Dosud se kryptoměnám hodně vytýkalo, že slouží ke všemu možnému, jen ne k primárnímu účelu, placení v běžném platebním styku. Salvádor nicméně přijal Bitcoin jako svou druhou oficiální měnu vedle dolaru, takže nyní jen zůstává otázkou, nakolik se jako druhá měna bude skutečně i používat. Vypadá to však, že nebude jediným státem, který by chtěl kryptoměny jako oficiální platidlo. Stejnou věc by rádi prosadili i v Paraguayi. Návrh zákona chce předložit Carlos Rejala, stát by se tak mělo 14. července.

Země by se ráda stala státem s pozitivním vztahem ke kryptoměnám, investorům a také se postarat o jejich těžbu díky obnovitelným zdrojům energie. Země má výhodu v levné elektřině díky vodním elektrárnám, které tvoří téměř 100 % výroby elektřiny a drtivá většina (okolo 90 %) se vyváží do Brazílie a Argentiny. Připomeňme, že Salvádor chce zase využít geotermální energii ze sopek. Paraguay by chtěla nalákat investory i díky relativně nízkým daním (např. 10% daň z příjmu i DPH). Ještě by bylo dobré podotknout, že salvádorský krok hodnotily pozitivně i další okolní země jako Panama, Argentina nebo Brazílie, takže je docela dobře možné, že se k Salvádoru a Paraguayi (schválí-li to) přidají i další země Latinské Ameriky.
Podotkněme ještě, že hodnota Bitcoinu je hodně volatilní. Např. v úterý se chvilkově ocitla pod 29 tisíci USD, aby dnes dosáhla téměř 35,4 tisíce USD (+22,5 % za tři dny), ale během dneška už zase spadla dolů a aktuálně je 31,7 tisíce USD (tedy o 10,5 % níže než dnešní maximum).