NVIDIA znemožnila brzké otestování karet GTX 1650, proč?

NVIDIA znemožnila brzké otestování karet GTX 1650, proč?
, , aktualita
NVIDIA včera vypustila na trh karty GeForce GTX 1650, ovšem oficiální představení z její strany v podstatě neproběhlo a co víc, znemožněno bylo i brzké otestování karet v rámci nezávislých recenzí. 
K oblíbeným
reklama
Nad způsobem uvedení karet GeForce GTX 1650 na trh jsme se pozastavili už v původním článku, přičemž server Extremetech má k tomu tématu podrobnosti. Dle jeho informací jde nejen o to, že NVIDIA sama nechala uvedení karty na trh spíše na svých AIB partnerech a také se rozhodla nezasílat do redakcí hardwarových serverů a magazínů vzorky karet pro testy. Ona nedodala ani potřebné ovladače k tomu, aby mohly být včas provedeny testy karet, které si ti aktivnější recenzenti pořídili jinou cestou. 
 
 
Karta GTX 1650 přichází za cenu 150 dolarů, takže rozhodně nejde o náhradu pro GTX 1050 (109 USD) a dražší je i v porovnání s GTX 1050 Ti (139 USD), která má však ze staré generace k nové kartě cenově přesto nejblíže. Víme také, že pro GTX 1650 má být přímou konkurencí 4GB verze karty Radeon RX 570 a už jsme také řešili, že GeForce z tohoto souboje vyjde jako jistý vítěz alespoň s ohledem na spotřebu.
 
Bylo však velice podivné, že NVIDIA si do poslední chvíle ponechala ovladače, které umožní využít kartu GTX 1650 a právě server Extremetech spekuluje, že je za tím právě výkon ve srovnání s konkurenčním Radeonem RX 570. Očekává se tak 25% nárůst výkonu oproti GTX 1050 Ti, ale problém je ten, že dle starších testů je RX 570 výrazně rychlejší než GTX 1050 Ti, a to v průměru o 43 procent. 
 
 
Takže NVIDIA se mohla dle těchto údajů prostě obávat nepříznivých ohlasů recenzentů ohledně výkonu nové karty a rozhodla se, že sama nepřispěje k tomu, aby recenzí bylo co nejvíce a přišly co nejdříve. 
 
Recenze nové karty se ale nyní už postupně objevují i tak, jako třeba tato na Techspotu. Co se z ní dozvíme? Pokud jde o souboj s RX 570, pak Radeon má skutečně celkově vyšší výkon, a to zvláště pod DX12 nebo rovnou ve Vulkanu. Občas jej GTX 1650 sice může i překonat, ale rozhodně ne vždy a už vůbec ne nedá říci, že v DX11 vede. V několika hrách se nedokáže vyrovnat ani GTX 1060 3GB. A i dle agregovaných výsledků serveru PCGamer je GTX 1650 slabší než GTX 1060 3GB i RX 570. 
 
Když k tomu přidáme multimediální výbavu z generace Volta, karta GTX 1650 opravdu nevypadá v dobrém světle, však svým celkovým výkonem zapadá mezi GTX 1050 Ti a GTX 1060 3GB, kam zapadá i cenou a od nové generace karet přeci očekáváme více než jen to, že nabídnou podobný poměr výkonu a ceny jako staré karty. Oproti Radeonu RX 570 dle srovnání aktuálních cen na trhu nám GTX 1650 nabídne výrazně horší poměr výkonu a ceny, však Radeon je k dispozici už za ceny mírně nad 3000 Kč a nejlevnější GTX 1650 seženeme přibližně za cenu o tisícovku vyšší. Jeho nevýhodou je však zmíněná spotřeba.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů