www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA znemožnila brzké otestování karet GTX 1650, proč?

NVIDIA znemožnila brzké otestování karet GTX 1650, proč?
, , aktualita
NVIDIA včera vypustila na trh karty GeForce GTX 1650, ovšem oficiální představení z její strany v podstatě neproběhlo a co víc, znemožněno bylo i brzké otestování karet v rámci nezávislých recenzí. 
K oblíbeným
reklama
Nad způsobem uvedení karet GeForce GTX 1650 na trh jsme se pozastavili už v původním článku, přičemž server Extremetech má k tomu tématu podrobnosti. Dle jeho informací jde nejen o to, že NVIDIA sama nechala uvedení karty na trh spíše na svých AIB partnerech a také se rozhodla nezasílat do redakcí hardwarových serverů a magazínů vzorky karet pro testy. Ona nedodala ani potřebné ovladače k tomu, aby mohly být včas provedeny testy karet, které si ti aktivnější recenzenti pořídili jinou cestou. 
 
 
Karta GTX 1650 přichází za cenu 150 dolarů, takže rozhodně nejde o náhradu pro GTX 1050 (109 USD) a dražší je i v porovnání s GTX 1050 Ti (139 USD), která má však ze staré generace k nové kartě cenově přesto nejblíže. Víme také, že pro GTX 1650 má být přímou konkurencí 4GB verze karty Radeon RX 570 a už jsme také řešili, že GeForce z tohoto souboje vyjde jako jistý vítěz alespoň s ohledem na spotřebu.
 
Bylo však velice podivné, že NVIDIA si do poslední chvíle ponechala ovladače, které umožní využít kartu GTX 1650 a právě server Extremetech spekuluje, že je za tím právě výkon ve srovnání s konkurenčním Radeonem RX 570. Očekává se tak 25% nárůst výkonu oproti GTX 1050 Ti, ale problém je ten, že dle starších testů je RX 570 výrazně rychlejší než GTX 1050 Ti, a to v průměru o 43 procent. 
 
 
Takže NVIDIA se mohla dle těchto údajů prostě obávat nepříznivých ohlasů recenzentů ohledně výkonu nové karty a rozhodla se, že sama nepřispěje k tomu, aby recenzí bylo co nejvíce a přišly co nejdříve. 
 
Recenze nové karty se ale nyní už postupně objevují i tak, jako třeba tato na Techspotu. Co se z ní dozvíme? Pokud jde o souboj s RX 570, pak Radeon má skutečně celkově vyšší výkon, a to zvláště pod DX12 nebo rovnou ve Vulkanu. Občas jej GTX 1650 sice může i překonat, ale rozhodně ne vždy a už vůbec ne nedá říci, že v DX11 vede. V několika hrách se nedokáže vyrovnat ani GTX 1060 3GB. A i dle agregovaných výsledků serveru PCGamer je GTX 1650 slabší než GTX 1060 3GB i RX 570. 
 
Když k tomu přidáme multimediální výbavu z generace Volta, karta GTX 1650 opravdu nevypadá v dobrém světle, však svým celkovým výkonem zapadá mezi GTX 1050 Ti a GTX 1060 3GB, kam zapadá i cenou a od nové generace karet přeci očekáváme více než jen to, že nabídnou podobný poměr výkonu a ceny jako staré karty. Oproti Radeonu RX 570 dle srovnání aktuálních cen na trhu nám GTX 1650 nabídne výrazně horší poměr výkonu a ceny, však Radeon je k dispozici už za ceny mírně nad 3000 Kč a nejlevnější GTX 1650 seženeme přibližně za cenu o tisícovku vyšší. Jeho nevýhodou je však zmíněná spotřeba.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower
Po 400 letech od slavného vyplutí lodě Mayflower s osadníky z anglického Plymouthu do toho amerického vypluje loď Mayflower Autonomous Ship (MAS) na stejnou trasu. Bude ale plně autonomní a prozkoumá problematiku plastů v oceánech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10 Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10
Konec podpory Windows 7 se blíží a Microsoft tak začne vyzývat uživatele Windows 7 Pro k přechodu na novější operační systém Windows 10 Pro. Už brzy se tak začne v systému zobrazovat okno s výzvou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící
Mark Zuckerberg se v jedné z jeho přednášek vyjádřil, že nepovažuje za správné kontrolovat závadnost politických reklam a na Facebooku tak bude všechno možné. Tedy i reklamy se zavádějícím obsahem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2 Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2
Na závěr pracovního týdne si můžeme zaslintat nad PC verzí hry Red Dead Redemption 2. Ta byla vylepšena i z grafického hlediska právě s ohledem na možnosti a výkon moderních osobních počítačů. A je to vidět.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon? Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon?
Autoři hry World of Tanks se nedávno pochlubili tím, že do své hry implementovali ray tracing, který bude moci pracovat pod DirectX 11 a nebude potřebovat žádný zvláštní hardware, čili GeForce RTX. Jak to funguje? 
Včera, recenze, Jan Vítek5 komentářů