www.svethardware.cz
>
>
>
>

Paměti GDDR6 jsou o 70 % dražší než GDDR5

Paměti GDDR6 jsou o 70 % dražší než GDDR5
, , aktualita
Novější a rychlejší paměti jsou na trhu dražší, to je samozřejmé, pokud je porovnáváme s používaným a dlouho zavedeným standardem. My se nyní můžeme podívat na to, jak je to s novými GDDR6. 
K oblíbeným
reklama
V případě PC známe nové paměti GDDR6 pouze díky firmě NVIDIA a jejích nových kartách GeForce RTX 2000, kde jsou nabízeny v provedení s propustností 14 Gb/s na pin. To stačí vynásobit šířkou paměťového rozhraní a následně vydělit osmi, protože výslednou propustnost chceme v bajtech a na 256bitovém rozhraní tak dostaneme 448 GB/s. AMD dnes standardně využívá GDDR5 s 8 Gb/s na pin, takže na stejném rozhraní nabídne jen 256 GB/s. Můžeme očekávat, že chystané Navi už využijí něco lepšího, ale taková je nyní situace. 
 
 
Dle údajů zveřejněných serverem 3dCenter.org jsou však 14 Gb/s paměti GDDR6 asi o 70 procent dražší právě než 8 Gb/s GDDR5, přičemž pro oba standardy platí, že jeho 13 Gb/s paměti v případě GDDR6 a 7 Gb/s GDDR5 jsou výrazně levnější, a to i v porovnání s pomalejšími paměťmi. 

Čísla pocházejí od prodejce elektroniky DigiKey a pokud daný rozdíl započítáme do ceny karty s 8 GB paměti, dostaneme se téměř na 40 dolarů a to už je ve výsledné ceně karty velice podstatné, i když lze předpokládat, že pro společnosti AMD a NVIDIA mohou platit odlišné ceny. 
 
Ale i to může být důvod, proč si má NVIDIA chystat levnější varianty RTX 2060 využívající paměti GDDR5. Respektive může si je chystat, protože jejich nástup ještě nebyl potvrzen a my i nich víme pouze díky registracím EEC (Eurasian Economic Commission), což automaticky neznamení, že přijdou opravdu na trh. Uvidíme také, jaké paměti využijí zatím stále ještě nepotvrzené GTX 1160. 
 
 
Zdroj: 3DCenter


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V záznamech EEC se objevily celé řady nových GeForce a Radeonů V záznamech EEC se objevily celé řady nových GeForce a Radeonů
V materiálech EEC (Eurasian Economic Commission) se našly mnohé modely nových karet, a to včetně takových, které ani nečekáme, což ale není neobvyklé. Jde přitom o novinky jak od AMD, tak od NVIDIE. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Tim Sweeney: exkluzivity v obchodu Epic fungují Tim Sweeney: exkluzivity v obchodu Epic fungují
CEO společnost Epic Games Tim Sweeney se rozpovídal o tom, jak funguje strategie obchodu Epic Games Store. Jak dobře víme, ten jde cestou exkluzivit, takže řada titulů je (zatím) pouze v jeho nabídce a to se řeší především.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft chce oživit Age of Mythology Microsoft chce oživit Age of Mythology
Microsoft si pro nás chystá oživení Age of Mythology, dosud ojedinělého titulu, který svým způsobem patří do série Age of Empires. A jak je z názvu celkem zřejmé, jde o strategii, která těží z mytologie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Včera, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Včera, aktualita, Jan Vítek