www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA: Turing RTX se v prvních osmi týdnech prodávaly mnohem lépe než Pascaly

NVIDIA: Turing RTX se v prvních osmi týdnech prodávaly mnohem lépe než Pascaly
, , aktualita
Společnost NVIDIA rozhodně nezažila z hlediska financí úžasný půlrok, ale nyní přišla s informacemi o tom, jak se prodávaly karty Turing série RTX v prvních osmi týdnech oproti Pascalům. Bylo to téměř o polovinu lepší. 
K oblíbeným
reklama
NVIDIA touto informací oslovila především své investory, kteří se tak dozvěděli, že se v prvních osmi týdnech prodalo o 45 % víc karet s Turing RTX než ve své době Pascalů. Firma se tak evidentně snaží vzbudit důvěru v úspěch nové generace grafik, kterou pošramotily především finanční výsledky za poslední kvartál
 
 
Generace Pascal je obecně spojována s úspěchem, a to tím největším, jakého NVIDIA kdy dosáhla, za což ale bezesporu může i druhá vlna kryptotěžby. Namísto toho Turing přišel v době už rozjeté kryptokocoviny, která by se samozřejmě projevila bez ohledu na kvalitu nové generace. Nicméně jsou tu i jiné a zcela objektivní problémy, které je třeba vzít v potaz, a sice především vyšší cena nových karet a pak podpora technologií RTX. 
 
NVIDIA tak nyní říká, že karty s GPU Turing se prodávaly daleko lépe než Pascaly, alespoň v prvních dvou měsících. Jenomže takové tvrzení, i když může opravdu platit, nemusí moc vypovídat o opravdovém zájmu zákazníků a úspěchu celé generace. První prodeje může podstatně ovlivnit dostupnost karet, jejich rozmanitost nebo možnost si je koupit v předprodeji. V případě Pascalů také mnozí lidé čekali na nereferenční modely a často neměli zájem o přednostně prodávané Founder's Edition, zatímco v případě Turingů už NVIDIA na svých kartách přinesla daleko lepší chladiče a oproti referenčním specifikacím pro AIB i vyšší takty. Stejně tak se nikde nedozvíme, zda se počítají prodeje za 8 týdnů od uvedení prvního 299 a více dolarového Pascalu či Turingu na trh, nebo o jaké konkrétní období vůbec jde. 
 
 
Vedle toho NVIDIA sděluje, že 90% lidí vybavených kartami GeForce vlastní model s výkonem pod úrovní GTX 1660 Ti, čímž v podstatě dává najevo, že by ráda z této karty udělala nový hit, jakým byla třeba GTX 1060. Z koláče se také dozvíme, že 2 % z těchto lidí využívá kartu generace Turing, plná polovina má Pascaly a zbytek starší karty a právě v těchto 48% vodách může NVIDIA lovit. 
 
Nakonec tu máme informaci, že 90 % lidí je ochotno akceptovat vyšší cenu karet, jak se postupně zvyšuje kupní síla hráčů. Čili pokud si dříve koupili GTX 1070, nebo prostě se poohlíželi po kartě této cenové skupiny, dnes jsou většinou ochotni si připlatit za kartu v ceně RTX 2070. 
 
 
Další slide prezentace se už týká mobilního hardwaru a herní notebooky v něm byly označeny za nejvíce rostoucí skupinu herních konzolí. Růst prodejů je ostatně úctyhodný, za což bezesporu může ten fakt, že mobilní karty už příliš nezaostávají za desktopovými, takže si i na notebooku dávno můžeme zahrát ve vysoké kvalitě. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností
Vědci na Binghamton University vyvinuli nový algoritmus umělé inteligence, který je schopen na sociální síti Twitter s vysokou úspěšností rozpoznat uživatele, kteří píší agresivní příspěvky s kyberšikanou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla
Dron v blízkosti letadla byl doposud obvykle průšvih a bylo našlápnuto k velkému maléru. Austrian Airlines je ale k letadlům vyšle záměrně. Budou totiž provádět kontroly stavu letadla místo lidských techniků. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje? Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje?
Americké Department of Energy (DOE) je organizace, která nechává stavět nejsilnější světové superpočítače a ta si nyní všimla společnosti Cerebras. Ta nedávno zaujala AI čipem s 1,2 biliony tranzistorů, který zabírá v podstatě celý wafer.
Včera, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí
Společnost QNAP přichází s novou řadou NAS označenou jako TVS-x72N, která má být cenově výhodná, nicméně o levných produktech jistě nemůžeme mluvit. Ostatně tu jsou procesory Core i3 a rychlá síť. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového? Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového?
Na pozorování další mezihvězdní komety je na rozdíl od té první dostatek času, respektive teprve bude, protože jí bude ještě řadu týdnů trvat, než se k nám přiblíží na nejkratší vzdálenost. Astronomové ale na nic nečekají. 
Včera, aktualita, Jan Vítek