www.svethardware.cz
>
>
>
>

Odhalený Core i7-8700K ukazuje jádro s velikostí 150mm čtverečných

Odhalený Core i7-8700K ukazuje jádro s velikostí 150mm čtverečných
, , aktualita
Už dnes v 15:00 bude zvednuto embargo nad procesory Intel Coffee Lake, takže se nezapomeňte třeba u nás podívat, jak na tom jsou z hlediska výkonu, spotřeby i přetaktování. My se zatím můžeme podívat Core i7-8700K zbavený heatspreaderu.
K oblíbeným
reklama
Mezi procesory Kaby Lake a Coffee Lake nenastal žádný "die shrink", čili přechod na pokročilejší výrobní technologii z hlediska rozlišení, a tak bylo jasné, že šestijádrové Coffee Lake budou mít větší čipy než čtyřjádrové Kaby Lake. Na webu se přitom objevila už fotografie šestijádrového Coffee Lake zbaveného heatspreaderu, která to potvrzuje a pak také ukazuje, že i zde Intel použil teplovodivou pastu a ne pájku. 
 
 
Pokud by Intel použil pájku, pak by od ní očistěný čip vypadal zcela jinak, čili ne tak čistě, jak ukazují třeba procesory Threadripper, které pájku využívají. Právě proto se doporučuje i Coffee Lake zbavit heatspreaderu v případě, že je budete chtít lépe chladit při přetaktování vysoko nad 5 GHz. Tím pochopitelně ztratíte záruku a vystavujete se riziku, že si procesor svou neopatrností zničíte. Ovšem jak ukazuje fotografie, nejsou zde žádné SMD součástky, které byste mohli nechtěně odříznout, a tak bude v podstatě stačit jen žiletka pro proříznutí lepidla a trošku zručnosti. 
 
 
Dle fotografie Core i7-8700K a na základě toho, že čipy Kaby Lake mají plochu 126 mm2, lze určit, že Coffee Lake se šesti jádry zabírají plochu 151 mm2. A pokud mají mít víceméně stejné iGPU a uncore části, pak se dá i říci, že jedno jádro navíc znamená plochu asi 14,5 mm2 a připravovaný osmijádrový Coffee Lake by tak měl zabírat cca 180 mm2. Pro srovnání, osmijádrový Ryzen (čili jeden čip Summit Ridge) zabírá 195 mm2, ovšem do toho nepatří integrované GPU.
 
Zdroj: Videocardz
reklama
Nejnovější články
Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower
Po 400 letech od slavného vyplutí lodě Mayflower s osadníky z anglického Plymouthu do toho amerického vypluje loď Mayflower Autonomous Ship (MAS) na stejnou trasu. Bude ale plně autonomní a prozkoumá problematiku plastů v oceánech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10 Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10
Konec podpory Windows 7 se blíží a Microsoft tak začne vyzývat uživatele Windows 7 Pro k přechodu na novější operační systém Windows 10 Pro. Už brzy se tak začne v systému zobrazovat okno s výzvou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala14 komentářů
Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící
Mark Zuckerberg se v jedné z jeho přednášek vyjádřil, že nepovažuje za správné kontrolovat závadnost politických reklam a na Facebooku tak bude všechno možné. Tedy i reklamy se zavádějícím obsahem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2 Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2
Na závěr pracovního týdne si můžeme zaslintat nad PC verzí hry Red Dead Redemption 2. Ta byla vylepšena i z grafického hlediska právě s ohledem na možnosti a výkon moderních osobních počítačů. A je to vidět.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon? Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon?
Autoři hry World of Tanks se nedávno pochlubili tím, že do své hry implementovali ray tracing, který bude moci pracovat pod DirectX 11 a nebude potřebovat žádný zvláštní hardware, čili GeForce RTX. Jak to funguje? 
Včera, recenze, Jan Vítek7 komentářů