www.svethardware.cz
>
>

O čem se vůbec hlasuje? Europoslanci prý Články 11 a 13 schválit nechtěli

O čem se vůbec hlasuje? Europoslanci prý Články 11 a 13 schválit nechtěli
, , aktualita
Kontroverzní zákony, známé v minulosti jako Článek 11 a 13 (dnes Článek 15 a 17), byly přijaty omylem. Europoslanci (včetně dvou českých z ANO 2011) se totiž přiznali, že nevěděli, o čem hlasují. Mysleli si totiž, že se hlasování týká něčeho jiného.
K oblíbeným
reklama
Na půdě Evropského parlamentu se dějí prazvláštní věci. Europoslanci jsou sami zmatení z toho, co tam vlastně dělají, a tak se zjistilo, že několik z nich ani nevědělo, o čem se hlasuje. Výsledkem toho je přijetí kontroverzních zákonů, které známe jako Články 11 a 13 (nyní Články 15 a 17). První hlasování se týkalo odmítnutí celého nového zákona, což ale europoslanci odmítli a tím zákon poslali k dalšímu upřesňujícímu hlasování. Chtěli ho přijmout, nicméně ještě chtěli hlasovat o dodatcích k zákonu, který by z celé "Copyright Directive" mohl vyjmout právě ony kontroverzní články.
 
Evropský parlament
 
Jenže tady se ukazuje, jak hodně zmatené ono hlasování může být. Druhé hlasování bylo totiž o tom, zda se bude hlasovat o dodatcích nebo ne (tedy hlasování o hlasování). Jenže někteří z nich si mysleli, že jde o odmítnutí hlasování o dodatcích (stejně jako se v prvním případě hlasovalo o odmítnutí zákona a nikoli o jeho přijetí), a tak byli proti odmítnutí. Jenže tentokrát to bylo naopak a o pouhých 5 hlasů (317 proti 312) tak diskuzi o dodatcích, které by mohly kontroverzní články ze zákona vyjmout, omylem odmítli, nebo pro ni nehlasovali.
 
10 europoslanců se pak oznámilo, že chtěli hlasovat "pro", pouze dva se chtěli opravit na "proti" a jeden původně nechtěl hlasovat. Mezi nimi byli především Švédi, ale zmatené byly i dvě české europoslankyně za ANO 2011 (Dita Charanzová a Martina Dlabajová), které svým zmatením napomohly tomu, že byl zákon přijat bez dodatků, a tedy i s Články 11 a 13 (resp. 15 a 17 po přečíslování). Ve finálním hlasování o zákonu se obě totiž pro jistotu zdržely. Někteří odborníci se navíc shodují, že to nemuselo být omylem, ale záměrem. Takto mohou na veřejnosti působit, že byli proti novému zákonu, ačkoli hlasovali pro něj.
 
Europoslanci sice mohou své hlasování opravit, nicméně to je už jen tak pro záznam do výsledného zápisu. Na výsledku hlasování to už nic nezmění, ačkoli v tomto případě by to mohlo změnit celé vyznění nového zákona. Tak uvidíme, zda to zachrání Rada EU, která musí výsledný zákon ratifikovat. Vzhledem k chybám je tu aspoň malá šance, že by mohla zákon poslat k projednání zpět do parlamentu. Odborníci nicméně tvrdí, že šance je už jen velmi malá.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou
Zakladatel Mozilly Brendan Eich přichází s dalším svým zajímavým produktem. Představil finální verzi prohlížeče Brave, který cílí nejen na soukromí, ale také na reklamy. Za jejich sledování vám bude platit vlastní kryptoměnou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů
Ochota firem se dělit o testovací vzorky svého nového hardwaru se případ od případu značně liší. AMD s velkou ochotou poskytovalo celé testovací sestavy v případě prvních dvou generací Ryzenů. Nyní je to už mnohem horší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11 NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11
O NUC v podání firmy AMD bychom asi správně neměli mluvit, neboť to je formát vymyšlený Intelem pro jeho vlastní minipočítače. Nicméně označení NUC už se vžilo pro malé desktopy určité velikosti a ty nyní konečně dorazí s Ryzeny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows
Společnost IBM zveřejnila závěry svého interního experimentu, který zkoumal výkon zaměstnanců vybavených počítači Mac s příslušným operačním systémem a klasickými PC se systémem Windows. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2 Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2
Rockstar Games tentokrát nepředvedli bezproblémové vypuštění přeportovaného titulu z konzolí na PC. K tomu má nová hra Red Dead Redemption 2 pro osobní počítače daleko. Slíbena byla ale náprava. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře