www.svethardware.cz
>
>
>
>

Paměti GDDR6 jsou o 70 % dražší než GDDR5

Paměti GDDR6 jsou o 70 % dražší než GDDR5
, , aktualita
Novější a rychlejší paměti jsou na trhu dražší, to je samozřejmé, pokud je porovnáváme s používaným a dlouho zavedeným standardem. My se nyní můžeme podívat na to, jak je to s novými GDDR6. 
reklama
V případě PC známe nové paměti GDDR6 pouze díky firmě NVIDIA a jejích nových kartách GeForce RTX 2000, kde jsou nabízeny v provedení s propustností 14 Gb/s na pin. To stačí vynásobit šířkou paměťového rozhraní a následně vydělit osmi, protože výslednou propustnost chceme v bajtech a na 256bitovém rozhraní tak dostaneme 448 GB/s. AMD dnes standardně využívá GDDR5 s 8 Gb/s na pin, takže na stejném rozhraní nabídne jen 256 GB/s. Můžeme očekávat, že chystané Navi už využijí něco lepšího, ale taková je nyní situace. 
 
 
Dle údajů zveřejněných serverem 3dCenter.org jsou však 14 Gb/s paměti GDDR6 asi o 70 procent dražší právě než 8 Gb/s GDDR5, přičemž pro oba standardy platí, že jeho 13 Gb/s paměti v případě GDDR6 a 7 Gb/s GDDR5 jsou výrazně levnější, a to i v porovnání s pomalejšími paměťmi. 

Čísla pocházejí od prodejce elektroniky DigiKey a pokud daný rozdíl započítáme do ceny karty s 8 GB paměti, dostaneme se téměř na 40 dolarů a to už je ve výsledné ceně karty velice podstatné, i když lze předpokládat, že pro společnosti AMD a NVIDIA mohou platit odlišné ceny. 
 
Ale i to může být důvod, proč si má NVIDIA chystat levnější varianty RTX 2060 využívající paměti GDDR5. Respektive může si je chystat, protože jejich nástup ještě nebyl potvrzen a my i nich víme pouze díky registracím EEC (Eurasian Economic Commission), což automaticky neznamení, že přijdou opravdu na trh. Uvidíme také, jaké paměti využijí zatím stále ještě nepotvrzené GTX 1160. 
 
 
Zdroj: 3DCenter


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše
Každou chvíli dochází k nějakému bezpečnostnímu úniku a nyní se na Internetu objevila obrovská 87GB databáze e-mailů a přihlašovacích hesel. Chcete vědět, zda je mezi nimi i vaše heslo k některé službě?
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
G.Skill uvedl moduly Trident Z DDR4-3466 pro AMD G.Skill uvedl moduly Trident Z DDR4-3466 pro AMD
Výrobce pamětí G.Skill představil nové paměťové moduly Trident Z RGB DDR4-3466 ideální pro platformu AMD X399. Nabídne tedy vysokou frekvenci, RGB osvětlení a balení se čtyřmi moduly pro 4kanálové zapojení.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile
Huawei to opravdu nemá jednoduché. V USA jej totiž federální úřady vyšetřují v souvislostí s krádeží průmyslových tajemství z roku 2014. U civilního soudu byl za totéž přitom odsouzen už před dvěma lety.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
ECS SF110-A320 tenký desktop a HTPC s APU Ryzen ECS SF110-A320 tenký desktop a HTPC s APU Ryzen
Na CES 2019 se také objevil zajímavý počítač od firmy ECS, a sice model SF110-A320. Ten se řadí mezi PC formátu UCFF, čili ultra-compact form-factor a jako takový se bude hodit třeba na místo HTPC vybaveného APU Ryzen
18.1.2019, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Asteroidy narážejí do Země více než dvakrát častěji než před 290 miliony lety Asteroidy narážejí do Země více než dvakrát častěji než před 290 miliony lety
Doba permu byla dle vědců studujících dopady asteroidů v minulosti mnohem klidnější než pozdější doba. Jak na to přišli? Jednoduše tím, že se podívali na povrch Měsíce, který tím odhaluje svou historii. 
18.1.2019, aktualita, Jan Vítek