www.svethardware.cz
>
>
>
>

Paměti GDDR6 jsou o 70 % dražší než GDDR5

Paměti GDDR6 jsou o 70 % dražší než GDDR5
, , aktualita
Novější a rychlejší paměti jsou na trhu dražší, to je samozřejmé, pokud je porovnáváme s používaným a dlouho zavedeným standardem. My se nyní můžeme podívat na to, jak je to s novými GDDR6. 
K oblíbeným
reklama
V případě PC známe nové paměti GDDR6 pouze díky firmě NVIDIA a jejích nových kartách GeForce RTX 2000, kde jsou nabízeny v provedení s propustností 14 Gb/s na pin. To stačí vynásobit šířkou paměťového rozhraní a následně vydělit osmi, protože výslednou propustnost chceme v bajtech a na 256bitovém rozhraní tak dostaneme 448 GB/s. AMD dnes standardně využívá GDDR5 s 8 Gb/s na pin, takže na stejném rozhraní nabídne jen 256 GB/s. Můžeme očekávat, že chystané Navi už využijí něco lepšího, ale taková je nyní situace. 
 
 
Dle údajů zveřejněných serverem 3dCenter.org jsou však 14 Gb/s paměti GDDR6 asi o 70 procent dražší právě než 8 Gb/s GDDR5, přičemž pro oba standardy platí, že jeho 13 Gb/s paměti v případě GDDR6 a 7 Gb/s GDDR5 jsou výrazně levnější, a to i v porovnání s pomalejšími paměťmi. 

Čísla pocházejí od prodejce elektroniky DigiKey a pokud daný rozdíl započítáme do ceny karty s 8 GB paměti, dostaneme se téměř na 40 dolarů a to už je ve výsledné ceně karty velice podstatné, i když lze předpokládat, že pro společnosti AMD a NVIDIA mohou platit odlišné ceny. 
 
Ale i to může být důvod, proč si má NVIDIA chystat levnější varianty RTX 2060 využívající paměti GDDR5. Respektive může si je chystat, protože jejich nástup ještě nebyl potvrzen a my i nich víme pouze díky registracím EEC (Eurasian Economic Commission), což automaticky neznamení, že přijdou opravdu na trh. Uvidíme také, jaké paměti využijí zatím stále ještě nepotvrzené GTX 1160. 
 
 
Zdroj: 3DCenter


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kryptoměna IOTA opět hacknuta, systém transakcí byl zastaven Kryptoměna IOTA opět hacknuta, systém transakcí byl zastaven
Kryptoměny jsou zde pořád s námi a s tím i hackerské útoky. Další z nich dopadl na kryptoměnu IOTA, jejíž systémy byly hacknuty už podruhé a nyní to vedlo k zastavení systému. IOTA tak teď nefunguje a nelze potvrzovat transakce.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA připravila zvláštní edici karet pro Cyberpunk 2077 NVIDIA připravila zvláštní edici karet pro Cyberpunk 2077
Aktualizováno: Během víkendu proběhla zajímavá výměna Tweetů mezi oficiálním účtem hry Cyberpunk 2077 a NVIDIA GeForce. Můžeme z toho vyčíst, že se snad chystá speciální verze herních karet právě pro tuto hru. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Týdenní šance o mobilní NAS QNAP QGenie (17.2. - 23.2.) Týdenní šance o mobilní NAS QNAP QGenie (17.2. - 23.2.)
Chcete získat hodnotnou cenu za zodpovězení 3 otázek? Taková je naše Týdenní šance, tentokrát se společností QNAP. Odpovězte do 23.2. na soutěžní otázky a zařaďte se do slosování o mobilní NAS QNAP QGenie QG-103N.
Včera, soutěž, Karel Polívka
Tesla pozastavila výstavbu neměcké Gigafactory kvůli ekoaktivistům Tesla pozastavila výstavbu neměcké Gigafactory kvůli ekoaktivistům
Ekologičtí aktivisté jakoby se nemohli shodnout na tom, co je vlastně ekologické. Na jednu stranu by moc chtěli elektrická auta, ale nechtějí, aby se pro ně stavěly továrny. Tesla tak musí pozastavit výrobu německé Gigafactory.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Mobilní GeForce MX330 a MX350 přichází s více CUDA jádry Mobilní GeForce MX330 a MX350 přichází s více CUDA jádry
Jak se šuškalo, tak se i stalo a společnost Nvidia skutečně přišla s novými mobilními čipy GeForce MX330 a MX350. Ty jsou postaveny na architektuře Pascal a znatelně zvyšují počty svých CUDA jader.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář