www.svethardware.cz
>
>

O čem se vůbec hlasuje? Europoslanci prý Články 11 a 13 schválit nechtěli

O čem se vůbec hlasuje? Europoslanci prý Články 11 a 13 schválit nechtěli
, , aktualita
Kontroverzní zákony, známé v minulosti jako Článek 11 a 13 (dnes Článek 15 a 17), byly přijaty omylem. Europoslanci (včetně dvou českých z ANO 2011) se totiž přiznali, že nevěděli, o čem hlasují. Mysleli si totiž, že se hlasování týká něčeho jiného.
K oblíbeným
reklama
Na půdě Evropského parlamentu se dějí prazvláštní věci. Europoslanci jsou sami zmatení z toho, co tam vlastně dělají, a tak se zjistilo, že několik z nich ani nevědělo, o čem se hlasuje. Výsledkem toho je přijetí kontroverzních zákonů, které známe jako Články 11 a 13 (nyní Články 15 a 17). První hlasování se týkalo odmítnutí celého nového zákona, což ale europoslanci odmítli a tím zákon poslali k dalšímu upřesňujícímu hlasování. Chtěli ho přijmout, nicméně ještě chtěli hlasovat o dodatcích k zákonu, který by z celé "Copyright Directive" mohl vyjmout právě ony kontroverzní články.
 
Evropský parlament
 
Jenže tady se ukazuje, jak hodně zmatené ono hlasování může být. Druhé hlasování bylo totiž o tom, zda se bude hlasovat o dodatcích nebo ne (tedy hlasování o hlasování). Jenže někteří z nich si mysleli, že jde o odmítnutí hlasování o dodatcích (stejně jako se v prvním případě hlasovalo o odmítnutí zákona a nikoli o jeho přijetí), a tak byli proti odmítnutí. Jenže tentokrát to bylo naopak a o pouhých 5 hlasů (317 proti 312) tak diskuzi o dodatcích, které by mohly kontroverzní články ze zákona vyjmout, omylem odmítli, nebo pro ni nehlasovali.
 
10 europoslanců se pak oznámilo, že chtěli hlasovat "pro", pouze dva se chtěli opravit na "proti" a jeden původně nechtěl hlasovat. Mezi nimi byli především Švédi, ale zmatené byly i dvě české europoslankyně za ANO 2011 (Dita Charanzová a Martina Dlabajová), které svým zmatením napomohly tomu, že byl zákon přijat bez dodatků, a tedy i s Články 11 a 13 (resp. 15 a 17 po přečíslování). Ve finálním hlasování o zákonu se obě totiž pro jistotu zdržely. Někteří odborníci se navíc shodují, že to nemuselo být omylem, ale záměrem. Takto mohou na veřejnosti působit, že byli proti novému zákonu, ačkoli hlasovali pro něj.
 
Europoslanci sice mohou své hlasování opravit, nicméně to je už jen tak pro záznam do výsledného zápisu. Na výsledku hlasování to už nic nezmění, ačkoli v tomto případě by to mohlo změnit celé vyznění nového zákona. Tak uvidíme, zda to zachrání Rada EU, která musí výsledný zákon ratifikovat. Vzhledem k chybám je tu aspoň malá šance, že by mohla zákon poslat k projednání zpět do parlamentu. Odborníci nicméně tvrdí, že šance je už jen velmi malá.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nová verze mini PC Gigabyte Brix používá Inter Tiger Lake a Thunderbolt 4 Nová verze mini PC Gigabyte Brix používá Inter Tiger Lake a Thunderbolt 4
Gigabyte uvádí další verzi svých kompaktních desktopů Brix. V nabídce bude několik konfigurací s procesory Intel Core 11. generace a možností rozšíření o externí GPU. Dodávány budou v provedení barebone.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Další IT útok na nemocnice, napaden byl americký řetězec UHS Další IT útok na nemocnice, napaden byl americký řetězec UHS
Není to dávno, co jsme zaznamenali útok pomocí ransomwaru na německou nemocnici, v důsledku čehož měla zemřít jedna pacientka. Nyní byl napaden řetězec mnoha nemocnic od UHS ve Spojených státech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Xbox si rezervuje 20 % z SSD pro systém, Microsoft s vývojem konzolí nekončí Xbox si rezervuje 20 % z SSD pro systém, Microsoft s vývojem konzolí nekončí
Zákazníci se musí připravit na to, že nové konzole Xbox si rezervují nezanedbatelné procento ze svého 1TB SSD pro systém. Vedle toho se podíváme i na téma dalšího vývoje herních konzolí a jejich možný konec.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AOC uvádí velká LCD série E2 s FreeSync AOC uvádí velká LCD série E2 s FreeSync
Společnost AOC si připravila trojici nových monitorů série E2, které sice vyloženě nepatří mezi herní modely, ale i tak všechny podporují Adaptive-Sync, čili primárně FreeSync. Jde o 31,5" a 34" panely. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Folding@Home dostal podporu CUDA s nárůstem výkonu až o 30 % Folding@Home dostal podporu CUDA s nárůstem výkonu až o 30 %
Z nové tiskové zprávy se dozvídáme, že Folding@home získává přímou podporu technologie NVIDIA CUDA, z čehož si můžeme slibovat výkonnostní bonus mezi 15 a 30 procenty. Vyšší výkon tak bude k dispozici i pro hledání léku na Covid-19. 
Včera, aktualita, Jan Vítek