NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX

NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX
, , aktualita
NVIDIA využila startující Gamescom k prezentaci další vlny AAA her, které budou podporovat její technologie RTX. Můžeme se tak podívat i na videa ukazující, to co ray tracing přinese a zde je o co stát. 
K oblíbeným
reklama
Až na Minecraft RTX, který probíráme vedle, půjde o AAA tituly, a sice konkrétně Call of Duty: Modern Warfare, Control, Dying Light 2, Metro Exodus – The Two Colonels (DLC), Synced: Off-Planet, Cyberpunk 2077, Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 a Watch Dogs: Legion. Všechny z nich dříve či později budou podporovat RTX, přičemž my jsme to už dříve věděli o titulech Control, Cyberpunk 2077, Call of Duty: Modern Warfare, Watch Dogs: Legion a také o Wolfenstein: Youngblood. Ten už je na trhu, ovšem ne jako AAA hra, ale jako titul za 30 eur, který by měl ray tracing začít podporovat někdy později. 
 
 
Některé z chystaných titulů se už mohou pochlubit implementací RTX, takže se na ně můžeme podívat už i my. 
 
 
Už jsme si mohli zvyknout na to, že hra v moderním městském prostředí s RTX vynikne nejlépe tehdy, když je v ní vždy akorát po dešti, je večer a všude svítí neony. To platí i o Watch Dogs: Legion. 
 
 
Další na řadě je Call of Duty: Modern Warfare, kde jde především o stíny a stínování objektů, přičemž rozdíly jsou už mnohem méně patrné. Ostatně i proto jsou části srovnávaných záběrů zvýrazněny, abychom nemuseli pátrat, kde je obraz jiný. 
 
 
Nakonec tu máme Synced: Off-Planet, kde jsou opět v hlavní roli kaluže, ale také skla nebo stíny postav. Takže vedle stínů tu jsou odrazy. 
 
Metro Exodus – The Two Colonels jako rozšíření původního titulu dorazí 20. srpna a je samozřejmé, že už přijde s podporou ray tracingu, když původní verze ji má také. Zde ale bude vylepšeno, a to aplikací na lokální zdroje světla, zatímco dříve to bylo globální osvícení. 
 
Vedle toho všeho je tu ale i pár dní stará zpráva od vývojářů Assetto Corsa Competizione (ACC), kteří si naopak v případě RTX dali zpátečku. Se slovy, že ray tracing nepatří mezi priority, od jeho podpory upustili, respektive ji odložili na neurčito. Dostupné zdroje jsou holt potřeba na důležitější věci. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office
Bezpečnostní výzkumník Patrick Wardle, který kdysi pracoval v NSA, objevil chybu v operačním systému macOS i kancelářském balíku Microsoft Office. Spolu dokázaly nabídnout hackerům cestu do systému.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0 Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0
Gigabyte představil nový HPC server, který využívá služeb výkonného 64jádrového procesoru AMD EPYC 7H12 i několika GPU, např. NVIDIA Ampere A100. To vše navíc doplňuje podpora rychlého rozhraní PCIe 4.0.
Včera, aktualita, Milan Šurkala