www.svethardware.cz
>
>
>
>

Objevilo se GPU GA-104 "Ampere" a karty GeForce GTX 2080 a 2070

Objevilo se GPU GA-104 "Ampere" a karty GeForce GTX 2080 a 2070
, , aktualita
Aktualizováno: Vypadá to, že NVIDIA si snad najala nového marketéra, jenž dostal jediný úkol, a sice vypouštět do světa zmatené a protichůdné informace o chystaných produktech. Pokud ano, pak ten svou práci dělá opravdu dobře.
K oblíbeným
reklama
Aktualizace: Společnost Manli rozeslala vyjádření, v němž popřela, že by sama zadala k registraci níže uvedené produkty a že nyní aktivně vyšetřuje, jak se něco takového mohlo stát. Je tedy fakt, že někdo to za ni udělal a do EEU (Eurasian Economic Union) takový požadavek poslal, což jen dává prostor k dalším spekulacím. Dále zpráva pokračuje v původním znění:
 
 
 
Obecně se má za to, že nové herní grafické karty NVIDIA ponesou generační označení Turing, ovšem tomu vůbec neodpovídá označení konkrétních čipů, které se v poslední době objevily. Do databáze HWiNFO se dostaly čipy GV102 a GV104, čili generace Volta a nyní se díky firmě Manli dozvídáme o čipech GA104 a přesněji GA104-400, které by tak zcela jasně měly směřovat do nástupkyně karty GTX 1080. To by však zase znamenalo, že už půjde o čipy Ampere, které se také očekávají, ale spíše až pro tu další generaci karet. 
 
 
Dnešní informace se tak týkají toho, co si společnost Manli nechala registrovat u EEC a je to něco, co jsme spíše nečekali. 
 
 
Vedle čipů, jejichž označení jasně ukazuje na Ampere, je to také dvojice karet GeForce GTX 2070 a GTX 2080, což narušuje dosavadní názory, že přijdou GTX 1170 a GTX 1180 s čipy Turing, čili GT104. 
 
Pokud to vše je opravdu práce NVIDIE, tak všechna čest, odvádí opravdu dobrou práci v budování napětí. Byl jsem přesvědčen, že v tuto dobu už budeme mít víceméně ucelený obrázek o tom, co nové herní karty nabídnou, ale stal se pravý opak a z dostupných informací vznikl zmatečný eintopf, v němž není možné se vyznat a vyfiltrovat kachny od pravdivých údajů, pokud v něm nějaké vůbec jsou. 
 
Zdroj: Videocardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU? JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU?
Společnost Jon Peddie Research vypustila do světa další přehled o stavu trhu s GPU, a to samostatnými i integrovanými. Potvrzuje se nám tu, že poptávka po PC byla opravdu vysoká, ovšem co dodávky samostatných GPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky
Už nějaký ten pátek víme, že někteří těžaři kryptoměn začali využívat i celé nové herní notebooky, a to jednoduše proto, že jsou celkově dostupnější než samostatné grafiky. Nyní už je tento trend zřejmý. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache
Nový Samsung SSD 980 Pro už je dávno na trhu, ovšem nyní se dozvídáme o modelech Samsung SSD 980, které by někdo mohl s verzí Pro snadno zaměnit. Dostal by ale SSD bez vlastní DRAM cache.   
Dnes, aktualita, Jan Vítek