NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX

NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX
, , aktualita
NVIDIA využila startující Gamescom k prezentaci další vlny AAA her, které budou podporovat její technologie RTX. Můžeme se tak podívat i na videa ukazující, to co ray tracing přinese a zde je o co stát. 
K oblíbeným
reklama
Až na Minecraft RTX, který probíráme vedle, půjde o AAA tituly, a sice konkrétně Call of Duty: Modern Warfare, Control, Dying Light 2, Metro Exodus – The Two Colonels (DLC), Synced: Off-Planet, Cyberpunk 2077, Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 a Watch Dogs: Legion. Všechny z nich dříve či později budou podporovat RTX, přičemž my jsme to už dříve věděli o titulech Control, Cyberpunk 2077, Call of Duty: Modern Warfare, Watch Dogs: Legion a také o Wolfenstein: Youngblood. Ten už je na trhu, ovšem ne jako AAA hra, ale jako titul za 30 eur, který by měl ray tracing začít podporovat někdy později. 
 
 
Některé z chystaných titulů se už mohou pochlubit implementací RTX, takže se na ně můžeme podívat už i my. 
 
 
Už jsme si mohli zvyknout na to, že hra v moderním městském prostředí s RTX vynikne nejlépe tehdy, když je v ní vždy akorát po dešti, je večer a všude svítí neony. To platí i o Watch Dogs: Legion. 
 
 
Další na řadě je Call of Duty: Modern Warfare, kde jde především o stíny a stínování objektů, přičemž rozdíly jsou už mnohem méně patrné. Ostatně i proto jsou části srovnávaných záběrů zvýrazněny, abychom nemuseli pátrat, kde je obraz jiný. 
 
 
Nakonec tu máme Synced: Off-Planet, kde jsou opět v hlavní roli kaluže, ale také skla nebo stíny postav. Takže vedle stínů tu jsou odrazy. 
 
Metro Exodus – The Two Colonels jako rozšíření původního titulu dorazí 20. srpna a je samozřejmé, že už přijde s podporou ray tracingu, když původní verze ji má také. Zde ale bude vylepšeno, a to aplikací na lokální zdroje světla, zatímco dříve to bylo globální osvícení. 
 
Vedle toho všeho je tu ale i pár dní stará zpráva od vývojářů Assetto Corsa Competizione (ACC), kteří si naopak v případě RTX dali zpátečku. Se slovy, že ray tracing nepatří mezi priority, od jeho podpory upustili, respektive ji odložili na neurčito. Dostupné zdroje jsou holt potřeba na důležitější věci. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem
Deepfakes jsou čím dál tím větším problémem. Varuje před nimi stabice BBC, která se podílela na tvorbě falešného videa s Borisem Johnsonem a Jeremy Corbynem. Ukazuje, že je stále snazší udělat věrohodný podvrh.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink
Satelity Starlink jsou malé a skladné, a tak si jich jeden Falcon 9 může vzít na palubu celou kopu, čili šedesát. Nyní se přitom podařilo další takovou várku dostat na oběžnou dráhu a učinit další krok ke zprovoznění připravované sítě.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Noctua uvádí na trh nové ventilátory a příslušenství řady Chromax Noctua uvádí na trh nové ventilátory a příslušenství řady Chromax
Noctua nedávno dostala na trh nové procesorové chladiče Chromax Black a nyní je doplňují ventilátory a příslušenství Chromax. Máme tu konkrétně modely NF-A20, NF-A12x15, NF-A9, NF-A9x14 či NF-A8.
Včera, aktualita, Jan Vítek
InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX
InWin si připravuje pod prostým označením 925 velkou skříň formátu Full Tower, která je tak určena pro výkonné PC sestavy. Sama nabídne krom potřebného místa mohutné tělo z broušeného hliníku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou
Acer na trh přináší monitor Predator CG437K P, který je určen pro ty nejnáročnější hráče. O tom ostatně svědčí už jeho úhlopříčka, ale vedle ní je tu i řada velice zajímavých specifikací a bohatá výbava.
Včera, aktualita, Jan Vítek