www.svethardware.cz
>
>
>
>

Microsoft Teams používá 44 milionů lidí, vývojáři slibují užitečné novinky

Microsoft Teams používá 44 milionů lidí, vývojáři slibují užitečné novinky
, , aktualita
Kvůli koronaviru SARS-CoV-2 výrazně narostl počet lidí pracujících z domu. Ti mnohdy začali používat službu Microsoft Teams, jejíž uživatelská základna se během posledních několika měsíců zdvojnásobila.
K oblíbeným
reklama
Téměř všechny události posledních týdnů mají nějakou spojitost s nemocí COVID-19 a šířením koronaviru SARS-CoV-2. Výjimkou není ani to, že Microsoftu během necelého půl roku vzrostla uživatelská základna jeho služby Teams na dvojnásobek. Ještě v listopadu 2019 to bylo 20 milionů lidí, zatímco dnes už má 44 milionů uživatelů. Může za to logicky ten fakt, že lidé jsou, pokud to možnosti dovolují, nuceni pracovat z domu, což vyžaduje nějakou formu komunikace. A právě Teams jsou k tomu určeny. Dovolují posílání zpráv, spolupráci, konání online meetingů a podobně.
 
Microsoft Teams logo
 
Funkčnosti služby se navíc budou letos dále rozšiřovat. Microsoft hovořil např. o zavedení systému pro potlačování hluku a šumu při hovorech, přičemž tu najde využití systém umělé inteligence. Další novinkou bude funkce, kdy se uživatel může při meetingu viditelně přihlásit o slovo. Má se tu objevit i funkce, která dovolí prohlížení předem stažených zpráv později v režimu offline bez připojení k internetu. Umožní také i offline psaní konceptů zpráv. Jejich odeslání ale bude logicky možné až tehdy, kdy bude dostupný Internet. Objeví se i možnost zobrazení konverzací v separátních oknech pro snazší přepínání mezi nimi. Tak jen doufejme, že službu znovu nepotkají problémy, které zažila v posledních týdnech, jako byla nedostupnost kvůli vysokému náporu nebo neplatnému certifikátu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr
Malé gravitační vlny, které tu a tam projdou skrz Zemi a detektory, už dávno bereme jako hotovou věc, ovšem pokud existují ony, měly by naším prostorem v podstatě nepřetržitě postupovat i velké vlny ze supermasivních černých děr. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K
Intel sice minulý týden ukázal benchmarky, dle nichž si chce opět vzít titul výrobce nejvýkonnějších herních procesorů, ovšem ukazuje se, že ve skutečnosti by to mohlo být poněkud jiné. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rusko by mohlo pokutovat uživatele Starlinku či jiných cizích satelitních služeb Rusko by mohlo pokutovat uživatele Starlinku či jiných cizích satelitních služeb
Dle ruské mutace Popular Mechanics se ruští zákonodárci chystají stanovit postih pro ty občany, kteří by se chtěli připojit k Internetu pomocí služby Starlink či případně jiných podobných satelitních ISP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA připravila GeForce GT 1010, nový absolutní low-end NVIDIA připravila GeForce GT 1010, nový absolutní low-end
NVIDIA si připravila novou grafickou kartu GeForce GT 1010, která pochopitelně moc výkonu nenabídne a nastupuje na trh za starý model GeForce GT 710. Sama je ostatně založena na staré architektuře Pascal, a to nehledě na konfiguraci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NASA vyzkoušela SLS téměř v praxi, test však skončil předčasně NASA vyzkoušela SLS téměř v praxi, test však skončil předčasně
Vůbec poprvé se najednou zažehly hned čtyři motory RS-25, které se měly dostat na plný výkon v cca osmiminutovém testu, který měl zhruba odpovídat startu rakety SLS. Test ale trval jen přibližně minutu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře