www.svethardware.cz
>
>
>
>

Paměti GDDR6 jsou o 70 % dražší než GDDR5

Paměti GDDR6 jsou o 70 % dražší než GDDR5
, , aktualita
Novější a rychlejší paměti jsou na trhu dražší, to je samozřejmé, pokud je porovnáváme s používaným a dlouho zavedeným standardem. My se nyní můžeme podívat na to, jak je to s novými GDDR6. 
K oblíbeným
reklama
V případě PC známe nové paměti GDDR6 pouze díky firmě NVIDIA a jejích nových kartách GeForce RTX 2000, kde jsou nabízeny v provedení s propustností 14 Gb/s na pin. To stačí vynásobit šířkou paměťového rozhraní a následně vydělit osmi, protože výslednou propustnost chceme v bajtech a na 256bitovém rozhraní tak dostaneme 448 GB/s. AMD dnes standardně využívá GDDR5 s 8 Gb/s na pin, takže na stejném rozhraní nabídne jen 256 GB/s. Můžeme očekávat, že chystané Navi už využijí něco lepšího, ale taková je nyní situace. 
 
 
Dle údajů zveřejněných serverem 3dCenter.org jsou však 14 Gb/s paměti GDDR6 asi o 70 procent dražší právě než 8 Gb/s GDDR5, přičemž pro oba standardy platí, že jeho 13 Gb/s paměti v případě GDDR6 a 7 Gb/s GDDR5 jsou výrazně levnější, a to i v porovnání s pomalejšími paměťmi. 

Čísla pocházejí od prodejce elektroniky DigiKey a pokud daný rozdíl započítáme do ceny karty s 8 GB paměti, dostaneme se téměř na 40 dolarů a to už je ve výsledné ceně karty velice podstatné, i když lze předpokládat, že pro společnosti AMD a NVIDIA mohou platit odlišné ceny. 
 
Ale i to může být důvod, proč si má NVIDIA chystat levnější varianty RTX 2060 využívající paměti GDDR5. Respektive může si je chystat, protože jejich nástup ještě nebyl potvrzen a my i nich víme pouze díky registracím EEC (Eurasian Economic Commission), což automaticky neznamení, že přijdou opravdu na trh. Uvidíme také, jaké paměti využijí zatím stále ještě nepotvrzené GTX 1160. 
 
 
Zdroj: 3DCenter


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Dnes, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková