www.svethardware.cz
>
>
>
>

Microsoft Teams používá 44 milionů lidí, vývojáři slibují užitečné novinky

Microsoft Teams používá 44 milionů lidí, vývojáři slibují užitečné novinky
, , aktualita
Kvůli koronaviru SARS-CoV-2 výrazně narostl počet lidí pracujících z domu. Ti mnohdy začali používat službu Microsoft Teams, jejíž uživatelská základna se během posledních několika měsíců zdvojnásobila.
K oblíbeným
reklama
Téměř všechny události posledních týdnů mají nějakou spojitost s nemocí COVID-19 a šířením koronaviru SARS-CoV-2. Výjimkou není ani to, že Microsoftu během necelého půl roku vzrostla uživatelská základna jeho služby Teams na dvojnásobek. Ještě v listopadu 2019 to bylo 20 milionů lidí, zatímco dnes už má 44 milionů uživatelů. Může za to logicky ten fakt, že lidé jsou, pokud to možnosti dovolují, nuceni pracovat z domu, což vyžaduje nějakou formu komunikace. A právě Teams jsou k tomu určeny. Dovolují posílání zpráv, spolupráci, konání online meetingů a podobně.
 
Microsoft Teams logo
 
Funkčnosti služby se navíc budou letos dále rozšiřovat. Microsoft hovořil např. o zavedení systému pro potlačování hluku a šumu při hovorech, přičemž tu najde využití systém umělé inteligence. Další novinkou bude funkce, kdy se uživatel může při meetingu viditelně přihlásit o slovo. Má se tu objevit i funkce, která dovolí prohlížení předem stažených zpráv později v režimu offline bez připojení k internetu. Umožní také i offline psaní konceptů zpráv. Jejich odeslání ale bude logicky možné až tehdy, kdy bude dostupný Internet. Objeví se i možnost zobrazení konverzací v separátních oknech pro snazší přepínání mezi nimi. Tak jen doufejme, že službu znovu nepotkají problémy, které zažila v posledních týdnech, jako byla nedostupnost kvůli vysokému náporu nebo neplatnému certifikátu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5 Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5
Malinké počítače jako Raspberry Pi dostaly velmi zajímavou konkurenci, Aaeon PICO-WHU4. Při malých rozměrech překvapí velmi výkonným hardwarem. Je tu totiž 4jádrový procesor Intel Core i5 a podporuje až 16 GB paměti RAM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD
QNAP uvádí novou verzi svého operačního systému QTS 4.4.2 pro své NASy. Ten vylepšuje zabezpečení NASu a přináší také podporu TL SATA JBOD a TL USB JBOD pro připojení dalších disků k zařízení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby
Mozilla přichází s novou verzí internetového prohlížeče Firefox 74.0.1. Ta opravuje dvě vážné zero-day chyby typu use-after-free, které dovolovaly spuštění škodlivého kódu a už byly využívány i k praktickým útokům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo
Nyní se už opravdu můžeme těšit na to, že společnost SpaceX vstoupí do historie jako první soukromý subjekt, jemuž se povedlo umístit člověka na oběžnou dráhu. Participovat v tom bude pochopitelně i NASA, která si zvolila své staré logo. 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek
Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu
Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint byl vypuštěn na trh už loni v říjnu, ale nedávno tato hra dostala podporu API Vulkan v rámci aktualizace na verzi 2.0. Server Kitguru se tak podíval na to, co to přinese s ohledem na výkon 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek4 komentáře