívají i jiné známé technologie, jako třeba štětce s Hairworks a jiné. Zde ale jde především o ray tracing využitý pro osvícení scény i pro odrazy, přičemž správně bychom dle NVIDIE měli mluvit o ještě kvalitnějším (ale i náročnějším) path tracingu. Ten se ostatně uplatní ve verzích Quake II RTX a Minecraft RTX
 
 
Studio Luminous Productions známe jako dceřinou firmu patřící pod Square Enix, takže spojení s Final Fantasy XV je už pak jasné. Nový Luminous Engine je pak přitom postaven na využití techniky path tracing a využívá jej pro vykreslení stínů, odrazů, rozptýlené globální osvětlení a ambient occlusion - zastínění okolím. Engine počítá cestu, odrazy či lomy tisíců pomyslných světelných paprsků. 
 
 
Takeshi Aramaki, šéf studia Luminous Productions, k tomu udává, že technologické demo Back Stage je jeho odpovědí na otázku, jak se dá využít technologie ray tracingu v nové generaci her. My se také dozvídáme, že daná scéna byla vykreslena pomocí jedné karty GeForce RTX 2080 Ti a obsahuje detaily, které jdou daleko za úroveň nabízenou ve hře Final Fantasy XV. To je ostatně dobře vidět a je to pravda, ovšem Back Stage také není hra, ale ukázka možností hardwaru a softwaru. 
 
NVIDIA k tomuto demu zase říká, že to dokládá, jak ray tracing a jeho ekosystém v rámci her nabírá obrátky. Dalo by se jistě namítnout, že jde jen o demo běžící na nejvýkonnější čistě herní grafice současnosti, takže opravdu to není nic dostupného a reálně využitelného, ale o tom to není. Jde o náhled do budoucna ukazující to, jak by mohly vypadat hry za několik let. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000
Netgear přináší pro hráče nový herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 WiFi6 AX5400. Ten má zvládat vysoké přenosové rychlosti, snižovat odezvy a lokalizovat ty nejrychlejší herní servery pro lepší hráčské zážitky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela
V Německu hackeři vyděračským softwarem omylem napadli nemocnici, což vyústilo v nemalé problémy např. při přijímání pacientů. Nyní se vyšetřuje, zda právě to nestojí za úmrtím jedné z pacientek.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB
Už to dávno viselo ve vzduchu a včera jsme se podívali i na to, že NVIDIA ve svých vlastních materiálech ukazuje, že 10GB karta RTX 3080 nebude jediná. Nyní se můžeme podívat na materiály firmy Gigabyte. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
SiFive připravuje desktopy s procesory RISC-V pro vývojáře SiFive připravuje desktopy s procesory RISC-V pro vývojáře
Řada analytiků dle serveru Tom's Hardware poukazuje na to, že akvizice firmy Arm společností NVIDIA přinutí mnohé firmy k tomu, aby se zaměřily raději na otevřenou architekturu RISC-V. A společnost SiFive tak přichází z dobře načasovaným prohlášením. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EIZO nabízí 37,5" monitor pro práci s rozlišením 3840 x 1600 EIZO nabízí 37,5" monitor pro práci s rozlišením 3840 x 1600
Rozlišení 3840 x 1600 se označuje jako UWQHD+, neboť jde o mírně rozšířené 3440 x 1440, jimž disponuje řada nových a převážně herních ultraširokoúhlých modelů. Nový FlexScan EV3895 je však určen především pro práci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek