www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA znemožnila brzké otestování karet GTX 1650, proč?

NVIDIA znemožnila brzké otestování karet GTX 1650, proč?
, , aktualita
NVIDIA včera vypustila na trh karty GeForce GTX 1650, ovšem oficiální představení z její strany v podstatě neproběhlo a co víc, znemožněno bylo i brzké otestování karet v rámci nezávislých recenzí. 
K oblíbeným
reklama
Nad způsobem uvedení karet GeForce GTX 1650 na trh jsme se pozastavili už v původním článku, přičemž server Extremetech má k tomu tématu podrobnosti. Dle jeho informací jde nejen o to, že NVIDIA sama nechala uvedení karty na trh spíše na svých AIB partnerech a také se rozhodla nezasílat do redakcí hardwarových serverů a magazínů vzorky karet pro testy. Ona nedodala ani potřebné ovladače k tomu, aby mohly být včas provedeny testy karet, které si ti aktivnější recenzenti pořídili jinou cestou. 
 
 
Karta GTX 1650 přichází za cenu 150 dolarů, takže rozhodně nejde o náhradu pro GTX 1050 (109 USD) a dražší je i v porovnání s GTX 1050 Ti (139 USD), která má však ze staré generace k nové kartě cenově přesto nejblíže. Víme také, že pro GTX 1650 má být přímou konkurencí 4GB verze karty Radeon RX 570 a už jsme také řešili, že GeForce z tohoto souboje vyjde jako jistý vítěz alespoň s ohledem na spotřebu.
 
Bylo však velice podivné, že NVIDIA si do poslední chvíle ponechala ovladače, které umožní využít kartu GTX 1650 a právě server Extremetech spekuluje, že je za tím právě výkon ve srovnání s konkurenčním Radeonem RX 570. Očekává se tak 25% nárůst výkonu oproti GTX 1050 Ti, ale problém je ten, že dle starších testů je RX 570 výrazně rychlejší než GTX 1050 Ti, a to v průměru o 43 procent. 
 
 
Takže NVIDIA se mohla dle těchto údajů prostě obávat nepříznivých ohlasů recenzentů ohledně výkonu nové karty a rozhodla se, že sama nepřispěje k tomu, aby recenzí bylo co nejvíce a přišly co nejdříve. 
 
Recenze nové karty se ale nyní už postupně objevují i tak, jako třeba tato na Techspotu. Co se z ní dozvíme? Pokud jde o souboj s RX 570, pak Radeon má skutečně celkově vyšší výkon, a to zvláště pod DX12 nebo rovnou ve Vulkanu. Občas jej GTX 1650 sice může i překonat, ale rozhodně ne vždy a už vůbec ne nedá říci, že v DX11 vede. V několika hrách se nedokáže vyrovnat ani GTX 1060 3GB. A i dle agregovaných výsledků serveru PCGamer je GTX 1650 slabší než GTX 1060 3GB i RX 570. 
 
Když k tomu přidáme multimediální výbavu z generace Volta, karta GTX 1650 opravdu nevypadá v dobrém světle, však svým celkovým výkonem zapadá mezi GTX 1050 Ti a GTX 1060 3GB, kam zapadá i cenou a od nové generace karet přeci očekáváme více než jen to, že nabídnou podobný poměr výkonu a ceny jako staré karty. Oproti Radeonu RX 570 dle srovnání aktuálních cen na trhu nám GTX 1650 nabídne výrazně horší poměr výkonu a ceny, však Radeon je k dispozici už za ceny mírně nad 3000 Kč a nejlevnější GTX 1650 seženeme přibližně za cenu o tisícovku vyšší. Jeho nevýhodou je však zmíněná spotřeba.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Phoronix: záplatované Intely ztratily pětinásobek výkonu v porovnání s AMD Phoronix: záplatované Intely ztratily pětinásobek výkonu v porovnání s AMD
Server Phoronix se zaměřil na to, jak s výkonem procesorů Intel a AMD zamávaly veškeré záplaty proti chybám od té doby, co se objevil Spectre a Meltdown. Ukázalo se, že řeči o dopadu především na výkon CPU Intel nejsou přehnané. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Co nabídne sada AMD X570? Máme tu neoficiální diagram Co nabídne sada AMD X570? Máme tu neoficiální diagram
Už se můžeme spolehnout na to, že zbrusu nová čipová sada AMD X570 bude potřebovat výkonnější chlazení, než na jaké jsme si za poslední roky zvykli. Čím se nám ale za to odmění, to ukáže diagram od ChipHell. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD se po čtyřech letech vrací do Fortune 500 AMD se po čtyřech letech vrací do Fortune 500
AMD v roce 2015 vypadlo z žebříčku Fortune 500, který čítá pět set nejlepších společností z USA s ohledem na jejich tržby. Jde tak o přesně danou posloupnost firem a není divu, že AMD v ní před čtyřmi lety výrazně kleslo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Kingston uvádí svá nejlepší SSD KC2000 Kingston uvádí svá nejlepší SSD KC2000
Kingston si připravil svou novou vlajkovou řadu SSD pro rozhraní M.2, a sice KC2000. Založena je na nových 96vrstvých pamětech s buňkami TLC a slibuje maximální datovou propustnost 3200 MB/s.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sapphire: očekávejme výkonné Navi i za 500 USD Sapphire: očekávejme výkonné Navi i za 500 USD
Zástupce společnosti Sapphire, dlouholetého AIB partnera firem ATi a následně AMD, si trošku pustil pusu na špacír a prozradil něco o tom, co můžeme očekávat od připravovaných grafických karet s GPU Navi.
Dnes, aktualita, Jan Vítek