www.svethardware.cz
>
>
>

Operátor Verizon kupuje Yahoo za 4,83 miliardy USD

Operátor Verizon kupuje Yahoo za 4,83 miliardy USD
, , aktualita
Yahoo se již delší dobu potýká v problémech, které vyvolávaly spekulace o jeho prodeji. Tradiční společnost už má svá nejlepší léta za sebou a nedokázala se dostatečně přizpůsobit moderní době. Nyní ji kupuje operátor Verizon.
K oblíbeným
reklama
Někdy je zajímavé, jak se různé zvěsti nakonec do puntíku splní. Operátor Verizon chtěl již několikrát odkoupit pohasínající Yahoo, ale vždy z toho sešlo. Posledně se ve velkém o tomto tématu mluvilo v únoru, kdy se také spekulovalo o rozdělení Yahoo na dvě společnosti. Jedna by obsahovala základní služby Yahoo včetně Flickru a Tumblru, druhá společnost by pak zahrnovala japonskou divizi, akcie serveru Alibaba (ty byly největším problémem), nějaké investice a patenty. A přesně tohle se nyní stalo.


Verizon logo


Yahoo bude rozděleno na dvě části a tu hlavní, která mimo jiné bude zahrnovat e-mail, veškeré zpravodajství, Flickr, Tumblr a mnoho dalšího, nyní odkoupí operátor Verizon. Připomeňme, že v únoru se předpokládala cena okolo 5 miliard dolarů, finální skutečná částka je dnes 4,83 miliardy dolarů. Verizon soplu s tím získá jednu miliardu aktivních uživatelů, mezi nimiž je 600 milionů takových, kteří ke službám Yahoo přistupují z mobilních zařízení.


Yahoo logo


Yahoo bude integrováno spolu s AOL, které bylo Verizonem odkoupeno v květnu 2015 za podobnou částku 4,4 miliardy dolarů. Marissa Mayer, která dosud vede Yahoo, tak bude nahrazena Marni Waldenovou, která povede společnost vzniklou integrací AOL a Yahoo. To samozřejmě za předpokladu, že transakci schválí akcionáři a regulační úřady. Stát by se tak mělo v prvním čtvrtletí 2017.

Původnímu Yahoo zůstane již zmíněná japonská divize, akcie v Alibaba Group Holdings, některé z menších investic a vybrané patenty, které se netýkají hlavní činnosti odprodaného Yahoo. Tato společnost si pak změní jméno. Yahoo bude pracovat nezávisle na Verizonu do doby, než bude transakce ukončena na již zmíněném začátku roku 2017.

Zdroj: verizon.com, petapixel.com
reklama
Nejnovější články
Google Chrome vylepší systém karet a synchronizaci Google Chrome vylepší systém karet a synchronizaci
Oblíbený internetový prohlížeč Google Chrome se v průběhu podzimu dočká několika užitečných vylepšení. Především to bude správa otevřených karet, odkazů, ale také jejich synchronizace napříč různými zařízeními.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA testuje autonomní vrtačku ARADS pro hledání života na Marsu NASA testuje autonomní vrtačku ARADS pro hledání života na Marsu
Vrtačka ARADS od vesmírné agentury se už na vyprahlé poušti Atacama testuje nějaký ten pátek. Má sloužit k hledání života na Marsu a nyní se pracuje na autonomním ovládání vrtáku, které je na rudé planetě nezbytností.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků
Citlivým údajem může být i fotografie registrační značky. To postihlo obchodní řetězec Tesco ve Velké Británii, který měl nedávno problém s tím, že databázi snímků RZ svých zákazníků nechal povalovat volně na internetu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X
Společnost AMD na závěr dnešního dne potvrdila příchod třetí generace procesorů Threadripper, což je jistě dobrá zpráva. Nicméně špatná je ta, že se firmě nepodaří splnit slib, aby vypustila na trh slíbený Ryzen 9 3950X včas. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek24 komentářů
Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux
Společnost Epic Games nekončí s pravidelným nabízením her zdarma a nyní si připravila rovnou celou Batman Arkham Collection a Lego Batman čítající celkem šest her. Brzy pak přijde do nabídky zdarma i Metro: 2033 Redux.
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek