www.svethardware.cz
>
>

O čem se vůbec hlasuje? Europoslanci prý Články 11 a 13 schválit nechtěli

O čem se vůbec hlasuje? Europoslanci prý Články 11 a 13 schválit nechtěli
, , aktualita
Kontroverzní zákony, známé v minulosti jako Článek 11 a 13 (dnes Článek 15 a 17), byly přijaty omylem. Europoslanci (včetně dvou českých z ANO 2011) se totiž přiznali, že nevěděli, o čem hlasují. Mysleli si totiž, že se hlasování týká něčeho jiného.
K oblíbeným
reklama
Na půdě Evropského parlamentu se dějí prazvláštní věci. Europoslanci jsou sami zmatení z toho, co tam vlastně dělají, a tak se zjistilo, že několik z nich ani nevědělo, o čem se hlasuje. Výsledkem toho je přijetí kontroverzních zákonů, které známe jako Články 11 a 13 (nyní Články 15 a 17). První hlasování se týkalo odmítnutí celého nového zákona, což ale europoslanci odmítli a tím zákon poslali k dalšímu upřesňujícímu hlasování. Chtěli ho přijmout, nicméně ještě chtěli hlasovat o dodatcích k zákonu, který by z celé "Copyright Directive" mohl vyjmout právě ony kontroverzní články.
 
Evropský parlament
 
Jenže tady se ukazuje, jak hodně zmatené ono hlasování může být. Druhé hlasování bylo totiž o tom, zda se bude hlasovat o dodatcích nebo ne (tedy hlasování o hlasování). Jenže někteří z nich si mysleli, že jde o odmítnutí hlasování o dodatcích (stejně jako se v prvním případě hlasovalo o odmítnutí zákona a nikoli o jeho přijetí), a tak byli proti odmítnutí. Jenže tentokrát to bylo naopak a o pouhých 5 hlasů (317 proti 312) tak diskuzi o dodatcích, které by mohly kontroverzní články ze zákona vyjmout, omylem odmítli, nebo pro ni nehlasovali.
 
10 europoslanců se pak oznámilo, že chtěli hlasovat "pro", pouze dva se chtěli opravit na "proti" a jeden původně nechtěl hlasovat. Mezi nimi byli především Švédi, ale zmatené byly i dvě české europoslankyně za ANO 2011 (Dita Charanzová a Martina Dlabajová), které svým zmatením napomohly tomu, že byl zákon přijat bez dodatků, a tedy i s Články 11 a 13 (resp. 15 a 17 po přečíslování). Ve finálním hlasování o zákonu se obě totiž pro jistotu zdržely. Někteří odborníci se navíc shodují, že to nemuselo být omylem, ale záměrem. Takto mohou na veřejnosti působit, že byli proti novému zákonu, ačkoli hlasovali pro něj.
 
Europoslanci sice mohou své hlasování opravit, nicméně to je už jen tak pro záznam do výsledného zápisu. Na výsledku hlasování to už nic nezmění, ačkoli v tomto případě by to mohlo změnit celé vyznění nového zákona. Tak uvidíme, zda to zachrání Rada EU, která musí výsledný zákon ratifikovat. Vzhledem k chybám je tu aspoň malá šance, že by mohla zákon poslat k projednání zpět do parlamentu. Odborníci nicméně tvrdí, že šance je už jen velmi malá.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
CPU Intel s novou architekturou se ukázalo v Sandře CPU Intel s novou architekturou se ukázalo v Sandře
Databáze benchmarkovacího softwaru SiSoft Sandra odhalila nové šestijádrové CPU, které ukazuje pozoruhodně vysoký objem paměti L2 cache. Nejpravděpodobnější vysvětlení je to, že jde o novou verzi architektury Intelu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Facebook odmítl požadavek senátu USA na odstranění end-to-end šifrování Facebook odmítl požadavek senátu USA na odstranění end-to-end šifrování
Vlády snad všech zemí by velmi rády sledovaly své obyvatelstvo a týká se to také USA. Ta chce po Facebooku, aby bylo možné prolomit šifrování v jeho komunikačních aplikacích a nepoužíval end-to-end variantu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Turecko má bojový dron Songar s kulometem Turecko má bojový dron Songar s kulometem
Turecko vyvinulo nový armádní dron Songar, který dokáže plnit nejen průzkumné funkce, ale i bojové. Je totiž vybaven kulometem, který dokáže vystřelit až 200 dávek nábojů. Navíc má být velmi přesný.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000 Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000
Samsung sice zrušil vývoj svých vlastních procesorových jader pro procesory Exynos, ale  procesory této řady chce vyvíjet i nadále. Tentokrát ale mají být údajně plně založeny na jádrech ARM Cortex. Nový Exynos 1000 má využívat Cortex-A78.
14.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech
Nechvalně známá stránka The Pirate Bay se pouští do nových pirátských vod. Zavádí totiž streamovací službu BayStream, která bude umožňovat rovnou streamovat videa sdílená na torrentových sítích.
14.12.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře