www.svethardware.cz
>
>
>

Operátor Verizon kupuje Yahoo za 4,83 miliardy USD

Operátor Verizon kupuje Yahoo za 4,83 miliardy USD
, , aktualita
Yahoo se již delší dobu potýká v problémech, které vyvolávaly spekulace o jeho prodeji. Tradiční společnost už má svá nejlepší léta za sebou a nedokázala se dostatečně přizpůsobit moderní době. Nyní ji kupuje operátor Verizon.
K oblíbeným
reklama
Někdy je zajímavé, jak se různé zvěsti nakonec do puntíku splní. Operátor Verizon chtěl již několikrát odkoupit pohasínající Yahoo, ale vždy z toho sešlo. Posledně se ve velkém o tomto tématu mluvilo v únoru, kdy se také spekulovalo o rozdělení Yahoo na dvě společnosti. Jedna by obsahovala základní služby Yahoo včetně Flickru a Tumblru, druhá společnost by pak zahrnovala japonskou divizi, akcie serveru Alibaba (ty byly největším problémem), nějaké investice a patenty. A přesně tohle se nyní stalo.


Verizon logo


Yahoo bude rozděleno na dvě části a tu hlavní, která mimo jiné bude zahrnovat e-mail, veškeré zpravodajství, Flickr, Tumblr a mnoho dalšího, nyní odkoupí operátor Verizon. Připomeňme, že v únoru se předpokládala cena okolo 5 miliard dolarů, finální skutečná částka je dnes 4,83 miliardy dolarů. Verizon soplu s tím získá jednu miliardu aktivních uživatelů, mezi nimiž je 600 milionů takových, kteří ke službám Yahoo přistupují z mobilních zařízení.


Yahoo logo


Yahoo bude integrováno spolu s AOL, které bylo Verizonem odkoupeno v květnu 2015 za podobnou částku 4,4 miliardy dolarů. Marissa Mayer, která dosud vede Yahoo, tak bude nahrazena Marni Waldenovou, která povede společnost vzniklou integrací AOL a Yahoo. To samozřejmě za předpokladu, že transakci schválí akcionáři a regulační úřady. Stát by se tak mělo v prvním čtvrtletí 2017.

Původnímu Yahoo zůstane již zmíněná japonská divize, akcie v Alibaba Group Holdings, některé z menších investic a vybrané patenty, které se netýkají hlavní činnosti odprodaného Yahoo. Tato společnost si pak změní jméno. Yahoo bude pracovat nezávisle na Verizonu do doby, než bude transakce ukončena na již zmíněném začátku roku 2017.

Zdroj: verizon.com, petapixel.com
reklama
Nejnovější články
SSD Kingston DC450R a DC500R nyní s kapacitou až 7,68 TB SSD Kingston DC450R a DC500R nyní s kapacitou až 7,68 TB
Kingston aktualizoval dvě řady svých podnikových 2,5" SATA SSD disků, DC450R a DC500R. Obě dvě jsou určeny do datových center a nově budou k dispozici i s opravdu velmi vysokou kapacitou 7,68 TB.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Crew Dragon odstartoval, astronauti míří na Mezinárodní vesmírnou stanici Crew Dragon odstartoval, astronauti míří na Mezinárodní vesmírnou stanici
NASA a SpaceX se rozhodly dnes opět zkusit štěstí a nečekat na neděli, kdy by se počasí mělo už výrazně zlepšit. Šance na dobré počasí v momentě plánovaného startu jsou přitom zhruba 50 na 50. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Video: prototyp Starship od SpaceX explodoval po testu motorů Video: prototyp Starship od SpaceX explodoval po testu motorů
Společnost SpaceX Elona Muska v pátek testovala ve svém texaském středisku další prototyp Starship. Zkouška se bohužel nepodařila podle představ, prototyp SN4 totiž explodoval při testu motorů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Donald Trump útočí zpět, podepsal výkonné nařízení proti sociálním sítím Donald Trump útočí zpět, podepsal výkonné nařízení proti sociálním sítím
Před pár dny Twitter pořádně naštval amerického prezidenta Donalda Trumpa, neboť si dovolil označit jeho příspěvek za zavádějící a nabídl jiné informace. Trump to nenechal jen tak a podepsal výkonné nařízení, který sociálním sítím trochu zavaří.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Výplata z Tesly pro Elona Muska: může koupit akcie, které nemůže prodat Výplata z Tesly pro Elona Muska: může koupit akcie, které nemůže prodat
Muskovi se to podařilo. Dosáhl na první z 12 stupňů, které ho opravňují k výplatě za své působení v automobilce Tesla. Nyní má právo na odkup 1,69 milionu akcií Tesla za pouhých $350 za jednu akcii. Má to ale háček.
29.5.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář