www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA: Turing RTX se v prvních osmi týdnech prodávaly mnohem lépe než Pascaly

NVIDIA: Turing RTX se v prvních osmi týdnech prodávaly mnohem lépe než Pascaly
, , aktualita
Společnost NVIDIA rozhodně nezažila z hlediska financí úžasný půlrok, ale nyní přišla s informacemi o tom, jak se prodávaly karty Turing série RTX v prvních osmi týdnech oproti Pascalům. Bylo to téměř o polovinu lepší. 
K oblíbeným
reklama
NVIDIA touto informací oslovila především své investory, kteří se tak dozvěděli, že se v prvních osmi týdnech prodalo o 45 % víc karet s Turing RTX než ve své době Pascalů. Firma se tak evidentně snaží vzbudit důvěru v úspěch nové generace grafik, kterou pošramotily především finanční výsledky za poslední kvartál
 
 
Generace Pascal je obecně spojována s úspěchem, a to tím největším, jakého NVIDIA kdy dosáhla, za což ale bezesporu může i druhá vlna kryptotěžby. Namísto toho Turing přišel v době už rozjeté kryptokocoviny, která by se samozřejmě projevila bez ohledu na kvalitu nové generace. Nicméně jsou tu i jiné a zcela objektivní problémy, které je třeba vzít v potaz, a sice především vyšší cena nových karet a pak podpora technologií RTX. 
 
NVIDIA tak nyní říká, že karty s GPU Turing se prodávaly daleko lépe než Pascaly, alespoň v prvních dvou měsících. Jenomže takové tvrzení, i když může opravdu platit, nemusí moc vypovídat o opravdovém zájmu zákazníků a úspěchu celé generace. První prodeje může podstatně ovlivnit dostupnost karet, jejich rozmanitost nebo možnost si je koupit v předprodeji. V případě Pascalů také mnozí lidé čekali na nereferenční modely a často neměli zájem o přednostně prodávané Founder's Edition, zatímco v případě Turingů už NVIDIA na svých kartách přinesla daleko lepší chladiče a oproti referenčním specifikacím pro AIB i vyšší takty. Stejně tak se nikde nedozvíme, zda se počítají prodeje za 8 týdnů od uvedení prvního 299 a více dolarového Pascalu či Turingu na trh, nebo o jaké konkrétní období vůbec jde. 
 
 
Vedle toho NVIDIA sděluje, že 90% lidí vybavených kartami GeForce vlastní model s výkonem pod úrovní GTX 1660 Ti, čímž v podstatě dává najevo, že by ráda z této karty udělala nový hit, jakým byla třeba GTX 1060. Z koláče se také dozvíme, že 2 % z těchto lidí využívá kartu generace Turing, plná polovina má Pascaly a zbytek starší karty a právě v těchto 48% vodách může NVIDIA lovit. 
 
Nakonec tu máme informaci, že 90 % lidí je ochotno akceptovat vyšší cenu karet, jak se postupně zvyšuje kupní síla hráčů. Čili pokud si dříve koupili GTX 1070, nebo prostě se poohlíželi po kartě této cenové skupiny, dnes jsou většinou ochotni si připlatit za kartu v ceně RTX 2070. 
 
 
Další slide prezentace se už týká mobilního hardwaru a herní notebooky v něm byly označeny za nejvíce rostoucí skupinu herních konzolí. Růst prodejů je ostatně úctyhodný, za což bezesporu může ten fakt, že mobilní karty už příliš nezaostávají za desktopovými, takže si i na notebooku dávno můžeme zahrát ve vysoké kvalitě. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru
Robot jménem Bumble, který je jedním z Astrobee od NASA, měl nedávno první možnost se sám proletět vesmírem a vypořádat se se stavem beztíže. Test robota proběhl na palubě Mezinárodní vesmírné stanice. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková