NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX

NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX
, , aktualita
NVIDIA využila startující Gamescom k prezentaci další vlny AAA her, které budou podporovat její technologie RTX. Můžeme se tak podívat i na videa ukazující, to co ray tracing přinese a zde je o co stát. 
K oblíbeným
reklama
Až na Minecraft RTX, který probíráme vedle, půjde o AAA tituly, a sice konkrétně Call of Duty: Modern Warfare, Control, Dying Light 2, Metro Exodus – The Two Colonels (DLC), Synced: Off-Planet, Cyberpunk 2077, Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 a Watch Dogs: Legion. Všechny z nich dříve či později budou podporovat RTX, přičemž my jsme to už dříve věděli o titulech Control, Cyberpunk 2077, Call of Duty: Modern Warfare, Watch Dogs: Legion a také o Wolfenstein: Youngblood. Ten už je na trhu, ovšem ne jako AAA hra, ale jako titul za 30 eur, který by měl ray tracing začít podporovat někdy později. 
 
 
Některé z chystaných titulů se už mohou pochlubit implementací RTX, takže se na ně můžeme podívat už i my. 
 
 
Už jsme si mohli zvyknout na to, že hra v moderním městském prostředí s RTX vynikne nejlépe tehdy, když je v ní vždy akorát po dešti, je večer a všude svítí neony. To platí i o Watch Dogs: Legion. 
 
 
Další na řadě je Call of Duty: Modern Warfare, kde jde především o stíny a stínování objektů, přičemž rozdíly jsou už mnohem méně patrné. Ostatně i proto jsou části srovnávaných záběrů zvýrazněny, abychom nemuseli pátrat, kde je obraz jiný. 
 
 
Nakonec tu máme Synced: Off-Planet, kde jsou opět v hlavní roli kaluže, ale také skla nebo stíny postav. Takže vedle stínů tu jsou odrazy. 
 
Metro Exodus – The Two Colonels jako rozšíření původního titulu dorazí 20. srpna a je samozřejmé, že už přijde s podporou ray tracingu, když původní verze ji má také. Zde ale bude vylepšeno, a to aplikací na lokální zdroje světla, zatímco dříve to bylo globální osvícení. 
 
Vedle toho všeho je tu ale i pár dní stará zpráva od vývojářů Assetto Corsa Competizione (ACC), kteří si naopak v případě RTX dali zpátečku. Se slovy, že ray tracing nepatří mezi priority, od jeho podpory upustili, respektive ji odložili na neurčito. Dostupné zdroje jsou holt potřeba na důležitější věci. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností
Vědci na Binghamton University vyvinuli nový algoritmus umělé inteligence, který je schopen na sociální síti Twitter s vysokou úspěšností rozpoznat uživatele, kteří píší agresivní příspěvky s kyberšikanou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla
Dron v blízkosti letadla byl doposud obvykle průšvih a bylo našlápnuto k velkému maléru. Austrian Airlines je ale k letadlům vyšle záměrně. Budou totiž provádět kontroly stavu letadla místo lidských techniků. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje? Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje?
Americké Department of Energy (DOE) je organizace, která nechává stavět nejsilnější světové superpočítače a ta si nyní všimla společnosti Cerebras. Ta nedávno zaujala AI čipem s 1,2 biliony tranzistorů, který zabírá v podstatě celý wafer.
Včera, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí
Společnost QNAP přichází s novou řadou NAS označenou jako TVS-x72N, která má být cenově výhodná, nicméně o levných produktech jistě nemůžeme mluvit. Ostatně tu jsou procesory Core i3 a rychlá síť. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového? Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového?
Na pozorování další mezihvězdní komety je na rozdíl od té první dostatek času, respektive teprve bude, protože jí bude ještě řadu týdnů trvat, než se k nám přiblíží na nejkratší vzdálenost. Astronomové ale na nic nečekají. 
Včera, aktualita, Jan Vítek