reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX

19.8.2019, Jan Vítek, aktualita
NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX
NVIDIA využila startující Gamescom k prezentaci další vlny AAA her, které budou podporovat její technologie RTX. Můžeme se tak podívat i na videa ukazující, to co ray tracing přinese a zde je o co stát. 
Až na Minecraft RTX, který probíráme vedle, půjde o AAA tituly, a sice konkrétně Call of Duty: Modern Warfare, Control, Dying Light 2, Metro Exodus – The Two Colonels (DLC), Synced: Off-Planet, Cyberpunk 2077, Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 a Watch Dogs: Legion. Všechny z nich dříve či později budou podporovat RTX, přičemž my jsme to už dříve věděli o titulech Control, Cyberpunk 2077, Call of Duty: Modern Warfare, Watch Dogs: Legion a také o Wolfenstein: Youngblood. Ten už je na trhu, ovšem ne jako AAA hra, ale jako titul za 30 eur, který by měl ray tracing začít podporovat někdy později. 
 
 
Některé z chystaných titulů se už mohou pochlubit implementací RTX, takže se na ně můžeme podívat už i my. 
 
 
Už jsme si mohli zvyknout na to, že hra v moderním městském prostředí s RTX vynikne nejlépe tehdy, když je v ní vždy akorát po dešti, je večer a všude svítí neony. To platí i o Watch Dogs: Legion. 
 
 
Další na řadě je Call of Duty: Modern Warfare, kde jde především o stíny a stínování objektů, přičemž rozdíly jsou už mnohem méně patrné. Ostatně i proto jsou části srovnávaných záběrů zvýrazněny, abychom nemuseli pátrat, kde je obraz jiný. 
 
 
Nakonec tu máme Synced: Off-Planet, kde jsou opět v hlavní roli kaluže, ale také skla nebo stíny postav. Takže vedle stínů tu jsou odrazy. 
 
Metro Exodus – The Two Colonels jako rozšíření původního titulu dorazí 20. srpna a je samozřejmé, že už přijde s podporou ray tracingu, když původní verze ji má také. Zde ale bude vylepšeno, a to aplikací na lokální zdroje světla, zatímco dříve to bylo globální osvícení. 
 
Vedle toho všeho je tu ale i pár dní stará zpráva od vývojářů Assetto Corsa Competizione (ACC), kteří si naopak v případě RTX dali zpátečku. Se slovy, že ray tracing nepatří mezi priority, od jeho podpory upustili, respektive ji odložili na neurčito. Dostupné zdroje jsou holt potřeba na důležitější věci. 
 
Zdroj: Hexus.net


reklama