www.svethardware.cz
>
>
>
>

NVIDIA Turing: nejspíš těžební speciál pro záchranu herního trhu

NVIDIA Turing: nejspíš těžební speciál pro záchranu herního trhu
, , aktualita
Když se včera objevily první informace o jistých herních GPU NVIDIA Turing, jak o nich mluvila agentura Reuters, mohli jsme spekulovat o tom, jaké produkty to skutečně budou. Označení ukazovalo na kryptoměny a tento názor je stále častější.
K oblíbeným
reklama
Na celé věci tak bylo nejpodivnější, že agentura Reuters označovala čipy NVIDIA Turing za "herní", přičemž správné označení by spíše mělo být "spotřebitelské", což může být na trhu s herním hardwarem snadno zaměnitelné. Těžba kryptoměn je činnost provozovaná běžnými lidmi, i když nesmíme zapomínat na velké těžební farmy, což už je další krok na cestě těžbu zprůmyslovat. Nicméně Turing nebude profesionální produkt jako Tesla a rozhodně nebude tak drahý jako Tesla. Musí jít totiž o cenově atraktivní řešení, které by mohlo dokázat zvrátit dosavadní vývoj na trhu, aby byly herní karty zase dostupné. 
 
 
NVIDIA Turing tak můžeme zatím ještě předběžně označit za akcelerátor pro těžbu kryptoměn, který byl navržen jako "kompaktní, efektivní a připravený pro masové nasazení amatérskými těžaři i firmami". Po nesmělém začátku v podobě modifikovaných grafických karet bez výstupů tu tak už máme speciální produkty. Ty nebudou využívat běžné grafické čipy, ale evidentně z nich budou vycházet, z čehož kouká především vyšší efektivita těžby s ohledem na poměr výkon/spotřeba. 
 
Aby bylo jasno, zatím stále ještě chybí informace, která by jednoznačně potvrdila, že Turing bude určen pro těžbu. Názory hardwarových magazínů se ale shodují, že tomu tak nejspíše bude. 
 
Otázka je, jaké vlastnosti nám Turing může nabídnout. Pro hráče by bylo nejlepší, kdyby měl na těžbu kryptoměn podobný vliv, jako když přišly specializované ASIC v době, kdy se Bitcoiny ještě těžily pomocí grafických karet. V tu dobu se grafiky pro těžaře staly rázem nezajímavé a bazary zaplavily tuny karet, jež už nemělo smysl provozovat pro svůj původní účel. Zbývalo zkusit je prodat a pokusit se z toho dostat alespoň část původní investice. 
 
Pro NVIDII by to znamenal jednoznačný pokles prodejů grafických karet, pokud by tedy zájem kryptotěžařů alespoň nakrátko nevyrovnali vyhladovělí hráči, kteří s nákupem čekají na pokles cen. Jenomže NVIDIA by si to mohla nahradit právě Turingem, jehož objem výroby by si jistě pečlivě naplánovala a případný výpadek tržeb grafických karet by mohl nahradit. 
 
Pak to všechno ovšem může být zásadní problém pro AMD, které ohlásilo navýšení produkce karet právě kvůli vysokému zájmu. Když budeme předpokládat, že skutečně dorazí Turing, který bude vysoce efektivní pro těžbu a v závěsu za ním nová herní generace Amper, tak se z Radeonů stane těžko prodejné zboží, alespoň s jejich aktuálními cenami. Příští měsíce tak asi budou ve světě grafik velice zajímavé. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář