www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Nvidia ukončí podporu Kepleru i Windows 7, 8 i 8.1 v srpnu

Nvidia ukončí podporu Kepleru i Windows 7, 8 i 8.1 v srpnu
, , aktualita
Nedávno jsme se dozvěděli, že chce Nvidia ukončit podporu GPU řady Kepler. Nyní je to oficiální a stane se tak už docela brzy. Podobně tak ale bude ukončena i podpora operačních systémů Windows 7, 8 a dokonce i 8.1.
K oblíbeným
reklama
Nvidia chce brzy ukončit podporu zastaralých technologií. Ve svých nových ovladačích totiž vypustí podporu starého hardwaru i softwaru. Vyplynulo tak z webové stránky Nvidie, a že se tak asi brzy stane, jsme vás informovali koncem května. Pokud jde o software, Nvidia ukončí podporu operačních systémů Windows 7, 8 a dokonce i 8.1. Zatímco Microsoft už ukončil podporu Windows 7 a 8, verze 8.1 je nadále podporována, i když i její dny se chýlí ke konci. Nvidia tak v tomto případě trochu přidala na tempu a předběhla Microsoft.
 
GeForce GTX 670 Kepler
 
Poslední verzí Game Ready Driver pro výše zmíněné systémy bude verze R470 GA5, která vyjde 31. srpna 2021. Další verze R495 GA1, která je naplánována na 4. říjen 2021, tak bude první, která nebude mít podporu starších systémů, a další aktualizace přinášející vyšší výkon, funkce a opravu chyb budou v případě platformy Windows k dispozici už jen pro Windows 10. Pokud však jde o kritické bezpečnostní aktualizace, ty budou pro všechny tři starší systémy k dispozici až do září 2024.
 
Úplně stejná situace se týká i podpory staršího hardwaru. Nvidia vypustí i podporu GPU řady Kepler. Pro mobilní segment se tak stalo už před dvěma lety, nyní přichází na řadu i desktop. Poslední ovladače Game Ready Driver, které budou podporovat řadu Kepler, tak budou shodně R470 GA5 naplánované na 31. srpna 2021 (a jako první, které je mít nebudou, budou R495 GA1). Nvidia se chce totiž soustředit na nový hardware, který podporuje např. DirectX 12 Ulttimate, DLSS a podobné. Zmizí tak podpora pro GeForce GT/GTX řady 600 i 700, podporovány nebudou ani GTX Titan včetně verzí Z a Black.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku
Ačkoliv nám firma AMD dříve slibovala, že zvláště dodávky grafických karet se v druhé polovině roku zvýší, bylo zřejmé, že poptávka s celým jejím dluhem bude těžko uspokojena. A to Lisa Su také potvrdila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX
Společnost Sapphire známe spíše jako dlouhodobého AIB partnera firmy AMD, který vyráběl grafické karty ještě v době, kdy byla ATi samostatnou firmou. Nyní tu ale máme novinku v podobě počítačové skříně. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další výkonná x86 konzole: GDP WIN Max 2021 Další výkonná x86 konzole: GDP WIN Max 2021
V poslední době se roztrhl, či možná zatím jen značně natrhl pytel s herními počítači či konzolemi, které jsou založeny na x86 hardwaru a využívají moderní mobilní platformy firem Intel a AMD. Co nabídne GPD WIN Max 2021?
Dnes, aktualita, Jan Vítek